Jump to content

[S60 3rd Edition] Route 66


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 923
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Aν θελεις να πεις για το route66 αν διαβασεις την προηγουμενη σεληδα θα σου ληθουν ολες οι αποριες
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

@ John74

Κατάφερες να το "υπογράψεις"? Κάνω όλη τη διαδικασία, την οποία έχω κάνει ήδη 3-4 φορές μέχρι τώρα για άλλα προγράμματα, και παρόλα αυτά μου βγάζει "digital envelope error - bad debugging".

Any ideas?

 

EDIT: ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΝΑ ΤΟ "ΥΠΟΓΡΑΨΩ"...! Το πρόβλημα είναι τώρα ότι η εγκατάσταση διαρκεί αιώνες... Μοιάζει σαν να μην γίνεται τίποτα!

 

EDIT No2: All done! Βλέπει κανονικά και τους χάρτες που έβαλα (Ελλάδα, Αθήνα, Ανατολική Ευρώπη). Το μόνο θέμα είναι τώρα να βρει δορυφόρους γιατί με το που ανοίγω την εφαρμογή γράφει "No GPS!". Είδα στο xxxxxxxxxxxx ότι κάνει μέχρι και 10λεπτο την 1η φορά. Είδωμεν λοιπόν. Ελπίζω να παίξει.

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Paidia δηλαδη στην αθηνα το route66 ειναι καλυτερο απο το smart2go με φωνητικες οδηγιες?

 

Oi χαρτες στην ΑΘΗΝΑ φιλε ειναι πιο πληρης απο του smart2go?

Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

@costasp kanonika to ypegrapsa to route66 gia na doulevei sto N95 moy esy ti les?prospathise na to kaneis ekei poy evala link,den eheis xana ypograpsei efarmogi? opoios ehei to palio avtivation key i to palio route66 folder ayto poy einai sto system-->apps--->route66 tha to antigrapsete stin karta mnimis pano apo to kainourgio route66,katalavate?

 

edo to exigo sta agglika For Those Who Have The Old Version On There Phone

1.uninstall The Mobile7(route66)sis File From Your App.manger

2.sign The New One

3.using Card Reader Delete The E--->System-->apps-->route66

4.install The New Signed Route66.sis(with Memory Card In Of Course)

5.try Opening The New Route66,if It Does Not Open And It Closes After 1-2 Seconds Go To Step 6

6.using Card Reader Again Copy The Old Route66 Folder (the One That Goes In System--app)

7.go Open Route66 Again And You Will Have A Full 100% Working Route66

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Το εκανα signed αλλα οταν το τρεχω μου βγαζει"Resource files are missing.Please reinstall application".Το βαζω παλι και μου το ξαναβγαζει.Γιατι το κανει αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Το εκανα signed αλλα οταν το τρεχω μου βγαζει"Resource files are missing.Please reinstall application".Το βαζω παλι και μου το ξαναβγαζει.Γιατι το κανει αυτο?

 

Χρειάζεται να βάλεις στην κάρτα μνήμης τουλάχιστον ένα χάρτη. Το έκανες?

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη, ΔΕΝ είχα προηγούμενη έκδοση, όμως παθαίνω αυτό που λέει στο step 5!

Δεν έχω Route66 folder στο C:\System\Apps, μόνο στο E:\System\Apps..

http://briefcase.pathfinder.gr/download/petros_pf/15778/181976/0/Petran.gif

Nokia Series 60 forum moderator (Ret.)

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη, ΔΕΝ είχα προηγούμενη έκδοση, όμως παθαίνω αυτό που λέει στο step 5!

Δεν έχω Route66 folder στο C:\System\Apps, μόνο στο E:\System\Apps..

 

sto i-pmart ehei to palio version,des ypografi file petro,to route66 poy douleve sta n80/73/93 ktl ktl sta 3rd edition prin to N95 me liga logia

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Γιάννη, ΔΕΝ είχα προηγούμενη έκδοση, όμως παθαίνω αυτό που λέει στο step 5!

Δεν έχω Route66 folder στο C:\System\Apps, μόνο στο E:\System\Apps..

 

 

Εαν δεν υπαρχει φακελος τον δημιουργεις .

Το περασα με επιτυχια και εγω :happy:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Ποιόν χάρτη χρησιμοποιείτε; Εγώ έχω το αρκετά παλιό αρχείο athens.prm το οποίο έχει μέγεθος 8,88ΜΒ. Και απ'ότι είδα, στο rapidshare, στην λίστα που δίνει ο john74 στην σελίδα 16, το ίδιο αυτό αρχείο κατεβάζεις.

 

αν κάποιος έχει βρεί κα΄ποιο άλλο αρχείο για ελλάδα νεότερο ή μεγαλύτερο σε μέγεθος (άρα και περισσότερη κάλυψη), ας το ποαστάρει.

