Jump to content

[S60 3rd Edition] Εφαρμογές Symbian OS v9.1-v9.2


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δυστυχως δεν τα καταφερα...Ενω παιρνω το πιστοποιητικο κτλ,δεν μπορω να κανω το 'παντρεμα' στη τελικη φαση για να προκυψει το SIGNED....

:confused: SDK δεν εχω,παιζει ρολο?Any ideas???

με το auto_signsis.bat δεν προσπαθεις; μεσα στον ιδιο φακελο πρεπει να εχεις 5 αρχεια

1. auto_signsis.bat

2. signsis.exe

3. xxx.cer (για το ΙΜΕΙ σου μονο)

4. sultan.key

5. unsigned_app.sis (σ'αυτο δεν αλλαζεις ονομα για κανενα λογο)

 

τα εχεις αυτα; εκανες edit το auto_signsis.bat με το notepad για να βαλεις τα σωστα στοιχεια;

 

το SDK δε χρειαζεται, μονο η εφαρμογη certificate request απο το symbiansigned.com.

απαντησε ο geeksada :p

Στα skulls και στα smiles μου κολλάει και κλείνει η εφαρμογή! Μήπως ξέρει κάποιος το γιατί?
εχουν τη σωστη αναλυση για το 5500;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δυστυχως δεν τα καταφερα...Ενω παιρνω το πιστοποιητικο κτλ,δεν μπορω να κανω το 'παντρεμα' στη τελικη φαση για να προκυψει το SIGNED....

:confused: SDK δεν εχω,παιζει ρολο?Any ideas???

 

Τι λαθος σου πεταει?

Link to comment
Share on other sites

Όλα έχουν την ίδια ανάλυση! 97χ25

και το life τοσο εχει; δηλαδη τοσο ειναι το λογοτυπο στο 5500;

Link to comment
Share on other sites

yes, yes!!!!

τοτε θα επρεπε να δουλευει..

don't know further more...:O

 

ειναι στους σωστους φακελους τα λογοτυπα με τα masks; λογικα ναι..:worry:

Link to comment
Share on other sites

τοτε θα επρεπε να δουλευει..

don't know further more...:O

 

ειναι στους σωστους φακελους τα λογοτυπα με τα masks; λογικα ναι..:worry:

 

Είναι στον ίδιο φάκελο (c:\...\logo)και στις ίδιες αναλύσεις αλλά όταν πάω να τρέξω κάποιο απο τα 2 smiles μου βγάζει αυτό το σφάλμα [anisymbia:σφάλμα συστήματος (-2)] και κάποιες φορές μου έβγαλε και αυτό (anisymbia: τέλος εφαρμογής kernel exel) ή κάπως έτσι, δεν θυμάμαι ακριβώς!

s1.bit3fight.gr/c.php?uid=23557

 

starfinal

Link to comment
Share on other sites

Είναι στον ίδιο φάκελο (c:\...\logo)και στις ίδιες αναλύσεις αλλά όταν πάω να τρέξω κάποιο απο τα 2 smiles μου βγάζει αυτό το σφάλμα [anisymbia:σφάλμα συστήματος (-2)] και κάποιες φορές μου έβγαλε και αυτό (anisymbia: τέλος εφαρμογής kernel exel) ή κάπως έτσι, δεν θυμάμαι ακριβώς!

αυτο δεν το εχω ξαναδει να πω την αληθεια...

δε μπορω να φανταστω τι φταιει:O

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως δεν τα καταφερα...Ενω παιρνω το πιστοποιητικο κτλ,δεν μπορω να κανω το 'παντρεμα' στη τελικη φαση για να προκυψει το SIGNED....

:confused: SDK δεν εχω,παιζει ρολο?Any ideas???

 

φιλαρακο το αρχειο cer το κατεβαζεις με internetexplorer βαζεις σ εναν φακελο το auto_signsis to singsis to sultan kai to cer αρχειο που κατεβασες

μετα κανεις αντιγραφη επικολ. το unsingsis (στον ιδιο φακελο) του κανεις μετονομασια αντιγραφη για να παρεις ακριβες το ονομα του αρχειου στην συνεχεια κανεις δεξι κλικ στο auto_singsis και επεξεργασια και γραφεις στο σημειωματαριο το παρακατω

signsis (1).sisx (2).sisx (3).cer sultan.key 0123456

 

1)το ακριβες ονομα του αρχειου

2)το ονομα που θα σου εμφανιση μετα το sing

3)το ονομα του cer αρχειου που κατεβασες

 

και προσεξε της καταληξεις αν ειναι sis η sisx το αρχειο που θελεις να κανεις singsis

 

πιστευω να βοηθησα

 

good luck

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να ρωτήσω, πώς μπορεί κάποιος να στείλει ή να λάβει e-mail με το κινητό... έχω κάποιο e-mail software, αλλά εκτός τις ρυθμίσεις που βάζουμε στο πρόγραμμα χρειάζεται να υποστηρίζεται και από το δύκτυο παροχής; συγκεκριμένα έχω το nokia n-71 και η υπηρεσία μου είναι η "Q telecom". Αυτό που θέλω να καταφέρω είναι να παίρνω το "gmail" moυ στο κινητό....γίνεται; (π.χ. με το software "profi-mail").

