Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος I


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πήρα τηλ πριν μέρες στα κεντρικά της Alpha Copy γιατί ο πωλητής στο Nokia club από Μεγάλη Πέμπτη και μετά συνέχεια λέει ότι έρχεται!Μάλιστα έφτασε μεταγενέστερα να μου δείξει τα email από Alpha Copy στα οποία τίποτε σαφές δεν λεγόταν!Μου είπαν λοιπόν στην Alpha Copy ότι "θα διατεθεί μέχρι τα τέλη του μήνα".Επειδή δεν βλέπω σαφή απάντηση από μέρους τους,απλά παρακολουθείστε τις εξελίξεις μόνοι σας.Απαράδεκτη η πολιτική,πάντως,και ειδικά σε κάποιο κινητό που άργησε τόσο και μέσα σε όλα αυτά διαφημίζεται από την τηλεόραση λες και δε λείπει από καμμία προθήκη μαγαζιού!!!:rtfm:
"LengthPro® Comment Lengthener™always keeps my comments lengthy!"
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ερωτήσεις:

1. Καθώς δεν έχω διαβάσει ακόμα το manual, ξέρει κανείς πώς παίζει το TV OUT? Χρειάζεται καμία ρύθμιση πριν ή μετά για να δω εικόνα στην TV?

2. Το τηλέφωνο έχει δημιουργήσει στο install log μία τεράστια λίστα αρχείων με ονομασία "Search..."? Αυτή έχει δημιουργηθεί από την εφαρμογή "Χάρτες"? Αν ναι πώς και γιατί? Μπορώ να τα σβήσω ή χρειάζονται? - Υπόψην, ακόμα δεν έχω βάλει μέσα χάρτες.

3. Έχει ακουστεί κάτι για καμία τρίτη εφαρμογή/τεχνική ρύθμιση που θα επιτρέπει τη φόρτιση μέσω USB?

 

Ξέρει κάποιος φίλος κάτι σχετικά με τα παραπάνω ερωτήματα?

 

Edit: sorry για το double post. Ας το σβήσει plz κάποιος mod. Ευχαριστώ πολύ :)

Αν θέλετε να δείτε κάποιες από τις photos που τράβηξα στην Έκθεση Αυτοκινήτου, κάντε κλικ εδώ

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Σημερα περασα απο Alpha Copy θεσ/νικη και μου ειπαν οτι δεν ξερουν ποτε θα ερθει, μπορει την αλλη εβδομαδα η την μεθεπομενη,και οτι δεν φενεται να ερχεται αυτην απο τις παραλαβες που εχει στο computer!ΜΑΣ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ??? ΘΑ ΒΓΕΙ ΤΟ N105 ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΤΟ ΦΕΡΟΥΝ?
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος φίλος κάτι σχετικά με τα παραπάνω ερωτήματα?

 

Edit: sorry για το double post. Ας το σβήσει plz κάποιος mod. Ευχαριστώ πολύ :)

Αν θέλετε να δείτε κάποιες από τις photos που τράβηξα στην Έκθεση Αυτοκινήτου, κάντε κλικ εδώ

 

Δεν χρειαζεται καποια ρυθμιση! Με το καλωδιο της Νοκια αναγνωριζει απευθειας την συνδεση! Οταν ανοιξεις το Ν95 σε οριζοντια προβολη τοτε η εικονα στην Τηλεοραση ειναι fullscreen :D Πολυ καλο για να παιζεις landscape Παιχνιδια :p :lol: Οι επιπλεον ρυθμισεις που εχει για συνδεση με τηλεοραση ειναι το σημα (PAL/NTSC) , widescreen επιλογη για wide τηλεορασεις :rolleyes: καθως επισης και για flicker!! Αυτα :D

http://www.telecyprus.com/images/stories/telecyprus_logo_small_news.jpg
Link to comment
Share on other sites

to kinito paidia apo apopsh megethous ti leei? exete kapoio problhma? giati apo tis fwto den mporw na katalabw an einai fardy,h platy.... sthn tseph xwraei? otan ftininei tha paw na to parw kai egw....twra na skasw 700 euro den leei...se kana mhna tha to brw 600...epitelous ena kinito pou ta exei pragmatika ola! mexri kai dika sou akoustika 3.5mm!! na dw ti tha bgalei h ericsson gia apanthsh....

kai kati akoma: oi fwto einai pragmati 5mpx h etsi apla gia na lene? giati me to n80 3 lene alla h poiothta einai gia 2mpx....me 5mpx prepei logika na bgazei fwto krystalo.....:lol:

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Σημερινή ενημέρωση από Nοκια Shop. Το κινητό θα κυκλοφορήσει σε έκδοση live από την vodafone κατ' αποκλειστικότητα και μετά ένα μήνα θα γίνει ευρεία διάθεσή του από την Νοκια . Πως το ακούτε αυτο?

