Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος I


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πήρα σήμερα τη συσκευή απο την Ηλεκτρονική Αθηνών. Μολονότι έχει ελληνικό εγχειρίδιο,τα πλήκτρα της συσκευής δεν έχουν χαραγμένους ελληνικούς χαρακτήρες. Πάντως φαίνεται οκ εκ πρώτης όψεως. Όταν κάνω κλήσεις έχω την εντύπωση οτι ακούγεται ένα μικρό φύσημα μέσα απο το ακουστικό,συμβαίνει σε κανέναν άλλο αυτό;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

 

@mirrorofsorrow:respect:

ΔΕΝ ΗΞΕΡΕΣ ... ΔΕΝ ΡΩΤΑΓΕΣ...

Nokia 2110, 2600c, 3120c, 3230, 3410, 3510i, 6070, 6110, 6150, 6210, 6220c, 6230, 6310i , 6510, 6600, 7110, 7650, 8110, 8110i, Ν70, E 66, C5, C5-03, 500, 700, Ν 86, C3-00, Lumia 920, Ν8, Lumia 925, Lumia 1020 , ΔΕΝ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ :mad:

Link to comment
Share on other sites

δεν μας εχει απαντησει κανεις επαρκως ωσ τωρα:γιατι η αλφα κοπυ δεν εχει κυκλοφορησει το κινητο και επιτρεπει την εκτεταμενη παραεισαγωγη?μηπως λεω μηπως πονταρει στα κερδη του σερβις των ουγκαντα κινητων?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Πηρα πριν 2 ωρες περιπου το Ν95!!

Το τηλεφωνο ειναι απιθανο!!

Φοβερη οθονη,καλη ποιοτητα,μια καμερα αντε γεια και πολυ γρηγορο!!

Εχει την εκδοση 10.0.018.

 

Καρτα δεν ειχε μεσα και θα παω να παρω αυριο μια 2GB.

Ποια προτεινετε?Kingston?

 

Σχετικα με το GPS εβαλα να μην κανει αναζητηση στο δικτυο,γιατι καθε φορα ηθελε να συνδεεται μεσω internet.

Θελω να τσεκαρω τωρα δορυφορους κτλ!!

 

Επομενες εντυπωσεις αργοτερα.

Παω να το περιεργαστω.χεχε

Konstantinos

http://briefcase.pathfinder.gr/download/kostas_kostas/21443/337474/0/GR-FLAG.gif

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι το σιγουρο.Τι σημαινει ειναι για ουγκατα?Το δικο μου δεν ειχε κανενα προβλημα.Ουτε βουη στο ακουστικο,το σλιντ κουμπωνε τελεια,κ ολα τα εξαρτηματα αψογα.Εγω παντως θα το πηγαινω tim για οτιδηποτε κ δε θα δινω μια.
Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι το σιγουρο.Τι σημαινει ειναι για ουγκατα?Το δικο μου δεν ειχε κανενα προβλημα.Ουτε βουη στο ακουστικο,το σλιντ κουμπωνε τελεια,κ ολα τα εξαρτηματα αψογα.Εγω παντως θα το πηγαινω tim για οτιδηποτε κ δε θα δινω μια.
ΜΗν εισαι και τοσο σιγουρος.Και εγω οταν πηγα να το παρω απο τιμ και ειδα οτι το product code δεν ηταν στη λιστα που ειχα μαζι μου προσπαθησαν να με πεισουν οτι και αν παθει το τηλ θα μου το φτιαξουν αλλα μεχρι ενος ορισμενου ποσου.Φυσικα και δεν το πηρα
Music is the harmonization of opposites; the conciliation of warring elements
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το είδατε;

 

Sandisk 4GB MicroSDHC memory card for Nokia N95 & E90

 

Τελικα η 4gb καρτα κανει για το N95? Για την ωρα θα παρω την kingston 1gb που ειναι και τσαμπα 9ευρω! thanks!

 

Νομίζω απαντήθηκε η ερώτησή σου. ;)

Link to comment
Share on other sites

δεν μας εχει απαντησει κανεις επαρκως ωσ τωρα:γιατι η αλφα κοπυ δεν εχει κυκλοφορησει το κινητο και επιτρεπει την εκτεταμενη παραεισαγωγη?μηπως λεω μηπως πονταρει στα κερδη του σερβις των ουγκαντα κινητων?

 

Το κινητό κυκλοφορεί κανονικά σε vodafone shops σε καθαρή έκδοση εδώ και μια βδομάδα τουλάχιστον, τώρα το έβαλαν και σε διαφήμιση. Το διαφημίζει και η ΤΙΜ. Από εκεί και πέρα, όταν πας να το αγοράσεις, κοιτάς και το ΙΜΕΙ και χώρα προέλευσης. Το πιο βασικό όμως είναι η ταινία της alpha copy στο κουτί. Αν δεν την έχει, είναι παραεισαγωγή και από εκεί και πέρα αναλαμβάνεις τις ευθύνες σου αν το πάρεις... Πολλοί "βιαστικοί" την πάτησαν. Ο καθένας αποφασίζει για τον εαυτό του.

