Jump to content

Sony Ericsson P1i


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

άκη ο κύριος λόγος που βάζουμε το screen protector είναι για τις γρατσουνιές (να μην πάθεις ότι έπαθα εγώ) αλλά πλέον τα καλά screen protector (βλέπε martinfields.com) έχουν ειδικά υλικά τα οποία αποτρέπουν τις δαχτυλιές. πιστεύω ότι αξίζει να βάλεις ένα. ελπίζω να σε βοήθησα.

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου :rolleyes:! Θα το περάσω και εγώ τελικά :).

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μια ερωτησουλα για τους κατοχους.Η συνθεση sms ειναι ευκολη με το "νεο" πληκτρολογιο η οπως παλιοτερα μονο με γραφιδα μπορουσες να γραψεις αρκετα γρηγορα?

 

 

 

 

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Μια χαζούλα ερώτηση! Επειδή σκέφτομαι να το τσιμπίσω αύριο το Ρ1, σήμερα που το χάζευα παρατήρησα ότι όταν είσαι στην οθόνη αναμονής (με τις συντομευσεις, το today κλπ) ο μόνος τρόπος για να μπεις στο μενου με τις κλησεις που έχεις λάβει και έχεις πάρει είναι μονο μέσω της οθόνης. Υπάρχει τρόπος να μπει σαν συντόμευση ή κάτι αντίστοιχο μια και θα γεμίσει η οθόνη δαχτυλιές? Στα γρήγορα που το έψαξα δεν βρήκα τρόπο.

 

Thanks!

 

Επίσης άλλη μια ερωτησούλα! Υπάρχουν στην ελλάδα screen protectors ή μόνο από εξωτερικό / ebay μπορεις να βρεις? Ρωτάω μιας και δεν έχω πιστωτική κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτησουλα για τους κατοχους.Η συνθεση sms ειναι ευκολη με το "πληκτρολογιο" η οπως παλιοτερα μονο με γραφιδα μπορουσες να γραψεις αρκετα γρηγορα?

 

 

Επι τη ευκαιρια τα Link του Tom Tom και για τους χαρτες, σε rapidshare στο section για το P990i δεν λειτουργουν.Υπαρχουν καπου αλλου για download ?

 

 

Ευχαριστω!

καλησπέρα φίλε, προσωπικά, σε αντίθεση με το P990i που ήταν απίστευτα βολικό να γράφεις μήνυμα με το πληκτρολόγιο, πιστεύω ότι στο P1i δεν είναι αρκετά βολικό το πληκτρολόγιο και γράφω με το εικονικό. βέβαια γούστα είναι αυτά.

 

όσο για το tomtom αν και πραγματικά έχω βαρεθεί όλους όσους τα περιμένουν όλα στο πιάτο γιατί βαριούνται να πατήσουν το search και να βρούν την απάντηση, θα σου απαντήσω. μπες εδώ και κατέβασε ότι θέλεις, μόνο μην αρχίσεις κι εσύ να ρωτάς πως γίνεται η εγκατάσταση ή πως δουλεύει το πρόγραμμα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαζούλα ερώτηση! Επειδή σκέφτομαι να το τσιμπίσω αύριο το Ρ1, σήμερα που το χάζευα παρατήρησα ότι όταν είσαι στην οθόνη αναμονής (με τις συντομευσεις, το today κλπ) ο μόνος τρόπος για να μπεις στο μενου με τις κλησεις που έχεις λάβει και έχεις πάρει είναι μονο μέσω της οθόνης. Υπάρχει τρόπος να μπει σαν συντόμευση ή κάτι αντίστοιχο μια και θα γεμίσει η οθόνη δαχτυλιές? Στα γρήγορα που το έψαξα δεν βρήκα τρόπο.

 

Thanks!

 

Επίσης άλλη μια ερωτησούλα! Υπάρχουν στην ελλάδα screen protectors ή μόνο από εξωτερικό / ebay μπορεις να βρεις? Ρωτάω μιας και δεν έχω πιστωτική κάρτα.

το πρώτο που ρωτάς γίνεται πολύ εύκολα, πατάς πάνω σε κάποια κενή θέση και μόλις ανοίξει το μενού επιλέγεις Εφαρμογές και μετά Ιστορικό κλήσεων.