 

ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ. Στην εκθεση αυτοκινητου στη ΤΙΜ λενε για αρχες ιουνιου.Τα περισσοτερα νοκια shop λενε για αυτη την εβδομαδα,το πολυ την αλλη ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΙΑΘΕΣΙΜΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΠΡΟΙΟΝΤΟΣ ΣΕ ΤΕΜΑΧΙΑ.Ο καιρος γαρ εγγυς...:cool:

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή θα πρέπει να τρέχεις να το προλάβεις στα nokia shop. Όπου βέβαια δεν έχει κάρτες, δόσεις κτλ, το παίρνεις μόνο με ρευστό. Η ενημέρωσή τους είναι το κάτι άλλο !!! Η διαφήμιση στην τηλεόραση τους μάρανε !!!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Eτσι ακριβως ειναι φιλε Nosferatu.Επειτα απο συνομιλια μου με τον υπευθυνο νοκι α shop πατησιων -πλ.Κολιατσου-αυτο το συμπερασμα εβγαλα.θα ερθουν λιγα κομματια για αρχη και οποιος διαθετει το χρημα ζεστο θα παρει.
Link to comment
Share on other sites

Τι να πούμε ρε παιδιά απαράδεκτοι.. Εγώ σήμερα έπαιρνα την εξυπηρέτηση της Alpha Copy και απλά δεν το σήκωνε κάνείς μέχρι τις 6, όπου και έκλεισε το τμήμα...................................

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo.gif

 

 

Α proud member of the Alliance, opposed to members of the Horde!

Link to comment
Share on other sites

αν κανω μεταφορα αρχειων απο το ν80 στο ν95(επαφες,εκθεση κ.λ.π)τα δεδομενα χανονται απο το ν80 ή απλα μεταφερονται και υπαρχουν και στα δυο?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

to kinito paidia apo apopsh megethous ti leei? exete kapoio problhma? giati apo tis fwto den mporw na katalabw an einai fardy,h platy.... sthn tseph xwraei?

 

Χωράει σε οποιαδήποτε τσέπη παντελονιού.

Το μέγεθός του είναι ικανοποιητικό,το μοντέλο δεν είναι καθόλου ογκώδες.

Link to comment
Share on other sites

αν κανω μεταφορα αρχειων απο το ν80 στο ν95(επαφες,εκθεση κ.λ.π)τα δεδομενα χανονται απο το ν80 ή απλα μεταφερονται και υπαρχουν και στα δυο?

 

Μεσω της εφαρμογης Μεταφορα αντιγραφονται ολα .

Το μονο προβλημα ειναι οτι αν ειναι αρκετα αυτα που θες να

μεταφερεις θα κανει αρκετα ωρα ,οποτε ισως σε καποια απο τις

συσκευες τελειωσει η μπαταρια :innocent:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα μια πολυ ομορφη θηκη στο Ν95

Δειτε εδω.

http://www.pbase.com/image/78781075

http://www.pbase.com/manolis/image/78780980

http://www.pbase.com/manolis/image/78780937

Link to comment
Share on other sites

Eτσι ακριβως ειναι φιλε Nosferatu.Επειτα απο συνομιλια μου με τον υπευθυνο νοκι α shop πατησιων -πλ.Κολιατσου-αυτο το συμπερασμα εβγαλα.θα ερθουν λιγα κομματια για αρχη και οποιος διαθετει το χρημα ζεστο θα παρει.

kai mallon osoi exoun kanei paragelia me prokatavoli!!

Burn the rubber, not your soul...
Link to comment
Share on other sites

Α, ξέχασα να σας πω...

Πήγα στο Γερμανό το πρωί και αγόρασα ένα ακόμα φορτιστή (για το γραφείο) από το Γερμανό στη Σταδίου. Έπρεπε να βλέπατε το βλέμμα και την έκφραση του πωλητή, όταν του είπα τι θέλω...

Στοιχομιθία:

- Καλημέρα

- Καλημέρα σας

- Έχετε φορτιστή για Nokia N95?

- Το περιμένετε και εσείς, ε? Και εγώ. Και αγοράζετε προκαταβολικά το φορτιστή λόγω όσων έχουν ακουστεί για την μπαταρία του, ε?

- Όχι! Το έχω!

Και κάπου εκεί, του το δείχνω... Το βλέμα του θύμιζε Κούρδο οικονομικό μετανάστη που μετά από 3 μήνες στο αμπάρι του ψαροικάϊκου έβλεπε επιτέλους μπανιέρα και φαγητό! Παιδιά, τρελάθηκε... Το περιεργάζονταν σαν να έβλεπε κινητό για πρώτη φορά... Με τρέλανε στις ερωτήσεις. Η ενημέρωσή τους είναι ότι θα το έχουν από 21/5 (έτσι μου είπε) και μετά.

