Jump to content

[S60 3rd Edition] Εφαρμογές Symbian OS v9.1-v9.2


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

wst_john

Κατ' αρχήν ποιό κινητό έχεις; Αν δεν μπορείς να ανοίξεις τα αρχεία από τον file manager, πήγαινε στις ίδιες τις εφαρμογές και προσπάθησε να ανοίξεις τα αρχεία μέσα από αυτές. Αν δεν κάνω λάθος, στο QuickOffice, πρέπει να έχεις τα αρχεία στον φάκελο "Documents".

 

ilka71

Eννοείς πως αντιγράφουμε τα δύο αρχεία στη διεύθυνση "Ε:\Data\SmartComGPS\Maps"; Αφού πραγματοποιήσεις σύνδεση του κινητού με το PC, μέσω του windows Explorer θα ανοίξεις τα περιεχόμενα του κινητού σου και στην κάρτα μνήμης (Ε) θα βρεις τον φάκελο Data κλπ... Η ίδια διαδικασία μπορεί να γίνει και με τη μνήμη του κινητού © αλλά δεν το συνιστώ γιατί θα γεμίσει εύκολα. Οι χάρτες είναι αρκετά μεγάλοι :worry:

 

Συγνωμη για την καθυστερηση... Εχω το νοκια 5500 κ δεν μπορω να ανοιξω τα αρχεια απο το file manager.Αυτο που με ενδιαφερει ειναι αν μπορει το κινητο να τα ανοιξει στην οθονη του.Μεχρι στιγμης μετεφερα τα αρχεια απο τον Η/Υ στο τηλ με την εφαρμογη PC Suite κ τα αντεγραφα σε καποιον φακελο π.χ. στον φακελο "αλλα" της εξωτερικης μνημης. Εχω αντιγραψει αρχεια της μορφης ".doc"(microsoft word) και της μορφης ".xls"(excel).Σε οποιο και απο τα δυο παω να ανοιξω εμφανιζεται το εξης:"Το ανοιγμα του αρχειου ειναι αδυνατο". Επισης διπλα απο τα αρχεια μεσα στον file manager που εχει μικροεικονιδια τα αρχεια αυτα τα εχει με ερωτηματικο.

Ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια Ευχαριστω πολυ για την βοηθεια σας αλλα

δυστυχως δεν γινεται τιποτα...

Τα αρχεια αυτα ΔΕΝ υπαρχουν(προφανως εχουν σβηστει),

δοκιμασα σε SAFE MODE,παλι τζιφος,

στη προσθαφαιρεση προγραμματων δειχνει οτι υπαχει η εφαρμογη (0.46 mb),και ειναι nokia connectivity cable drivers -version 1.00.1.50.2

Καμμια εγκατασταση ΝΟΚΙΑ δεν προχωραει..:mad:

 

Τρεξε το PC Suite Cleaner για πληρη απεγκατασταση και μετα παλη εγκατασταση :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδια Ευχαριστω πολυ για την βοηθεια σας αλλα

δυστυχως δεν γινεται τιποτα...

Τα αρχεια αυτα ΔΕΝ υπαρχουν(προφανως εχουν σβηστει),

δοκιμασα σε SAFE MODE,παλι τζιφος,

στη προσθαφαιρεση προγραμματων δειχνει οτι υπαχει η εφαρμογη (0.46 mb),και ειναι nokia connectivity cable drivers -version 1.00.1.50.2

Καμμια εγκατασταση ΝΟΚΙΑ δεν προχωραει..:mad:

 

Τρεξε το PC Suite Cleaner για πληρη απεγκατασταση και μετα παλη εγκατασταση :)

 

Φίλε john_s60_s80, ίσως να γίνει κάτι με το PC Suite Cleaner, κάνε μια προσπάθεια.

Εγώ πάντως παλιότερα που είχα αντιμετωπίσει το ίδιο πρόβλημα δεν είχα βρει λύση.

Το είχα πάρει απόφαση και δε χρησιμοποιούσα καθόλου το PC Suite, μέχρι που μετά από λίγο καιρό έκανα το προγραμματισμένο φορμάρισμα στο PC μου. Φυσικά μετά το φορμάρισμα λύθηκε το πρόβλημα. Εννοείται ότι τώρα δε δουλεύω καθόλου με καλώδιο, μόνο με bluetooth ή card reader, εξάλλου το κινητό μου δεν προσφέρει mass storage mode, οπότε την ίδια δουλειά που θα έκανα με το καλώδιο (sync+data transfer) το επιτυγχάνω με BT+card reader, χωρίς να μπω σε νέους μπελάδες.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

εδω εχει πολλα.δοκιμασε

xxxxxxxxxxxxxx

σ'εμενα προσωπικα το windows live messenger 2.0

δουλευει μια χαρα.

