Jump to content

Sony Ericsson W810i


thantrantas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το οτι ειναι συνηθεια ναι, αλλα ποσο εξυπνο ειναι

τα γραμματα να ειναι σε ασχετα πληκτρα;

το μ δεν ειναι στο μ αλλα στο κ

το ζ δεν εινια στο ζ αλλα στο ε

και αλλα τετοια κουλα!

 

παντως δεν αλλαζει με mod σιγουρα ετσι;

 

 

 

και κατι αλλο: ειδα οτι παιζει fullscreen video

αλλα αναλυση δεν υποστηριζει πληρη, παρα μονο μιση.

το θεμα ειναι οτι μπορεις να δεις ταινια σαν τα S60

ή η ποιοτητα ειναι πολυ χαλια και ουτε υποτιτλους δεν βλεπεις;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εμένα πάντως δεν μου φαίνεται άσχετη η τοποθέτηση των γραμμάτων.

Σε κάθε πλήκτρο βρίσκονται τρία ελληνικά γράμματα με τη σειρά που τα συναντάμε στο αλφάβητο.

Μου φαίνεται πιο λογικό απ'το να βρίσκεται π.χ. το Φ στο τρίτο πλήκτρο λόγω του F,και να είναι όλα άνω κάτω...

Όμως όπως είπαν και τα παιδιά,είναι όπως μάθει κανείς.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα και Χρόνια Πολλά.

 

Να ρωτήσω και εγώ κάτι βρε παιδιά:

 

Προσπαθώ να συνδέσω το W810 μου με τον Η/Υ χρησιμοποιώντας το πρόγραμμα MyPhoneExplorer αλλά σε κάθε περίπτωση που πάει να συνδεθεί μου λέει:

 

ΑΔΥΝΑΤΗ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΗ ΤΗΛΕΦΩΝΟΥ!

 

Το βάζω βέβαια σε Phone Mode όταν με ρωτάει.

 

Παλιότερα τα είχα καταγέρει να το συνδέσω αρκετές φορές, δεν ξέρω όμως τι συμβαίνει τώρα; Απενεργοποίησηα και το firewall αλλά τίποτα...

 

Μπορεί να με βοηθήσει κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα και Χρόνια Πολλά.

 

Να ρωτήσω και εγώ κάτι βρε παιδιά:

 

Προσπαθώ να συνδέσω το W810 μου με τον Η/Υ χρησιμοποιώντας το πρόγραμμα MyPhoneExplorer αλλά σε κάθε περίπτωση που πάει να συνδεθεί μου λέει:

 

ΑΔΥΝΑΤΗ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΗ ΤΗΛΕΦΩΝΟΥ!

 

Το βάζω βέβαια σε Phone Mode όταν με ρωτάει.

 

Παλιότερα τα είχα καταγέρει να το συνδέσω αρκετές φορές, δεν ξέρω όμως τι συμβαίνει τώρα; Απενεργοποίησηα και το firewall αλλά τίποτα...

 

Μπορεί να με βοηθήσει κανείς;

 

Χρόνια πολλά

Καταρχήν βεβαιώσου οτι εχεις την τελευταια εκδοση http://www.fjsoft.at/

Αυτο το πρόβλημα που αναφέρεις μου το έκανε συχνά πυκνά με το Κ700 που είχα. Πολλες φορές έχανε την σύνδεση με το τηλέφωνο ετσι απλά ή και κατα την διάρκεια μεταφοράς αρχείου και μετα δεν το αναγνώριζε.

Το πρόβλημα "λυνόταν" αν έβγαζα το καλώδιο και απο το τηλέφωνο αλλα και απο το pc, περίμενα λίγο και προσπαθούσα πάλι.....

Δέν έπιανε πάντα αλλά με αρκετή υπομονή κάτι γινόταν.

Έπειτα ρίξε μια ματιά στα Options του myphone explorer.... δοκιμασε και ενα re-install.