 

Tο ίδιο έπαθα κι εγω.. Αλλά το θεμα ειναι οτι πήγα σε καταστημα ΝΟΚΙΑ.. Αντι να μου κανει επείδηξη εκεινος, του εκανα εγω. Τι για τους χάρτες, ti για wi-fi, τι για τη multimedia πλευρα, τι για την εκθεση. Αφού ειχα πάει με εναν φίλο μου και εμεινε οταν μου εκανε τόσες ερωτήσεις ενας "ειδικός" που θα έπρεπε να ξερει τα κινητα που έχουν / θα κυκλοφορίσουν... χεχεχεχεεχεχ

Φάση ειχε......

Μολις του το εδειξα ΕΜΕΙΝΕ.... Εκανε σαν τρελος.... ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΕΙΣ ΑΝΩΤΕΡΑ ΝΟΚΙΑ!!!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]ΣΣΣ... Μας ακούνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.Θα πω κάτι, που πιστεύω πως θα συμφωνήσουν όσοι το έχουν ή θα το πάρουν(σ'αυτούς ανήκω κ εγώ).Αυτή η ΣΥΣΚΕΥΗ προσφέρει τα πάντα σε ένα πολύ μικρό μέγεθος.Το έχω δει από κοντά και είναι πάρα πολύ μικρό,όμορφο και πάνω απ'όλα η εμφάνισή του καθρευτίζει όλες τις ικανότητες που έχει το ΤΗΛΕΦΩΝΟ.:)

 

Τι λέτε;:D :rolleyes:

 

Συγχαρητήρια στον nxbest που τους άνοιξε τα μάτια.:respect:

:yahoo: Ευτυχισμένος κάτοχος του Ν95.That's what computers have become.
Link to comment
Share on other sites

Mia lisi 8a einai na guriseis tin imerominia apo 2007 se 2006 ka8ws einai kapoia palia 8ematakia pou apla emena m'aresan poly giauto kai ta afisa. Afou olokliro8ei h egkatastash pali allagh imerominias 2006 se 2007 kai ola omorfa :D

Ευχαριστω, νομίζω οτι αυτή ηταν η λύση. Θα το δοκιμασω αμέσως.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή συγνώμη τόσα καταστήματα στην Αττική έχουν το Ν95,στη Θεσσαλονίκη και γενικα στη βορεια Ελλάδα δεν υπάρχει τίποτα?Ούτε ένα?

Και μετα σου λέει οτι Ελλάδα δεν είναι μόνο η Αθήνα.Α ρε κατακαημένη Ελαφίνα :X :X :X

OnePlus 6T
Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια το εχω πει και πιο πανω αλλα εχω φαει κώλυμα με το θεμα....

 

σημερα ημουν παραλια...με την παρεα μου....

ενα φιλαρακι μου ειχε το n70 ενας το n73 και εγω φυσικα το 95...:p

αφου βγαλαμε photos videos ανταλλάξαμε αρχεία κτλ ειπαμε να βάλουμε ραδιο......

ρε παιδια δεν ακουγεται καθολου το ραδιο απο τα μεγάφωνα...

πρεπει να το εχεις διπλα στο αυτι σου...

αντιθετα το 73 και το ειδικα το 70 βαράνε κανονικα.....

τα βαλα και τα 3 διπλα διπλα και η διαφορα στο θεμα ειναι τεραστια.....

αυτο το πραγμα με Update βελτιώνεται....????

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή συγνώμη τόσα καταστήματα στην Αττική έχουν το Ν95,στη Θεσσαλονίκη και γενικα στη βορεια Ελλάδα δεν υπάρχει τίποτα?Ούτε ένα?

Και μετα σου λέει οτι Ελλάδα δεν είναι μόνο η Αθήνα.Α ρε κατακαημένη Ελαφίνα :X :X :X

 

Φίλε αν όντως συμβαίνει είναι παραπάνω από απογοητευτικό. Για ρώτα ΕΔΩ

ΔΕΝ ΗΞΕΡΕΣ ... ΔΕΝ ΡΩΤΑΓΕΣ...

Nokia 2110, 2600c, 3120c, 3230, 3410, 3510i, 6070, 6110, 6150, 6210, 6220c, 6230, 6310i , 6510, 6600, 7110, 7650, 8110, 8110i, Ν70, E 66, C5, C5-03, 500, 700, Ν 86, C3-00, Lumia 920, Ν8, Lumia 925, Lumia 1020 , ΔΕΝ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ :mad:

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια το εχω πει και πιο πανω αλλα εχω φαει κώλυμα με το θεμα....

