Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Το θέμα είναι να μπορεί και η συσκευή τηλεφώνου να εχει και αυτό μεγάλη αυτονομία, γιατί όλες οι συσκευές οταν είναι ενεργοποιημένο το bt πέφτει κατακόρυφα η αυτονομία τους.

 

Δεν συμφωνώ για το "κατακόρυφα" αλλά όπως και να 'χει πλέον το h/f είναι απαραίτητο οπότε ας χάνουμε λίγο σε αυτονομία.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Χαίρεται, εχω πάρει πρόσφατα κάτι ασύρματα ακουστικα ασπρα της i-tech και μια αλλη συσκευούλα που τη βάζεις ξέρω γω στο ipod και περνάει ασυρματα τον ήχο στα ακουστικά. το θέμα είναι οτι με οποιαδήποτε συσκευή έχω κάνει αναζήτηση δεν τα έχω βρει, επίσης θέλω να τα συνδέσω και να ακούω και μουσική απο το κινητό μου (samsung D900i), το οποιο έχει ειδική ρυθμιση για να στείλει τη μουσικη σε bluetooth stereo headset, πατάω, και πάλι τίποτα. σαν να μην υπάρχουν τα ακουστικα.. ξέρει κανείς τι μπορώ να κάνω;

 

Ευχαριστώ εκ των προτερων

Αγγελίες στο Buy & Sell Μόνο..
Link to comment
Share on other sites

Πρωτη εντυπωση απο το Samsung Wep 500.Δεν μου εχουν αναφερει κατι οι συνομιλητές ,πράγμα που δειχνει πολυ προχωρημένη τεχνολογία στην κατευθυντικότητα του μικροφώνου, ειδικα σε αυτο το μέγεθος. Το μέγεθος/βάρος εξαιρετικό. Για αυτονομία δεν μιλάω τόσο ώστε να έχω άποψη. Μοναδικο αλλα σημαντικο προβλημα ότι επειδη λογω μεγεθους δεν εχει απο που να το πιασεις ειναι συχνο φαινομενο να πατιεται το κουμπι με αποτελεσμα αθελητες επανακλησεις.
Link to comment
Share on other sites

Οχι μόνο στην Ελλάδα, ούτε στην ΕΥΡΩΠΗ δεν υπάρχει!! Ψάχνω καιρό, το είχε το expansys και τελευταία που ήθελα να το παραγγείλω το εξαφάνισε. Τους ρώτησα τι έγινε και λένε δεν το διαθέτουμε. Μπορείς να το πάρεις από Αμερική αλλά θα μπλέξεις με τελωνεία... Αν δεν βρούμε κανα γνωστό στο αμερικα δεν βλέπω να παίζει :(

 

Για το iphone όντως κάτι έχω ακούσει κι εγώ ότι θα το έχει μαζί (προφανώς λόγω design) αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί ο αποκλεισμός (μέχρι τώρα) σαν αυτόνομο αξεσουάρ... :mad:

 

Το ζήτησα από έναν φίλο που κάνει εισαγωγες αξεσουαρ.

Το βρήκε από τη μαμά Αliph αλλά για να έχει κέρδος (οριακό) όπως μου έδειξε θα πρέπει να πωλήται γύρω στα 130€.

Αυτός είναι ένας λόγος που δεν το φέρνει κανένας.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι η μισή τιμή από τη μαμά εταιρεία! Καλή φάση. Μέχρι τώρα δεν είχα παρτίδες με ebay αλλά μάλλον πρέπει να ανοίξω :p

Με τελωνείο τι γίνεται όμως μια και πρόκειται πάλι για usa?