Thanks προκαταβολικά. :)

Link to comment
Share on other sites

φιλαρακο το αρχειο cer το κατεβαζεις με internetexplorer βαζεις σ εναν φακελο το auto_signsis to singsis to sultan kai to cer αρχειο που κατεβασες

μετα κανεις αντιγραφη επικολ. το unsingsis (στον ιδιο φακελο) του κανεις μετονομασια αντιγραφη για να παρεις ακριβες το ονομα του αρχειου στην συνεχεια κανεις δεξι κλικ στο auto_singsis και επεξεργασια και γραφεις στο σημειωματαριο το παρακατω

signsis (1).sisx (2).sisx (3).cer sultan.key 0123456

 

1)το ακριβες ονομα του αρχειου

2)το ονομα που θα σου εμφανιση μετα το sing

3)το ονομα του cer αρχειου που κατεβασες

 

και προσεξε της καταληξεις αν ειναι sis η sisx το αρχειο που θελεις να κανεις singsis

 

πιστευω να βοηθησα

 

good luck

ΤΕΛΕΙΑ! Σας ευχαριστω πολυ παιδια κερναω σαμπανια!!!!!;) :D ;)

Johny
Link to comment
Share on other sites

Κανω ΑΚΡΙΒΩΣ οπως τα λες ,κατοπιν save στο notepad και μετα διπλο κλικ στο auto_signsis,αλλα παλι τιποτα.Ουτε αρχειο signed δημιουργειται ουτε το πρωτο sis γινεται signed.......:wacko: :wacko: :wacko:

 

προσεξες το αρχειο αν ειναι sis η sisx στο λεω γιατι εφαγα κανα 2ωρο μεχρι να το βρω

το αρχειο που ηθελα ηταν .sisx κι εγω εγραφα .sis

Link to comment
Share on other sites

προσεξες το αρχειο αν ειναι sis η sisx στο λεω γιατι εφαγα κανα 2ωρο μεχρι να το βρω

το αρχειο που ηθελα ηταν .sisx κι εγω εγραφα .sis

Eιχες δικιο,αυτο ηταν τελικα ,νασαι καλα!!:D

Βαζω για 2ο:) unsigned το anisimb..Αιντε να δουμε...

Johny
Link to comment
Share on other sites

Παιδια γνωριζει καnεις πως σβηνουμε το 'COSMOTE' ετσι ωστε να φαινεται καλα το logo του ANISYMBIAN???:confused: :confused:

ολη τη διαδικασια απο την αρχη, activate>ελεγχος>exit>ελεγχος>activate>ελεγχος...καποια στιγμη λογικα θα πετυχει, εμενα πετυχαινει.

Link to comment
Share on other sites

ολη τη διαδικασια απο την αρχη, activate>ελεγχος>exit>ελεγχος>activate>ελεγχος...καποια στιγμη λογικα θα πετυχει, εμενα πετυχαινει.

 

Εμενα πλεον αρνειται..:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Εμενα πλεον αρνειται..:wacko:

μου φαινεται τα λογοτυπα ακολουθουν τα χναρια των παλιων s60 :p

εμενα με vodafone λειτουργει...:O

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να ρωτήσω, πώς μπορεί κάποιος να στείλει ή να λάβει e-mail με το κινητό... έχω κάποιο e-mail software, αλλά εκτός τις ρυθμίσεις που βάζουμε στο πρόγραμμα χρειάζεται να υποστηρίζεται και από το δύκτυο παροχής; συγκεκριμένα έχω το nokia n-71 και η υπηρεσία μου είναι η "Q telecom". Αυτό που θέλω να καταφέρω είναι να παίρνω το "gmail" moυ στο κινητό....γίνεται; (π.χ. με το software "profi-mail").

Thanks προκαταβολικά. :)

 

Για να παρεις mail στο κιν. χρειαζεται ο παροχεας να υποστηριζει συνδεση GPRS και η Q δεν υποστηριζει...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολο το forum λοιπον εχουν σπασει τα νευρα μου με το rotateme,κατι κανω λαθος συνεχεια μαλλον εκανα τις διαδικασιες στο symbian sign,λειπει τιποτα απο το φακελο(φωτο)? το sultan key στον οδηγο δεν αναφερεται.στο auto_signsis.bat γραφω: signnet rotateme.sis rotateme_signed.sis rotate.cer rotateme.key devil

και στο command :signsis -o -s -v rotateme_unsigned.sis rotateme.sis rotateme.cer rotateme.key devil .το αρχειο που κατεβαζεις απο το symbian signed ειναι σε μορφη .html κατι θυμαμαι να παιζει με αυτο.αναμενω βοηθεια thanx!!:)

Ν80power
Link to comment
Share on other sites

το rotateme.key απο που το κατεβασες; αυτο το ονομα ειχε αρχικα; το αρχειο απο symbiansigned το κατεβαζεις υποτιθεται με ΙΕ, αλλα εγω με firefox δεν ειχα προβλημα.

επισης, αφου εχεις το auto_signsis.bat, το command τι το χρειαζεσαι; δε χρειαζεται...το command παιρνει τη θεση του auto_signsis.bat αν δεν το εχεις..

και μην αλλαζεις ονομα σε κανενα αρχειο (ενδεχομενως επειδη σε βολευει ενα αλλο ονομα).

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο φακελο αποθηκευονται οι εφαρμεγες jar ολοκληρες? :O
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Κάθε φορά που ανοίγω το Ν71 μετά το update που το έκανα προσπαθεί να κάνει επανεγκατάσταση κάποιες εφαρμογές.. Ξέρει κανείς πως το απενεργοποιώ?
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...