Jump to content

[Επίσημο] Nokia N93


killing_you2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γνωριζουμε αν εχει βγει νεο software για το Ν93????? :blink:

Άγνωσται αι Βουλαί της Nokia…:ninja:

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Guest spastis
Δε θα καταφέρετε τίποτα με την επίσκεψη σε nokia shop. Προφανώς έχει τελειώσει η εσωτερική μπαταρία. Παρόλο που δεν ακούγεται πολύπλοκο, δεν έχουν εκπαιδευτεί να την αλλάζουν. Παλαιότερα είχα τσακωθεί για το ίδιο πρόβλημα με άλλο μοντέλο της nokia... :X

 

Χμμ.. Είναι εσωτερική μπαταρία την οποία μπορούμε να αλλάξουμε ή αλλου τύπου ηλεκτρονικό εξάρτημα (πχ. πυκνωτής κτλ.)? Το πρόβλημα με το άλλο Νοκια πως λύθηκε?

Link to comment
Share on other sites

Χμμ.. Είναι εσωτερική μπαταρία την οποία μπορούμε να αλλάξουμε ή αλλου τύπου ηλεκτρονικό εξάρτημα (πχ. πυκνωτής κτλ.)? Το πρόβλημα με το άλλο Νοκια πως λύθηκε?
Απ' όσο ξέρω είναι μπαταρία τύπου ρολογιού. Το πρόβλημα με το δικό μου nokia δε λύθηκε. Τι να πω...αν σε καίει πήγαινε ρώτα. Το δικό μου περιστατικό έγινε πρίν δυο χρόνια, μπορεί απο τότε να άλλαξε κάτι :O
Link to comment
Share on other sites

Guest spastis
Απ' όσο ξέρω είναι μπαταρία τύπου ρολογιού. Το πρόβλημα με το δικό μου nokia δε λύθηκε. Τι να πω...αν σε καίει πήγαινε ρώτα. Το δικό μου περιστατικό έγινε πρίν δυο χρόνια, μπορεί απο τότε να άλλαξε κάτι :O

 

Ευχαριστώ.. Αν όντως είναι μπαταρία τύπου ρολογιού, είναι εύκολη υπόθεση. Μόλις τελειώσω το disassembly, θα σας πω αν όντως είναι έτσι.

 

ΟΚ.. Τωρα τελείωσα την αποσυναρμολόγηση - συναρμολόγηση.. Οντως η μπαταρία είναι μικρή σαν ρολογιού.. Δυστυχώς είναι soldered επάνω στην μια από τις 2 επαφές και δε βγαίνει με σπρώξιμο. Όμως παρατήρησα ότι η μια επαφή είναι λίγο στον αέρα. Πειράζοντας την μπαταρία όμως, τώρα το N93 δε μου ξαναζήτησε (3 φορές σβήσιμο -άνοιγμα) ώρα και ημερομηνία... Αλλά φοβάμαι ότι η μπαταρία τα έχει ψιλοφτύσει και δε θα κρατήσει πολύ. Για όποιον ενδιαφέρεται για disassembly videos ας πει. Όταν με το καλό αλλάξω την μπαταρία θα τραβήξω και φωτο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους μετα απο καιρο.

Εδω και ενα μηνα αντιμετωπιζω το εξης προβλημα.

Οταν κανω σαρωση της μνημης του τηλεφωνου (στην οποια δεν αποθηκευω σχεδον τιποτα) τα αποτελεσματα που μου βγαζει ειναι περιεργα.

 

Μου γραφει οτι η μνημη σε χρηση ειναι 42ΜΒ και η ελευθερη 6,6ΜΒ.

 

Οταν ομως κοιταω την αναλυση που εχει παρακατω,το συνολο της μνημης σε χρηση ειναι 1,3ΜΒ!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Και οντως τοσο χρησιμοποιω στην μνημη του τηλεφωνου,γιατι εχω καρτα μνημης 1GB και προτιμω να τα αποθηκευω ολα εκει.

 

Πως εξηγειται αυτο το φαινομενο?

Ιος?

8850-8890-7200-7600-6680-N93-N96.
Link to comment
Share on other sites

Ιος δεν νομίζω έγω έκανα φορμάτ και πάλι τα ίδια:wacko::)!!!κάποιος αν ξέρει κατι για το προβλημά μου ποιό πάνω:happy:!!;)

Ο ΠΛΑΝΗΤΗΣ ΕΚΠΕΜΠΕΙ S.O.S !!! ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ!!!

