Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος I


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Poses wres kanei na fortisei to N95 sas???emena giro stis 3 wres, einai fisiologiko???

 

Καθόλου.

Γύρω στη 1 ώρα συνήθως και ανάλογα του πόσο μπαταρία έχει απομείνει.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

βοηθειστε παιδια..ενω εχω καταληξει στο επομενο μου κινητο που θα ειναι σιγουρα το Ν95,αντιμετωπιζω το εξης διλλημα..επειδη θα το αγορασω αποκλειστικα απο Γερμανο,(λογω magna καρτας),να περιμενω λιγο ακομα για επερχομενες παρτιδες η δεν θα εχω κανενα προβλημα με ραδια,μεγαφωνα κλπ που διαβαζω εδω μεσα αν το παρω τωρα??τα φωτα σας,παρακαλω...:rolleyes:

 

Πρόβλημα μπορεί να παρουσιαστεί σε οποιοδήποτε κινητό, οποιαδήποτε παρτίδας.

Και των πρώτων παρτίδων που κυκλοφόρησαν, άλλα είχαν προβλήματα και άλλα όχι.

Άρα και τώρα να το πάρεις ή και μετά, δε νομίζω να αλλάξει δραματικά αυτή η κατάσταση.

Εκτός αν το αργήσεις αρκετά και αλλάξει σημαντικά η παραγωγή τους.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εάν θέλετε να συνδέσετε το N95 ασύρματα (WiFi) με το Laptop/PC και να έχετε Internet στο N95 μέσω της ενσύρματης (Ethernet) σύνδεσης του Laptop/PC, κάντε τα εξής βήματα:

  1. Στις ιδιότητες της τοπικής σύνδεσης δικτύου του Laptop/PC ενεργοποιήστε το ICS (Internet Connection Sharing) και τις υπηρεσίες DNS και DHCP όπως φαίνεται στην εικόνα:
    [ATTACH]10058[/ATTACH]
  2. Δημιουργήστε μια ασύρματη (WiFi) σύνδεση AdHoc στο Laptop/PC δηλώνοντας το επιθυμητό SSID. Π.χ., στο Intel ProSet θα κάνατε το παρακάτω:
    [ATTACH]10059[/ATTACH]
  3. Ενεργοποιήστε την παραπάνω ασύρματη σύνδεση:
    [ATTACH]10060[/ATTACH]
  4. Από το κινητό αναζητήστε το ασύρματο δίκτυο με το SSID που ορίσατε παραπάνω και κατόπιν εισάγετε το password που ορίσατε γι αυτό.
  5. Τελειώσατε! Μπορείτε πλέον να πλοηγηθείτε στο Internet από το Ν95 σας! :)

Φίλε προσπάθησα αλλά τίποτα...

Μου βγάζει στο κινητο: Ιστος:Καμια αποκριση πύλης!

Δεν ξέρω αν εχει σχέση,εχω router συνδεμένο με ethernet στο Laptop(sony vaio fe21m).

Επειδη αυτα που αναφέρεις είναι λιγο διαφορετικά σε μένα αλλα και παλι τα έκανα...

 

Edit: Φιλε σε ευχαριστω πάρα πολύ για τις οδηγιες,συνδέθηκα μια χαρά!επιτέλους!!

Να φανταστεις δεν ηξερα πως γινεται κτλ και ελεγα να αγορασω ασυρματο router,αλλα τώρα δεν χρειάζεται.:)

Link to comment
Share on other sites

Mia erotisi , ti tipos ine to gps tou? (xaraktiristika)

 

N95 and E90 internal gps is based on the NaviLink technology from Texas Instruments - NaviLink 4.0 Single-Chip Solution: GPS5300

http://focus.ti.com/general/docs/wtbu/wtbugencontent.tsp?templateId=6123&navigationId=12028&contentId=4636

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Poses wres kanei na fortisei to N95 sas???emena giro stis 3 wres, einai fisiologiko???

