Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος I


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια καλημερα. μηπως καποιος απο εσας εχει συνδεθει μεσω wifi του n95 με το router της vivodi το vood 452w; εαν ναι δωστε βοηθεια γιατι θα τα σπασω και τα δυο!!!!!!!!!! ευχαριστω πολυ.

 

τι προβλημα εχεις??

μηπως συνδεεσαι αλλα δεν φορτωνει

η μπαρα σου στο ν95??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

βλεπει το router αλλα βγαζει το ακολουθο μηνυμα:ιστος, καμια αποκριση με την πυλη. πηγα σε nokia club ετυχε να εχει το ιδιο router και συνδεθηκε κανονικα. μαλιστα ο υπαλληλος μου ειπε να επικοινωνισω με τον provider μου γιατι ηταν θεμα ρυθμισεων. μιλησα με vivodi αλλα τιποτα. η μπαρα στο n95 μολις ξεκιναει κολαει και βγαζει το παραπανω μηνυμα.
Link to comment
Share on other sites

βλεπει το router αλλα βγαζει το ακολουθο μηνυμα:ιστος, καμια αποκριση με την πυλη. πηγα σε nokia club ετυχε να εχει το ιδιο router και συνδεθηκε κανονικα. μαλιστα ο υπαλληλος μου ειπε να επικοινωνισω με τον provider μου γιατι ηταν θεμα ρυθμισεων. μιλησα με vivodi αλλα τιποτα. η μπαρα στο n95 μολις ξεκιναει κολαει και βγαζει το παραπανω μηνυμα.

 

δοκιμασε αυτο.

Μενού->Εργαλεία->Ρυθμίσεις->Σύνδεση->Ασύρματο LAN

Εκεί πατάς Επιλογές (αριστερό κουμπί) και Προχωρημένες Ρυθμίσεις. Επιβεβαιώνεις την επιλογή σου και μετά απενεργοποιείς την αυτόματη διαμόρφωση.

Τέλος, απενεργοποιείς την εξοικονόμηση ενέργειας.

Προτείνω να ΜΗΝ πειράξεις άλλες ρυθμίσεις

 

παντως και αλλοι εχουνε αναφερει παρομοιο

προβλημα(οχι συγκεκριμενα με το router αυτο).

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε αυτο.

Μενού->Εργαλεία->Ρυθμίσεις->Σύνδεση->Ασύρματο LAN

Εκεί πατάς Επιλογές (αριστερό κουμπί) και Προχωρημένες Ρυθμίσεις. Επιβεβαιώνεις την επιλογή σου και μετά απενεργοποιείς την αυτόματη διαμόρφωση.

Τέλος, απενεργοποιείς την εξοικονόμηση ενέργειας.

Προτείνω να ΜΗΝ πειράξεις άλλες ρυθμίσεις

 

παντως και αλλοι εχουνε αναφερει παρομοιο

προβλημα(οχι συγκεκριμενα με το router αυτο).

ξερεις μηπως ποιο ειναι το chanel b/g για το n95; στο router μου ειναι 11 και λεω μηπως φταιει αυτο.

Link to comment
Share on other sites

ξερεις μηπως ποιο ειναι το chanel b/g για το n95; στο router μου ειναι 11 και λεω μηπως φταιει αυτο.

 

στο δικο μου router που ειναι netgear εχω chanel 5.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το "πρόβλημα" με τον τζόγο στο συρταράκι της συσκευής είναι όντως πρόβλημα; Μπορώ να το πάω σε κάποιο κατάστημα της Nokia και να μου το φτιάξουν;
< Trust No One and Deny Everything >
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

 

ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΟΛΥ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ... ΒΟΗΘΕΙΑ.

 

Εχω κατεβασει και εχω εγκαταστησει στο pc την νεα εκδοση λογισμικου.

Συνδεω το τηλ με το pc - ανοιγω το pc suite - ανοιγω το software aptader και μου βγαζει το μηνυμα: εκκινηση της εφαρμογης και μετα μου λεει πως διατιθετε νεα εκδοση λογισμικου - επιλεγω ληψη - διχνει οτι ξεκινα να φορτωνει και τελικα κλεινει η εφαρμογη.

 

ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΟΛΥ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΕΙΣΕΤΕ?

 

χιλια ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα Τετάρτη 11-07-2007 παρέλαβα την microSDHC 4GB από http://stores.ebay.com/NEXTWEB-SALES

και έχω πλέον Ν95 4GB !!! Aναμένω και το reader για SDHC...

 

καλοριζικη..μπορεις σε παρακαλω να δωσεις το direct link για να την χτυπησω κι εγω??γιατι γινεται χαμος εκει μεσα...:( ποσο την πηρες αν επιτρεπεται??