 

Εγώ το βρήκα και με 59$ αλλά δεν είναι με κουτί και χρεώνει 27$ για μεταφορικά. (φυσικά από Honk Kong):lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Με την ευκαιρία, 15 μέρες περίπου αφού το παρέλαβα, να σας ενημερώσω ότι η αυτονομία του είναι γύρω στις 5 μέρες.
KCB
Link to comment
Share on other sites

Οσοι έχετε nokia BT μπορείτε να μου πείτε αν όταν βρίσκει το ΒΤ το κινητό σας γράφει το μοντέλο+τη λέξη nokia ή χωρίς τη λέξη nokia;

 

εχω το ΒΗ-600 και γραφει Νοκια ΒΗ-600

Link to comment
Share on other sites

OK όταν έβαλα το όνομά σου ήταν απλά για το credit γιατί δεν συνηθίζω να οικοιοποιούμαι πράγματα και πληροφορίες :) Ελπίζω να μην παρεξηγήθηκε από συμforumίτες :)

Αυτό που λες το φοβάμαι κι εγώ πάρα πολύ. Ο συγκεκριμένος που πήρα το jawbone είναι powerseller και με paypal οπότε θεώρησα ότι το ρίσκο μειώνεται. Εξωτερικά το BT δείχνει μια χαρά, το μόνο ερώτημα είναι αν τελικά όντως δουλεύει το noise reduction γιατί μέχρι τώρα το έχω τεστάρει λιγότερο απόσο θαθελα.

 

@trixoptosi το σκέφτηκα κι εγώ αυτό με το mail. Αλλά στο site τους βλέπω μόνο contact μέσω μιας φόρμας που ζητάει διάφορα στοιχεία και ένα contact number... Ίσως το δίνουν όταν το παίρνεις επίσημα.

Επαναλαμβάνω πάντως ότι από ποιότητα κατασκευής μου δείχνει άψογο. Αν είναι μαιμού είναι πολύ καλή!

 

Φαντάζομαι οτι έχεις διαβάση τους όρους εγγυησης της Aliph:

 

1. The forgoing warranty is limited and is not applicable to: (i) normal wear and tear; (ii) defects or damage caused by misuse, ****dent (including without limitation collision, fire and the spillage of food or liquid), neglect, abuse, alteration, unusual stress, modification, improper or unauthorized repair, installation, alteration, wiring, or testing, improper storage, use in an unapproved device or if the serial number has been removed; (iii) use not in accordance with the documentation; and (iv) damage caused by the equipment with which the Product is used.

 

2. To obtain warranty service for any Product that is subject to the foregoing warranty, Consumer must notify Aliph to obtain a Return Material Authorization (“RMA”) and return the defective Product together with proof of purchase to the address specified by Aliph in connection with the RMA. Consumer shall bear the cost of shipping the Product to Aliph and Aliph shall bear the cost of shipping the Product back to the Consumer after the completion of service under this limited warranty. Any Product returned to Aliph without an RMA or without proof of purchase will be returned to Consumer at Consumer’s cost.

 

Γιατί δεν τους στέλνεις ένα mail οτι έχει κάποιο πρόβλημα για να δούμε να όντως είναι γνήσιο? Και αυτό το λέω περισσότερο γιατί η τιμή που το πήρες είναι πολύ χαμηλή (ούτε κλεμένο να ήταν):worry::worry:

Link to comment
Share on other sites

Εδω και 2 μερες το bluetooth μου nokia BH-700(2 μηνων) δεν φορτιζει.

Αναβει για λιγο το κοκκινο λαμπακι οταν το βαζω να φορτιζει και μετα σβηνει!

Το πηρα απο το Πλαισιο!!Πρεπει αν παω εκει να μου το αλλαξουν ή μπορω να παω και στο nokia club???

My PreciousSs!!!

 

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5079Image_1_.jpg

 

GwgosSs...

Link to comment
Share on other sites

Εδω και 2 μερες το bluetooth μου nokia BH-700(2 μηνων) δεν φορτιζει.

Αναβει για λιγο το κοκκινο λαμπακι οταν το βαζω να φορτιζει και μετα σβηνει!

Το πηρα απο το Πλαισιο!!Πρεπει αν παω εκει να μου το αλλαξουν ή μπορω να παω και στο nokia club???

