Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6290


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σόρρυ για το οφ-τόπικ αλλά επειδή έχει ενδιαφέρον το θέμα της πρώτης φόρτισης της μπαταρίας.

Όταν αγοράζουμε ένα κινητό συνήθως η μπαταρία δεν είναι εντελώς άδεια αλλά έχει περίπου ένα 20 με 30 % της ενέργειας της .

Την πρώτη φόρτιση την κάνουμε αμέσως μόλις πάρουμε το κινητό ή το χρησιμοποιούμε μέχρι να αδειάσει εντελώς η μπαταρία , δηλαδή να σβήσει μόνο του ?

 

Ον-τόπικ το 6290 θα είναι το επόμενο κινητό μου . Περιμένω λίγο μήπως σας βγάλει κανένα πρόβλημα και σε κάνα μήνα το τσιμπάω .

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

1) http://europe.nokia.com/A4353385

2) http://www.smart2go.com/en/download/index_html (επιλέξτε Ν73 ή Ν93)

3) http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=1&category=42280246&product=861324

 

Ο συνδυασμός των τριών αυτών συντελεστών με τελικό κόστος 79 € μετατρέπει το 6290 σε πολύ καλό εργαλείο GPS,μέσω του Maploader κατεβάζετε τον χάρτη της Ελλάδας στην κάρτα μνήμης (εντός κινητού τοποθετημένη-κατά την σύνδεση USB επιλέγουμε Μεταφορά δεδομένων).

Στην χρήση του προγράμματος στο κινητό " Χάρτες" επιλέγουμε στις ρυθμίσεις του να ΜΗΝ συνδέεται μέσω GPRS και έτσι γλυτώνουμε τα περαιτέρω(χρεώσεις GPRS) κλπ.;)

Αν όλα ήδη έχουν αναφερθεί,τότε μια επανάληψη δεν βλάπτει,όλα αυτά τα δοκίμασα σήμερα στο 6290 μου :) :)

Link to comment
Share on other sites

κι από εμένα μια ερωτησούλα..

 

έχει θύρα POP3 για σύνδεση με το PC με καλώδιο (CA53)?

 

Όχι, έχει θύρα miniUSB για σύνδεση με καλώδιο USB που περιλαμβάνεται στην συσκευασία.

Link to comment
Share on other sites

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Όχι, έχει θύρα miniUSB για σύνδεση με καλώδιο USB που περιλαμβάνεται στην συσκευασία.

 

 

οκ.. ευχαριστώ!

:: what locks... unlocks! © :: κάθε λαός έχει την κινητή τηλεφωνία που του αξίζει..::

:: SY1EBE ::

Link to comment
Share on other sites

ego exo valei mia 2gb kai ola meli gala

 

Mπορείς να μου πεις το ακριβές μοντέλο? Την έχεις φορτώσει με πάνω από 1GB?

 

ΥΓ.Στο Πλαίσιο χωρίς περιστροφές δέχτηκαν την επιστροφή (η μνήμη είχε ανοιχτεί). Με φόβισαν όμως και αυτοί ότι "μάλλον δεν πέρνει πάνω από 1GB"

Link to comment
Share on other sites

την μαρκα της καρτας μνημης δεν την θυμαμε γιατι πεταξα το κουτι αλλα ην αγορασα απο γερμανο 40 κατι ευρω και ειναι ολα μια χαρα δεν εχει κανενα προβλημα το κινητο
Link to comment
Share on other sites

ΥΓ.Στο Πλαίσιο χωρίς περιστροφές δέχτηκαν την επιστροφή (η μνήμη είχε ανοιχτεί). Με φόβισαν όμως και αυτοί ότι "μάλλον δεν πέρνει πάνω από 1GB"

Απ' τη σελιδα της Nokia Europe: http://europe.nokia.com/A4254250

Expandable memory: microSD card up to 2GB with hotswapping

 

Απ' τη σελιδα της Nokia.com.gr(Alpha Copy): http://www.nokia.com.gr/nokia/A4254250.html

Μνήμη με δυνατότητα επέκτασης: Κάρτα microSD μέχρι 1GB με δυνατότητα εναλλαγής

 

Ειναι απλο.... οταν εχεις ενα Nokia 6290 και βρισκεσαι στην Ευρωπη (εκτος Ελλαδος) το τηλεφωνο δεχεται καρτα μνημης 2GB με το που περνας τα συνορα της χωρας μας αυτοματως πρεπει να βαλεις καρτα 1GB για να λειτουργησει σωστα κατα την Alpha Copy...:lol: :lol: :worry: :worry: :mad: :mad: :confused: :confused:

 

EDIT: νομιζω "nickolas84" πως πρεπει να εμπιστευτεις την "Nokia Europe", 2GB!!!!