 

Δυστυχώς η ίδια ενδειξη σε όποια εκδοση (1 ή 2) κάνω εγκατάσταση.Στη 2 μάλιστα αντι για γράμματα εμφανίζει κενα τετραγωνάκια.

Harry_65
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς η ίδια ενδειξη σε όποια εκδοση (1 ή 2) κάνω εγκατάσταση.Στη 2 μάλιστα αντι για γράμματα εμφανίζει κενα τετραγωνάκια.

 

μηπως στην αρχη που εκανες εγκατασταση το προγραμμα

δεν εβαλες την σωστη γλωσσα??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μηπως στην αρχη που εκανες εγκατασταση το προγραμμα

δεν εβαλες την σωστη γλωσσα??

 

Εβαλα την Αγγλικη (UK).

Harry_65
Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

thelei na exeis wifi?

 

η μπαινεις μεσο net απο το τηλ. σου

και εχεις τις αναλογες χρεωσεις απο το δικτυο σου.

η αμα εχεις wifi ακομα καλυτερα δεν χρεωνεσαι κατι παραπανω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια κατι λιγο ασχετο, τα θεματα του Ν80 δουλευουν και στο Ν95?
[sIGPIC][/sIGPIC]Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Nαι :)

 

Οτι εχει σχεση με θεματα το ρωταμε εδω ;)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=131690

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Φίλε john_s60_s80, ίσως να γίνει κάτι με το PC Suite Cleaner, κάνε μια προσπάθεια.

Εγώ πάντως παλιότερα που είχα αντιμετωπίσει το ίδιο πρόβλημα δεν είχα βρει λύση.

Το είχα πάρει απόφαση και δε χρησιμοποιούσα καθόλου το PC Suite, μέχρι που μετά από λίγο καιρό έκανα το προγραμματισμένο φορμάρισμα στο PC μου. Φυσικά μετά το φορμάρισμα λύθηκε το πρόβλημα. Εννοείται ότι τώρα δε δουλεύω καθόλου με καλώδιο, μόνο με bluetooth ή card reader, εξάλλου το κινητό μου δεν προσφέρει mass storage mode, οπότε την ίδια δουλειά που θα έκανα με το καλώδιο (sync+data transfer) το επιτυγχάνω με BT+card reader, χωρίς να μπω σε νέους μπελάδες.

Δυστυχως το pc suite cleaner δεν καθαριζει φαινεται εκει που πρεπει!

Παω για τρελο FORMAT!!!:tease: :knife:

Σας ευχαριστω ΟΛΟΥΣ για τη βοηθεια:lock:

Johny
Link to comment
Share on other sites

Είχα την ίδια περίπτωση και τελικά μόνο απο φορματ εγινε. Είχα δοκιμάσει ολα τα παραπάνω αλλα τίποτα. μετά το φορματ του υπολογιστή όλα λειτουργούσαν ρολόι
iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

Ασχετο αλλα στην "εγκατασταση εφαρμογων" του Pc Suite βλεπετε τις εφαρμογες που βαζετε στο τηλεφωνο?? Δεν τις βλεπω... κ στο προηγουμενο που ηταν με s40 τις εμφανιζε... Μπορει να εχω προβλημα?
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο application με το οποίο να μπορείς να βλέπεις σε ολόκληρη την οθόνη αυτό που φωτογραφίζεις;

Επίσης, υπάρχει τρόπος η "Έκθεση" να γίνει σαν του N80; Δεν εννοώ απαραίτητα να είναι η έκθεση, φτάνει το layout με το οποίο εμφανίζονται οι εικόνες και τα βίντεο να είναι σαν του n80..