Το δικό μου, αγορασμένο από voda shop, δεν έχει εμφανίσει κανένα πρόβλημα ως τώρα...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το είδατε;

 

Sandisk 4GB MicroSDHC memory card for Nokia N95 & E90

 

 

 

Νομίζω απαντήθηκε η ερώτησή σου. ;)

Δηλαδη μπορουμε να την βρουμε στην Ελλαδα?Δεν νομιζω
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα μου απαντησει καποιος ρε παιδια πως σβηνονται τα θεματα που δε φαινονται πουθενα?

 

διαχειριση εφαρμογων ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως σημερα πηγα στη νοκια για να μου περασει ελληνικα κ την τελευταια αναβαθμιση μου ειπε οτι ειναι απο ουγκατα κ δεν ισχυει η εγγυηση των 2 ετων.Το πηγα στο τιμ κ τους αφησα να πανε οι ιδιοι να το κανουν κ να μου το φερουν.Αυριο ειπαν.

 

Εμενα δε με νοιαζει αν ειναι απο νοκια η εγγυηση.Αν οχι θα το πηγαινω για 2 χρονια στην tim.Οπως σημερα.

 

Φίλε kost_bal μπορείς σε παρακαλώ να μας κρατήσεις ενήμερους για την εξέλιξη της υπόθεσης; Είμαι περίεργος να δω τι παίζεται με τις εγγυήσεις.

Κι εγώ είμαι της άποψης ότι από τη στιγμή που αγοράζεις μια συσκευή, εφόσον πάθει κάτι και είναι εντός εγγυήσεως, απευθύνεσαι στο κατάστημα που την αγόρασες και ψάχνουν αυτοί να βρουν ποιος θα το φτιάξει.

Νομίζω ότι νομικά έτσι έχει το θέμα. Αν γνωρίζει κάποιος καλύτερα το νομικό της υπόθεσης ας μας πει.

Κράτα μας ενήμερους πάντως.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

διαχειριση εφαρμογων ;)

 

:confused: Ευχαριστω φιλε μου αλλα δε φαινονται. Μονο στο μενου των θεματων φαινονται αλλα απο κει δε σβηνουν.:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον για το κινητο με τον ηχο! Και το δευτερο που μου φερανε ειχε το ιδιο προβλημα (σπαστικο ηχο) και το ξαναεδωσα πισω. ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ :( . Παντως ο τζογος ηταν λιγοτερος.... :) Η ειμαι γκαντεμης η εχετε κουφαθει ολοι εδω αρρωστοι φιλοι μου :) η "Μηπως ειμαι τρελος μηπως ταχω χαμενα?"

 

 

Εχθές έδωσα και το δικό μου πίσω στην voda .είχα έναν ενοχλητικό ήχο στο ακουστικό όταν συνομιλούσα με κάποιον. Από τρίτη μου είπανε να θα έχουν την αντικατάσταση

Ζήσε το σήμερα γατί είναι το αύριο που περίμενες χθες ! ! !
Link to comment
Share on other sites

Θα μου απαντησει καποιος ρε παιδια πως σβηνονται τα θεματα που δε φαινονται πουθενα?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1310384#post1310384

 

Πως μπορώ να διαγράψω θέματα που έχουν εγκατασταθεί, αλλά δεν εμφανίζονται στη «διαχείριση εφαρμογών»;

 

Απάντηση: Κατευθείαν από την κάρτα μνήμης (μέσω Card Reader ή σύνδεσης USB με Η/Υ για μεταφορά δεδομένων, μεταβαίνετε στο φάκελο private > 10207114 > import. Είναι κρυφός φάκελος, οπότε θα πρέπει να έχετε επιλέξει στα Windows την εμφάνιση των... κρυφών αρχείων.

 

Δεύτερη απάντηση: Κάποιοι αναφέρουν ότι θα πρέπει να επέμβετε και σε ένα ακόμη σημείο. Συγκεκριμένα, να διαγράψετε τα σχετικά αρχεία από το φάκελο sys\install\sisregistry\a0000eb\

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Εγω αυτο εκανα.Το πηγα στην τιμ κ το αφησα να κανουν οτι τους ζητησα.Κ μου ειπαν αυριο θα ειναι οκ.Αν κ προσωπικα απο την νοκια ειμαι απογοητευμενος.3 κινητα της πηγα για επισκευη κ παντα η απαντηση τους ηταν οτι δεν επισκευαζοντα.Τα ανοιξα κ τα επισκευασα μονος.Χωρις να εχω κ τις ιδιαιτερες γνωσεις.
Link to comment
Share on other sites

paidia sto maploader ftanei to download sto 100% alla de stamataei!sunexizei o xronos pou apomenei kai leei -1 lepto -2 lepta ktl kai de stamataei.sumvainei kai se esas?etsi kanei i ftaiei kati?
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

περιμενω εδω και μια εβδομαδα και 3μερες να μου κανουνε σε nokia shop

αντικατασταση το ν95.και μου λενε ολο αυριο και αυριο.