Παν μέτρον Άριστον... Γηράσκω αεί διδασκόμενος... Tα πάντα ρεί...

Ουδείς ασφαλέστερος εχθρός εκ του ευεργετηθέντος αχάριστου...

Link to comment
Share on other sites

Πείτε μου εμένα τώρα τί να κάνω?:what:

 

EliMiNaToR πάνω στην ίδια τη μνήμη δε λέει τα στοιχεία της (μάρκα, μοντέλο)?

 

Λέτε απλά να είναι βλακεία της Alpha Copy στη μετάφραση?

Link to comment
Share on other sites

Tο τηλεφωνο παιρνει ανετα την 2GB. Πιστευω οτι επισης ανετα θα δουλεψει και την 4GB μολις βγει. Η Alpha Copy προφανως θελει να πουλησει τις δικες της καρτες που-φανερο ειναι-δεν υπερβαινουν τo 1GB!

Χτυπα την 2αρα αφοβα! ;)

 

.................μ' αρεσεις.............!!!!!!!!!!:cool: :cool: :cool:

Παν μέτρον Άριστον... Γηράσκω αεί διδασκόμενος... Tα πάντα ρεί...

Ουδείς ασφαλέστερος εχθρός εκ του ευεργετηθέντος αχάριστου...

Link to comment
Share on other sites

To τηλέφωνο είναι Super!!!

 

Mόνο η κάμερα μας τα χαλάει, αλλά δε μπορείς να τα έχεις όλα δικά σου!

 

Πάω για 2GB, εκτός και αν... ξέρετε να υπάρχουν πουθενά miniSD 4GB?:grin:

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είδα την πρώτη του διαφήμηση στην tv, πολύ ωραίο ήταν.

Επίσης πήρα τηλέφωνο την cosmote και μου είπαν (ελπίζω όχι από συνήθεια) ότι θα το έχουν στο τέλος της εβδομάδας με τιμή 336€,πάντως επειδή αμφιταλαντευόμουν μεταξύ των 6290, ν76 κι ε65 κατέληξα ορισικά και με σιγουριά στο 6290.

Link to comment
Share on other sites

Aφου το τηλεφωνο ειναι turbo!!! :D Στα 2GB θα κολλησει??? ;) Πριν λιγο του εκανα ξανα τεστ για την ταχυτητα του επεξεργαστη! Εβγαλε 445 Mhz εναντι των 429 την πρωτη φορα! Φαινεται εστρωσαν τα ελατηρια και ανοιξε ο κινητηρας! Στα 10000 χλμ θα χτυπησει 500 Mhz! :grin: :rotfl:

Είσαι απίστευτα καψούρης με το κινητό ;-)))))

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σημερα το απεκτησα και εγω. Ειχα μεινει στην εποχη του 6630 απο Symbian και μπορω να πω οτι εχω κατενθουσιαστει με την ταχυτητα του. Εβαλα και την καρτουλα μνημης που ειχα στο 6233 και ειμαι μια χαρα.
Link to comment
Share on other sites

Σημερα το απεκτησα και εγω. Ειχα μεινει στην εποχη του 6630 απο Symbian και μπορω να πω οτι εχω κατενθουσιαστει με την ταχυτητα του. Εβαλα και την καρτουλα μνημης που ειχα στο 6233 και ειμαι μια χαρα.

 

Είμαι εμφανώς πιο γρήγορο από το ταχύτατο 6630; Έχεις παρατηρήσει ουσιαστική διαφορά στον χρόνο εκτέλεσης των εντολών;

Link to comment
Share on other sites

Είμαι εμφανώς πιο γρήγορο από το ταχύτατο 6630; Έχεις παρατηρήσει ουσιαστική διαφορά στον χρόνο εκτέλεσης των εντολών;

 

Ναι φιλε μου ειναι εμφανως πιο γρηγορο. Οι εφαρμογες ανοιγουν και κλεινουν ταχυτατα. Δεν περιμενα τετοια διαφορα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι φιλε μου ειναι εμφανως πιο γρηγορο. Οι εφαρμογες ανοιγουν και κλεινουν ταχυτατα. Δεν περιμενα τετοια διαφορα.