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το "πρόβλημα" με τον τζόγο στο συρταράκι της συσκευής είναι όντως πρόβλημα; Μπορώ να το πάω σε κάποιο κατάστημα της Nokia και να μου το φτιάξουν;

 

εννοεις οτι τριζει η οθονη??αν ναι τοτε πηγα στο nokia shop καλλιθεας και ημουν ειπαν οτι δεν υπαρχει προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει αναλογα που θα πεσεις,να πω και κατι για το νεο firmware εχω παρατηρησει βελτιωσει στις φωτο.Βγαζω στις ιδιες συνθηκες και με τις ιδιες ρυθμισεις μεγαλυτερο μεγεθος,ενδεικτικα μερα μεσημερι ενω εβγαζα ας πουμε 1,7Μβ τωρα φτανω τα 2 σχεδον 1,9 για να ειμαι ακριβεις!Επισης παρατηρησα οτι βγαζει καλυτερα γρασιδι και δεντρα σε σχεση μεπριν.Πριν τα εβγαζε πιο λιωμενα τωρα και απο υψος φαινονται πιο πολλες λεπτομερειες,θα δοκιμασω και βιντεο αυριο.Α και κατι τελευταιο παρατηρησα οτι τα χρωματα δεν ειναι τοσο ζωηρα οσο πριν αλλα ειναι σαφως πιο ρεαλιστικα,αυτα
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

 

ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΟΛΥ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ... ΒΟΗΘΕΙΑ.

 

Εχω κατεβασει και εχω εγκαταστησει στο pc την νεα εκδοση λογισμικου.

Συνδεω το τηλ με το pc - ανοιγω το pc suite - ανοιγω το software aptader και μου βγαζει το μηνυμα: εκκινηση της εφαρμογης και μετα μου λεει πως διατιθετε νεα εκδοση λογισμικου - επιλεγω ληψη - διχνει οτι ξεκινα να φορτωνει και τελικα κλεινει η εφαρμογη.

 

ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΟΛΥ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΕΙΣΕΤΕ?

 

χιλια ευχαριστω!

 

Κατεβασε την αγγλικη εκδοση του updater

http://europe.nokia.com/softwareupdate

εχει διαπιστωθει οτι σε αρκετους παρουσιαζει προβλημα η Ελληνικη.

 

καλοριζικη..μπορεις σε παρακαλω να δωσεις το direct link για να την χτυπησω κι εγω??γιατι γινεται χαμος εκει μεσα...:( ποσο την πηρες αν επιτρεπεται??

Απο οτι βλεπω ,δεν εχει αγγελια για 4 Gb,μαλλον τελειωσαν .

Περιμενε ομως ,το βραδυ λογικα θα ξαναβαλει.

Κοιταξε αργοτερα το συγκεκριμενο λινκ

http://stores.ebay.co.uk/NEXTWEB-SALES_Memory-Cards_MicroSD-Transflash_W0QQcolZ2QQdirZQ2d1QQfsubZ5886207QQftidZ2QQtZkm

 

edit εχει 3 τωρα:

http://cgi.ebay.co.uk/NEW-Sandisk-4-GB-MicroSD-HC-Secure-Digital-Memory-Card_W0QQitemZ110148326479QQihZ001QQcategoryZ122613QQcmdZViewItem

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα χθές να κάνω σχεδιασμό διαδρομής σε real time

Αφού καθόρισα τα σημεία στο χάρτη έδωσα εντολή για εμφάνηση διαδρομής και μετά την έναρξη πλοήγησης

Η απάντηση ήταν ότι πρέπει να αγοράσω το χάρτη απο την nokia που θα υπάρχη και φωνητική καθοδήγηση

Υπάρχει κάποιος άλλως τρόπος για την πλοήγηση;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,γραφω στο φορουμ για πρωτη φορα και θα ηθελα αν γινοτανε να μου λυσετε το εξης προβλημα.Εχωντας στα χερια μου ενα ν95 πηγα να μετακινησω απο την συσκευη στην καρτα μνημης φωτο.Στην συνεχεια μου βγαζει ειδοποιηση οτι η καρτα μνημης ειναι γεματη και οτι πρεπει να σβησω αρχεια,παω βρισκω ενα αρχειο με πολλα mb και του κανω επιλογη και διαγραφη.Και εκει αρχισαν ολα,:cry: μαζι με αυτο το αρχειο σβηστικαν και οι 120 φωτο που ειχα επιλεξει νωριτερα για μετακινηση.Υπαρχει καποιος τροπος η προγραμμα που να ανακτει δεδομενα η καποιος καδος ανακυκλωσης που να τις περιεχει?:blink:
Link to comment
Share on other sites

Τζίφος η αναβάθμιση στο φορητό μου που έχει Vista... Βγάζει μήνυμα "Internal Module error" !!!!

Καμμιά ιδέα πριν πάω να δοκιμάσω την τύχη μου και στα XP?

 

KAI NAI ! ΣΤΑ XP αρχισαν να κατεβαίνουν τα 114 ΜΒ....!

Περίεργο πάντως

Link to comment
Share on other sites

KAI NAI ! ΣΤΑ XP αρχισαν να κατεβαίνουν τα 114 ΜΒ....!

Περίεργο πάντως

 

Συμπερασμα .... προς το παρόν όχι αλλα VISTA!!!!!

