Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 (Pre-Release)


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά, έχω μια υποψία:

Νομίζω ότι το N95 καθυστερεί επειδή δεν είναι ακόμα έτοιμο το πρόγραμμα με τους χάρτες! Όταν δλδ βγει η τελική έκδοση του smart2go, τότε θα βγει και το κινητό. Αν δείτε στο site www.smart2go.com λέει "Coming Soon!".

Αυτή είναι η γνώμη μου και δεν ξέρω αν αληθεύει, αλλά έτσι φαίνεται.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ουτως η αλλως η εφαρμογη που κυκλοφορει τωρα ειναι beta οποτε αποκλειεται να βαλουν beta smart2go στο ν95 ΟΤΑΝ ΚΥΚΛΟΦΟΡΗΣΕΙ
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για οσους δεν κρατιουνται και η ωρα περναει δυσκολα

 

http://www.howardforums.com/showthread.php?t=1096451&page=1

 

Info και feedback απο beta tester.

 

απανται σε 10δες ερωτησεις και λυνει τις περισσοτερες αποριες για τη συσκευη

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά η διάθεση των χαρτών και του "Maps" αναβλήθηκε για Δευτέρα 12/2

http://mobilesearch.nokia.com/index.html

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Δεν διαφωνώ, αλλά ξέρεις η αλλαγή της ημερομηνίας δεν θα είναι τύπου από 14/3 σε 20/3 αλλά σε 14/4 και βλέπουμε.

Βέβαια υπάρχει πάντα το ενδεχόμενο η vodeafone να καθυστερήσει να το φέρει σε σχέση με άλλα δίκτυα;)

 

εμένα πάντως γνωστή μου που δουλεύει σε κατάστημα της ΤΙΜ ρώτησε την αντιπρόσωπο της NOKIA (επειδή της είπα ότι ο Γερμανός είπε ότι τηε το έχει αυτήν την ημ/νία) και της είπε ότι αποκλείετε να το έχει, θα έρθει κατα το πάσχα το Ν95. αν το έχει δεν θα είναι απο την ALPHA COPY, δηλαδή ξέχνα εγγυήσεις απο NOKIA.

Link to comment
Share on other sites

Άσχημα τα νέα για το voice navigation μέσω από τα Nokia maps. Δεν θα παρέχεται δωρεάν με την αγορά της συσκευής, αλλά αν κάποιος το θέλει, πρέπει να το πληρώσει extra.

 

Στο site των Nseries και συγκεκριμένα στις πληροφορίες για το N95, το γράφει ξεκάθαρα:

 

With Nokia Maps you can purchase voice-guided navigation and let

the navigator tell you how to get there. Get step-by-step voice

directions including distance and turns. If you make a wrong turn,

the application will automatically calculate a new route.

Link to comment
Share on other sites

Άσχημα τα νέα για το voice navigation μέσω από τα Nokia maps. Δεν θα παρέχεται δωρεάν με την αγορά της συσκευής, αλλά αν κάποιος το θέλει, πρέπει να το πληρώσει extra.

 

Στο site των Nseries και συγκεκριμένα στις πληροφορίες για το N95, το γράφει ξεκάθαρα:

 

With Nokia Maps you can purchase voice-guided navigation and let

the navigator tell you how to get there. Get step-by-step voice

directions including distance and turns. If you make a wrong turn,

the application will automatically calculate a new route.

 

μαγαζακια υπαρχουν πολλα στο νετ κανουμε μια επισκεπση και αγοραζουμε το ροοτ66 :) :D

Link to comment
Share on other sites

μαγαζακια υπαρχουν πολλα στο νετ κανουμε μια επισκεπση και αγοραζουμε το ροοτ66 :) :D

 

Το θέμα δεν είναι στο αν μπορούμε να βρούμε μαγαζιά για να αγοράσουμε κάποιο πρόγραμμα πλοήγησης.

