Jump to content

[S60 3rd Edition] Route 66


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδια μια ερωτηση το nokia maps το εγκατσεστησα μια χαρα δοθλευει απσογα για μεγαλες πολοις Αθηνα,θεσσνικη κλπ κλπ αλλα δεν δουλευει η αναζητηση διλαδη γραφω στα αγγλικα το ονομα μιας οδου και δεν την βρισκει ενω υπαρχει στον χαρτη . ξερει κανεις τιποτα περι τουτου ?

 

Καταρχήν να σε ενημερώσω ότι για το smart2go/nokia maps, υπάρχει άλλο θέμα, όπου εκεί είναι καλύτερα να το ρωτήσεις αυτό.

Η αναζήτηση δουλεύει, αρκεί να συμπληρώσεις σωστά όλα τα πεδία που ζητάει.Έβαλες και χώρα ΕΛΛΑΔΑ κλπ?Έγραψες με τα σωστά greeklish την οδό?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 923
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στο δικό μου Ν95 πάντως δεν παίζει. (Αδυναμίας εγκαταστασης ....) Certification Error. Κανας καλός Χριστιανός να μας το κάνει sign και εμάς ?? :D :D

 

Καλημερα σας!Και εγω το ιδιο προβλημα εχω...Κατεβασα το προγραμμα πηγα να το κανω εγκατασταση και μου λεει το ιδιο!Απο οτι διαβασα πιο πανω για να τρεξει στο Ν95 δεν πρεπει να ειναι sign για να βλεπει το ενσωματομενο gps του Ν95!!!Καμια βοηθεια κανεις???Η να παω να πληρωσω τους χαρτες στην νοκια να τελιωνουμε αλλα μου την σπαει που δεν ειναι Ελληνικα....Ευχαριστω πολυ

Κολημενος με τα pda...
Link to comment
Share on other sites

Απο οτι διαβασα πιο πανω για να τρεξει στο Ν95 δεν πρεπει να ειναι sign για να βλεπει το ενσωματομενο gps του Ν95!!!

 

Ίσως δεν κατάλαβες καλά φίλε μου.

 

Η έκδοση που πρέπει να περάσεις στο Ν95 σου πρέπει να είναι η unsigned (αυτή μόνο βλέπει το ενσωματομενο gps) αλλά για να περαστεί με επιτυχία πρέπει προηγουμένως να έχει γίνει signed με το ΕΜΕΙ του κινητού σου.

 

H άλλη έκδοση που κυκλοφορεί (selfsigned) περνάει μεν κανονικά, χωρίς signing διαδικασία, αλλά δεν "βλέπει" το ενσωματομενο gps παρά ψάχνει μόνο για ΒΤ...

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Ίσως δεν κατάλαβες καλά φίλε μου.

 

Η έκδοση που πρέπει να περάσεις στο Ν95 σου πρέπει να είναι η unsigned (αυτή μόνο βλέπει το ενσωματομενο gps) αλλά για να περαστεί με επιτυχία πρέπει προηγουμένως να έχει γίνει signed με το ΕΜΕΙ του κινητού σου.

 

H άλλη έκδοση που κυκλοφορεί (selfsigned) περνάει μεν κανονικά, χωρίς signing διαδικασία, αλλά δεν "βλέπει" το ενσωματομενο gps παρά ψάχνει μόνο για ΒΤ...

 

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση αλλα επειδη δεν ειμαι και πολυ σχετικος πως μπορω να το κανω signed με το ΕΜΕΙ???Θα μπορουσες να μου πεις??Ευχαριστω πολυ!

Κολημενος με τα pda...
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ποιος είναι ο τελευταίος χάρτης?

Με την έκδοση 486 είχα τον Athens.prm - 8,88mb.

Τώρα που έβαλα την 545 κατέβασα 1 αρχείο rar που υποτίθεται ότι έχει τον τελευταίο και έχει 2 αρχεία:

* Greece.prm - 7,5mb

* GREECE_2005_Q2.prm - 9,22mb

 

Τι παίζει??

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ο τελευταίος χάρτης για ελλάδα και ROUTE66 είναι ο

 

"NAVTEQ Q2/2006 2006/5/26"

 

και έχει πολύ λίγες διαφορές (από τι κατάφερα και εγώ να τσεκάρω)

σε σχέση με αυτόν του 2005.