;)

Link to comment
Share on other sites

Ιος δεν νομίζω έγω έκανα φορμάτ και πάλι τα ίδια:wacko::)!!!κάποιος αν ξέρει κατι για το προβλημά μου ποιό πάνω:happy:!!;)

 

An ekanes format me to *#7370# kai sou parousiazei to idio akoma problima tote tha sou sinistousa na kaneis ksana anabthmisi logismikou kai an den ginei tipota na to pas se nokia shop.

Oso gia tin mpataria kai se mena exei teleiosei. Apla den prepei na aferoume tin mpataria tou kinitou gia na mi xathei wra. Den exei simasia an einai kleisto i anoixto to kinito. An xanete i wra me to pou klinei to kinito tote exei allo problima.

 

Kserei kaneis ti egine ekeino to magazaki pou psonizame diafora kaloudia, to xxxxxxxxxxx? Metakomise kapou allou?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Kserei kaneis ti egine ekeino to magazaki pou psonizame diafora kaloudia, to xxxxxxxxxxx? Metakomise kapou allou?

Έχει κλείσει εδώ και καιρό..... αλλά υπάρχει και το xxxxxxxxxxx.;)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους μετα απο καιρο.

Εδω και ενα μηνα αντιμετωπιζω το εξης προβλημα.

Οταν κανω σαρωση της μνημης του τηλεφωνου (στην οποια δεν αποθηκευω σχεδον τιποτα) τα αποτελεσματα που μου βγαζει ειναι περιεργα.

 

Μου γραφει οτι η μνημη σε χρηση ειναι 42ΜΒ και η ελευθερη 6,6ΜΒ.

 

Οταν ομως κοιταω την αναλυση που εχει παρακατω,το συνολο της μνημης σε χρηση ειναι 1,3ΜΒ!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Και οντως τοσο χρησιμοποιω στην μνημη του τηλεφωνου,γιατι εχω καρτα μνημης 1GB και προτιμω να τα αποθηκευω ολα εκει.

 

Πως εξηγειται αυτο το φαινομενο?

Ιος?

 

Pithanotata file mou na mi diagrafeis pote ta sms,mms pou lambaneis kai na exeis ti rithmisi na apothikebonte sti mnimi tou tilefonou. Einai mia periptosi kai afti

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
pedia heeeeeeeeeelp xtes katalathos ebgala thn memory card ap to thlefono eno htan se leitourgia to kinhto.Mou bgale ena munhma den to thumamai poly kala,kai tora otan bazo th memory card mou bgazei corrupted h den thn anagnorizei....ti mporo na kano?? exei xalasei telios h memory card??
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

pedia heeeeeeeeeelp xtes katalathos ebgala thn memory card ap to thlefono eno htan se leitourgia to kinhto.Mou bgale ena munhma den to thumamai poly kala,kai tora otan bazo th memory card mou bgazei corrupted h den thn anagnorizei....ti mporo na kano?? exei xalasei telios h memory card??

Βάλε τη σε ένα card reader και δες αν μπορείς να σώσεις τα δεδομένα σου. Ύστερα κάνε της ένα format και ξαναβάλτε τη στο κινητό. Εφόσον την αναγνωρίσει και πάνε όλα καλά κάνε της πάλι format από το κινητό και μετά πέρνα τα δεδομένα σου.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά πως το κάνεις φορμάτ το κινητό; έχει αρχίσει να αργεί επειδη το έχω πολύ φορτωμένο και λέω να το φορμάρω.
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά πως το κάνεις φορμάτ το κινητό; έχει αρχίσει να αργεί επειδη το έχω πολύ φορτωμένο και λέω να το φορμάρω.

Format γίνεται πατώντας στην οθόνη αναμονής *#7370#.

