Jump to content

ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ό,τι μας άρεσε και θέλουμε να το προτείνουμε


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ενα ωραιο προγραμματακι που εβαλα λεγετε ppod. Ειναι το ipod για ppc και εδω μπορειτε να δειτε πως δουλευει
iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

General Backup Options-> Create self-restoring Backup files.

 

Γιατι ρε παιδια εμενα δεν εχει τετοια επιλογη στο general options και γενικα πουθενα ? Για το sprite backup δε μιλαμε ?

 

και κατι αλλο:

1.παρατηρησα οτι μετα απο hard reset , ξαναεγκαταστηθηκε το tom tom.

Ισως χαζη ερωτηση αλλα , μηπως μπορουμε να το σβησουμε τελειως απο καπου ωστε και να ελευθερωσω μνημη αλλα και να μη ξαναεγκατασταθει απο μελλοντικο hard reset?

Link to comment
Share on other sites

Γιατι ρε παιδια εμενα δεν εχει τετοια επιλογη στο general options και γενικα πουθενα ? Για το sprite backup δε μιλαμε ?

 

και κατι αλλο:

1.παρατηρησα οτι μετα απο hard reset , ξαναεγκαταστηθηκε το tom tom.

Ισως χαζη ερωτηση αλλα , μηπως μπορουμε να το σβησουμε τελειως απο καπου ωστε και να ελευθερωσω μνημη αλλα και να μη ξαναεγκατασταθει απο μελλοντικο hard reset?

 

Ποιά έκδοση του sprite έχεις;

Αυτό που λέω σίγοουρα υπάρχει.

Ποιά συσκευή έχεις;

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ!!

ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΟΥ ΝΑ ΕΛΑΧΙΣΤΟΠΟΙΕΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΚΛΕΙΝΕΙ Η ΝΑ ΠΡΟΒΑΛΕΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΣΕ ΠΑΡΑΘΥΡΟ, ΟΠΩΣ ΣΤΑ WINDOWS ΣΕ DESKTOP???

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ!!

ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΟΥ ΝΑ ΕΛΑΧΙΣΤΟΠΟΙΕΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΚΛΕΙΝΕΙ Η ΝΑ ΠΡΟΒΑΛΕΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΣΕ ΠΑΡΑΘΥΡΟ, ΟΠΩΣ ΣΤΑ WINDOWS ΣΕ DESKTOP???

Αν έχεις το wisbar όταν πατάς μια φορά το X κλείνει, αλλά όταν το πατάς και το κρατάς πατημένο, τότε γίνεται minimize.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανένα προγραμματάκι που να ενεργοποιεί αυτόματα το τηλέφωνο προκαθορισμένη ώρα; Θα ήταν βέλτιστο να ήταν ταυτόχρονα και ξυπνητήρι που όταν κτυπά το ξυπνητήρι να ενεργοποιείται το τηλέφωνο.

 

Έχω βολευτεί με το pTravelAlarm αλλά καμμιά φορά ξεχνάω ή με παίρνει πάλι ο ύπνος και δεν ανοίγω το κινητό γιατί το έχω κλειστό τη νύχτα...

Link to comment
Share on other sites

Ποιά έκδοση του sprite έχεις;

Αυτό που λέω σίγοουρα υπάρχει.

Ποιά συσκευή έχεις;

 

Εχω την εκδοση 5.0.1 και το htc p3300

Hταν αυτο που ειχε το cd που ηταν μεσα στο κουτι...

Link to comment
Share on other sites

Το έχει παρατηρήσει κανείς αυτό; Μήπως φταίει κανένα πρόγραμμα; Αλλά έχω τα βασικά...

 

 

wm rulezzzzzzz:lol::lol::lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Το έβαλα αλλά δε βρήκα αυτό που θέλω, μπορείς ίσως να μου πεις που είναι;

 

Α και κάτι άλλο, παρατήρησα ότι το κινητό αργεί πάρα πολύ να κτυπήσει όταν με παίρνει κάποιος. Το δοκίμασα να πάρω από άλλο τηλ και το τηλέφωνο αρχίζει να κουδουνίζει μετά το δεύτερο, στο τρίτο κτύπημα... Και στις αναπάντητες (που έχουν ένα με δύο κτυπήματα) το κινητό απλά δείχνει την κλήση κτυπώντας οριακά... Το έχει παρατηρήσει κανείς αυτό; Μήπως φταίει κανένα πρόγραμμα; Αλλά έχω τα βασικά...[/quote

 

mipws exeis perasei tous oixous sthn storange

http://i248.photobucket.com/albums/gg174/nithin91/The_Joker_Signature.jpg

 

If you’re good at something, never do it for free...