 

Όταν φορτίζω με τον φορτιστή που είχε το Ν95 ή 1 φορτιστή αυτοκινήτου της πλάκας που πήρα σε 1-1,5 ώρα είμαι full

Όταν το συνδέω στο φορτιστή του μπαμπά μου (νομίζω τον πήρε με το 5300 ) 8-10 φορές μου γράφει φορτίζει και μετά από 1-2 λεπτά σταματάει. Το κουφό είναι ότι παίζει ρόλο η πρίζα που το φορτίζω. Για πειραματίσου λίγο

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

RX8Club.GR

Επίσημα Αναγνωρισμένο

Σωματείο Φίλων & Ιδιοκτητών RX8 Ελλάδος

Link to comment
Share on other sites

το καθε μοντελο θελει συγκεκριμενο τυπο φορτιστη/των δεν εχουν ολοι την ιδια αποδοση που χρειαζεται η καθε μπαταρια μεχρι να γεμισει.επειδη τα βυσματα ειναι ιδια δεν σημαινει οτι ειναι οκ και ιδιος χρονος φορτισης

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σχετικα με το wifi,Στο οικειο δικτυο οταν παω βλεπω οτι εχω βαλει share στο προγραμμα home media server.

Αλλα οτι κανω γινεται στο pc απο το κινητο.

Υπαρχει η δυνατοτητα να βλέπω κατευθειαν για πχ τις φωτογραφιες ή πρεπει πρωτα να τις αποθηκευω?

Link to comment
Share on other sites

λοιπον εκανα και εγω την δοκιμη με τα μεγαφωνα μαζι με ραδιο και θα ελεγα οτι

στο τερμα την ενταση ακουγεται σχετικα δυνατα κατι σαν τα μονοφωνικα τρανζιστορακια (ραδιακια) που κυκλοφορουσαν παλια

δηλαδη αρκετα καλο σε σχεση με τα μικρα ηχειακια που διαθετη

ακομα να πω οτι εχει σχεση και που ειναι ακουμπισμενο (π.χ ξυλινο γραφειο) οταν παιζει γιατι εχει σημασια πως ανακλαται ο ηχος του δοκιμαστε το να δειται .:)

Ακομα να πω επιδη ρωτησαν και πο πανω καπιοι φιλοι οτι απο δοκιμες που εχω κανει στο παρελθον με ακουστικα θα ειθελα να προτεινω τα sony ericson (HPM-70 ) που εχω δοκιμασει και εχω δουλευουν φανταστικα και ειναι και σε πολυ καλη τιμη 23 euro :D

http://www.sonyericsson.com/spg.jsp?cc=gr&lc=el&ver=4000&template=pip1&zone=pp&pid=10254

we are not alone[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

λοιπον εκανα και εγω την δοκιμη με τα μεγαφωνα μαζι με ραδιο και θα ελεγα οτι

στο τερμα την ενταση ακουγεται σχετικα δυνατα κατι σαν τα μονοφωνικα τρανζιστορακια (ραδιακια) που κυκλοφορουσαν παλια

δηλαδη αρκετα καλο σε σχεση με τα μικρα ηχειακια που διαθετη

ακομα να πω οτι εχει σχεση και που ειναι ακουμπισμενο (π.χ ξυλινο γραφειο) οταν παιζει γιατι εχει σημασια πως ανακλαται ο ηχος του δοκιμαστε το να δειται .:)

Ακομα να πω επιδη ρωτησαν και πο πανω καπιοι φιλοι οτι απο δοκιμες που εχω κανει στο παρελθον με ακουστικα θα ειθελα να προτεινω τα sony ericson (HPM-70 ) που εχω δοκιμασει και εχω δουλευουν φανταστικα και ειναι και σε πολυ καλη τιμη 23 euro :D

http://www.sonyericsson.com/spg.jsp?cc=gr&lc=el&ver=4000&template=pip1&zone=pp&pid=10254

και ειναι συμβατα με Ν95??θελω να πω η υποδοχη ταιριαζει για Νοκια??η εννοεις με τον adaptor θα τα συνδεσω??:worry:

Link to comment
Share on other sites

Όταν φορτίζω με τον φορτιστή που είχε το Ν95 ή 1 φορτιστή αυτοκινήτου της πλάκας που πήρα σε 1-1,5 ώρα είμαι full

Όταν το συνδέω στο φορτιστή του μπαμπά μου (νομίζω τον πήρε με το 5300 ) 8-10 φορές μου γράφει φορτίζει και μετά από 1-2 λεπτά σταματάει. Το κουφό είναι ότι παίζει ρόλο η πρίζα που το φορτίζω. Για πειραματίσου λίγο

 

O fortistis tou n95 leei output 5volt 350ma, tou n80 o fortistis einai output 5 volt 890ma megali i diafora....Mporei kapoios filos na koitaxei to diko tou fortisti tou n95 kai na mas pei ta stoixeia tou.O dikos mou leei NOKIA AC-3E.

