Jump to content

Κάλυψη δικτύου & αναφορές προβλημάτων [2.5G/3G]


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βόλο λειτουργεί κανονικά το gprs,και είμαι στο ίδιο κέντρο με Λάρισα.Τι φταίει; Δε μπορώ να καταλάβω...Σε άλλη συσκευή δοκίμασες Datum Processor;:worry:

 

Στη Θεσσαλονίκη κανένα απολύτως πρόβλημα με το gprs.

Mάλλον η συσκευή του φίλου θα φταίει...

 

Είπε ότι δοκίμασε και με άλλη συσκευή.

Δεν τα διαβάζετε τα μηνύματα στα οποία απαντάτε;

Link to comment
Share on other sites

Είπε ότι δοκίμασε και με άλλη συσκευή.

Δεν τα διαβάζετε τα μηνύματα στα οποία απαντάτε;

 

Ακριβώς. Επίσης δείτε και εδώ

Εχω ακριβως το ιδιο προβλημα και γω απο εχθες στη Β.Ευβοια.οι ρυθμισεις ειναι σωστες και πηρα τηλεφωνο και στο 1260.Χθες μου ειπαν οτι οντως υπαρχει ενα προβλημα.Σημερα ξαναπηρα και μου ειπαν οτι δεν υπαρχει προβλημα και οτι μαλλον ειναι λαθος οι ρυθμισεις(οι γνωστες βλακειες).Λετε να περιμενω ή να παω σε καποιο καταστημα.Σε σας το προβλξμα λυθηκε?

Υ.Γ.Στο 1260 ειπα οτι εστειλα κενο μηνυμα στο 234 και ηρθαν αυτοματα οι ρυθμισεις.και επεμεναν να τους παρω απο καποιο αλλο κινητο για να τις επιβεβαιωσω!!!!:wacko::wacko::wacko:

 

Μάλλον υπάρχει πρόβλημα που προφανώς δεν επηρεάζει όλη τη χώρα και όλους τους συνδρομητές. Ή μιλάμε για προσωρινά προβλήματα που συμπτωματικά παρουσιάστηκαν ταυτόχρονα...

Link to comment
Share on other sites

Πήρα στο 1260 (απο σταθερό, 693...) έλεξαν την γραμμή μου, αφού με άφησαν 8 λεπτά στην αναμονή :hypno::shock: και μου είπαν οτι δεν έχει απολύτως κανένα πρόβλημα! Μου ΞΑΝΑστείλαν τις ρυθμίσεις (μαζί με 3 sms αυτή τη φορά, που λέει το γνωστό το 234...καλως ήλθατε, σε λίγο θα πάρετε τις ρυθμίσεις μπλα μπλα μπλα) και πάλι..? ΤΙΠΟΤΑ Τώρα τι να κάνω? Αν ξαναπάρω στην εξυπηρέτηση επειδή με ****χρέωσαν (μόνος μου έβαλα αστεράκια :lol:)μπορεί να βρίσω καμιά υπάλληλο που απλά κάνει τη δουλεία της και δεν λέει.. Ρε παιδιά στην λάρισα συγκεκριμένα στο κέντρο, έχετε κανονικά wap/mms? Γιατί τότε είναι που θα φουντάρω! :what::heat:
:)
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή εκτός Λάρισας είσαι οκ;:worry:

Χειροκίνητες ρυθμίσεις δοκίμασες;:worry:

Στο Βόλο σήμερα είχε προβληματάκια 2-3 λεπτά σποραδικά κάθε ώρα λόγω υπερφόρτωσης και γενικότερων προβλημάτων.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πάντως γενική παρατήρηση, οι εταιρείες μας σήμερα στις περιοχές που καίγονται έδωσαν ρέστα... Στην Αρκαδία πιο κάτω κάτω από τη Μεγαλόπολη που έχω συγγενείς, και οι τρεις down...:mad: Ξέρετε πόσοι άνθρωποι έχουν ανάγκη το κινητό τους εκεί? Φαντάζεστε. Τα ίδια σε Ηλεία και Εύβοια. Τελικά μόνο για έκτακτη ανάγκη δεν είναι τα κινητά... Βέβαια πως να πάνε συνεργεία εκεί...:(
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή εκτός Λάρισας είσαι οκ;:worry:

Χειροκίνητες ρυθμίσεις δοκίμασες;:worry:

Στο Βόλο σήμερα είχε προβληματάκια 2-3 λεπτά σποραδικά κάθε ώρα λόγω υπερφόρτωσης και γενικότερων προβλημάτων.

 

Δεν δοκίμασα εκτός λάρισας. :O Απο περιέργεια και μόνο, αύριο θα πάω σε ένα χωριό που απέχει μόλις 15 χιλιόμετρα απο εδώ, να δω τι παίζει... Στο κέντρο εξυπηρέτησης δεν ξαναπήρα, αλλά όπως προείπα στο τελευταίο τηλεφώνημα έλεξαν την γραμμή μου και δεν έχει απολύτως κανένα πρόβλημα. Θα έλεγα οτι φταίει η συσκευή, αλλά το έκανε και στο 750i μια μέρα πριν αγοράσω το 550 και βάλω την sim εκεί, άρα δε φταίει το κινητό. Δεν ξέρω τι άλλο να υποθέσω... μιλάμε για 5 μέρες off το gprs! Και έργα αναβάθμισης να γινότανε...ε όχι και τόσο!:X Άντε απο χθες λόγω πυρκαγιών να υπερφορτόνετε το δίκτυο γενικά, αλλά τις προηγούμενες μέρες? :worry: Χειροκίνητες δεν χρειάστηκε γιατί: 1)Οι ρυθμίσεις που είχα στο 750i δούλευαν κανονικότατα και ΧΩΡΙΣ να αλλάξω τίποτα μετά απο ώρες που μπήκα στον opera παρατήρησα οτι δεν άνοιγε ιστοσελίδες και μετά είδα οτι ήταν γενικό το φαινόμενο (oύτε wind plus, ούτε mms). 2) Κοιτάζωντας στο σάιτ βλέπω μια-μια τις ρυθμίσεις και είναι σωστά περασμένες ΚΑΙ ΣΤΑ 2 κινητά... :worry:

:cry:

:)
Link to comment
Share on other sites

Κάποια μηνύματα διεγράφησαν. Μην ξαναδώ εδώ πέρα τσαμπουκάδες, από κανέναν. :!:

 

Και επίσης είναι υποχρέωσή σας να διαβάζετε ΟΛΑ τα μη αναγνωσμένα ενός thread πριν απαντήσετε σε αυτό. Διαφορετικά είναι σαν να μπαίνετε σε μια συζήτηση που δεν ξέρετε τι λένε και να αρχίσετε να λέτε τα δικά σας.

Link to comment
Share on other sites

στις 24/8 και 25/8 είχα κι εγώ πρόβλημα με το GPRS με ένα νούμερο Wind, ενώ με ένα άλλο νούμερο Wind η ίδια συσκευή έμπαινε κανονικά! Πήρα στη Wind και σημείωσαν το νούμερο μου να το κοιτάξουν οι τεχνικοί. :cool:
Link to comment
Share on other sites

Κάποια μηνύματα διεγράφησαν. Μην ξαναδώ εδώ πέρα τσαμπουκάδες, από κανέναν. :!:

 

Και επίσης είναι υποχρέωσή σας να διαβάζετε ΟΛΑ τα μη αναγνωσμένα ενός thread πριν απαντήσετε σε αυτό. Διαφορετικά είναι σαν να μπαίνετε σε μια συζήτηση που δεν ξέρετε τι λένε και να αρχίσετε να λέτε τα δικά σας.