 

Φίλε ου μπλέξεις με Alpha Copy.:confused: Oι άνθρωποι είναι αποδεδειγμένα ανίκανοι.:mad:

 

Πάνε καλύτερα στο Πλαίσιο. Και αυτοί μάλλον Alpha Copy θα το στείλουν, αλλά πιστεύω πως λόγω του ότι είναι το Πλάισιο, 8α τους εξυπηρετήσουν πιο γρήγορα. Ίσως είσαι και τυχερός και σου δώσουν καινούριο;)

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι οτι έχεις διαβάση τους όρους εγγυησης της Aliph:

 

1. The forgoing warranty is limited and is not applicable to: (i) normal wear and tear; (ii) defects or damage caused by misuse, ****dent (including without limitation collision, fire and the spillage of food or liquid), neglect, abuse, alteration, unusual stress, modification, improper or unauthorized repair, installation, alteration, wiring, or testing, improper storage, use in an unapproved device or if the serial number has been removed; (iii) use not in accordance with the documentation; and (iv) damage caused by the equipment with which the Product is used.

 

2. To obtain warranty service for any Product that is subject to the foregoing warranty, Consumer must notify Aliph to obtain a Return Material Authorization (“RMA”) and return the defective Product together with proof of purchase to the address specified by Aliph in connection with the RMA. Consumer shall bear the cost of shipping the Product to Aliph and Aliph shall bear the cost of shipping the Product back to the Consumer after the completion of service under this limited warranty. Any Product returned to Aliph without an RMA or without proof of purchase will be returned to Consumer at Consumer’s cost.

 

Γιατί δεν τους στέλνεις ένα mail οτι έχει κάποιο πρόβλημα για να δούμε να όντως είναι γνήσιο? Και αυτό το λέω περισσότερο γιατί η τιμή που το πήρες είναι πολύ χαμηλή (ούτε κλεμένο να ήταν):worry::worry:

 

Ξεκινάω από το τελευταίο: Το γιατί δεν τους έστειλα mail το εξηγώ στο post που έκανες quote!!!

Επιπλέον ΔΕΝ έχω κάποιο παράπονο προς το παρόν για να την ψάχνω τόοοσο πολύ τη δουλειά. Το BT δουλεύει άψογα, έχει μεγάλη αυτονομία, πολύ καλή ποιότητα κατασκευής... Να μην τα ξαναλέω :happy:

Κι έχει πάρει κι άλλος μαζί με μένα που μου λέει τα ίδια. Ακόμα δεν έχουμε κλείσει μήνα αλλά εδώ είμαστε θα δούμε.

Ως προς την εγγύηση δεν είχα εξαρχής καμία προσδοκία. Στο κάτω κάτω και από τους ίδιους να το αγόραζα, αν πάθαινε κάτι δεν θα το έστελνα αμερική. Γενικά αυτός είναι ένας λόγος που αποφεύγω να παίρνω ηλεκτρονικά εκτός ελλάδας. (Pls μη μου αρχίσει κανείς τώρα για πανευρωπαικές εγγυήσεις συσκεύων κλπ τα ξέρω :p ).

Το συγκεκριμένο απλά δεν υπήρχε στην ευρώπη και η τιμή που βρέθηκε ήταν προκλητική. Από αριθμό ο μόνος που έχει πάνω είναι σε ένα κολλημένο χαρτάκι οπότε υποθέτω ότι αυτό είναι το serial.

KCB
Link to comment
Share on other sites

Εδω και 2 μερες το bluetooth μου nokia BH-700(2 μηνων) δεν φορτιζει.

Αναβει για λιγο το κοκκινο λαμπακι οταν το βαζω να φορτιζει και μετα σβηνει!

Το πηρα απο το Πλαισιο!!Πρεπει αν παω εκει να μου το αλλαξουν ή μπορω να παω και στο nokia club???

 

Πριν το πας για ελεγχο κανε πρωτα ενα reset στο ακουστικο για να εισαι σιγουρος

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Πριν το πας για ελεγχο κανε πρωτα ενα reset στο ακουστικο για να εισαι σιγουρος

 

Τι ελεγχο!Τιποτα δεν κανει!Δεν αναβει καθολου!Αλλα ενω φαινεται κλειστο σαν συσκευη οταν το κανω αναζητηση δειχνει το ονομα του αλλα συνδεση δεν γινεται με τιποτα

My PreciousSs!!!