όσο για το screen protector δυστυχώς Ελλάδα δεν υπάρχει κάτι καλό και αξιόπιστο, οπότε πας αναγκαστηκά για αγορά από εξωτερικό.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα φίλε, προσωπικά, σε αντίθεση με το P990i που ήταν απίστευτα βολικό να γράφεις μήνυμα με το πληκτρολόγιο, πιστεύω ότι στο P1i δεν είναι αρκετά βολικό το πληκτρολόγιο και γράφω με το εικονικό. βέβαια γούστα είναι αυτά.

 

όσο για το tomtom αν και πραγματικά έχω βαρεθεί όλους όσους τα περιμένουν όλα στο πιάτο γιατί βαριούνται να πατήσουν το search και να βρούν την πρόγραμμα.

 

Ειχα ηδη κανει delete το δευτερο κομματι με το tomtom πριν απαντησει κανεις μιας και το ειχα βρει, αλλα μαλλον δεν εγινε refresh εγκαιρα και ειχες ηδη απαντησει .

Ευχαριστω οπως και να εχει :)

Link to comment
Share on other sites

το πρώτο που ρωτάς γίνεται πολύ εύκολα, πατάς πάνω σε κάποια κενή θέση και μόλις ανοίξει το μενού επιλέγεις Εφαρμογές και μετά Ιστορικό κλήσεων.

όσο για το screen protector δυστυχώς Ελλάδα δεν υπάρχει κάτι καλό και αξιόπιστο, οπότε πας αναγκαστηκά για αγορά από εξωτερικό.

 

Thanks man! Θα επανέλθω αύριο με τις πρώτες εντυπώσεις μου!

Όσο για screen protectors αν είμαστε αρκετοί που θέλουμε μπορούμε να παραγγείλουμε ομαδικά ή ένας που είναι εξοικιωμένος με το όλο κόλπο για όλους! Just an idea :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γειά σας,

 

Μήπως μπορεί να μου πεί κανείς αν επιτέλους στο P1i έφτιαξαν το πληκτρολόγιο ώστε όταν πατάς ένα γράμμα να γράφεις αμέσως τον ελληνικό χαρακτήρα, αντί να πρέπει να το πατάς 100 φορές για να προσπεράσεις όλους τους λατινικούς; Αυτό ήταν το πιό σπαστικό πράγμα στο Ρ990 χωρίς το πορτάκι (με το πορτάκι, ενώ έκανες τη δουλειά σου, ήταν απλά μια... κουμούτσα!!!!)

 

Το μόνο που απόλαυσα πραγματικά στο Κ800, μετά από το Ρ800 κ Ρ900 που είχα, ήταν η απροβλημάτιστη χρήση sms στα ελληνικά και η διατήρηση όλων των επαφών επίσης με ελληνικούς χαρακτήρες... Το Ρ990 μου έσπασε πάλι τα νεύρα σ'αυτό το θέμα!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πως ήταν παλιά, πάντως τώρα για τα ελληνικά πατάς 1 φορά κάθε πλήκτρο... πράγμα που ΔΕ συμβαίνει για τα αγγλικά, καθώς δεν υπάρχει δυνατότητα εναλλαγής της γλώσσας (κάτι σαν το alt+shift του υπολογιστή)!! Άρα για κάθε αγγλικό γράμμα πατάς από 3 (συνήθως για τα σύμφωνα) έως 6 φορές (για το i).

 

(Μα καλά, είναι δυνατόν?? Πόσο βλάκες μπορεί να είναι??)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου :rolleyes:! Θα το περάσω και εγώ τελικά :).

 

ε να κανω και εγω μια ερωτηση αν θελεις καποια στιγμη να την βγαλεις την ζελατινα τι κανεις??

παιδια και σε ενα αλλο σαιτ εχω βρει καλες θηκες αλλα πιστευω καμια δεν πιανει την μαμησια και ολες σχεδον αφήνουν εκτεθημενες τις γωνιες που εινα οι πρωτες που θα γραρθουν αμα πεσει καπου..

Link to comment
Share on other sites

ε να κανω και εγω μια ερωτηση αν θελεις καποια στιγμη να την βγαλεις την ζελατινα τι κανεις??

παιδια και σε ενα αλλο σαιτ εχω βρει καλες θηκες αλλα πιστευω καμια δεν πιανει την μαμησια και ολες σχεδον αφήνουν εκτεθημενες τις γωνιες που εινα οι πρωτες που θα γραρθουν αμα πεσει καπου..