 

Συμφωνώ. Κι εγώ ακόμη, σε κάποια μηνύματα είμαι υπερβολικά έντονος στο λόγο μου (και φυσικά, δεν θα ξαναγίνει). Και να έχουμε διαφορές με τις εταιρίες (μεταξύ μας όχι...είναι φόρουμ, όχι καφενείο), μπορούμε απλά να τις διατυπώνουμε και όχι να δημιουργούμε "αναστάτωση" :O

 

Εν προκειμένω στο θέμα μας τώρα, ακόμα και αυτή τη δεδομένη στιγμή, ΔΕΝ λύθηκε το προβλημά μου..:confused::worry:

Θα πάρω στο κέντρο εξυπηρέτησης (πάλι απτο σταθερό δυστηχώς, να δω πότε θα βάλω κάρτα :( )και ελπίζω αυτή τη φορά να το σηκώσουν σχετικά γρηγορότερα. Αν και αφού ελέχθηκε η γραμμή μου και ήταν οκ, δύσκολα τα πράγματα.. Να πω και το ακραίο....να είναι θέμα sim? :blink::oops: Τελίως κουλό βέβαια!!!!!!! Πάντως το "G" στο κινητό μου, εμφανίζεται 24ώρες το 24ωρο. Άρα δεν είναι θέμα κάλυψης (άσε που έχω 4/5 στο σπίτι μέσα gsm). Ακόμα και έξω που είναι 5/5, δεν. Τέλος πάντων, βοηθήστε με αν μπορείτε και σκεφτείτε κάτι διαφορετικό, να πάρω κι εγώ ένα τηλέφωνο τώρα να δούμε τι θα γίνει. Όχι τίποτα άλλο, αλλά 1) ρέει ο χρόνος των 30 ημερών του wind plus non-stop χωρίς να μπορώ να το χρησιμοποιήσω και 2) και πιο σημαντικό, δεν έχω MMS.:rtfm:

:)
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Datum Proseccor ούτε χωρίς 3G δεν μπαίνεις.. Εγώ με 3G μπήκα...χωρίς όμως μου βγάζει το ίδιο μήνυμα.. Πρόβλημα με τα πακέτα δεδομένων.. Εν τω μεταξύ, κατέληξα ότι μάλλον είναι σε μερικούς συνδρομητές- χρήστες.. Γιατί έβαλα την σιμ ενός φίλου που είναι ακριβώς στην ίδια περιοχή (συγκεκριμένα δέκα μέτρα πιο κάτω) και μπήκα κανονικά απ' το κινητό μου.. Καμιά εξήγηση???
Link to comment
Share on other sites

Πήρα την εξυπηρέτηση πελατών, αυτή τη φορά μου είπαν οτι βρήκαν ένα πρόβλημα στη γραμμή μου (!) το οποίο και επίλυσαν, μου είπαν να κλείσω και να ανοίξω το κινητό μου και εφόσον δεν λειτουργεί και πάλι, να ξανατηλεφωνήσω να μου στείλουν τις ρυθμίσεις... Πράγματι, αφου το κλεισα και το άνοιξα, δεν δούλευε. Σβήνω τις ρυθμίσεις για εκατομυριοστή φορά, παίρνω τηλ, μου τις στέλνουν, το ξανάκλεινω-ανοίγω και.....................ΤΙΠΟΤΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Έχω νευριάσει απίστευτα! Να στείλω mail στη wind? Κάποιος που δουλεύει σε wind(απο εσάς τους moderators και όχι μόνο) μπορεί να με βοηθήσει στο πρόβλημα, ή έστω να μου πει πως ακριβώς να το διατυπώσω στη wind μέσω mail? Ειλικρινά, απελπίστικα. :down:

 

kos_kal κακά τα ψέμματα, σε αυτό το θέμα, η εταιρία τα έχει παίξει, κυριολεκτικά. Εφόσον συνεχίζεται και σε σένα το πρόβλημα, είναι όπως είπες. Θέμα συγκεκριμένων χρηστών και όχι (τελικά) περιοχών. Μόνο που εμένα συγκεκριμένα όπως διάβασες πιο πάνω το πρόβλημα υποτίθεται, το βρήκαν και το λύσαν. Φως όμως, πουθενά. Τι να πω...:what::dizzy:

:)
Link to comment
Share on other sites

μέχρι τώρα (26/8 4μμ) ΔΕΝ έχω GPRS (wap, internet, MMS). Σε αντίθεση με τον ντάτουμ, εμένα ΔΕΝ μου δείχνει ούτε να έχω διαθέσιμο δίκτυο GPRS (Κατερίνη χθες+σήμερα, χθες και Θεσσαλονίκη το απόγευμα)! Περιμένω αύριο επικοινωνία από τη Wind. Τρέχει κι εμένα το πλας-νον-στοπ και ... πάει χαμένο!

 

Να κάνω μια "τρελή" υπόθεση? Η κάρτα SIM μου είναι TIM. Να έχει καμιά σχέση? (μην σας ακούγεται άσχετο, τσεκάρετε το!). Εσένα ντάτουμ?

 

Μπιλάκος (και όποιοι άλλοι/άλλες στο φόρουμ δουλεύετε σε καταστήματα Wind) αύριο που θα πάτε στη δουλειά δεν ρίχνετε κάνα ενδουπηρεσιακό ερώτημα τι παίζεται να μας ενημερώσετε κι εμάς τους κοινούς θνητούς? :respect:

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά η WIND θα πρέπει να κόψει το WIND ΡLUS Non-Stop στα καρτοκινητά και να το παρέχει μόνο σε συνδρομητές με συμβόλαιο.

Γιατί έχει γεμίσει με τζάμπατζιδες καρτοκινητούς (μόνο 3,49€ έσοδα αν μήνα!) που το μόνο που προσφέρουν στην εταιρία είναι να υπέρφορτώνουν το δίκτυο σε βάρος το συνδρομητών που δίνουν κάθε μήνα πολλά ευρώ και θέλουν καλύτερες και ποιο γρήγορες υπηρεσίες.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πήρα την εξυπηρέτηση πελατών, αυτή τη φορά μου είπαν οτι βρήκαν ένα πρόβλημα στη γραμμή μου (!) το οποίο και επίλυσαν, μου είπαν να κλείσω και να ανοίξω το κινητό μου και εφόσον δεν λειτουργεί και πάλι, να ξανατηλεφωνήσω να μου στείλουν τις ρυθμίσεις... Πράγματι, αφου το κλεισα και το άνοιξα, δεν δούλευε. Σβήνω τις ρυθμίσεις για εκατομυριοστή φορά, παίρνω τηλ, μου τις στέλνουν, το ξανάκλεινω-ανοίγω και.....................ΤΙΠΟΤΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Έχω νευριάσει απίστευτα! Να στείλω mail στη wind? Κάποιος που δουλεύει σε wind(απο εσάς τους moderators και όχι μόνο) μπορεί να με βοηθήσει στο πρόβλημα, ή έστω να μου πει πως ακριβώς να το διατυπώσω στη wind μέσω mail? Ειλικρινά, απελπίστικα. :down:

 

kos_kal κακά τα ψέμματα, σε αυτό το θέμα, η εταιρία τα έχει παίξει, κυριολεκτικά. Εφόσον συνεχίζεται και σε σένα το πρόβλημα, είναι όπως είπες. Θέμα συγκεκριμένων χρηστών και όχι (τελικά) περιοχών. Μόνο που εμένα συγκεκριμένα όπως διάβασες πιο πάνω το πρόβλημα υποτίθεται, το βρήκαν και το λύσαν. Φως όμως, πουθενά. Τι να πω...:what::dizzy:

 

 

Nα ρωτησω κατι χαζο.....ειπες οτι δεν ειχεις καρτα στο κινητο σου...