 

σημερα ημουν παραλια...με την παρεα μου....

ενα φιλαρακι μου ειχε το n70 ενας το n73 και εγω φυσικα το 95...:p

αφου βγαλαμε photos videos ανταλλάξαμε αρχεία κτλ ειπαμε να βάλουμε ραδιο......

ρε παιδια δεν ακουγεται καθολου το ραδιο απο τα μεγάφωνα...

πρεπει να το εχεις διπλα στο αυτι σου...

αντιθετα το 73 και το ειδικα το 70 βαράνε κανονικα.....

τα βαλα και τα 3 διπλα διπλα και η διαφορα στο θεμα ειναι τεραστια.....

αυτο το πραγμα με Update βελτιώνεται....????

αα τοσο χαλια το μεγαφωνο στο ραδιοφωνο απο το ν95?

το λεω αυτο γιατι και στο ν73 παιζει χαμηλά το ραδιο απο τα ηχεια γι αυτο.

Φαντάζομαι το ν95...

Απο ηχεια το ν73 ειναι κατώτερο απο το ν95?εχουν σημαντικη διαφορα εσυ που εχεις και τα δυο?

Link to comment
Share on other sites

Tο ίδιο έπαθα κι εγω.. Αλλά το θεμα ειναι οτι πήγα σε καταστημα ΝΟΚΙΑ.. Αντι να μου κανει επείδηξη εκεινος, του εκανα εγω. Τι για τους χάρτες, ti για wi-fi, τι για τη multimedia πλευρα, τι για την εκθεση. Αφού ειχα πάει με εναν φίλο μου και εμεινε οταν μου εκανε τόσες ερωτήσεις ενας "ειδικός" που θα έπρεπε να ξερει τα κινητα που έχουν / θα κυκλοφορίσουν... χεχεχεχεεχεχ

Φάση ειχε......

Μολις του το εδειξα ΕΜΕΙΝΕ.... Εκανε σαν τρελος.... ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΕΙΣ ΑΝΩΤΕΡΑ ΝΟΚΙΑ!!!!!!

 

+1 kai apo emena,apo mesi apriliou poy to eho piga se ena plaisio kai nokia shop na rotiso gia ena handsfree me mono kalodio kai microphone (poy den yparhei telika poythena)pathane plaka i ypalliloi?hehehehe! :lol:

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα μια πολυ ομορφη θηκη στο Ν95

Δειτε εδω.

http://www.pbase.com/image/78781075

http://www.pbase.com/manolis/image/78780980

http://www.pbase.com/manolis/image/78780937

 

mia teteia thiki eiha sto paketo mesa mazi me 1gb san standard kai ohi san extra...poso soy stoihise file moy?

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Ποιο προγραμμα εννοεις?Επισης οταν σε καλουν οι φωτογραφια του καλλουντος ειναι μικρη η αρκετα μεγαλη?Αν μπορει καποιος ας στειλει screenshot

 

epeidi rotise kai o filos o killing you 2 kai kapoios allos gia to programma poy stelnei fax----------->scanR turns your camera phone into a scanner, copier and fax. Scan business cards, fax documents and capture whiteboard notes.

stis efarmoges na rotate ohi edo mesa

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

αα τοσο χαλια το μεγαφωνο στο ραδιοφωνο απο το ν95?

το λεω αυτο γιατι και στο ν73 παιζει χαμηλά το ραδιο απο τα ηχεια γι αυτο.

Φαντάζομαι το ν95...

Απο ηχεια το ν73 ειναι κατώτερο απο το ν95?εχουν σημαντικη διαφορα εσυ που εχεις και τα δυο?

 

τα mp3 ακούγονται καλύτερα στο 95.....

μην φανταστείς ομως μεγαλη διαφορα....:)

ειναι πιο καθαρος ο ηχος και λιγο πιο δυνατος..

αλλα ετσι και αλλιως και στο 73 τα ηχειακια ηταν φοβερα....

για το ραδιο στο 73 εχεις δικιο...

επαιζε πιο χαμηλα απο το 70 αλλα και παλι το αποτελεσμα ηταν καλο...

στο 95 χαλι μαυρο......δεν το ακους σχεδον καθολου(ΜΙΛΑΩ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΡΑΔΙΟ...)....

εμενα αυτο και η μπαταρια(που εχω τρελαθει να την φορτίζω καθε μερα) ειναι τα μοναδικα σημεία με τα οποια εχω ξενερώσει στο κινητο...

(τι να κανουμε ρε παιδια ακουμε πολυ ράδιο...:p )..

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...