Jump to content

Windows Live Messenger


eLeKtriK EyE
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιατί δεν απενεργοποιείτε το "instant messaging protection"; Απο ότι θυμάμαι, έχει μια τέτοια λειτουργία το ZA.

 

Θα το κοιτάξω..

 

Ακόμη μια απορία: Γίνεται να βλέπω την εικόνα του προφιλ (του προσωπου που μιλάω ή του δικού μου) μεγαλύτερη; Σαν επιλογές έχει μόνο μικρό και μεσαίο μέγεθος. Μεγάλο δεν υπάρχει;

Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Θα το κοιτάξω..

 

Ακόμη μια απορία: Γίνεται να βλέπω την εικόνα του προφιλ (του προσωπου που μιλάω ή του δικού μου) μεγαλύτερη; Σαν επιλογές έχει μόνο μικρό και μεσαίο μέγεθος. Μεγάλο δεν υπάρχει;

 

Δεν υπάρχει. Το 'μεγάλο μέγεθος' είναι για συνομιλία με webcam.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Εγώ έχω το ακόλουθο πρόβλημα. Τώρα τελευταία το msn (έχω τον 8.5) δεν μου εμφανίζει το ανθρωπάκι στην γραμμή εργαλίων (εκεί που είναι το ρολόι και τα υπόλοιπα). Δεν πείραξα τίποτα υπ' όψιν. Έχω τα vista. Ξέρετε πως μπορώ να το ξαναβάλω?
Link to comment
Share on other sites

Πάτα το βελάκι που δείχνει προς τα αριστερά και βρίσκεται ανάμεσα στη γλώσσα και τα υπόλοιπα εικονίδια. Αφού τρέξεις τον WLM βέβαια.
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να παίζει κάτι με το ανtivirus που έχεις.

Εγώ με Ζοne alarm είχα πρόβλημα και δεν έβλεπα ούτε φωτογραφίες ούτε emoticon. Tελικά άλλαξα το antivirus.

 

Δεν ξέρω αν είναι ίδιο το πρόβλημα και κοινή η λύση.. απλά ζητώ τη γνώμη σας! Μπαίνω στο wlm και ενώ μου εμφανίζει κανονικά photos των επαφών μου και e-moticons που μου στέλνουν.. Δεν μπορώ να αλλάξω τη δική μου photo(συγκεκριμένα στα παράθυρα συνομηλίας δεν μου εμφανίζει τπτ(κάτω δεξιά κανονικά υπάρχει ένα τετράγωνο πλαίσιο και μέσα η photo,ρυθμίσεις κλπ) και στους συνομιλητές μου εμφανίζει το μπλε ανθρωπάκι ως photo μου), ούτε να αποθηκεύσω τα e-moticons.. συγκεκριμένα μου βγάζει το μήνυμα: " Το αρχείο που επιλέξατε δεν είναι έγκυρο αρχείο εικόνας. Επιλέξτε ένα άλλο αρχείο εικόνας".. Any suggestion.. δεκτή! Έχω δοκιμάσει όλα τα πιθανά.. Α,και επίσης έχει μόνιμα τσεκαρισμένο το "Να μην εμφανίζεται εικόνα" στις ρυθμίσεις, και δν έχω τη δυνατότητα να το αλλάξω(είναι γκρι-σκιασμένο).. Ευχαριστώ!

Ζωή χωρίς κινητό..; "Ελλειπτική" ζωή...:p
Link to comment
Share on other sites

ενας φιλος μου εχει ενα προβλημα,τον πεταει ολη τηω ωρα εξω...μπανει κ μετα πο ενα λεπτο εξω.εχει την εκδοση 8.1.τι μπορει να φταιει?
http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

ειχα κ εγω αναλογο προβλημα.. δν ξέρω αν ισχύει.. αλλα το συνδύασα με ιό..

 

Όσο για το δικό μου πρόβλημα.. να σημειώσω οτι σημερα έκανα φορματ.. εκανα ινστολ το wlm.. και παρόλα αυτά η ίδια κατάσταση! έλεος δηλαδή.. τα φώτα σας :)

Ζωή χωρίς κινητό..; "Ελλειπτική" ζωή...:p
Link to comment
Share on other sites

το δοκίμασα.. και πριν το format εσβησα και τα 2 προγραμματα που χρησιμοποιουσα(χωρις κανενα αποτελεσματα) και μετα το format που δεν είχα antivirus.. The same.. κάποια άλλη ιδέα;
Ζωή χωρίς κινητό..; "Ελλειπτική" ζωή...:p
Link to comment
Share on other sites

έχει κυκλοφορήσει το νέο Windows Live Messenger 2008

(όχι 8.5)

 

http://img69.imageshack.us/img69/700/nonbetaui1.jpg

 

προς το παρόν διαθέσιμο ΜΟΝΟ μέσω της LIVE SUITE ή πάτε στο mess.be για direct download links!

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 2 ώρες δεν μπορώ να μπω :(. Μου βγάζει σφάλμα: Δεν ήταν δυνατή η είσοδος σας στο Windows Live Messenger αυτή τη φορά. Δοκιμάστε ξανά αργότερα.

 

Κωδικός σφάλματος: 80072efd

 

Demis_CY το δοκίμασες; Είναι καλό; Τι αλλαγές υπάρχουν;

Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 2 ώρες δεν μπορώ να μπω :(. Μου βγάζει σφάλμα: Δεν ήταν δυνατή η είσοδος σας στο Windows Live Messenger αυτή τη φορά. Δοκιμάστε ξανά αργότερα.