οταν δεν εχει υπολοιπο ενα καρτοκινητο WIND απενεργοποιειται τελειως και το GPRS, και δεν μπορεις ουτε ΜΜΣ να λαβεις....φανταζομαι το εχεις κοιταξει αυτο ε?:confused:

Δεν μπορω να σκεφτω κατι αλλο...

Link to comment
Share on other sites

μέχρι τώρα (26/8 4μμ) ΔΕΝ έχω GPRS (wap, internet, MMS). Σε αντίθεση με τον ντάτουμ, εμένα ΔΕΝ μου δείχνει ούτε να έχω διαθέσιμο δίκτυο GPRS (Κατερίνη χθες+σήμερα, χθες και Θεσσαλονίκη το απόγευμα)! Περιμένω αύριο επικοινωνία από τη Wind. Τρέχει κι εμένα το πλας-νον-στοπ και ... πάει χαμένο!

 

Να κάνω μια "τρελή" υπόθεση? Η κάρτα SIM μου είναι TIM. Να έχει καμιά σχέση? (μην σας ακούγεται άσχετο, τσεκάρετε το!). Εσένα ντάτουμ?

 

Μπιλάκος (και όποιοι άλλοι/άλλες στο φόρουμ δουλεύετε σε καταστήματα Wind) αύριο που θα πάτε στη δουλειά δεν ρίχνετε κάνα ενδουπηρεσιακό ερώτημα τι παίζεται να μας ενημερώσετε κι εμάς τους κοινούς θνητούς? :respect:

 

Συμπτωματικα προχθες ημουν Θεσσαλονικη, χθες και σημερα Κατερινη και δεν ειχα κανενα προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά η WIND θα πρέπει να κόψει το WIND ΡLUS Non-Stop στα καρτοκινητά και να το παρέχει μόνο σε συνδρομητές με συμβόλαιο.

Γιατί έχει γεμίσει με τζάμπατζιδες καρτοκινητούς (μόνο 3,49€ έσοδα αν μήνα!) που το μόνο που προσφέρουν στην εταιρία είναι να υπέρφορτώνουν το δίκτυο σε βάρος το συνδρομητών που δίνουν κάθε μήνα πολλά ευρώ και θέλουν καλύτερες και ποιο γρήγορες υπηρεσίες.

 

Συμφωνώ απόλυτα φίλε μου αλλά φαντάσου τι έχει να γίνει αν κάνει κάτι τέτοιο... Και πόσους συνδρομητές θα χάσει...

Link to comment
Share on other sites

Nα ρωτησω κατι χαζο.....ειπες οτι δεν ειχεις καρτα στο κινητο σου...

οταν δεν εχει υπολοιπο ενα καρτοκινητο WIND απενεργοποιειται τελειως και το GPRS, και δεν μπορεις ουτε ΜΜΣ να λαβεις....φανταζομαι το εχεις κοιταξει αυτο ε?:confused:

Δεν μπορω να σκεφτω κατι αλλο...

 

Καθόλου χαζό! Έχω 10 λεπτά κάρτα. Απο τα 7 και κάτω στο απενεργοποιεί, αλλά φυσικά στα 10 λεπτά που έχω εγώ, δεν κάνεις κλήσεις, δεν στέλνεις μηνύματα κλπ πέρα απο τα non-stop που έχεις (εγώ έχω plus). Sim έχω TIM, γιαυτό και λίγο παραπάνω λέω ΜΗΠΩΣ παίζει κάποιο ρόλο..... Ακόμα και τώρα, το πρόβλημα συνεχίζεται. :mad:

:)
Link to comment
Share on other sites

Καθόλου χαζό! Έχω 10 λεπτά κάρτα. Απο τα 7 και κάτω στο απενεργοποιεί, αλλά φυσικά στα 10 λεπτά που έχω εγώ, δεν κάνεις κλήσεις, δεν στέλνεις μηνύματα κλπ πέρα απο τα non-stop που έχεις (εγώ έχω plus). Sim έχω TIM, γιαυτό και λίγο παραπάνω λέω ΜΗΠΩΣ παίζει κάποιο ρόλο..... Ακόμα και τώρα, το πρόβλημα συνεχίζεται. :mad:

 

Κάνε μια ανανέωση για να είσαι σίγουρος. Μπορείς και 1 ευρώ να βάλεις με χρέωση άλλου κινητού Wind (υπηρεσία sharing). Eννοείται πως δεν είναι θέμα sim...

Link to comment
Share on other sites

στις 24/8 και 25/8 είχα κι εγώ πρόβλημα με το GPRS με ένα νούμερο Wind, ενώ με ένα άλλο νούμερο Wind η ίδια συσκευή έμπαινε κανονικά! Πήρα στη Wind και σημείωσαν το νούμερο μου να το κοιτάξουν οι τεχνικοί. :cool:

 

μέχρι τώρα (26/8 4μμ) ΔΕΝ έχω GPRS (wap, internet, MMS). Σε αντίθεση με τον ντάτουμ, εμένα ΔΕΝ μου δείχνει ούτε να έχω διαθέσιμο δίκτυο GPRS (Κατερίνη χθες+σήμερα, χθες και Θεσσαλονίκη το απόγευμα)! Περιμένω αύριο επικοινωνία από τη Wind. Τρέχει κι εμένα το πλας-νον-στοπ και ... πάει χαμένο!

 

Να κάνω μια "τρελή" υπόθεση? Η κάρτα SIM μου είναι TIM. Να έχει καμιά σχέση? (μην σας ακούγεται άσχετο, τσεκάρετε το!). Εσένα ντάτουμ?

 

Μπιλάκος (και όποιοι άλλοι/άλλες στο φόρουμ δουλεύετε σε καταστήματα Wind) αύριο που θα πάτε στη δουλειά δεν ρίχνετε κάνα ενδουπηρεσιακό ερώτημα τι παίζεται να μας ενημερώσετε κι εμάς τους κοινούς θνητούς? :respect:

 

Συμπτωματικα προχθες ημουν Θεσσαλονικη, χθες και σημερα Κατερινη και δεν ειχα κανενα προβλημα.

 

φίλε nrg δεν αμφιβάλω γιαυτό που λες! :) Εάν προσέξεις στο πρώτο από τα quote που κάνω (στο έντονο+υπογραμμισμένο) το πρόβλημα υπάρχει σε μία κάρτα SIM TIM ενώ σε άλλη κάρτα SIM TIM (διαφορετικό νούμερο κινητού) υπάρχει το πρόβλημα. Υποθέτω ότι πρόκειται για πρόβλημα(?) σε κάποιους μόνο αριθμούς/κάρτες SIM.

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά η WIND θα πρέπει να κόψει το WIND ΡLUS Non-Stop στα καρτοκινητά και να το παρέχει μόνο σε συνδρομητές με συμβόλαιο.

Γιατί έχει γεμίσει με τζάμπατζιδες καρτοκινητούς (μόνο 3,49€ έσοδα αν μήνα!) που το μόνο που προσφέρουν στην εταιρία είναι να υπέρφορτώνουν το δίκτυο σε βάρος το συνδρομητών που δίνουν κάθε μήνα πολλά ευρώ και θέλουν καλύτερες και ποιο γρήγορες υπηρεσίες.