 

λογικο το βρισκω μιας και το 6630 ανηκει πλεον στην ιστορικη γενια των symbian mobiles.

αυριο το περιμενω κι εγω,φαινεται να ειναι οντως πολυ καλο,το μονο που με φοβιζει ειναι η ποιοτητα κατασκευης του.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά και από εμένα.

 

Το Nokia Shop το έχει 315 euro.

 

Εγώ μια ερώτηση θέλω να κάνω. Το ραδιόφωνο που λέει ότι έχει (στο μενού ως visual radio), για να το χρησιμοποιήσεις, πληρώνεις? Διότι αυτή την εντύπωση μου έδωσε περιεργάζοντάς το λίγο χτες που το πήρε ένας φίλος το κινητό.

 

υγ1) σκέφτομαι να το αγοράσω και εγώ

 

υγ2) εφαρμογές χρησιμοποιεί τις Εφαρμογές Symbian OS 9.1 ?

Join The Life
Link to comment
Share on other sites

 

Εγώ μια ερώτηση θέλω να κάνω. Το ραδιόφωνο που λέει ότι έχει (στο μενού ως visual radio), για να το χρησιμοποιήσεις, πληρώνεις? Διότι αυτή την εντύπωση μου έδωσε περιεργάζοντάς το λίγο χτες που το πήρε ένας φίλος το κινητό.

 

υγ1) σκέφτομαι να το αγοράσω και εγώ

 

υγ2) εφαρμογές χρησιμοποιεί τις Εφαρμογές Symbian OS 9.1 ?

 

-Οχι ,δεν πληρωνεις για το radio.

-Ναι

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά και από εμένα.

 

Το Nokia Shop το έχει 315 euro.

 

Εγώ μια ερώτηση θέλω να κάνω. Το ραδιόφωνο που λέει ότι έχει (στο μενού ως visual radio), για να το χρησιμοποιήσεις, πληρώνεις? Διότι αυτή την εντύπωση μου έδωσε περιεργάζοντάς το λίγο χτες που το πήρε ένας φίλος το κινητό.

 

υγ1) σκέφτομαι να το αγοράσω και εγώ

 

υγ2) εφαρμογές χρησιμοποιεί τις Εφαρμογές Symbian OS 9.1 ?

 

Το Nokia Shop το έχει διαθέσιμο; Έχει αρκετά κομμάτια; Θέλω να πάω να το πάρω σήμερα.. Πού βρίσκεται στη Θεσσαλονίκη;

t18s - 3310 - 3310 - 8210 - t65 - 6510 - 7210 - n-gage - 7610 - 6290 - ks20 - tg01 - s2 & galaxy tab 10.1 - s3 - note 3 & note pro 12.2
Link to comment
Share on other sites

Το Nokia Shop το έχει διαθέσιμο; Έχει αρκετά κομμάτια; Θέλω να πάω να το πάρω σήμερα.. Πού βρίσκεται στη Θεσσαλονίκη;

 

narcotic θα σε δυσαρεστήσω λίγο, μιας και δεν αναφέρομαι σε NOKIA SHOP της Θεσ/κης, αλλά της Λάρισας, στο οποίο είχαν παραλαβή το Σάββατο και έχουν αρκετά κομμάτια :happy:

Join The Life
Link to comment
Share on other sites

narcotic θα σε δυσαρεστήσω λίγο, μιας και δεν αναφέρομαι σε NOKIA SHOP της Θεσ/κης, αλλά της Λάρισας, στο οποίο είχαν παραλαβή το Σάββατο και έχουν αρκετά κομμάτια :happy:

Μονο μαυρα; Υπαρχει ενημερωση ποτε θα ερθει και το σιελ;

Παν μέτρον Άριστον... Γηράσκω αεί διδασκόμενος... Tα πάντα ρεί...

Ουδείς ασφαλέστερος εχθρός εκ του ευεργετηθέντος αχάριστου...

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις πως απενεργοποιειται ο ηχος της καμερας? Ακομα και στο αθορυβο ακουγεται.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...