Εχω το 6290

t18s - 3310 - 3310 - 8210 - t65 - 6510 - 7210 - n-gage - 7610 - 6290 - ks20 - tg01 - s2 & galaxy tab 10.1 - s3 - note 3 & note pro 12.2
Link to comment
Share on other sites

ακούστε ένα κουφό: Προσπαθούσα να συνδέσω το κινητό μου (6290) με το pc suite (μέσω mac) και ξαφνικά προσπαθώντας να συνδεθεί (κάτι που δεν έγινε) έσβησε ότι είχα στην κάρτα: θέματα και εφαρμογές! Ευτυχώς δεν ήταν τόσα πολλά και τα περισσότερα τα εγκατέστησα. Οτνα όμως πήγα να κάνω την εγκατάσταση μου έβγαζε ότι η εφαρμογή υπάρχει και αν θέλω να κάνω αντικατάσταση. Οι εφαρμογές όμως δεν φαίνονατν πουθενά. Οταν τις αντικατέστσηα εμαφνίστηκαν κανονικά. Υπάρχει περίπτωση τα "χαμένα" θέματα και όσες εφαρμογές δεν έχω αντικαταστήσει να είναι κάπου έτσι ώστε να τις σβήσω και να μην μου πιάνουν χώρο! ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑΑ!
Link to comment
Share on other sites

Εσείς ποιο πρόγραμμα χρησιμοποιείτε για να αποκρύψετε γραπτά μηνύματα και εικόνες; Το Guardian καταναλώνει περισσότερη μπαταρία από τα υπόλοιπα;
Link to comment
Share on other sites

Εσείς ποιο πρόγραμμα χρησιμοποιείτε για να αποκρύψετε γραπτά μηνύματα και εικόνες; Το Guardian καταναλώνει περισσότερη μπαταρία από τα υπόλοιπα;

To Guardian που εχει αυτη την δηνατοτιτα καταναλωνη περισοτερη μπαταρια απο αυτη που θα επρεπε δοκιμασε με το Advanced Device Locks :)

ακούστε ένα κουφό: Προσπαθούσα να συνδέσω το κινητό μου (6290) με το pc suite (μέσω mac) και ξαφνικά προσπαθώντας να συνδεθεί (κάτι που δεν έγινε) έσβησε ότι είχα στην κάρτα: θέματα και εφαρμογές! Ευτυχώς δεν ήταν τόσα πολλά και τα περισσότερα τα εγκατέστησα. Οτνα όμως πήγα να κάνω την εγκατάσταση μου έβγαζε ότι η εφαρμογή υπάρχει και αν θέλω να κάνω αντικατάσταση. Οι εφαρμογές όμως δεν φαίνονατν πουθενά. Οταν τις αντικατέστσηα εμαφνίστηκαν κανονικά. Υπάρχει περίπτωση τα "χαμένα" θέματα και όσες εφαρμογές δεν έχω αντικαταστήσει να είναι κάπου έτσι ώστε να τις σβήσω και να μην μου πιάνουν χώρο! ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑΑ!

Tα θεματα και οι εφαρμογες που εχεις μεσα στο κινητο σου κανουν εγκατασταση στους φακελους private, sys και system.

Aν εχεις τα αρχεια sis που ειχες κανει εγκατασταση μεσα στο pc σου μπορεις να τα σβησεις χειροκινητα με ενα fileman η με ενα card reader και με την βοηθεια του unsis :D

Το unsis ειναι ενα προγραμμα και μας λεει που κανει εγκατασταση το αρχειο sisx μεσα στο κινητο, κατεβασε το απο εδω

καντο εγκατασταση στο pc και για να καταλαβεις πως δουλεβει διαβασε αυτο :)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1781745#post1781745

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

To Guardian που εχει αυτη την δηνατοτιτα καταναλωνη περισοτερη μπαταρια απο αυτη που θα επρεπε δοκιμασε με το Advanced Device Locks :)

 

Σ'ευχαριστώ.

Δοκίμασα την εφαρμογή,αλλά δυστυχώς δε με καλύπτει.Χρειάζομαι κάτι ανάλογο του Smart Guard Prο.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδει να προστατευει και το τηλ σε περιπτοση κλοπης?

Αν ειναι ετσι για τα μηνυματα βαλε το Advanced Device Locks και για αντηκλεπτικο βαλε το Guardian αλλα το 1 που δεν καταναλωνη περισοτερη μπαταρια :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Βγηκε ο νεος X-plore v1.02 οποιος τον θελει υπαρχει στα γνωστα μαγαζακια και εδω :)

 

http://www.rapiduploader.com/625472

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

επειδη πηγα να στειλω στο κινητο μου το αρχειο του profimail αλλα μου εβγαλε certification expired η κατι τετοιο μπορει καποιος να μου πει που το στειλει πλιζ για ν80?ilka71@freemail.gr
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...