Link to comment
Share on other sites

wm rulezzzzzzz:lol::lol::lol:

 

Εμμ εκεί πήγε πρώτα το μυαλό μου! :lol: Αλλά λέω ας κάνω μια προσπάθεια, μπορεί να φταίει τπτ άλλο

 

 

mipws exeis perasei tous oixous sthn storange

 

Ο ένας ήχος είναι midi και άρα πολύ μικρός. Αλλά αν δεν κάνω λάθος είναι στη storage ναι. Λες να φταίει αυτο?? Θα το δοκιμάσω πάντως και θα πω. Εσένα δλδ δεν το κάνει το έχεις δοκιμάσει;

Link to comment
Share on other sites

Ο ένας ήχος είναι midi και άρα πολύ μικρός. Αλλά αν δεν κάνω λάθος είναι στη storage ναι. Λες να φταίει αυτο?? Θα το δοκιμάσω πάντως και θα πω. Εσένα δλδ δεν το κάνει το έχεις δοκιμάσει;

 

balto sthn eswterikh mnhmh sto windows rings. o logos pou argei toooooso poly opws anafereis, einai oti ton exeis topo8ethseis sthn karta mnhmhs..valton sthn eswterikh kai 8a strwsei. enta3ei pali 8a argei ligo ,alla ayto einai ka8ara 8ema vary leitourgikou :)

N91,7710,A701

http://briefcase.pathfinder.gr/download/398464

Link to comment
Share on other sites

Kυκλοφόρησε το ActiveSync 4.5

 

Download

 

diafores me beta 2 ? ennow.. : h beta 2 mou douleyei mia xara xwris kollhmata klp ... yparxei logos na mpw sthn diadikasia na valw to kanoniko activesync 4.5 ? 'h afou doyleyei,mhn to peirazeis ?

N91,7710,A701

http://briefcase.pathfinder.gr/download/398464

Link to comment
Share on other sites

diafores me beta 2 ? ennow.. : h beta 2 mou douleyei mia xara xwris kollhmata klp ... yparxei logos na mpw sthn diadikasia na valw to kanoniko activesync 4.5 ? 'h afou doyleyei,mhn to peirazeis ?

Eμένα στη beta το μόνο που δεν κάνει είναι να δίνει internet στη συσκευή, αλλά μάλλον ούτε εγώ θα την αλλάξω.

 

What's new:

Feature: A device can stay connected to cellular and wireless networks while also connected to PC. Benefit: Enables the device to receive incoming VoIP calls and MMS messages when it is connected to a PC.

 

Feature: Integrated Information Rights Management (IRM) activation is available from the PC.

 

Benefit: Provides access to IRM-protected content on the device.

 

Feature: You can enroll for device certificates from the PC.

 

Benefit: Enables Exchange Sync with servers requiring certificate based authentication.

 

Feature: Support is provided for HTML formatted e-mail.

 

Benefit: Adds the ability to configure HTML e-mail sync settings and sync HTML formatted e-mail from Outlook and Microsoft Exchange.

 

Feature: Microsoft Windows Installer technology provides a seamless installation process.

 

Benefit: Improves the setup experience.

 

Feature: The application has been visually updated.

 

Benefit: Modern graphics complement the visual style of the mobile device.

 

Feature: An integrated troubleshooter utility is included.

 

Benefit: The utility scans your PC and device to identify problems that can affect the use of your device with the PC.

 

Feature: You can log on to Microsoft Exchange using just a user name and password.

 

Benefit: E-mail IDs are supported in the username field for hosted users, which makes it easier to log in.

 

Feature: Overall stability has been improved.

 

Benefit: Enhances the reliability of connecting devices and syncing.

 

Feature: Improvements to PIN lock have also improved the interaction between the PC and the device.

 

Benefit: Provides a better and more secure experience.

 

Feature: USB support has been improved.

 

Benefit: ActiveSync 4.5 provides the fastest USB transport between your PC and your mobile device to date.

 

Feature: The user interface and new partnership wizard have both been enhanced.

 

Benefit: Easier to locate key features, access the most important configuration settings, and configure the device upon first synchronization.

 

Feature: More robust synchronization with Outlook is provided.

 

Benefit: Synchronization with Outlook is now more reliable.

Link to comment
Share on other sites

Eμένα στη beta το μόνο που δεν κάνει είναι να δίνει internet στη συσκευή, αλλά μάλλον ούτε εγώ θα την αλλάξω.

mou to ekane kai emena ayto , h 4.2 kai h 4.5 beta 2. alla ekana kati kai eftia3e: anoi3a internet explorer sthn syskeyh , egrapsa mia selida mou,evgale para8yro : error (enan kwdiko). Phra ton kwdiko,γούγλιτ, diavasa oti katevazeis ena registry arxeio , sto xda forums to vrhka nomizw,to katevasa, kai twra einai mia xara :)

 

Edit : eror 85002009

N91,7710,A701

http://briefcase.pathfinder.gr/download/398464

Link to comment
Share on other sites

balto sthn eswterikh mnhmh sto windows rings. o logos pou argei toooooso poly opws anafereis, einai oti ton exeis topo8ethseis sthn karta mnhmhs..valton sthn eswterikh kai 8a strwsei. enta3ei pali 8a argei ligo ,alla ayto einai ka8ara 8ema vary leitourgikou :)

 

Τελικά τα είχα στην κεντρική μνήμη, τα έβαλα όμως και στο windows\rings και πάλι το ίδιο... Μπορείτε να δοκιμάσετε το ίδιο και να πείτε έτσι για γκάλοπ? Πάρτε από το σταθερό ή από άλλο τηλ και μετρήστε στα πόσα κτυπήματα αρχίζει να κτυπά το κινητό. Εμένα πάντως είναι στα 2 και κάτι...