 

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5079Image_1_.jpg

 

GwgosSs...

Link to comment
Share on other sites

Τι ελεγχο!Τιποτα δεν κανει!Δεν αναβει καθολου!Αλλα ενω φαινεται κλειστο σαν συσκευη οταν το κανω αναζητηση δειχνει το ονομα του αλλα συνδεση δεν γινεται με τιποτα

 

Λογικό μου ακούγεται...ίσως πρέπει να μπει πάλι σε pairing mode για να συνδεθεί. Μήπως έχει απλά καεί το ledάκι του?

 

Αν είναι κλειστό δεν θα το έβρισκε στην αναζήτηση των bluetooth συσκευών!:blink:

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

εχω το ΒΗ-600 και γραφει Νοκια ΒΗ-600

Thanks, εμένα το πρώτο bh-700 μου έδειχνε σκέτο bh-700, το οποίο βγήκε off ύστερα απο 1 μήνα(ebay) μου έστειλε άλλο που έδειχνε Nokia bh-700 το οποίο μόλις το έβαλα για φόρτιση(αφού είχε δουλέψει για 2-3 μέρες) βγήκε πάλι off...τώρα περιμένω τον αντικαταστάτη του(όπως μου είπε)...

Link to comment
Share on other sites

paidia kalispera!!!!

 

Psaxnw ena bt akoustiko mikro kai kompso me poli kali akoustiki, kai kali emveleia...tha ithela episis kapws na kremietai apo kanena lanyard giati eixa to samsung wep 200 pou imouna poli eyxaristimeni, mexri pou to exasa....Thelw opwsdipote na stirizetai sto ayti opws ayto (samsung wep 200) giati kapoia alla me gantzaki mou einai poli megala...

Alitheia ta plantronics exoun kali akoustiki? ta jabra?

perimenw nea sas!!!! eyxaristw

 

PS: exw se w880 an ayto exei kapoia diafora stin epiloi

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα πριν κανα μήνα το iTech Clip.Το φόρτισα και το σύνδεσα με το τηλ. ( nokia 6131 ) και το BT μετά απο λίγο άρχισε τη μια να ξεσυνδέεται μόνο του (χωρίς να απομακρύνεται το τηλ. απο δίπλα του) και την άλλη να κλείνει μόνο του.Παω στο κατάστημα το λεω και μου δίνει άλλο.Πάλι το ίδιο πρόβλημα!! Ξανα πηγαίνω στο κατάστημα του το λεω και ο άνθρωπος χωρίς κουβέντα μου δίνει ενα τρίτο.Το συνδέω πάλι στο τηλ. πάλι τα ίδια.Το συνδέω σε ενα nokia 3230 τα ίδια πάλι αλλά σε ποιό αργά διαστήματα οι αποσυνδέσεις.

Ποιά είναι η γνώμη σας? Τόση γκαντεμιά μαζεμένη?

Link to comment
Share on other sites

paidia kalispera!!!!

 

Psaxnw ena bt akoustiko mikro kai kompso me poli kali akoustiki, kai kali emveleia...tha ithela episis kapws na kremietai apo kanena lanyard giati eixa to samsung wep 200 pou imouna poli eyxaristimeni, mexri pou to exasa....Thelw opwsdipote na stirizetai sto ayti opws ayto (samsung wep 200) giati kapoia alla me gantzaki mou einai poli megala...

Alitheia ta plantronics exoun kali akoustiki? ta jabra?

perimenw nea sas!!!! eyxaristw

 

PS: exw se w880 an ayto exei kapoia diafora stin epiloi

 

Κοίταξε το LG HBM-730 (νομίζω το έχουν μόνο τα Wind stores). Είναι μικρό, μπαίνει μέσα στο αυτί (αν και έχει και ένα λεπτό και διακριτικό άγκιστρο) και έχει πολύ καλή ακουστική (μικρόφωνο και δυνατό ηχείο - εκεί πάσχουν τα περισσότερα ακουστικά).