 

Δυστηχώς η ενημέρωση αυτών των χαρτών φαίνεται να γίνεται με ρυθμούς χελώνας προς το παρόν.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση αλλα επειδη δεν ειμαι και πολυ σχετικος πως μπορω να το κανω signed με το ΕΜΕΙ???Θα μπορουσες να μου πεις??Ευχαριστω πολυ!

 

Κανεις ρε παιδια δεν ξερει να μου πει πως κανει signed με το ΕΜΕΙ για να μπορεσω να εγκαταστησω και εγω το Route 66??Ευχαριστω πολυ

Κολημενος με τα pda...
Link to comment
Share on other sites

Κανεις ρε παιδια δεν ξερει να μου πει πως κανει signed με το ΕΜΕΙ για να μπορεσω να εγκαταστησω και εγω το Route 66??Ευχαριστω πολυ

 

1ον Eίναι IMEI και όχι ΕΜΕΙ

2ον Η διαδικασία του signing περιγράφεται αναλυτικά στην 1η σελίδα του θέματος για τις "ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ"

3ον Επειδή έχουν διακοπεί οι εγγραφές στο βασικό site που σε βοηθάει για το signing, θα πρέπει να σε βοηθήσει κάποιος άλλος χρήστης που έχει γραφτεί παλιότερα.

 

Οπότε από μόνος σου δεν μπορείς να κάνεις κάτι τώρα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

pedia epidi ilikrina den mporo na bgalo akri mporite na mou dosete kapio link gia na katebaso tin teleftea ekdosi kai ton telefteo xarti gia ellada???

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

pedia epidi ilikrina den mporo na bgalo akri mporite na mou dosete kapio link gia na katebaso tin teleftea ekdosi kai ton telefteo xarti gia ellada???

Από έδω!

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Apo ti exo diabasi den prepi na ine signed i efarmogi gia na doulepsi sto n95 me to esoteriko gps

 

Σωστά.

Πρέπει να είναι c-r-a-c-k-e-d&Unsigned.

Μετά την κάνεις sign για το δικό σου κινητό για να παίξει.

 

Χτες την έβαλα και όλα οκ.

Βασικά καμία διαφορά δεν εντόπισα στο πρόγραμμα.

Ξέρει κανείς τι διαφορές έχει με την 468?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ο τελευταίος χάρτης για ελλάδα και ROUTE66 είναι ο

 

"NAVTEQ Q2/2006 2006/5/26"

 

και έχει πολύ λίγες διαφορές (από τι κατάφερα και εγώ να τσεκάρω)

σε σχέση με αυτόν του 2005.

 

Δυστηχώς η ενημέρωση αυτών των χαρτών φαίνεται να γίνεται με ρυθμούς χελώνας προς το παρόν.

Και που τον βρισκει κανείς ?

 

Επίσης είδα σε 6110 Navigator μια έκδοση του R66 με ελληνικά και ελλινικούς χάρτες και αναζύτηση. Ξέρει κανείς τίποτα ?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Healthy disregard for the impossible.

Link to comment
Share on other sites

Και που τον βρισκει κανείς ?

 

Επίσης είδα σε 6110 Navigator μια έκδοση του R66 με ελληνικά και ελλινικούς χάρτες και αναζύτηση. Ξέρει κανείς τίποτα ?

 

Και αυτές οι εκδόσεις που βάζουμε εμείς με ελληνικό μενού είναι και με ελληνική γλώσσα καθοδήγησης.

Τι σου φαίνεται παράξενο?

 

Τους χάρτες και το πρόγραμμα μπορείς να τα βρεις στο xxxxxxxxxxxxx

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Και αυτές οι εκδόσεις που βάζουμε εμείς με ελληνικό μενού είναι και με ελληνική γλώσσα καθοδήγησης.

Τι σου φαίνεται παράξενο?

 

Τους χάρτες και το πρόγραμμα μπορείς να τα βρεις στο xxxxxxxxxxxxx.

Ελληνικούς χάρτες λέω και αναζήτηση.

Λέει για παράδειγμα : Λεωφόρος Κηφισίας και όχι Leoforos Kifisias.

