Jump to content

Sony Ericsson P990i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

να ρωτήσω κάτι παιδιά?υπάρχουν κάποιες συγκεκριμένες ρυθμίσεις που πρέπει να γράψω στο κινητό για να συνδέομαι σε ασύρματα δίκτυα?όπου και αν έχω προσπαθήσει,χωρίς να είναι κλειδωμένα, unnable to connect βλέπω.εκτός απο το δικό μου ασύρματο router που συνδέομαι εύκολα και απλά.βοήθεια? συγγνώμη που βάζω το ίδιο μήνυμα σε 2 θέματα απλώς ταξιδεύω αύριο και θα ήθελα να το δει κάποιος όσο πιο σύντομα γίνεται...
Περπατάμε παράλληλα...και όλα θα γίνουν κατάλληλα (?) για να σμίξουμε πάλι...Μέχρι τότε θα.... έχω εναν πόλεμο ανοιχτό....ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΜΟΥ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ...
Link to comment
Share on other sites

Εξ όσων γνωρίζω δεν υπάρχουν κάποιες συγκεκριμένες ρυθμίσεις. Σε μένα το ίδιο μήνυμα εμφανίζεται σε 2 περιπτώσεις: 1) Το σήμα του δικτύου είναι αδύνατο 2) Το δίκτυο να έχει κλείδωμα με ip address. Δηλ. μέσα στις ρυθμίσεις του wifi να έχει προκαθοριστεί κατάλογος με συγκεκριμένες mac address οι οποίες μόνο αυτές να έχουν πρόσβαση. Ελπίζω να σε πρόλαβα πριν το ταξίδι :)
Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να κατεβάσω τη νέα έκδοση λογισμικού και να την περάσω offline;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αγορασα κι εγω σημερα καινουριο το P990i...δεν το εχω ανοιξει ακομα γιατι φορτιζει και περιμενω!!!επειδη αν και τα ψαχνω αρκετα...δεν ειχα ποτε αναλογο smartphone...θα μπορουσε καποιος να μου πει αν χρειαζεται αν το αφησω ως εχει...η αν πρεπει να κανω αναβαθμισεις και ποιες????πρεπει να γινουν...??τι διαφορα θα εχει???

Τι να κανω??ΗΕLP...

ου μπλεξεις....γιατι πως ξεμπλεκεις:D ??????
Link to comment
Share on other sites

an to phres apo katasthma kai oxi metaxeirismeno h diadikasia einai poly aplh.pas sto http://www.sonyericcson.com katebazeis ena prog pou legetai se update kai me kapies odhgies pou tha breis sto prog kaneis anabatmish meso internet sto p990 me th teleutaia kai dusthxos TELEUTAIA:(firmware.oi diafores.To kinhto paei grigora:) kamia sxesh otan protobghke kai sou rxotan na to petas sto toixo:O kai kaluterh camera ,kalo autofocus, kai kapia microbugs pou diorthothhkan.

kata ta ola auta einai kalo kinhto apla usterei akoma se eleipsh efarmogon :(

Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

an to phres apo katasthma kai oxi metaxeirismeno h diadikasia einai poly aplh.pas sto http://www.sonyericcson.com katebazeis ena prog pou legetai se update kai me kapies odhgies pou tha breis sto prog kaneis anabatmish meso internet sto p990 me th teleutaia kai dusthxos TELEUTAIA:(firmware.oi diafores.To kinhto paei grigora:) kamia sxesh otan protobghke kai sou rxotan na to petas sto toixo:O kai kaluterh camera ,kalo autofocus, kai kapia microbugs pou diorthothhkan.

kata ta ola auta einai kalo kinhto apla usterei akoma se eleipsh efarmogon :(

Aρα εσυ προτεινεις να την κανω την αναβαθμιση...ετσι??Κατεβασα ενα αρχειο απο εκει που λεει Sony Ericsson Update Service..φανταζομαι αυτη ειναι η τελευταια εκδοση ετσι δεν ειναι...??το αρχειο λεγεται Update_Service_Setup-2.7.6.8-1.....