 

Επιπλέον έχει ένα βολικό lanyard, από το οποίο κρέμεται σταθερά για να μην το χάνεις όταν δεν το χρησιμοποιείς.

 

Αγόρασα πριν κανα μήνα το iTech Clip.Το φόρτισα και το σύνδεσα με το τηλ. ( nokia 6131 ) και το BT μετά απο λίγο άρχισε τη μια να ξεσυνδέεται μόνο του (χωρίς να απομακρύνεται το τηλ. απο δίπλα του) και την άλλη να κλείνει μόνο του.Παω στο κατάστημα το λεω και μου δίνει άλλο.Πάλι το ίδιο πρόβλημα!! Ξανα πηγαίνω στο κατάστημα του το λεω και ο άνθρωπος χωρίς κουβέντα μου δίνει ενα τρίτο.Το συνδέω πάλι στο τηλ. πάλι τα ίδια.Το συνδέω σε ενα nokia 3230 τα ίδια πάλι αλλά σε ποιό αργά διαστήματα οι αποσυνδέσεις.

Ποιά είναι η γνώμη σας? Τόση γκαντεμιά μαζεμένη?

 

 

Όταν πήρα το δικό μου bluetooth ακουστικό (LG HBM-730) με ρώτησαν τι μάρκα είναι το κινητό μου και νόμιζα ότι επειδή έχω Siemens (M75) που είναι σχετικά παλιό θα έχω πρόβλημα. Μου είπαν όμως ότι οι περισσότερες ασυμβατότητες παρατηρούνται σε κινητά Nokia και Sony Ericsson!!

 

Υποθέτω λοιπόν ότι έχεις πέσει στην περίπτωση και καλύτερα να δοκιμάσεις και κάποια άλλη μάρκα ακουστικού.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα πριν κανα μήνα το iTech Clip.Το φόρτισα και το σύνδεσα με το τηλ. ( nokia 6131 ) και το BT μετά απο λίγο άρχισε τη μια να ξεσυνδέεται μόνο του (χωρίς να απομακρύνεται το τηλ. απο δίπλα του) και την άλλη να κλείνει μόνο του.Παω στο κατάστημα το λεω και μου δίνει άλλο.Πάλι το ίδιο πρόβλημα!! Ξανα πηγαίνω στο κατάστημα του το λεω και ο άνθρωπος χωρίς κουβέντα μου δίνει ενα τρίτο.Το συνδέω πάλι στο τηλ. πάλι τα ίδια.Το συνδέω σε ενα nokia 3230 τα ίδια πάλι αλλά σε ποιό αργά διαστήματα οι αποσυνδέσεις.

Ποιά είναι η γνώμη σας? Τόση γκαντεμιά μαζεμένη?

Kalimera! Loipon eixa kai exw kai egw ena i tech k malista ayto poy sindeetai me 2 kinitaq taytoxrona kai xanei sinexws to sima tou! episis, mou elegan oloi pos den akougomoun me apotelesma na xreiazetai na fwnazw sto akoystiko!!! Zitise tous na sou dwsoun ena allo akoystiko!

Geoponer se eyxaristw poly alla telika eixe pesei sto aytokinito enos filou mou!!!

Epeidi omws skeftomai na kanw ayto to lg dwro, to agistro vgainei??

Link to comment
Share on other sites

Geoponer se eyxaristw poly alla telika eixe pesei sto aytokinito enos filou mou!!!

 

Τυχερή είσαι! Εγώ συνήθως ό,τι χάνω δεν το ξαναβρίσκω μετά...

 

Epeidi omws skeftomai na kanw ayto to lg dwro, to agistro vgainei??