Αν πάλι δεν βγάζεις άκρη δοκίμασε να συνδεθείς με καποιο άλλο πρόγραμμα.

Αν ούτε και εκεί τα καταφέρεις τότε ισως το πρόβλημα να ειναι αλλου... πχ καλώδιο ή τηλέφωνο και όχι στο software

 

Good luck ;)

ΥΓ στα options πάτα Search for device..... οι ρυθμίσεις που βγάζει σε μένα ειναι Baud rate 921600 Obex packet size 4096 οι 3 επιλογες ΧΩΡΙΣ τικ. Επιλεγμένο μονο το write to log file

Keep smiling :-)
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι έχεις εγκαταστήσει τους drivers...

Σύνδεσε το κινητό και τρέξε το πρόγραμμα...

Αρχείο-Επιλογές και ρύθμισε τη σειριακή πόρτα που βλέπει το κινητό... :wink:

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

κατι ακομα, με το usb μεταφερεις αρχεια μεσω mass storage

χωρις να βαλεις drivers ετσι; σαν usb disk;

 

No. Πρέπει να βάλεις το cd για να βρεί τους drivers το pc , αλλιώς δεν δουλεύει.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας.

 

Ναι, έχω την τελευταία έκδοση του λογισμικού. Την κατέβασα χθες από το site γιατί πιο πριν είχα την 1.5.7 (και αυτή δεν μου δούλευε στο τέλος).

 

Μόλις συνδέω το κινητό με τον υπολογιστή, χωρίς να ανοίξω κάποιο πρόγραμμα, αρχίζει το Autoplay και το βλέπει σαν αποθηκευτική μονάδα.

 

Οι ρυθμίσεις είναι οι ίδιες με αυτές που αναφέρει ο φίλος viardon αλλά για σειριακή πόρτα έχει την COM1 (και δεν μπορώ να το αλλάξω).

 

Μήπως φταίει αυτό;

 

Δεν ξέρω, τι να πω... και είναι τόσο καλό προγραμματάκι!

Link to comment
Share on other sites

Τώρα μου γράφει από την αρχή "ΑΔΥΝΑΤΗ ΣΥΝΔΕΣΗ COM1" ...

 

Κλασικό το μπέρδεμα με τις COM..... δοκίμασε να το συνδέσεις το USB σε άλλη υποδοχή και να περάσει ξανα τους drivers... αν χρειαστει.... και προσπαθησε μετα ξανα.... και τι αλλο να πω.... good luck :confused: :wacko:

Keep smiling :-)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Έχει παρατηρήσει κανείς μια καθυστέρηση στο άνοιγμα της γραμμής όταν δέχεστε μια κλήση και χρησιμοποιείτε bluetooth handsfree.Γιατί σε εμένα κάνει περίπου 2-3 δευτερόλεπτα ώσπου να μπορέσω να ακούσω τι μου λέει ο άλλος.

Το handsfree που χρησιμοποιώ είναι της Motorola άλλα δεν παίζει πρόβλημα γιατί το χρησιμοποιούσα και με το Ρ910 χωρίς κανένα πρόβλημα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

κατι ακομα, με το usb μεταφερεις αρχεια μεσω mass storage

χωρις να βαλεις drivers ετσι; σαν usb disk;

 

No. Πρέπει να βάλεις το cd για να βρεί τους drivers το pc , αλλιώς δεν δουλεύει.

 

 

και γιατι στο site λεει usb mass storage;

 

μονο για αρχεια εννοω, οχι καταλογο κλπ

Link to comment
Share on other sites

κατι ακομα, με το usb μεταφερεις αρχεια μεσω mass storage

χωρις να βαλεις drivers ετσι; σαν usb disk;

 

 

 

 

και γιατι στο site λεει usb mass storage;

 

μονο για αρχεια εννοω, οχι καταλογο κλπ

 

Ο υπολογιστής θα αναγνωρίσει την κάρτα μνήμης του κινητού σαν σκληρό δίσκο, και συνεπώς δεν χρειάζονται οι drivers.