Το τρεχω και κανω οτι λεει ετσι???απλα φοβαμαι να μην μου πειραξει τπτ και τα κανει μπαχαλο...δεν παιζει ετσι???

ου μπλεξεις....γιατι πως ξεμπλεκεις:D ??????
Link to comment
Share on other sites

Aρα εσυ προτεινεις να την κανω την αναβαθμιση...ετσι??Κατεβασα ενα αρχειο απο εκει που λεει Sony Ericsson Update Service..φανταζομαι αυτη ειναι η τελευταια εκδοση ετσι δεν ειναι...??το αρχειο λεγεται Update_Service_Setup-2.7.6.8-1.....

Το τρεχω και κανω οτι λεει ετσι???απλα φοβαμαι να μην μου πειραξει τπτ και τα κανει μπαχαλο...δεν παιζει ετσι???

nai kaneis oti sou leei.apla vgazeis th sim card kai th memory card an exei mesa,sundeeis to kinhto me to usb sto pc kai patas to plhktro c epanelhmena.auto tha egk tous drivers mono tou kai meta tha se paei sthn epomenh selida opou sou leei pos prepei na anagnorisei to thl.molis to kanei arxizei h anabatmish.

otan ginetai h anabatmish den peirazeis me tipota to kinhto oute to calodio.mh kaneis genika tipota .asth na ginei monh ths.tha parei kana tetartaki h kai misaoro analoga me thn taxuthta pou exeis sto pc. sto telos sou bgazei munhma tora mporeis na aposundeseis to kinhto to kaneis.bazeis xana th sim kai egine..elpizo na bohthhsa

Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Thanks a lot ρε φιλε...απλα δεν το κανω ακομα γιατι εχω ενα προβλημα και ειμαι σε διλημμα...τπ πηρα χθες απο Wind οπως σου πα (και εψαξα πολυ να το βρω γιατι ειναι σε τρελη ελλειψη)...το θεμα ειναι οτι ο τυπος μου το δωσε ανοιχτο για να βαλει και καλα συμβολαιο και sim μεσα στο κουτι...απο το κουτι λειπει το 2ο πενακι...και οταν το βαλα για φορτιση η μπαταρια ηταν στο 10λεπτο full...απο την αρχη δλδ...so το ανοιξα απλα και θα το παω πισω τη δευτερα...αν μου βρει αλλο καλως,...αλλιως εστω να μου δωσει ενα δευτερο πενακι!!!Φοβαμαι μην ειναι μεταχειρισμενο...αν και πιστευω οτι αυτος ο ******* εκει το ανοιξε και το χρησιμοποιησε λιγο και πηγε μετα να τα μπαλωσει....

επειδη δλδ οι μαλακες εριξαν την τιμη στα 290 στη Wind πρεπει να μας το δωσουν μισο??????Δεν ξερω...εχω τσαντιστει κι εχω στεναχωρηθει πολυ...

ου μπλεξεις....γιατι πως ξεμπλεκεις:D ??????
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

παιδια μην βαλετε τα κλαματα

απο την αλλη εβδομαδα τα oteshop θα πουλανε το τηλεφωνακι μας 290euro, ακουσον ακουσον :whip:

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Βοηθεια φιλοι μου καλοι μου φιλοι. Κατεβασα το Update_Service_Setup-2.7.6.8-1.exe απο την sony το εγκατεστισα καθος επισης και το flash_player απο την adobe αλλα οταν παω να τρεξω το προγραμμα (Update Service) μου βγαζει το εξης μυνημα: Incompatible macromedia version.