βγαίνει Μανώλη, και πολύ εύκολα μάλιστα. ακόμα, αν λερώσει απο σκόνες μπορείς να το βγάλεις, να το πλύνεις και να το ξαναβάλεις και είναι σαν καινούριο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα ηθελα να παραγγελω κι εγω ενα screen protector υπαρχει ελληνικο σιτε που να σου το στελνει σπιτι με αντικαταβολη? γιατι δεν εχω πιστωτικη
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω οτι μια τέτοια θήκη κάνει το κινητό πολύ δύσχρηστο. Είδικά αν δεν έχεις και bluetooth handsfree, όταν μιλάς θα κρέμετε όλο αυτό το πράγμα. 1000 φορές η θηκούλα που έρχετε μαζί με το Ρ1
Less is more...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα ηθελα να παραγγελω κι εγω ενα screen protector υπαρχει ελληνικο σιτε που να σου το στελνει σπιτι με αντικαταβολη? γιατι δεν εχω πιστωτικη

Όντος υπάρχει κάποιο καλό κατάστημα που να στέλνει με αντικαταβολή (ούτε και εγώ έχω πιστωτική)?

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια το πηρα κι εγω χθες,ετσι λιγο που το ειδα μ'αρεσε.

η 1η απορια μου ειναι η εξης: γραφεις ενα sms πως βαζω το εικονικο πληκτρολογιο για να γραψω με το πενακι?

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

η 1η απορια μου ειναι η εξης: γραφεις ενα sms πως βαζω το εικονικο πληκτρολογιο για να γραψω με το πενακι?

 

http://www.sonyericsson.com/downloads/P1i__UG_R1a_EL_24.pdf

http://img24.imageshack.us/img24/8241/image1ph.jpg

 

Κάθε εθνικό οικοδόμημα,κατά συνέπεια και το ελληνικό πρέπει να στηριχθεί σε τρεις στύλους: Τη θρησκεία, την παιδεία και την δικαιοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

Οι πρώτες εντυπώσεις μου είναι πολύ καλές! Η ποιότητα κατασκευής είναι πολύ καλή, ειδικά σε σχέση με μερικά HTC που είδα. Τώρα φορτίζει οπότε εν αναμονή για τα ενδότερα. Αυτό που δε μου άρεσε καπως είναι ότι το πακέτο δεν έχει adaptor από M2 σε MS Duo οπότε για την ώρα μεταφορά αρχείων μόνο μέσω bluetooth ή usb.

Η μπαταρία έρχεται φορτισμένη? Γιατί μόνο μέσα σε μία ώρα δείχνει ότι φόρτισε πλήρως. Συνεχίζει να φορτίζει ή διακόπτεται αυτόματα η φόρτιση οπότε μπορώ να το βγάλω?

Thanks!

Link to comment
Share on other sites

μόλις δεις ότι η μπαταρία γέμισε βγάλτο. δεν χρεάζεται να το αφήσες 10-15 ώρες. πάντως να ξέρεις ότι για μια πλήρη φόρτιση θέλει λίγο περισσότερο από 1 ώρα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

η μπαταρία έρχεται ψιλοφορτισμένη.

εγω το χρησιμοποιησα μια μέρα ολοκληρη και το βραδυ επειδη ειχε πάει 3 και δεν ειχε ξεφορτισει ακομα ημουν καμια ωρα ανοιχτό ραδιοφωνο με ηχειο και αδειασε επιτέλους.

μετα του εκανα μια κανονικη φορτιση.

http://img24.imageshack.us/img24/8241/image1ph.jpg

 

Κάθε εθνικό οικοδόμημα,κατά συνέπεια και το ελληνικό πρέπει να στηριχθεί σε τρεις στύλους: Τη θρησκεία, την παιδεία και την δικαιοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα προβλημα με το Update Service. Παροτι εχω εγκαταστησει τις τελευταιες εκδοσεις τοσο του Update Service οσο και του Macromedia Flash Player, οταν τρεχω το SEUS μου βγαζει το ακολουθο μηνυμα

"Incompatible Macromedia version. Required version available from http://www.macromedia.com. Application will terminate".

Τι συμβαινε ρε παιδια? Υποψιν οτι το εχω τρεξει και με το firewall κλειστο αλλα παλι τα ιδια.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει καποιος που μπορει να παραγγειλει screen protectors για οσους ενδιαφερονται απο θεσσαλονικη;

Εγω ενδιαφερομαι κανεις αλλος;;;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson P1i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...