Και στην αναζήτηση ψάχνεις με ελληνικά γράφεις για παράδειγμα : Γρεβεν χολαργ (και όχι Grev Chol) και σου βρίσκει την Γρεβενών στο Χολαργό

Ελπίζω να έγινα κατανοητός.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Healthy disregard for the impossible.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί κάποιος να μου δώσει ένα link με την τελευταία έκδοση του route66(7.3.545 ) και του τελευταίου χάρτη για Ελλάδα γιατί το έψαξα στο impart αλλα κάπου έχασα την μπάλα και δεν έβγαλα άκρη.Επίσης για να τρέξει η τελευταία έκδοση (για το n73) θα πρέπει να κάνω sign με το ΙΜΕΙ του κινητού μου?Και μια τελευταία ερώτηση αυτή τη στιγμή χρησιμοποιώ την προηγούμενη έκδοση του route66 με bluetooth gps το fortuna slim.Μετά από αναβάθμιση που έκανα στο κινητό ενώ το πρόγραμμα ανοίγει κανονικά δεν μπορεί συνδεθεί με τίποτα με το gps ενώ το βλέπει(όπως και το κινητό).Το δοκίμασα άπειρες φορές αλλά δεν γίνεται τίποτα.Επίσης απεγκατέστησα και ξαναέβαλα το πρόγραμμα 2-3 φορές αλλά πάλι τίποτα.Έχει κανένας καμιά ιδέα για το τι παίζει?Όποια βοήθεια ευπρόσδεκτη!Sorry για το μεγάλο Post και ευχαριστώ εκ των προτέρων!
VaiosZ
Link to comment
Share on other sites

Στην κορφή της σελίδας... κοίταξες ??? :rolleyes: :rolleyes:

 

Ναι κοίταξα αλλά από οτι είδα η εφαρμογή είναι signed για n95.Τρέχει σε n73?Αν τρέχει sorry λάθος μου.

VaiosZ
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα αν γινεται την τελευταια εκδοση του προγραμματος και τον χαρτη της Ελλαδας(ή και της αθηνας) ωστε να το εγκαταστησω στο Ν91.Α! και καποιες οδηγιουλες αν γινεται σας παρακαλω παρα πολυ.
Απο 1/9/2009 απαγορεύονται τα greeklish.
Link to comment
Share on other sites

Δε διαβάζετε που δε διαβάζετε όλο το thread, διαβάστε τουλάχιστον τις 2-3 τελευταιίες σελίδες!!!! Σε μια σελίδα 3 άτομα ρωτάτε το ίδιο πράγμα!

Εδώ είναι η τελευταία, παίζει σε όλα, και είναι signed για N95. To δοκίμασα σε E65.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1996314#post1996314

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, εκανα εγκατασταση το προγραμμα χωρις κανενα προβλημα στο ε90 εβαλα και το χαρτη (ειναι για Αθηνα απο οτι καταλαβα)

Δεν βρισκει ομως GPS device.Ξερει κανεις τι πρεπει να κανω?

 

παιδες καλησπερα ετρεξα την εφαρμογη και μου λεει οτι το "resourse files are missing" τι φταιει?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

παιδες καλησπερα ετρεξα την εφαρμογη και μου λεει οτι το "resourse files are missing" τι φταιει?

 

Εγκατεστησες σωστα τους χαρτες,δηλ στην σωστη θεση? ή εγκατεστησες συμβατο χαρτη ?

Εαν δεν εχεις κανει κατι σωστα με τους χαρτες ,τοτε βγαζει το μηνυμα αυτο..

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Εγκατεστησες σωστα τους χαρτες,δηλ στην σωστη θεση? ή εγκατεστησες συμβατο χαρτη ?

Εαν δεν εχεις κανει κατι σωστα με τους χαρτες ,τοτε βγαζει το μηνυμα αυτο..

 

εγκατεστησα το χαρτι που λέει η παραπανω σελίδα, αλλά που να τον εγκατστησω? σε ποιο folder?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Stin carta mnimeis tha vreis ena "krifo "fakelo System to anigeis kai pas ta vazeis sto upofakelo Maps ( System/Apps/Route66/maps).

Satnews

Admin Team :http://www.satplanet.gr

http://rapidshare.com/users/R73U5V

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μπορεί κάποιος καλός ανθρωπος να κάνει sign με το ΙΜΕΙ 352255016168480 και να το στείλει στο 6eyes9@gmail.com :O Ευχαριστώ εκ των προτέρων (θα ξαναευχαριστήσω και μετά) :X
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...