Required verision available from

http://www.macromedia.com

Application will terminate

Τι μπορο να κανω;

Link to comment
Share on other sites

παιδια μην βαλετε τα κλαματα

απο την αλλη εβδομαδα τα oteshop θα πουλανε το τηλεφωνακι μας 290euro, ακουσον ακουσον :whip:

giati esy pisteueis pos tha edine kaneis 600 euros na to parei?:lol::lol:
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Ούτε 290 δεν αξίζει να δώσεις...τώρα που βγήκε το Ρ1 το Π(υρότουβλο)990 είναι για τα σκουπίδια....
Link to comment
Share on other sites

Ούτε 290 δεν αξίζει να δώσεις...τώρα που βγήκε το Ρ1 το Π(υρότουβλο)990 είναι για τα σκουπίδια....
entaxei re file den einai kai gia ta mpaza:wacko:

to kinitouli.exei ena oraio desighn kai pali sundiazei teleia to kinhto kai to pda me to portaki,eno sto p1 h m600 ola ta kaneis metouch screen.h oti exei kai blakcberry kai autofocus kai auta tou dinoun kai ena shn.kai exalou to p1 einai mia mikrh beltiosh alla os pros to thema mnhmhs.kai mhn akouo gia ta 3 mpx camera:wacko:h pragmatiki beltiosh tha akouei sto onoma P3i.kai na doume posoi tha to poulate to p1 giA na to parete;)

Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

+1. Με τις τελευταίες αναβαθμίσεις το P990i έγινε αρκετά αξιοπίστο κινητό πιστεύω ότι είναι καλό value for money για αυτά που προσφέρει
Link to comment
Share on other sites

entaxei re file den einai kai gia ta mpaza:wacko:

to kinitouli.exei ena oraio desighn kai pali sundiazei teleia to kinhto kai to pda me to portaki,eno sto p1 h m600 ola ta kaneis metouch screen.h oti exei kai blakcberry kai autofocus kai auta tou dinoun kai ena shn.kai exalou to p1 einai mia mikrh beltiosh alla os pros to thema mnhmhs.kai mhn akouo gia ta 3 mpx camera:wacko:h pragmatiki beltiosh tha akouei sto onoma P3i.kai na doume posoi tha to poulate to p1 giA na to parete;)

 

Δεν κατάλαβες καλά φίλε μου...έχω όλα τα κινητά της σειράς Ρ και το Ρ990 είναι με διαφορά το χειρότερο για ένα και μόνο λόγο: το ότι είναι το μοναδικό από την σειρά Ρ στο οποίο δεν την παλεύει η RAM τι να τα κάνω τα wifi και τα 2 megapixel κ το flip closed mode(το οποίο τελικά πιο πολύ μπελάς είναι, παρά βοηθάει, όπως διαπίστωσα με το Ρ1),αν πρέπει να κάνω κάθε 3 κ λίγο restart το κινητό για να μπορώ να κάνω την δουλειά μου.Το Ρ1 το έχω κλείσει μία μόνο φορά από τότε που το αγόρασα κ τα memory leaks απλά δεν υπάρχουν!Πολύ πιθανό να πάρω το Ρ3 που λες όταν με το καλό βγει, αλλά όχι γιατί δεν θα αντέχω άλλο το Ρ1 όπως έγινε με το Ρ990, αλλά γιατί θα θελήσω να πάρω κάτι ακόμα καλύτερο (αν κ δεν θα ήθελα να πάρω κινητό που να έχει μεγαλύτερο μέγεθος από το Ρ1-είναι πολύ βολικό και η οθόνη του είναι αρκετά μεγάλη).

Link to comment
Share on other sites

παιδια η se εχασε πολλους φιλους και μαλιστα τους εκανε εχθρους της με την υποθεση του p990i...

 

εκανα το τολμημα μετα την πατατα του p990i να δοκιμασω το p1.

 

ευτυχως ΔΕΝ εχει καμια απολυτως σχεση με το εκτρωμα που ονομαζεται p990i και ελπιζω να με κερδισει παλι και να συνεχισω να ειμαι στην uiq.

 

μετα τα p800i-p900i και p910i ηταν πολυ δυσκολο να ασχοληθω με το p990i με τα μυρια προβληματα που ακομα ειναι εδω...ποτε δεν καταφερε να γινει ο αξιος αντικαταστατης του παλιου καλου σταθερου και αξιοπιστου p910i μου....