 

μια καλή ιδέα θα ήταν η Wind (αλλά και οι άλλοι 2) να δώσουν internet στα καρτοκινητά με μια λογική μηνιαία χρέωση και έναν "κόφτη" από κάποια κίνηση δεδομένων και πάνω, ώστε να μπορεί ο κάθε χρήστης να βλέπει και το email του μέσα από τις ενσωματωμένες εφαρμογές των κινητών, αλλά και να έχει πραγματική πρόσβαση στο internet από το κινητό του, και όχι μόνο σε wap :X

 

Κάνε μια ανανέωση για να είσαι σίγουρος. Μπορείς και 1 ευρώ να βάλεις με χρέωση άλλου κινητού Wind (υπηρεσία sharing). Eννοείται πως δεν είναι θέμα sim...

 

εγώ νομίζω ότι δεν πρέπει να αποκλείουμε τίποτε... :cool:

Link to comment
Share on other sites

εγώ νομίζω ότι δεν πρέπει να αποκλείουμε τίποτε... :cool:

 

Eγώ πάλι νομίζω πως το 98% των συνδρομητών της εταιρείας έχουν κάρτες ΤΙΜ και Telestet. Όλοι αυτοί έχουν πρόβλημα με το GPRS? Γιατι ο φίλος datum φοβάται μήπως φταίει το ότι η sim του είναι ΤΙΜ.

 

Το πρόβλημα (αν μιλάμε για κάτι γενικευμένο πρόβλημα δικτύου) παρουσιάζεται σε συγκεκριμένες γραμμές, δεν έχει να κάνει με τη κάρτα. Και απορώ γιατί η Wind δεν κάνει κάτι ούτε έχει επίσημη ενημέρωση.

 

Αλλά για να μη προτρέχουμε, επιμένω να κάνει ο φίλος μας μια ανανέωση...

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα (αν μιλάμε για κάτι γενικευμένο πρόβλημα δικτύου) παρουσιάζεται σε συγκεκριμένες γραμμές, ...

 

έτσι νομίζω κι εγώ

 

Αλλά για να μη προτρέχουμε, επιμένω να κάνει ο φίλος μας μια ανανέωση...

 

εγώ πάλι που έχω το ίδιο πρόβλημα έχω υπόλοιπο πάνω από 2ευρώ στο καρτοκινητό μου :confused:

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάλι που έχω το ίδιο πρόβλημα έχω υπόλοιπο πάνω από 2ευρώ στο καρτοκινητό μου :confused:

 

O.k έχεις δίκιο, τότε μιλάμε προφανώς για πρόβλημα δικτύου που επηρεάζει συγκεκριμένς γραμμές και για το οποίο η Wind δεν φαίνεται να πολυενδιαφέρεται. Και ούτε μια επίσημη απάντηση από το cc...

 

Πάντως αν στη περιοχή σας λειτουργεί η εθνική περιαγωγή, δοκιμάστε μέσω Vodafone να δούμε αν από εκεί παίζει το GPRS...

Link to comment
Share on other sites

O.k έχεις δίκιο, τότε μιλάμε προφανώς για πρόβλημα δικτύου που επηρεάζει συγκεκριμένς γραμμές και για το οποίο η Wind δεν φαίνεται να πολυενδιαφέρεται. Και ούτε μια επίσημη απάντηση από το cc...

 

Πάντως αν στη περιοχή σας λειτουργεί η εθνική περιαγωγή, δοκιμάστε μέσω Vodafone να δούμε αν από εκεί παίζει το GPRS...

 

στην περιοχή μου μάλλον δεν έχει (Κατερίνη) αφού δεν με αφήνει να επιλέξω VF. Αλλά δεν είμαι σίγουρος ότι το GPRS υποστηρίζεται στην εθνική περιαγωγή.

Link to comment
Share on other sites

στην περιοχή μου μάλλον δεν έχει (Κατερίνη) αφού δεν με αφήνει να επιλέξω VF. Αλλά δεν είμαι σίγουρος ότι το GPRS υποστηρίζεται στην εθνική περιαγωγή.

Γενικά υποστηρίζεται στην εθνική περιαγωγή.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...