Link to comment
Share on other sites

@John74

ΟΚ!!!! Το έβγαλα και το ξαναέβαλα. Μία χαρά με το signing, πέρασα και τους χάρτες και όλα μία χαρά. Την πρώτη φορά άργησε λιγάκι να βρει σήμα - έκανε ακριβώς 6.40 λεπτά (με το ρολόι) - αλλά όταν το βρήκε δεν το έχασε πουθενά. Δεν δοκίμασα navigation - με εντολές δηλαδή - αλλά μάλλον δεν θα αντιμετωπίσουμε πρόβλημα.

Και πάλι, Γιάννη σε ευχαριστώ για όλη τη βοήθεια...

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

@John74

ΟΚ!!!! Το έβγαλα και το ξαναέβαλα. Μία χαρά με το signing, πέρασα και τους χάρτες και όλα μία χαρά. Την πρώτη φορά άργησε λιγάκι να βρει σήμα - έκανε ακριβώς 6.40 λεπτά (με το ρολόι) - αλλά όταν το βρήκε δεν το έχασε πουθενά. Δεν δοκίμασα navigation - με εντολές δηλαδή - αλλά μάλλον δεν θα αντιμετωπίσουμε πρόβλημα.

Και πάλι, Γιάννη σε ευχαριστώ για όλη τη βοήθεια...

 

Bravo re kosta hairomai,ante makari na vroume neotero harti tora @mirrorofsorrow den vrika kati neotero,to idio harti eho kai ego einai 1-2 eton tha elega,opoios ehei kanena neotero eas mas pei

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Εαν δεν υπαρχει φακελος τον δημιουργεις .

Το περασα με επιτυχια και εγω :happy:

Ώπ, μπερδεύτηκα!

Πρέπει να δημιουργήσω τον φάκελο στο C:\System\Apps όπου δεν υπάρχει; Δεν το είχα καταλάβει έτσι... Και τι βάζω μέσα; Ό,τι έχει το E:\System\Apps ?? Και ο χάρτης μόνο στο E:\System\Apps\Route66\maps ??

 

Την 7.3.486 έβαλα, αυτή δεν είναι η σωστή;

http://briefcase.pathfinder.gr/download/petros_pf/15778/181976/0/Petran.gif

Nokia Series 60 forum moderator (Ret.)

Link to comment
Share on other sites

Ώπ, μπερδεύτηκα!

Πρέπει να δημιουργήσω τον φάκελο στο C:\System\Apps όπου δεν υπάρχει; Δεν το είχα καταλάβει έτσι... Και τι βάζω μέσα; Ό,τι έχει το E:\System\Apps ?? Και ο χάρτης μόνο στο E:\System\Apps\Route66\maps ??

 

Την 7.3.486 έβαλα, αυτή δεν είναι η σωστή;

 

sosta einai i ekdosi poy evales alla den eheis na kaneis kati sto c drive ,mono sto e-->system-->apps-->route66 ekei mesa dimourgeis fakelo Maps,alla ean kaneis ayto poy eipa den tha eheis provlima,den vrikes to palio route66 folder sto gnosto magazaki(des ypografi)??

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Sorry παιδια, γνωριζει καποιος αν τελικα εχει βγει χαρτης για την περιοχη της Πατρας με το Route 66;:worry:

Μηπως γνωριζετε αν εχει βγει καποιο αλλο προγραμμα που να περιλαμβανει και τον χαρτη της Πατρας;:confused:

Εχω κατεβασει και το smart to go που εχει πολλες περιοχες της Ελλαδας, αλλα οταν επιλεγω να κανω υπολογισμο διαδρομης... κολλαει εκει...:(

Ξερει κανεις τι αλλο μπορω να κανω;

 

Thanx in advance!:cool:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Έχω το n73 και θέλω να ρωτήσω τα εξής:

1. Έχετε να προτείνετε κάποιον συμβατό gps δέκτη με το route66 αλλά και τα άλλα προγράμματα που κυκλοφορούν (όπως το tomtom navigation)?

2. Έχει επιτέλους βγεί χάρτης της Σαλονίκης?

3. Η εγκατάσταση προυποθέτει αποκλειστική κάρτα μνήμης?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Έχω το n73 και θέλω να ρωτήσω τα εξής:

1. Έχετε να προτείνετε κάποιον συμβατό gps δέκτη με το route66 αλλά και τα άλλα προγράμματα που κυκλοφορούν (όπως το tomtom navigation)?

2. Έχει επιτέλους βγεί χάρτης της Σαλονίκης?

3. Η εγκατάσταση προυποθέτει αποκλειστική κάρτα μνήμης?

 

2.Όχι,δεν έχει αναπτυχθεί χάρτης της Θεσσαλονικής ακόμα.