και σημερα μου ειπανε απο εβδομαδα λογου οτι δεν εχουμε

επειδη μας τα πηρανε οι εταιρειες κινητης τηλ.

ειναι δυνατον.???πηγα σε ενα αλλο μαγαζι που απλως

πουλαει και αποσυρη τηλ.και ειχε 5τεμαχια ελληνικα.

τι να πω??:O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

1. Τελικά τι γίνεται με τα κινητά του γερμανού που είναι παραεισαγωγή? Εγγύηση από ίδιους και τα τηλέφωνα για φτιάξιμο Ιταλία ως συνήθως?

 

2. Με την εγγύηση των 12 μηνών? Είναι 12 ή 24 μήνες? Ένας φίλος ισχυρίζεται ότι στο μαγαζί τους λένε 24. Τα κεντρικά λένε άλλα όμως, όπως και το σαίτ.

 

3. Ποια είναι η πιο γρήγορη 2 γίγα κάρτα που κυκλοφορεί στην αγορά αυτή τη στιγμή και ποιο ελληνικό κατάστημα την έχει για παραγγελία?

 

4. Πότε να αναμένουμε κάρτα 4 γίγα (αν ξέρει κάποιος) για τον εν λόγω τηλεφωνάκι αφού από ότι φαίνεται τελικά την υποστηρίζει?

cypherth
Link to comment
Share on other sites

geia sas pedia kai apo emena to pira kai egw apo vodafone shop alla otan epsaxna doriforo mou ekane mia fora resart eprepe na to kanei afto?

sto menu mou kolaei ligo otan to paw na bw sthn arxi gia 2 sec meta ola kala.

pou mporw na dw ama einai paraeisagogh sto kouti mou grafei made in finland kai pos mporw na dw thn ekdosi ths siskeuis??kapoios as apadisi plzzz

Link to comment
Share on other sites

paidia sto maploader ftanei to download sto 100% alla de stamataei!sunexizei o xronos pou apomenei kai leei -1 lepto -2 lepta ktl kai de stamataei.sumvainei kai se esas?etsi kanei i ftaiei kati?
Δεν είναι ανησυχητικό, στα μείον 2-3 λεπτά ολοκληρώνεται. Το έκανα 2 φορές.

 

cypherth: 2) ΘΕΩΡΗΤΙΚΑ τουλάχιστον, είναι η Sandisk Ultra II (66x ή 9MB/sec). Τη βρήκα μετά από πολυήμερη αναμονή σε γνωστό κατάστημα φωτογραφικών στο Περιστέρι.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/petros_pf/15778/181976/0/Petran.gif

Nokia Series 60 forum moderator (Ret.)

Link to comment
Share on other sites

Πηρα πριν 2 ωρες περιπου το Ν95!!

Το τηλεφωνο ειναι απιθανο!!

Φοβερη οθονη,καλη ποιοτητα,μια καμερα αντε γεια και πολυ γρηγορο!!

Εχει την εκδοση 10.0.018.

 

Καρτα δεν ειχε μεσα και θα παω να παρω αυριο μια 2GB.

Ποια προτεινετε?Kingston?

 

Σχετικα με το GPS εβαλα να μην κανει αναζητηση στο δικτυο,γιατι καθε φορα ηθελε να συνδεεται μεσω internet.

Θελω να τσεκαρω τωρα δορυφορους κτλ!!

 

Επομενες εντυπωσεις αργοτερα.

Παω να το περιεργαστω.χεχε

 

Καταρχήν καλορίζικο έχω να σου πω ότι όταν σε προηγούμενο post μου είχα αναφέρει πρόβλημα με παράμόρφωση εικόνας φόντου και τελικά κάνης φίλος δεν μου απάντησε συγκεκριμενα και ευχαριστώ πολύ γιατί εδώ μέσα φαίνεται πως περισσότερο ενδιαφέρει η χώρα παραγωγής και όχι τα πραγματικά προβλήματα έχω να σου πω ότι κάνε αναβάθμιση και θα λυθούνε τα οποία προβλήματα θα αντιμετώπισης ακόμη και ο θόρυβος του ακουστικού Η η παραμόρφωση του φόντου κλπ απλά πάρε backup το οποίο όμως σε μένα τουλάχιστον και δεν ξέρω γιατί δεν επανέφερε ούτε τις προσωπικές ρύθμισης ούτε τα μηνύματα ούτε το εορτολόγιο Αλλά ούτε το ημερολόγιο με τις απαραίτητες για μένα υπενθυμίσεις και για αυτό πρωτινό χωρίς να το έχω ακόμη δοκιμάσει να δημιουργήσεις ένα φάκελο στο pc σου και να κάνης μια αντιγραφή την κάρτα μνήμης και να τα επαναφέρεις από εκεί με ένα card rider και θα είναι όλα οκ.

ΝΙΚΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...