 

δεν ειναι τυχαιο που σε 6 μηνες η τιμη του p990i εχει πεσει σε εξευτελιστικα επειπεδα για τον ντορο που ειχε δημιουργηθει οσο καιρο το περιμεναμε...(και ευτυχως δεν το πηρα ποτε:blink:)

 

τωρα το p1 φαινεται καλο και σταθερο και αρχιζω να το συνηθιζω σιγα σιγα..το παιδευω τι φορτωνω αλλα μεχρι στιγμης δεν εχει κανει κιχ :blink:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

aksizei to p990 gia agora?k poso mporo na to bro?

 

φιλε μου μαλλον δεν διαβαζεις τι γραφουμε :O

 

το προηγουμενο αλλα και το προπροηγουμενο μηνυμα απο το δικο σου ,απαντανε σε αυτο που ρωτας....

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Παρακολουθω το συγκεκριμενο thread, μηπως βρω κατι χρησιμο για τη νεα μου συσκευη και γιατι οχι, να βοηθησω αν μπορω καποιον αλλο, να λυσει καποιο ενδεχομενο προβλημα που αντιμετωπιζει.

 

Ανταλλαγη Πληροφοριων, λεγεται αυτο. Πιστευω αυτο το νοημα εχει ενα θεμα που ονομαζεται Sony Ericsson P990i [new].

 

Αλλα ως φαινεται...καποιοι αλλοι εχουν αντιθετη αποψη.

Διοτι το μονο πραγμα που βλεπω, με συντριπτικη πλειοψηφια, ειναι η μονιμη απαξιωση, της εν λογω συσκευης.

 

ΝΙΣΑΦΙ ΠΙΑ!!!

 

Ενταξει...το χρυσοπληρωσατε καποιοι, δεν αντιλεγω. Αυτο σιγουρα ειναι το κυριοτερο αρνητικο στοιχειο. Αλλα δεν μπορειτε μονιμως να χαντακωνετε τη συσκευη, επειδη δεν καταφερνει να ανταποκρινεται σαν βελτιωμενος Ναπολεοντας! Και ουτε σας ειπε υποσχεθηκε κανεις, οτι θα εκτελει πολλαπλες εργασιες-εφαρμογες ωσαν αλλος Quad Core!!! Και ας το αγοραζατε 1700 ευρω! Αλλωστε ειναι-τουλαχιστον-ουτοπια, να περιμενεις εφαμμιλη αποδοση και παραγωγικοτητα απο εναν ταπεινο επεξεργαστη 208 MHz, σε σχεση με ενα τερας, που κατασκευαστηκε για αντιστοιχες χρησεις.

 

Και στο κατω-κατω της γραφης...με ποιο δικαιωμα αποτρεπετε καποιον να το αγορασει, χωρις να γνωριζετε τον ιδιο και τις αναγκες του?

Γιατι, ξερετε, ΔΕΝ εχουν ολοι οι ανθρωποι τις ιδιες αυξημενες προσδοκιες καποιων αλλων ανθρωπων. Και αυτο διοτι-ευτυχως-δεν ειμαστε ολοι ιδιοι. Προσωπικα για desktop pc στο σπιτι μου, εχω εναν AMD XP ATHLON 1800+ (στη "ροδα" 1533 MHz), εδω και πεντεμισι χρονια (2002). Πολυ ΣΠΑΝΙΑ ειχα την Πραγματικη αναγκη κατι "ταχυτερου-δυνατοτερου", προκειμενου να σερφαρω, ας πουμε, να ακουω μουσικη και να χρειαστει να shrink(αρω) κι ενα DVD.

Μιλαω καθαρα υποκειμενικα, προσωπικα.