3.Ναι,η εγκατάσταση της εφαρμογής πρέπει να γίνει οπωσδήποτε στην κάρτα μνήμης του Ν73.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πρωτοχρησιμοποίησα πλοήγηση για πρώτη φορά με το route66 και.. ξεράθηκα στα γέλια! Η προτεινόμενη διαδρομή είχε τα χάλια της. Π.χ. στον Πειραιά από τον ΟΛΠ ως τον Αγ. Διονύση με καθοδηγούσε μέσω Αγ. Τριάδας, πλ. Ιπποδαμείας και Κόνωνος! :D :D

 

Μάλλον αυτό θα καθοδηγούσε και το ταξί που έγραψε €90 για τη διαδρομή αεροδρόμιο-Λαύριο (νομίζω).. :P

http://briefcase.pathfinder.gr/download/petros_pf/15778/181976/0/Petran.gif

Nokia Series 60 forum moderator (Ret.)

Link to comment
Share on other sites

Το gps είναι καλο για να βρίσκεις κάποιο δρομο που δεν ξέρεις. Για να μετακινηθεις απο περιοχη σε περιοχη καλύτερα να ακολουθεις τις εμπειρικές σου γνώσεις. Πχ για να παω απο Π φάληρο στον σταθμο λαρίσης ακολουθω διαφορετικη διαδρομη αναλόγως την ώρα και την κινηση. Το gps θα με στείλει απο κέντρο με όλα τα συνακόλουθα. Παντως πέρασα το route66 στο Ν73 χωρις κανένα πρόβλημα,φυσικα μετα απο αρκετη μελέτη στα forums,και θα πάρω ένα gps receiver έτσι για να υπάρχει. Με 100 ευρω πρέπει να πέρνουμε κάποιο αξιολογο πιστευω!!
Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια τελευταια ερωτηση οσο χαζη και αν σας φανει....:p

οταν εχουμε το gps ανοιχτο απλα για να μας δειχνει που ειμαστε δεν χρεωνόμαστε ετσι...????

Link to comment
Share on other sites

jor1ge το GPS είναι για να μας καθοδηγεί να φθάσουμε σε προορισμό όταν δεν γνωρίζουμε την περιοχή, τους μονόδρομους κλπ! Τουλάχιστον αυτό προσπαθούν να το βάλουν να κάνει. Για να βρεις κάποιο δρόμο που δεν ξέρεις, όπως είπες, αρκεί ένας χάρτης ή το Route66 ΧΩΡΙΣ GPS. Δεν ξέρω πόσο καλύτερο (εάν) είναι το Smart2Go ή το Destinator, αλλά το συγκεκριμένο πρέπει να είναι αρκετά πίσω σε ενημέρωση. Με βάζει να πάω ανάποδα σε δρόμους που έχουν μονοδρομηθεί πολλά χρόνια, να περάσω κάθετα τον κηφισσό σε σημείο που δεν περνάει κλπ.. :(

 

freddaras, όχι δε χρεώνεσαι για τη χρήση του GPS.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/petros_pf/15778/181976/0/Petran.gif

Nokia Series 60 forum moderator (Ret.)

Link to comment
Share on other sites

Το gps είναι καλο για να βρίσκεις κάποιο δρομο που δεν ξέρεις. Για να μετακινηθεις απο περιοχη σε περιοχη καλύτερα να ακολουθεις τις εμπειρικές σου γνώσεις. Πχ για να παω απο Π φάληρο στον σταθμο λαρίσης ακολουθω διαφορετικη διαδρομη αναλόγως την ώρα και την κινηση. Το gps θα με στείλει απο κέντρο με όλα τα συνακόλουθα. Παντως πέρασα το route66 στο Ν73 χωρις κανένα πρόβλημα,φυσικα μετα απο αρκετη μελέτη στα forums,και θα πάρω ένα gps receiver έτσι για να υπάρχει. Με 100 ευρω πρέπει να πέρνουμε κάποιο αξιολογο πιστευω!!

 

Εγώ έχω πάρει το Nokia LD-3W

(το είχε το e-shop 87€, τώρα δε το βρσκω)

και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. Μια βδομάδα 24h ανοιχτό, έχει σήμα από 4-9 δορυφόρους μέσα στο σπίτι (ρετιρέ), μέσα στην τσάντα, μέσα στο ντουλαπάκι του αυτοκινήτου. Θέλει 2-4 sec να βρει σήμα...

Απ' ότι εχω ακούσει, κανένας ενσωματωμένος δέκτης δε το κάνει αυτο..

Για άλλους εξωτερικούς δεν έχω ακούσει κάτι..

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά,έχει βγει το route66 και δουλεύει με το εσωτερικό gps του Ν95.Θα το βρείτε στα γνωστά μαγαζάκια.

Το έχεις εγκαταστήσει;Αν ναι έχεις τον ελληνικό χάρτη;Και πόσο αναλυτικός είναι;

"LengthPro® Comment Lengthener™always keeps my comments lengthy!"
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...