 

Ίσως να είναι τα plugin, μπορεί με καθαρή συσκευή απο hard reset να είναι λιγότερο...

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή ανοίγει τη συσκευή σε προκαθορισμένη ώρα?

 

Υπάρχει η δυνατότητα να ανοίγει και να κλείνει το τηλ. και το bluetooth σε συγκεκριμένες ώρες κάθε μέρα (Control ---> Switches Options ---> Allow Time Based) ή βάσει ημερολογίου (Control ---> Switches Options ---> Allow Calendar Based), και κατόπιν από τα profiles ορίζεις συσκεκριμένα ώρες και ημέρες που θα κλείνει ή θα ανοίγει το τηλ. Μπορείς να τροποποιήσεις τα υπάρχοντα profiles κατά βούληση.

 

Υπάρχει κανένα προγραμματάκι που να ενεργοποιεί αυτόματα το τηλέφωνο προκαθορισμένη ώρα; Θα ήταν βέλτιστο να ήταν ταυτόχρονα και ξυπνητήρι που όταν κτυπά το ξυπνητήρι να ενεργοποιείται το τηλέφωνο.

 

Έχω βολευτεί με το pTravelAlarm αλλά καμμιά φορά ξεχνάω ή με παίρνει πάλι ο ύπνος και δεν ανοίγω το κινητό γιατί το έχω κλειστό τη νύχτα...

 

Ομοίως για το άνοιγμα και κλείσιμο του τηλεφώνου (ή/και του bluetooth). Δυστυχώς, στο PocketZenPhone δεν περιέχεται η δυνατότητα του alarm, αλλά πιστέυω ότι μπορεί να συνεργαστεί και να συνδυαστεί άνετα με το pTravelAlarm.

Link to comment
Share on other sites

Ομοίως για το άνοιγμα και κλείσιμο του τηλεφώνου (ή/και του bluetooth). Δυστυχώς, στο PocketZenPhone δεν περιέχεται η δυνατότητα του alarm, αλλά πιστέυω ότι μπορεί να συνεργαστεί και να συνδυαστεί άνετα με το pTravelAlarm.

 

Το κατέβασα και έχει πάρα πολλά cab μέσα, ποιο από όλα να βάλω?

Έχει PZPTray, PZPTools, PZPTodayPlus, PZPToday, PZPShortcuts (7 cab μέσα σε αυτό) και έχω μπερδευτεί λίγο. Το PZPTools είναι αυτό που χρειάζεται σίγουρα?

 

 

Τελικά τα είχα στην κεντρική μνήμη, τα έβαλα όμως και στο windows\rings και πάλι το ίδιο... Μπορείτε να δοκιμάσετε το ίδιο και να πείτε έτσι για γκάλοπ? Πάρτε από το σταθερό ή από άλλο τηλ και μετρήστε στα πόσα κτυπήματα αρχίζει να κτυπά το κινητό. Εμένα πάντως είναι στα 2 και κάτι...

 

Ίσως να είναι τα plugin, μπορεί με καθαρή συσκευή απο hard reset να είναι λιγότερο...

 

Μίλησα με ένα φίλο μου που έχει και αυτός το 6815 μετά από format και μου λέει ότι το κινητό κουδουνίζει μετά το 1ο κτύπημα. Κανείς άλλος? και όχι αναγκαστικά με το 6815 αλλά με WM5 συσκευή

Link to comment
Share on other sites

Το κατέβασα και έχει πάρα πολλά cab μέσα, ποιο από όλα να βάλω?

Έχει PZPTray, PZPTools, PZPTodayPlus, PZPToday, PZPShortcuts (7 cab μέσα σε αυτό) και έχω μπερδευτεί λίγο. Το PZPTools είναι αυτό που χρειάζεται σίγουρα?

 

To πρώτο και βασικό είναι το PZPTools. Κατόπιν εάν θέλεις today plugin τρέξε το PZPTodayPlus, επίσης αν θέλεις icon στο bottom tray τρεξε το PZPTray. Κατά την γνώμη μου είναι αρκετά το PZPTools και το PZPTodayPlus, απ'όπου μπορείς να κάνεις ότι σεττάρισμα θέλεις...

Link to comment
Share on other sites

To πρώτο και βασικό είναι το PZPTools. Κατόπιν εάν θέλεις today plugin τρέξε το PZPTodayPlus, επίσης αν θέλεις icon στο bottom tray τρεξε το PZPTray. Κατά την γνώμη μου είναι αρκετά το PZPTools και το PZPTodayPlus, απ'όπου μπορείς να κάνεις ότι σεττάρισμα θέλεις...

Οκ θα τα δοκιμάσω, ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εκδοση 5.0.1 και το htc p3300

Hταν αυτο που ειχε το cd που ηταν μεσα στο κουτι...

 

Ενταξει εκανα εγκατασταση την εκδοση 5.1.0 και υπαρχει to self restore :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...