Και ξερετε κατι? Καποιοι αλλοι φιλοι μου, που εχουν state of the art μηχανακια, Ελαχιστες-αντιστοιχα-φορες αποσβεσαν την "επενδυση" τους και ειχαν τελικα την ικανοποιηση οτι αξιζαν τα Πολλα χρηματα που εδωσαν για το super-wow pc, που εστησαν!

 

Εννοω ΔΕΝ ειναι δεδομενο, οτι οποιος παρει το Ρ990 θα το παρει για να το βαζει στο δυναμομετρο καθε μερα! Ουτε θα test(αρει) τις δυνατοτητες του Συνεχως. Ισως αυτο διαρκεσει μια εβδομαδα...σε αλλους εναν μηνα...Ε...καπου εκει, νομιζω οτι πλεον το χρσιμοποιεις Αποκλειστικα σαν Τηλεφωνο! Γιατι αυτο ειναι πανω απο ολα (μην το ξεχναμε αυτο). Φυσικα στην καθημερινοτητα του, θα τον συντροφευσουν οι αρκετες εφαρμογες και φυσικα θα τον εξυπηρετησουν και θα τον διευκολυνουν. Για αυτο αγοραζεις αλλωστε ενα τετοιο τηλεφωνο. Γιατι ειναι πιο εξυπνο απο τον μεσο ορο των ομοειδων του.

 

Προσωπικα το ειχα λατρεψει οταν ανακοινωθηκε. Μετα...κρυωσα λιγο. Κατι η καθυστερηση...κατι τα 700+ ευρω...το ανεβαλλα. Τωρα ομως που κυκλοφορει σε Δελεαστικοταη τιμη για αυτα που προσφερει (κατω απο 300 ευρω καινουριο), νομιζω πως ειναι το Απολυτο Value 4 Money.

Οθοναρα 2,8 inch με την τεχνογνωσια και την εγγυηση της Sony, που θα ζηλευαν παααρα πολλα dedicated media players:wink: Ααα...ειναι και αφης...ξεχασα. Εξωτερικο πληκτρολογιο...Ανθρωπινο, παραδοσιακο, οπως στο 99% των Κινητων τηλεφωνων, που ειχαμε μαθει τοσα χρονια να χρησιμοποιουμε. Εξοπλισμενο με ολες τις απαραιτητες-στον μεσο χρηστη-συνδεσεις και με μια καμερα Συμβολο, πλεον, στη συνειδηση του μεσου καταναλωτη (αυτην του Κ750, με ολες τις ρυθμισεις που αρμοζουν σε μια "κινητη" φωτογραφικη μηχανη).

 

Δεν νομιζω να υπαρχει αντιστοιχο "πακετο" στα 290 ευρω, μεση τιμη πλεον και για Οσο ακομη υπαρχει στα ραφια. Προσωπικα το εψαξα πολυ πριν το παρω. Διαβασα, διαβασα, διαβασα...σχεδον τα παντα, απο αλλους κατοχους. "Ζυγισα" τα συν και τα πλην και το πηρα. Και σαν player τελικα να το χρησιμοποιησω-αφου το βαρεθω-παλι επιτυχημενη αγορα θα την θεωρω. Η ποιοτητα αλλωστε της Sony ειναι αναμφισβητητη.

 

Αντιθετως λοιπον με τους "ταλαιπωρημενους" χρηστες απο την συσκευη:tease:, ΑΝΕΠΙΦΥΛΑΚΤΑ το προτεινω σε οποιον θελει να δοκιμασει κατι αλλο, αλλα δε θελει να χασει τις ευκολιες μιας απλης συσκευης. Αλλωστε με το τελευταιο firmware, σχεδον ολα τα bugs εχουν εξαφανιστει, η συσκευη ειναι σταθεροτατη και τελικα αισθανεσαι ικανοποιημενος. Υπερ του δεοντως!

Link to comment
Share on other sites

 

Δεν νομιζω να υπαρχει αντιστοιχο "πακετο" στα 290 ευρω

 

στα 290ε που πωλειται πλεον καινουριο.....ειναι οντως

καλο ""πακετο"":lol::lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson P990i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...