N95
Link to comment
Share on other sites

καλοριζικη..μπορεις σε παρακαλω να δωσεις το direct link για να την χτυπησω κι εγω??γιατι γινεται χαμος εκει μεσα...:( ποσο την πηρες αν επιτρεπεται??

 

 

Φυσικά...τώρα έχει ένα κομμάτι, αλλά και να τελειώσουν βάζει συνεχώς κομμάτια η Next Web sales!

Eίναι ωραία να έχεις τώρα Ν95 4GB:

http://cgi.ebay.com/NEW-Sandisk-4-GB-MicroSD-HC-Secure-Digital-Memory-Card_W0QQitemZ110148424319QQihZ001QQcategoryZ122613QQcmdZViewItem

Link to comment
Share on other sites

paides kalhmera...ena problhmataki k egw....exthes ekana thn anabathmish apo to ellhniko updater kai den mou perase thn ellhnikh glwssa katholou.den ekana egw kati swsta i prepei na thn perasw twra me kapoion tropo?? Ti na kanw??

euxaristw gia thn bohthia prokatabolika...

Link to comment
Share on other sites

paides kalhmera...ena problhmataki k egw....exthes ekana thn anabathmish apo to ellhniko updater kai den mou perase thn ellhnikh glwssa katholou.den ekana egw kati swsta i prepei na thn perasw twra me kapoion tropo?? Ti na kanw??

euxaristw gia thn bohthia prokatabolika...

 

Προφανώς τo κινητό σου δεν έχει product code από Ελλάδα.

Θα πρέπει να το αλλαξεις σύμφωνα με τα πρώτα post αυτού του topic και μετά κάπως να ξαναπεράσεις την τελευταία αναβάθμιση (δε γνωρίζω να σου επιτρέπει, ενώ έχεις ήδη την τελευταία αναβάθμιση, να την ξαναεγκαταστήσεις).

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Έλεος με αυτό το USB!!:mad: :mad:

Δοκίμασα και στο 2ο pc στη δουλειά μου να δω το κινητό ως εξωτερικό σκληρό, ώστε να μπω μέσα και να διαγράψω κάποια αρχεία στον φάκελο Private,αλλά τα ίδια βγάζει με αυτά του σπιτιού μου.

Στην αρχή βγάζει Σφάλμα USB, αλλάξτε μνήμη στα μηνύματα.,

Το κάνω αυτό, μετά "Η μνήμη χρησιμοποιείται από άλλες εφαργμογές".Τι κουλά είναι αυτά.

Το Pcsuite δουλεύει κανονικά.Αλλά σαν εξωτερικό σκληρό με τίποτα.

Υπάρχει καμιά έξτρα ρύθμιση??Πέρα από αυτά που έχω διαβάσει στο site.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εχτές Τετάρτη 11-07-2007 πήρα και τον φορτιστή CA-100, Nokia charger via USB port!

 

 

Μηπως μπορεις να μου πεις που τον βρηκες? Γιατι ρωτησα σε καποια νοκια shops και δεν ειχαν ιδεα! :mad:

[sIGPIC][/sIGPIC] N e m e s o k l a s ! ! !

 

Mobile History: Sony Erricson T630, Siemens S65, Qtek S100, Nokia N80 ... and finally N95!

Link to comment
Share on other sites

Έλεος με αυτό το USB!!:mad: :mad:

Δοκίμασα και στο 2ο pc στη δουλειά μου να δω το κινητό ως εξωτερικό σκληρό, ώστε να μπω μέσα και να διαγράψω κάποια αρχεία στον φάκελο Private,αλλά τα ίδια βγάζει με αυτά του σπιτιού μου.

Στην αρχή βγάζει Σφάλμα USB, αλλάξτε μνήμη στα μηνύματα.,

Το κάνω αυτό, μετά "Η μνήμη χρησιμοποιείται από άλλες εφαργμογές".Τι κουλά είναι αυτά.

Το Pcsuite δουλεύει κανονικά.Αλλά σαν εξωτερικό σκληρό με τίποτα.

Υπάρχει καμιά έξτρα ρύθμιση??Πέρα από αυτά που έχω διαβάσει στο site.

 

εχεις καποια εφαρμογη που τρεχει και για

αυτο δεν σ'αφηνει να διαβασει την καρτα.

το ειχα παθει και εγω.π.χ.με την εφαρμογη για

ηχογραφηση κλησεων...την εσβησα και ολα οκ.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μηπως μπορεις να μου πεις που τον βρηκες? Γιατι ρωτησα σε καποια νοκια shops και δεν ειχαν ιδεα! :mad:

 

Nοkia shop Αμπελοκήπων-Θεσσαλονίκη.

Link to comment
Share on other sites

εχεις καποια εφαρμογη που τρεχει και για

αυτο δεν σ'αφηνει να διαβασει την καρτα.

το ειχα παθει και εγω.π.χ.με την εφαρμογη για

ηχογραφηση κλησεων...την εσβησα και ολα οκ.:)

 

Τελικά το έλυσα με το Taskman.

Βρήκα όλα τα open process της memory card και τα εκλεισα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...