Επίσης όταν είναι κλειστό το κινητό, πατάς «3», «*», «πράσινο πλήκτρο κλήσης» και ταυτόχρονα ανοίγεις το κινητό χωρίς να αφήσεις τα πλήκτρα. Δύσκολα πιάνει με την πρώτη, οπότε θέλει υπομονή. Αν σου ζητήσει ρυθμίσεις ώρας και ημερομηνίας, τότε έχει πετύχει.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

ξέρετε μέχρι πόσα gb κάρτα μπορούμε να του βάλουμε΄; μιας και θα το κάνω φορματ λέω να του πάρω και μια πιο μεγάλη !! τώρα έχω 1gb
Link to comment
Share on other sites

ξέρετε μέχρι πόσα gb κάρτα μπορούμε να του βάλουμε΄; μιας και θα το κάνω φορματ λέω να του πάρω και μια πιο μεγάλη !! τώρα έχω 1gb

Μέχρι 2GB μπορείς να βάλεις.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Βάλε τη σε ένα card reader και δες αν μπορείς να σώσεις τα δεδομένα σου. Ύστερα κάνε της ένα format και ξαναβάλτε τη στο κινητό. Εφόσον την αναγνωρίσει και πάνε όλα καλά κάνε της πάλι format από το κινητό και μετά πέρνα τα δεδομένα σου.
den exo card reader h malon eixa alla ton exasa:confused: alla to laptop mou exei sd upodoxh pou diabazei tis memory cards,kai thn memory card den th blepei... eiparxei kanas tropos na ftiaxtei h memory card h exasa ola ta pics poy eixa :(:(
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

η καρτα ποθ πέρνει το ν93 θέλει ειδικό adaptor για να διαβαστεί από το λαπτοπ γιατί είναι πιο μικρή απο τις sd.
Link to comment
Share on other sites

η καρτα ποθ πέρνει το ν93 θέλει ειδικό adaptor για να διαβαστεί από το λαπτοπ γιατί είναι πιο μικρή απο τις sd.

Ναι, χρειάζεται τον ανταπτορά της. Δεν είχε μαζί της?:confused:

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ναι, χρειάζεται τον ανταπτορά της. Δεν είχε μαζί της?:confused:

me ton antaptora thn ebala...anyway ti epathe kai mou bgazei memory corrupted?

Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

me ton antaptora thn ebala...anyway ti epathe kai mou bgazei memory corrupted?

 

Τυχαινει καποιες φορες δυστυχως να υπαρχουν ασυμβατοτητες

με τις καρτες .

==================================================

 

Nokia N93 NGage-related firmware coming soon? Please Nokia add Bluetooth A2DP support

http://www.intomobile.com/2007/10/28/nokia-n93-ngage-related-firmware-coming-soon-please-nokia-add-bluetooth-a2dp-support.html

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

nervous to laptop moy opos egrapsa parapano exei sd upodoxh kai me auto metafero apps kai games sthn memory card tou n93 me ton antaptora pou thn ebaza.to problhma mou to kane otan ebgala th memory card ap to kinhto eno htan se leitourgia kati pou malon den eprepe kai tora mou bgazei memory corupted sto nokia otan pao sto ekonidio memory.h carta gia mia teleutaia fora exei katastrafei telios?? h sto card reader mporei na th dei an paro card reader.mias kai oute sto laptop thn anagnorizei eno thn anagnorize prin ginei auto.
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

παιδια εχω ενα προβλημα με την αποστολη αρχειων java,

περναω με το καλωδιο διαφορα αρχεια java στο mem stick αλλα οταν παω να τα στειλω με το δοντι σε αλλο νοκια κινητο μου λεει αδυνατη αποστολη κλειδωμενου αρχειου,εχει κανενας καμια ιδεα για να το διορθωσω

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ενα προβλημα με την αποστολη αρχειων java,

περναω με το καλωδιο διαφορα αρχεια java στο mem stick αλλα οταν παω να τα στειλω με το δοντι σε αλλο νοκια κινητο μου λεει αδυνατη αποστολη κλειδωμενου αρχειου,εχει κανενας καμια ιδεα για να το διορθωσω

Δεν μπορείς όντως να τα στείλεις... Ένα κολπάκι είναι να αλλάξεις την επέκταση του αρχείου από π.χ. xxxxx.jar σε xxxxx.jara ώστε να μπορέσεις να το στείλεις.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς όντως να τα στείλεις... Ένα κολπάκι είναι να αλλάξεις την επέκταση του αρχείου από π.χ. xxxxx.jar σε xxxxx.jara ώστε να μπορέσεις να το στείλεις.

 

ok man thx

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

τελικα παλι ακυρο φαγαμε,τα εκανα μετονομασια σε .jara τα στελνω με bt κανονικα σε ενα νοκια Ν71 αλλα μετα δεν μπορω να τα κανω μετονομασια για να τα κανω εγκατασταση

καμια αλλη ιδεα??

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...