Link to comment
Share on other sites

Ο υπολογιστής θα αναγνωρίσει την κάρτα μνήμης του κινητού σαν σκληρό δίσκο, και συνεπώς δεν χρειάζονται οι drivers.

 

Δοκιμάστε το.:confused:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάστε το.:confused:

 

Νομίζω ότι έτσι γίνεται.Λογικά, είναι σαν να κάνεις σύνδεση με card-reader.Ο υπολογιστής θα αναγνωρίσει τον αποθηκευτικό χώρο με τον οποίο συνδέθηκε.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Έχει παρατηρήσει κανείς μια καθυστέρηση στο άνοιγμα της γραμμής όταν δέχεστε μια κλήση και χρησιμοποιείτε bluetooth handsfree.Γιατί σε εμένα κάνει περίπου 2-3 δευτερόλεπτα ώσπου να μπορέσω να ακούσω τι μου λέει ο άλλος.

Το handsfree που χρησιμοποιώ είναι της Motorola άλλα δεν παίζει πρόβλημα γιατί το χρησιμοποιούσα και με το Ρ910 χωρίς κανένα πρόβλημα.

 

Ναι, κι εμένα το κάνει (έχω ένα φτηνό iTech).

Read The F...ing Manual First
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι έτσι γίνεται.Λογικά, είναι σαν να κάνεις σύνδεση με card-reader.Ο υπολογιστής θα αναγνωρίσει τον αποθηκευτικό χώρο με τον οποίο συνδέθηκε.

Δεν είναι τόσο απλό όπως με ένα card reader για παράδειγμα.Πρέπει ο υπολογιστής πρώτα να αναγνωρίσει το κινητό, και εδώ είναι που χρειάζονται οι drivers, γιατί μέσω αυτού θα μπορέσει να βρει την κάρτα μνήμης και δεν θα προσπελάσει το κινητό για να βρει την κάρτα.

Και αυτό είναι λογικό γιατί πρέπει πρώτα από όλα να μπορέσει να βρει κάποιον κοινό κώδικα για να επικοινωνίσει με το κινητό μιας και το δεύτερο μπορεί να συσχετιστεί με ένας "υπολογιστή" που συνδέεται μέσω USB στον υπολογιστή σου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι τόσο απλό όπως με ένα card reader για παράδειγμα.Πρέπει ο υπολογιστής πρώτα να αναγνωρίσει το κινητό, και εδώ είναι που χρειάζονται οι drivers, γιατί μέσω αυτού θα μπορέσει να βρει την κάρτα μνήμης και δεν θα προσπελάσει το κινητό για να βρει την κάρτα.

Και αυτό είναι λογικό γιατί πρέπει πρώτα από όλα να μπορέσει να βρει κάποιον κοινό κώδικα για να επικοινωνίσει με το κινητό μιας και το δεύτερο μπορεί να συσχετιστεί με ένας "υπολογιστή" που συνδέεται μέσω USB στον υπολογιστή σου.

 

 

είναι σημαντικό το να μην θέλει drivers

αλλιώς θα χρειάζεται να κουβαλάω μαζί και φλασακι

κάθε φορά που θέλω να μεταφέρω κάτι.

 

αν όμως το συνδεεις στο pc και έχει επιλογή

να δεις την κάρτα μνήμης χωρίς κανέναν driver

το συνδεεις οπουδήποτε και κάνεις την δουλειά σου

 

να το δοκιμασω δεν γινεται, δεν το εχω το κινητο.

και απο αυτα που ρωταω εξαρταται αν θα το αγορασω.

Link to comment
Share on other sites

είναι σημαντικό το να μην θέλει drivers

αλλιώς θα χρειάζεται να κουβαλάω μαζί και φλασακι

κάθε φορά που θέλω να μεταφέρω κάτι.

