Jump to content

Destinator 7


Minotavrs
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

paidia katevasa kai egw to destinator 7..

 

hthela na rwtisw an ypostirizei ellinikous xaraktires sto peribalon tou

ta menu diaxirishs dld...Aksizei na to balw i akoma einai noris na min pedeuto adika kai xasw ton xrono mou??..Me tin ekdosi 6.1 kai ton kainourio xarti 2007 douleuei apsoga. Poia i gnomh sas gia to 7 osi to doulepsate?...exei bgei kamia poio prosfati ekdosi??egw exw tin Destinator 7 (Build 7.0.0.463) kikloforei kamia allh sto diadiktio??? to exei testarei kaneis se Mio p550 ??

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε Mio P350 δουλεύει καλά αλλά ρουφάει πόρους του κερατά. όταν είσαι στο μενού κ πατήσεις πλήκτρο πολλές φορές νόμιζα ότι κρέμασε η εφαρμογή.

καλό το 7 αλλά θα κοιτάξω να ξαναβάλω το 6.1 και να τα δουλεύω και τα 2 για κάμποσο....

Link to comment
Share on other sites

Επιπλέον, αντί για βελτίωση στην απαράδεκτη έτσι κι αλλιώς εργονομικότητα του PN (μη γελιέστε, αυτό είναι κατ' ουσίαν το 7), παρατηρούμε μία ανεξήγητη οπισθοδρόμηση.

 

Η πινακίδα με την ένδειξη στροφής έφυγε από την κορυφή της οθόνης (όπου βρισκόταν στις προηγούμενες εκδόσεις αλλά και στα ανταγωνιστικά προγράμματα) και τοποθετήθηκε στο κάτω μέρος της οθόνης..

 

Έτσι το βλέμμα του οδηγού αναγκαστικά μετακινείται συνεχώς από την κορυφή της οθόνης (όπου βρίσκεται η ένδειξη στο χάρτη) στο κάτω μέρος αυτής, όπου βρίσκεται η υποβοηθητική (??) ένδειξη του προγράμματος..

+10000 ..

 

αλλά έχετε ξεχάσει ότι όλα είναι μπίζνες και η πολιτική των εταιριών δεν συμβαδίζει με την λογική των χρηστών για αυτό πριν κατηγορήσουμε κάποιον καλά είναι να σκεφτόμαστε πρώτα ποιοι πρόσφεραν που και ποιοι κάνουν τους χαζούς κρυμμένοι στην αφάνεια ενώ είναι υπεύθυνοι για κάποιος προϊόν (MLS)

Link to comment
Share on other sites

BTW, γνωρίζει κανείς πως μπορούμε να περάσουμε τα speed cameras στο D7; Ακολούθησα τις οδηγίες που υπάρχουν για το 6, αλλά 0 εις το πηλίκο. :lol:
Link to comment
Share on other sites

BTW, γνωρίζει κανείς πως μπορούμε να περάσουμε τα speed cameras στο D7; Ακολούθησα τις οδηγίες που υπάρχουν για το 6, αλλά 0 εις το πηλίκο. :lol:

 

Ακριβώς τα ίδια πράγματα κάνεις (dat και bmp στο favorites και wav στο voice/greek).

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Τα εγκατέστησα, αλλά ντεν δουλεύουν καρντιά μου. :lol:

 

Εκτός και αν δεν βλέπω το σημείο από το οποίο ενεργοποιούνται στο μενού του D7.

Link to comment
Share on other sites

Τα εγκατέστησα, αλλά ντεν δουλεύουν καρντιά μου. :lol:

 

Εκτός και αν δεν βλέπω το σημείο από το οποίο ενεργοποιούνται στο μενού του D7.

 

Χρήστο να υποθέσω ότι δεν έχεις πάει ΜΕΤΑΒΑΣΗ-ΑΓΑΠΗΜΕΝΑ κι ότι δεν έχεις τσεκάρει τις ομάδες αγαπημένων που αφορούν τα speedcams?:)

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Έχω πάει εκεί, αλλά υπάρχει μόνο η ομάδα "αγαπημένα", η οποία είναι κενή. :cry:

 

Edit: Είμαι ανίκητος τελικά! Αντί να τα βάλω στα favorites, τα είχα πετάξει κατά λάθος στο folder "general" που υπάρχει μέσα στα favorites.