 

Όχι, το άγκιστρο δεν είναι αφαιρούμενο...βέβαια μπορείς να το κόψεις χωρίς να φαίνεται αντιαισθητικό (μένει ένας κύλινδρος στον οποίο μπαίνει το άγκιστρο, ο οποίος φαίνεται σαν μικρόφωνο) αλλά πριν το κάνεις καλύτερα να δοκιμάσεις αν το ακουστικό της LG κάθεται καλά στο αυτί σου χωρίς το άγκιστρο. :X

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα εγω εμεινα παρα πολυ ευχαριστημενος απο το turbo-x plb 01 που ειναι με καλωδιο αν και δεν το περιμενα,να σημειωσω οτι ειχα ηδη ενα itech αυτο των 39 € το οποιο με ακουγαν απο πηγαδι με αυτο τελεια ολα κανενα παραπονο.
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα εγω εμεινα παρα πολυ ευχαριστημενος απο το turbo-x plb 01 που ειναι με καλωδιο αν και δεν το περιμενα,να σημειωσω οτι ειχα ηδη ενα itech αυτο των 39 € το οποιο με ακουγαν απο πηγαδι με αυτο τελεια ολα κανενα παραπονο.

 

Αναφέρεσαι στο Bluetooth Headset PLB01??

Εγώ είχα δει το Turbo-X Blazer στα €19 πριν κανα μήνα που είναι της ίδιας κατηγορίας, αλλά επειδή δεν ήμουν σίγουρος αν ήταν σύμφωνο με τον νέο Κ.Ο.Κ. προτίμησα κάτι που να μπαίνει απευθείας στο αυτί.

 

Φαίνεται ενδιαφέρουσα πρόταση πάντως, αν λες ότι είναι καλό!

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Χρειάζομαι τη βοήθεια σας για το Plantronics Discovery 665.

 

Το έχω συνδέσει με το ΝΟΚΙΑ Ν73 ΜΕ και αντιμετοπίζω το εξής πρόβλημα στο οποία θα παρακαλέσω για την καθοδήγη σας αν γνωρίζετε.

 

Το ακουστικό λειτουργεί κανονικά ΑΛΛΑ όταν η απόσταση από το κινητό είναι στο μισό μέτρο και άνω (και αυτό παρατηρείται παντού και όχι σε συγκεκριμένο χώρο που πιθανόν να είχε πολλές παρεμβολές) υπάρχουν ΠΟΛΛΑ τριξίματα στον ήχο και δεν ακούω ούτε ακούγομαι καλά στη συνομιλία.

 

Σε ηλεκτρονική επικοινωνία που είχα με το support της εταιρείας και ενώ στην αρχή μου έλεγαν περί αποστάσεις και καλά, τελικά μου ανέφεραν ότι πιθανά να φταίει ότι το κινητό χρησιμοποιεί το πρωτόκολλο bluetooth A2DP (για στέρεο ήχο) ενώ το ακουστικό όχι. Συμπερασματικά ανέφεραν ότι δεν μπορεί να ακολουθήσει το ακουστικό το streaming του ήχου που στέλνει το κινητό. Σας παραθέτω την τελική απάντηση από το support της Plantronics:

 

The *****ling could be caused by a number of things, as stated dstance could be a factor, secondly objects between the two could also be a factor.

 

However, I believe the problem may actually be caused by the headset and mobile using different profiles for the music. Music phones tend to use the A2DP profile to stream music, this is high quality STEREO streaming. The headset is MONO and is only using the headset/handfree profile for connection. If this is the case the headset cannot keep up with streaming, which would create 'popping'. I would suggest either getting a (A2DP supporting) stereo headset (eg Pulsar 590 or Pulsar 260) or checking your phone settings to see if you can alter the bluetooth profile that streams music.

 

Υπάρχει τρόπος να αλλάξω το προφίλ του κινητού ώστε να συνδέετε με άλλο πρωτόκολλο με το ακουστικό?

 

Μήπως πρέπει να το γυρίσω πίσω (έχει δυσκολία γιατί το ακουστικό λειτουργεί κανονικά)?

 

Υπάρχει κάποια πρόταση σας άλλη?

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...