 

αν όμως το συνδεεις στο pc και έχει επιλογή

να δεις την κάρτα μνήμης χωρίς κανέναν driver

το συνδεεις οπουδήποτε και κάνεις την δουλειά σου

 

να το δοκιμασω δεν γινεται, δεν το εχω το κινητο.

και απο αυτα που ρωταω εξαρταται αν θα το αγορασω.

Όταν λέμε ότι θέλει drivers εννοείται πως αυτό θα γίνει την πρώτη φορά που θα συνδέσεις το κινητό.

Από εκεί και πέρα αφού έχεις περάσει τους drivers στον υπολογιστή δεν θα τους ξαναζητήσει αφού θα τους έχεις ήδη περασμένους και θα αναγνωρίζει μόνο του το τηλέφωνο και κατ' επέκταση και την κάρτα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θέλει drivers, κάτι που δυστυχώς δεν μπορώ να εξακριβώσω τώρα γιατί τους έχω περασμένος και δεν έχω και το cd για να ρισκάρω.

Αυτό που εννοεί ο Phoenix, είναι προφανώς ότι από τη στιγμή που θέλει drivers είναι άβολο για flashακι αφού δε βολεύει να μεταφέρεις διάφορα αρχεία σε κάποιους φίλους για παράδειγμα και να κουβαλάς και το cd με τους drivers μαζί...

Προσωπικά με βολεύει για τη μεταφορά σπίτι-γραφείο, καθώς έχω εγκατεστημένους τους drivers σε όλους τους Η/Υ. Αλλά έτσι κι αλλιώς υπάρχει και το φλασάκι μου οπότε δε χρησιμοποιώ το κινητό για αυτό το λόγο. :wink:

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα σε ολους!Ξεκινησα να διαβαζω το Topic απο την αρχη για να μην ρωτησω πραγματα που εχουν απαντηθει ηδη αλλα καπου χαθηκα γιατι οι σελιδες ειναι παρα πολλες..Γιαυτο ζηταω προκαταβολικα συγνωμη αν χρειαστει να μου γραψετε πραγματα που εχουν ξαναειπωθει..

Στο ψητο τωρα..Μου εχει ερθει η επιδοτηση απο τη Vodafone εδω και κατι μηνες, και σκεφτομαι να αλλαξω το κινητο μου..Τωρα εχω το v600i ..Aπο ολα αυτα που εχω δει μου αρεσει πολυ το W810i γιατι ειναι πληρες και πολυ ομορφο,και θα μου στοιχισει μονο 150 ευρω..Αξιζει σαν αγορα?Σας εχει βγει καλο τηλεφωνο?Και πιο συγκεκριμενα θελω να ρωτησω τα εξης:

1)Το ηχειο του ειναι δυνατο?(γιατι σε αυτο που εχω τωρα τα ringtones ακουγονται πολυ σιγα ακομα και στη μεγιστη ενταση)

2)Η vodafone δινει τη συσκευη μονο σε Vodafone live εκδοση η μπορω να διαλεξω μεταξυ της live και της κανονικης και να ισχυει η επιδοτηση μου?

3)Το κουμπι που σε βαζει στο live που βρισκεται?(στην τωρινη μου συσκευη ειναι στο πλαι και το εχω πατησει απειρες φορες κατα λαθος και χρεωνομαι χωρις λογο :( )

4)ειναι "στιβαρη" σαν συσκευη η οταν λειτουργει η δονηση τριζει ολος ο τοπος? :)

5)Αν ακους mp3 η μπαταρια ξεπατωνεται αμεσως?

6)Μηπως να περιμενω λιγο ακομα για κατι καλυτερο και σε αντιστοιχη τιμη?Εχετε τιποτα υπ΄οψιν?(δεν θελω να δωσω πολλα χρηματα για κινητο..)