 

Μόλις το διόρθωσα, αμέσως εμφανίστηκαν οι κάμερες. Λογικά πρέπει να δουλεύουν σωστά!

Link to comment
Share on other sites

Έχω πάει εκεί, αλλά υπάρχει μόνο η ομάδα "αγαπημένα", η οποία είναι κενή. :cry:

 

Edit: Είμαι ανίκητος τελικά! Αντί να τα βάλω στα favorites, τα είχα πετάξει κατά λάθος στο folder "general" που υπάρχει μέσα στα favorites.

 

Μόλις το διόρθωσα, αμέσως εμφανίστηκαν οι κάμερες. Λογικά πρέπει να δουλεύουν σωστά!

 

Τσέκαρε τα από τα αγαπημένα και θα σου δουλέψουν κανονικότατα όπως στο 6.1;)

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

άλλη μπούρδα με το 7.

στο 6 μπορούσες να κάνεις αναζήτηση με προτεραιότητα πόλη ή οδό ή διασταύρωση οδών....στο 7 πάνε αυτά.......

 

άμα είναι καλύτερο μόνο στα γραφικά μήπως να ξαναγυρίσουμε στο 6???

Link to comment
Share on other sites

άλλη μπούρδα με το 7.

στο 6 μπορούσες να κάνεις αναζήτηση με προτεραιότητα πόλη ή οδό ή διασταύρωση οδών....στο 7 πάνε αυτά.......

 

άμα είναι καλύτερο μόνο στα γραφικά μήπως να ξαναγυρίσουμε στο 6???

Στο 7 έχει αναζήτηση ανά πόλη,οδό,διασταυρώσεις,τκ, σε άλλους χάρτες.

Δεν έχει αλλάξει κάτι σε σχέση με το 6.Η βλακεία για μένα είναι που συνεχίζει να μην έχει αναζήτηση με συντεταγμένες και διαφορετική ειδοποίηση για κάθε αγαπημένο.

Link to comment
Share on other sites

Η βλακεία για μένα είναι που συνεχίζει να μην έχει αναζήτηση με συντεταγμένες και διαφορετική ειδοποίηση για κάθε αγαπημένο.

 

Θα συμφωνήσω και θα παραθέσω παλιότερο post μου σχετικά με το Destinator 7

 

Στα συν

 

Το 3D mode είναι πολύ βελτιωμένο σε σημείο να θυμίζει iGO.

H εναλλαγή από νύχτα σε μέρα και το αντίστροφο γίνεται πλέον αυτόματα.

Υπάρχει πλέον simulator διαδρομής (το κουμπάκι με την πράσινη βιντεοκάμερα πάνω αριστερά πριν την εντολή ''GO'' για όσους δεν το έχουν προσέξει).

Λειτουργία detour για να παρακάμψεις ένα σημείο π.χ. μποτιλιαρισμένο.

 

Στα μείον

 

Δυστυχώς δεν μπορείς να επιλέξεις προορισμό με συντεταγμένες.

Στα αγαπημένα στις ειδοποιήσεις όπως και στο 6 δεν μπορείς να επιλέξεις διαφορετική απόσταση για κάθε κατηγορία.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τι ψαχνετε.Σε ολα τα τεστ που εχει κανει το pocketpc Magazine για προγραμματα πλοηγησης το destinator ερχεται μονιμως απο τα τελευταια.

 

και γιατι σε αυτο το forum ειναι πρωτο σε δημοσιευσεις και αναγνωσεις?:blink:

Link to comment
Share on other sites

και γιατι σε αυτο το forum ειναι πρωτο σε δημοσιευσεις και αναγνωσεις?:blink:

 

Λόγω... NGI:up:

Κάνει τη διαφορά!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να θέσω και εγώ με την σειρά ου μια ερώτηση? Έχω εγκατεστημένο το Destinator 6.1.1 και διάβασα στην NGI ότι μπορείς να εγκαταστήσεις και την έκδοση 7 ταυτόχρονα με των εξής τρόπο.