 

Κωδικός σφάλματος: 80072efd

 

Demis_CY το δοκίμασες; Είναι καλό; Τι αλλαγές υπάρχουν;

 

 

Aπό το πρωί μου το κάνει αυτό και μου εχει σπάσει τα νευρα:mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:

 

+οτι δεν μπορώ να μπώ όπωτε θέλω γιατί το net μουλαρώνει.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Aπό το πρωί μου το κάνει αυτό και μου εχει σπάσει τα νευρα:mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:

 

+οτι δεν μπορώ να μπώ όπωτε θέλω γιατί το net μουλαρώνει.

 

Εγώ χθες ήμουν μέσα κανονικά μέχρι τις 3 το βράδυ και σήμερα το μεσημέρι που προσπάθησα να μπω δεν μπαίνει. Η συνδεσή μου είναι μια χαρά...

Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Για τους κωδικούς σφάλματος μπορείτε να μπείτε στο site του messenger και να δείτε τί ακριβώς σημαίνει ο καθένας.

 

Μπορεί να είναι και κάτι απλό. Εμένα πχ ένα διάστημα μου έβγαζε ένα σφάλμα, επειδή ο υπολογιστής μου μηδένιζε το ημερολόγιο και το messenger δεν μπορούσε να μπει, εξ΄αιτίας της λάθος ημερομηνίας.

 

Ψάξτε το λίγο κ από το site.;)

Link to comment
Share on other sites

καμιά οπτική διαφορά..

αφαίρεσαν μόνο τα BETA titles και φυσικα τώρα είναι διαθέσιμο σε 30 ακόμα γλώσσες ενώ πριν το beta ήταν μόνο διαθέσιμο σε 6

Link to comment
Share on other sites

καμιά οπτική διαφορά..

αφαίρεσαν μόνο τα BETA titles και φυσικα τώρα είναι διαθέσιμο σε 30 ακόμα γλώσσες ενώ πριν το beta ήταν μόνο διαθέσιμο σε 6

 

Το 2008 είναι το 8.5; Αν όχι, τι διαφορές έχουν;

Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Aπ' ό,τι έψαξα πάντως, η έκδοση 8,5 είναι beta ακόμη.

 

Το 2008 είναι το 8.5 beta 2 ουσιαστικά (αν έχω καταλάβει καλά).

 

Το mess patch λέει τίποτα; Μπορεί να χρησιμοποιηθεί ταυτόχρονα με Plus!; Plus! για το 2008 δεν υπάρχει ε;

Πριν κάνω εγκατάσταση το 2008 πρέπει να κάνω μπακ απ τα emoticons και τα winks; Αν ναι, πώς γίνεται;

Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Ανοίγω αυτό το τόπικ μιας και δεν είδα κάποιο αλλο που να μιλάει συγκεκριμένα για αυτό!!!

Εδώ και πάρα πολύ καιρό αναρωτιώμουν τι θα μπορούσα να κάνω για να φαίνετε ποιο τραγουδι ακούω στο Windows Live Messenger!!!

Και επιτέλους μετά απο πολύ ψάξιμο βρήκα κάτι σαν patch το οποίο ονομάζετε Toaster!!!

Σε λίγο θα το ανεβάσω!!!

 

Φιλικά

 

Νικόλας:D:):p:happy:

 

Ωρίστε

http://www.gigasize.com/get.php/3195525719/ToasterWinampPatch.rar

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

Το 2008 είναι το 8.5 beta 2 ουσιαστικά (αν έχω καταλάβει καλά).

 

1. Το mess patch λέει τίποτα; 2. Μπορεί να χρησιμοποιηθεί ταυτόχρονα με Plus!; 3. Plus! για το 2008 δεν υπάρχει ε;

4. Πριν κάνω εγκατάσταση το 2008 πρέπει να κάνω μπακ απ τα emoticons και τα winks; Αν ναι, πώς γίνεται;

 

Ένα ένα. Πήρες φόρα.

 

1. Ότι έλεγαν οι προηγούμενες εκδόσεις. Δεν άλλαξε τίποτα. Must have IMO.

2. Φυσικά. Άλλο το ένα άλλο το άλλο.

3. Υπάρχει. Η τελευταία έκδοση του Plus λειτουργεί απροβλημάτιστα.

4. Όχι. Πέρασε το από πάνω και θα τα κρατήσεις όλα.:)

Link to comment
Share on other sites

Ένα ένα. Πήρες φόρα.

 

1. Ότι έλεγαν οι προηγούμενες εκδόσεις. Δεν άλλαξε τίποτα. Must have IMO.

2. Φυσικά. Άλλο το ένα άλλο το άλλο.

3. Υπάρχει. Η τελευταία έκδοση του Plus λειτουργεί απροβλημάτιστα.

4. Όχι. Πέρασε το από πάνω και θα τα κρατήσεις όλα.:)

 

Ευχαριστώ πολύ! Και κάτι τελευταίο:

Το Discovery Live γίνετε να το βάλω ενώ έχω Plus!;

Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Το Discovery Live γίνετε να το βάλω ενώ έχω Plus!;

 

Μπορείς.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι βρηκα αυτο

 

MSN Messenger 7 Current Playing Song

 

Το χω δοκιμασει με ολες τις version του Windows Live Messenger και δουλευει μια χαρα.

Το μονο μειονεκτημα του ειναι οτι αν το τραγουδι τελειωσει το Live Messenger δειχνει οτι το ακους...

@ Nokia 3230 - Nokia 6131 - Nokia E51 - Nokia 5530XM - HTC Desire - Motorola Defy+ - Nexus 5 - Xiaomi Redmi Note 4X - Xiaomi Mi 9T @

 

Intel i7 4770k/\Gigabyte GA-Z87X-UD4H/\G.SKILL Sniper 2x8GB DDR3/\nVidia GTX 970/\SSD Samsung 850 EVO 250GB/\Enermax Triathlor FC 650W/\DELL U2713HM

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...