Link to comment
Share on other sites

Μου παρουσιαστηκαν καποια σοβαρα προβληματα, αν γνωριζει καποιος...

Κατεβασα μεσα απο το forum το οποιο βρισκομασται ενα φακελο ενος χρηστη με περιπου 150 παιχνιδια,80 εφαρμογες και διαφορα αλλα που ειχε. λοιπον...

α)το 3dpoolhr παιχνιδι δεν τρεχει, το προβλημα ειναι οτι δεν μπορω με τιποτα να το απεγκαταστησω με κανενα τροπο ακομα και με card reader!!!

β)Εμφανιζεται το μηνυμα "menu2 view Srv11" .για να βρω λυση, εκανα μορφοποιηση της καρτας μπας και σβηστει αλλα μαζι και ολα τα αλλα που εχω εγκαταστησει.....

γ)τωρα πλεον μετα την μορφοποιηση, εμφανιζεται το μηνυμα οποτε αλλαζω θεμα και βαζω πλεον μονο του εργοστασιου "μενου:σφαλμα συστηματος (-1).

δ)αν βοηθα, η χωρητικοτητα πλεον γραφει 1927 ελευθερη μετα την μορφοποιηση αλλα εχε απιστευτα πολλα restarts...

Παρακαλω αν μπορειται μια γνωμη σας... Ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

και ειναι συμβατα με Ν95??θελω να πω η υποδοχη ταιριαζει για Νοκια??η εννοεις με τον adaptor θα τα συνδεσω??:worry:

 

ναι με τον adaptor που ειναι stadart 3,5mm βυσμα

 

αλα να πω και κατι αλλο που δοκιμασα δουλευη και χωρις adaptor:D:rolleyes: αρκει να βαλουμε το βυσμα 3,5 των ακουστικων στην υποδοχη του και εκει το τηλεφωνο το αναγνωριζει

και μας προτρεπει να επιλεξουμε τι θελουμε. επιλεγουμε ακουστικα και αυτο επιλεγη το μικροφωνο του τηλεφωνου αφου βλεπει οτι δεν εχουμε adaptor εκεινη την στιγμη συνδεμενο :cool:

we are not alone[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μου παρουσιαστηκαν καποια σοβαρα προβληματα, αν γνωριζει καποιος...

Κατεβασα μεσα απο το forum το οποιο βρισκομασται ενα φακελο ενος χρηστη με περιπου 150 παιχνιδια,80 εφαρμογες και διαφορα αλλα που ειχε. λοιπον...

α)το 3dpoolhr παιχνιδι δεν τρεχει, το προβλημα ειναι οτι δεν μπορω με τιποτα να το απεγκαταστησω με κανενα τροπο ακομα και με card reader!!!

β)Εμφανιζεται το μηνυμα "menu2 view Srv11" .για να βρω λυση, εκανα μορφοποιηση της καρτας μπας και σβηστει αλλα μαζι και ολα τα αλλα που εχω εγκαταστησει.....

γ)τωρα πλεον μετα την μορφοποιηση, εμφανιζεται το μηνυμα οποτε αλλαζω θεμα και βαζω πλεον μονο του εργοστασιου "μενου:σφαλμα συστηματος (-1).

δ)αν βοηθα, η χωρητικοτητα πλεον γραφει 1927 ελευθερη μετα την μορφοποιηση αλλα εχε απιστευτα πολλα restarts...

Παρακαλω αν μπορειται μια γνωμη σας... Ευχαριστω πολυ!

 

Φαίνεται ότι κάτι παρέμεινε και στη μνήμη του τηλεφώνου από το εν λόγω πρόγραμμα. Μάλλον θα χρειαστεί hard format το τηλέφωνο.

Πατάς *#7370#

 

Προσοχή. Κράτα πρώτα ένα backup από τα απαραίτητα (επαφές κτλ.) γιατί θα σβηστούν τα πάντα.

Για την κατάσταση του τηλεφώνου μετά το Hard Format διάβασε εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1945394#post1945394

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

O fortistis tou n95 leei output 5volt 350ma, tou n80 o fortistis einai output 5 volt 890ma megali i diafora....Mporei kapoios filos na koitaxei to diko tou fortisti tou n95 kai na mas pei ta stoixeia tou.O dikos mou leei NOKIA AC-3E.