 

Δημιούργησε φάκελο DEST_6 KAI βάλε μέσα το DestinatorApps ( που περιέχει την εγκατάσταση του destinator 6.1.140010 πρόγραμμα + χάρτες )

Δημιούργησε φάκελο DEST_7 KAI βάλε μέσα το DestinatorApps ( που περιέχει την εγκατάσταση του destinator 7 πρόγραμμα + χάρτες )

δημιούργησε 2 items ( dest6 & dest7) στο Today που δείχνουν στο DEST_6\DesttinatorApps\Destinator\destinator.exe

και ομοίως το άλλο στο DEST_7\DesttinatorApps\Destinator\destinator.exe

Έτοιμος όποτε θες τρέχεις το 6 ή το 7

 

Το έκανα κατά γράμμα. Τώρα το 6.1.1 παίζει όπως παλιά (κανονικά δηλαδή) αλλά το 7 μου ζητά να ενεργοποιήσω τους χάρτες, έχει κανείς καμία ηδέα τη λάθος γίνετε.

:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να θέσω και εγώ με την σειρά ου μια ερώτηση? Έχω εγκατεστημένο το Destinator 6.1.1 και διάβασα στην NGI ότι μπορείς να εγκαταστήσεις και την έκδοση 7 ταυτόχρονα με των εξής τρόπο.

 

Δημιούργησε φάκελο DEST_6 KAI βάλε μέσα το DestinatorApps ( που περιέχει την εγκατάσταση του destinator 6.1.140010 πρόγραμμα + χάρτες )

Δημιούργησε φάκελο DEST_7 KAI βάλε μέσα το DestinatorApps ( που περιέχει την εγκατάσταση του destinator 7 πρόγραμμα + χάρτες )

δημιούργησε 2 items ( dest6 & dest7) στο Today που δείχνουν στο DEST_6\DesttinatorApps\Destinator\destinator.exe

και ομοίως το άλλο στο DEST_7\DesttinatorApps\Destinator\destinator.exe

Έτοιμος όποτε θες τρέχεις το 6 ή το 7

 

Το έκανα κατά γράμμα. Τώρα το 6.1.1 παίζει όπως παλιά (κανονικά δηλαδή) αλλά το 7 μου ζητά να ενεργοποιήσω τους χάρτες, έχει κανείς καμία ηδέα τη λάθος γίνετε.

:wacko:

 

Δεν ειναι λαθος απλα ενεργοποιησε τους χαρτες:)

Link to comment
Share on other sites

:up: :up: :up: :up: :up:

mamato to 7:) :)

pao bolta na to dokimaso;)

 

Αυτής της άποψης είμαι κι εγώ.:)

Στο Χ500 δουλεύει άψογα!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Στο 7 έχει αναζήτηση ανά πόλη,οδό,διασταυρώσεις,τκ, σε άλλους χάρτες.

Δεν έχει αλλάξει κάτι σε σχέση με το 6.Η βλακεία για μένα είναι που συνεχίζει να μην έχει αναζήτηση με συντεταγμένες και διαφορετική ειδοποίηση για κάθε αγαπημένο.

 

....μα τι μάλακς που είμαι.....το βρήκα, ή μάλλον το κατάλαβα....:O :O

 

 

άμα φτιάξουν και το θέμα με το power save settings θα ναι οι πρώτοι

Link to comment
Share on other sites

odytsak, τελικά κοίταξα τις φωνές σου για το 7, και είναι τσίτα. Δεν μπορουν να δυναμώσουν πολύ ακόμα χωρίς να παραμορφώσουν ρε γμτ......
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πώς μπορούμε να έχουμε πεζά ελληνικά και λατινικά γράμματα στο πληκτρολόγιο, όπως συνέβαινε και με το 6; Δυστυχώς στο 7 υπάρχουν μόνο κεφαλαία.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...