Αυτα ηθελα να ρωτησω..Αντε πειτε μου καλα λογια κι εφυγα για τη Vodafoneeeee :)

Eυχαριστω προκαταβολικα για τις απαντησεις σας..

ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ :w00t:
Link to comment
Share on other sites

1. To ηχείο του είναι πολυ ικανοποιητικό

2. Σε live δεν έχει ουσιαστική διαφορά από το απλό. Για να μη χρεώνεσαι καταλάθος, θα δημιουργήσεις ένα προφιλ ιντερνετ με άσχετες ρυθμίσεις και θα το επιλέξεις, οπότε και δε θα μπορεί να συνδεθεί πουθενά. Μπορείς επίσης να βάλεις και password.

3. Δε γνωρίζω, δεν έχω Live.

4. Δεν τρίζει όλος ο τόπος, αλλά από τη θήκη στη ζώνη το καταλαβαίνω πολύ άνετα.

5. Έτσι κι αλλιώς ξεπατώνεται αμέσως !!! :lol: ... Πέρα από την πλάκα, η μπαταρία είναι ικανοποιητική.

6. Εγώ δεν περίμενα !!!

Φύγεεεεεεε !!! :lol:

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Εσυ ξερεις να με καθοδηγησεις να φτιαξω αυτο το προφιλ που λες?γιατι και στο παλιο μου το προσπαθησα αλλα δεν τα καταφερα και δεν εβγαλα ακρη απο το φορουμ εδω!
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ :w00t:
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που εννοεί ο Phoenix, είναι προφανώς ότι από τη στιγμή που θέλει drivers είναι άβολο για flashακι αφού δε βολεύει να μεταφέρεις διάφορα αρχεία σε κάποιους φίλους για παράδειγμα και να κουβαλάς και το cd με τους drivers μαζί...

Προσωπικά με βολεύει για τη μεταφορά σπίτι-γραφείο, καθώς έχω εγκατεστημένους τους drivers σε όλους τους Η/Υ. Αλλά έτσι κι αλλιώς υπάρχει και το φλασάκι μου οπότε δε χρησιμοποιώ το κινητό για αυτό το λόγο. :wink:

 

Ναι αυτο εννοω, αλλα δεν μπορω να εγκαταστισω drivers

σε οποιον υπολογιστη καθομαι σε δουλεια και σχολη!

 

ενα απο τα μειονεκτιματα του samsung που πουλαω ειναι αυτο

οτι δεν δουλευει χωρις drivers. αμα ειναι και το sonyericsson ετσι

τοτε δεν εχει καμια διαφορα...

 

παλι θα αναγκαζομαι να παιρνω και το φλασακι μαζι,

που ειναι και mp3 οποτε δεν θα θελω κινητο με mp3

οποτε θα κουβαλαω 3-4 συσκευες οπως το βλεπω

που ολες θα κανουν την ιδια δουλεια +1 ακομα η καθε μια

που δεν κανει η αλλη.

 

που φτασαμε...

Link to comment
Share on other sites

Εσυ ξερεις να με καθοδηγησεις να φτιαξω αυτο το προφιλ που λες?γιατι και στο παλιο μου το προσπαθησα αλλα δεν τα καταφερα και δεν εβγαλα ακρη απο το φορουμ εδω!

 

Φυσικά

Μενού-Ρυθμίσεις-Επικοίν.Δεδομέν-Λογαριασμός Δεδομένων και εδώ δημιουργείς ένα λογαριασμό με άκυρες ρυθμίσεις και τον ονομάζεις για παράδειγμα "ΑΚΥΡΟ"

Μετά...

Μενού-Ρυθμίσεις-Συνδεσιμότητα-Ρυθμίσεις Internet-Προφίλ Internet-Nέο προφίλ, ονομάζεις και αυτό πχ"ΑΚΥΡΟ" και επιλέγεις "Σύνδεση με" ... το "ΑΚΥΡΟ" που δημιούργησες πριν ... :wink:

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W810i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...