 

εγω εχω ενα πολυ μικρο σαν μεγεθος που ειχε μεσα η συσκευασια απο wind shop

με στοιχεια AC-5E INPUT AC 100-240v OUTPUT DC 5.0v 800ma

we are not alone[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ναι με τον adaptor που ειναι stadart 3,5mm βυσμα

 

αλα να πω και κατι αλλο που δοκιμασα δουλευη και χωρις adaptor:D:rolleyes: αρκει να βαλουμε το βυσμα 3,5 των ακουστικων στην υποδοχη του και εκει το τηλεφωνο το αναγνωριζει

και μας προτρεπει να επιλεξουμε τι θελουμε. επιλεγουμε ακουστικα και αυτο επιλεγη το μικροφωνο του τηλεφωνου αφου βλεπει οτι δεν εχουμε adaptor εκεινη την στιγμη συνδεμενο :cool:

 

Να προσθεσω ακομα οτι τα βλεπει σαν hants free και οχι σαν κανονικα ακουστικα

(δεν πεζει ραδιο χωρις adaptor) αλλα για λειτουργεια με το κρανος εινα οτι πρεπει μιας και το μικροφωνο ειναι αν θες του τηλεφωνου ειναι λιγο πιο προστατευμενο απο τον αερα που επιρεαζει την ακουστικοτητα του :)

we are not alone[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη παταω ετσι απλα *#7370# γινετε το hard format χωρις την καρτα μνημης μεσα και μετα κανω αναβαθμηση ε?

ευχαριστω για την αμεση απαντηση σου πριν leftezi.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη παταω ετσι απλα *#7370# γινετε το hard format χωρις την καρτα μνημης μεσα και μετα κανω αναβαθμηση ε?

ευχαριστω για την αμεση απαντηση σου πριν leftezi.

 

ναι πατας αυτο και σβηνονται ολα οσα εχεις

στην συσκευη σου.σαν να το πηρες πρωτη μερα.

η καρτα γινεται ξεχωριστα τι κανεις μονος σου,

αναβαθμιση δεν χρειαζεται να κανεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ναι πατας αυτο και σβηνονται ολα οσα εχεις

στην συσκευη σου.σαν να το πηρες πρωτη μερα.

η καρτα γινεται ξεχωριστα τι κανεις μονος σου,

αναβαθμιση δεν χρειαζεται να κανεις.

να σαι καλα, τωρα θα το κανω.

Link to comment
Share on other sites

παιδια πως απενεργοποιω το autofocus στην καμερα??:(

 

δεν απενεργοποιηται,γιατι σε ενοχλει??:worry:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εν ολίγοις ορίστε η απάντηση που πήρα από υπάλληλο της ΝΟΚΙΑ σήμερα στη Βουλιαγμένης όταν της έδειξα τον αισθητό τζόγο (πάνω-κάτω) στο slider του Ν95:

 

"Η χαλαρότητα του slider υπάρχει για να προστατεύει το μηχανισμό από τυχόν χτυπήματα. Εάν δείτε ότι σφίγει τότε πρέπει να μας το φέρετε αμέσως να το αλλάξουμε! Διαφορετικά θα σπάσει ο μηχανισμός και θα τον χρεωθείτε εσείς! Δεν το έκανε εξ αρχής διότι δεν είχε δουλευτεί ακόμη."

 

Έκρινα ότι δεν είχε κανένα νόημα να κάνω διάλογο... Αναρωτιέμαι, εγώ φαίνομαι τόσο άσχετος, ή μήπως είναι "γραμμή" της εταιρίας να λέμε τέτοια αδιανόητα και ανυπόστατα πράγματα στον κόσμο;

 

 

Επίσης, δεν έχω δει πουθενά οδηγίες για αλλαγή του μπροστινού καλύμματος... Μήπως έχει βρει κανείς κάτι;

http://briefcase.pathfinder.gr/download/petros_pf/15778/181976/0/Petran.gif

Nokia Series 60 forum moderator (Ret.)

Link to comment
Share on other sites

καλα θα τρελαθουμε τελειως.

τι πραγματα ειναι αυτα.δηλ.αμα δεν εχει καθολου τζογο

πρεπει να το παμε και να πουμε τι???

γεια σας...μπορειτε να μου το χαλαρωσετε λιγο.:wacko:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...