 

Το θέμα είναι η παρακάτω μαθηματική πράξη: 721+99=820 €

 

Είναι πολλά τα λεφτά Άρη... Με αυτά τα χρήματα αγοράζεις ένα κορυφαίο series 40 και ένα PDA με το Destinator (που είναι δοκιμασμένο και πολύ καλό) !!!

 

Προβληματίστηκα... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολλά τα λεφτά Άρη... Με αυτά τα χρήματα αγοράζεις ένα κορυφαίο series 40 και ένα PDA με το Destinator (που είναι δοκιμασμένο και πολύ καλό) !!!

 

Προβληματίστηκα... :wacko:

 

αν διαβασης μερικα ποστ πισω αναφερω κατι παρομοιο htc 3300 και κινιτο και w/m και gps και wifi 700 eyro

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί ξανά, αλλά μου είναι αδύνατον να ψάξω 75 σελίδες. Ξέρει κανείς ποιο chip φοράει το κινητό για GPS reciever;

πληροφοριες

 

εδω κι εδω

 

οπως επισης κι εδω

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα δεν είναι στο αν μπορούμε να βρούμε μαγαζιά για να αγοράσουμε κάποιο πρόγραμμα πλοήγησης.

 

Το θέμα είναι η παρακάτω μαθηματική πράξη: 721+99=820 €

 

Είναι πολλά τα λεφτά Άρη... Με αυτά τα χρήματα αγοράζεις ένα κορυφαίο series 40 και ένα PDA με το Destinator (που είναι δοκιμασμένο και πολύ καλό) !!!

 

Προβληματίστηκα... :wacko:

Γιατι προσθετεις 99?Τελοςπαντων το θεμα ειναι οτι ενταξει εξιδεικευμενος πανω στο θεμα του gps δεν ειμαι αλλα στην πλοηγηση αυτοκινητου που ξερω τους χαρτες για καθε χωρα τους πληρωνεις(εκτος απο το συστημα στο αμαξι,την οθονη δηλαδη)Εδω πληρωνεις τις φωνητικες οδηγιες και οταν θες να αγορασεις καποιο τουριστικο οδηγο.Το PDA επισης δεν εχει την πληθωρα των χαρακτηριστικων του Ν95
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το PDA επισης δεν εχει την πληθωρα των χαρακτηριστικων του Ν95

 

ριξε μια ματια στα λινκ που εδωσα

 

παιδια το ξεκαθαριζω ειμαι fun τις νοκια 8210,8310(το οποιο εχω ακομα) 6100,6600,6630,6680,ν80 και πρωσεχος ευελπιστο ν95 και λεω το εξης απλο δεν μπορει την εποχη που ολα μπορεις (να τα αγορασεις) στο νετ να δινει 721 ευρω και να σου χρεωνει της φωνητηκες οδηγιες.και οκ να της χρεωση τι καληψη θα εχει (οχι οτι θα το χρησιμοποιω δοξα το θεω εδω που μενω δεν το εχω αναγκη,και μια φορα στο τοσο που ταξιδευω δεν νομιζω οτι θα μου ειναι και τοσο απαρετιτο στην τελικη μια γνωστη ρηση λεει ρωτοντας πας στην πολη)ομονια μοναστιρακι οακα για τι να δωσο τοσα λεφτα (οχι οτι δεν θα το παρω ουτε οτι κανω τοση φασαρια για το τιποτε αλλα ρε παιδια απο παντου να μας γδαρουν πατοντας πανω στην ..... μας ΕΛΕΩΣ)

 

 

και κατι που το εχω αποθημενο κι ας ειναι εκτος τοπικ την εποχη που μιλαμε για 3G ολες οι εταιριες κινιτις τηλ. μας κανουν διαφημησι για 96,97,98,99% καληψη δικτυου gsm κι εχω το ν80 και δεν εχει γραψει στο σημα ουτε μια φορα 3G,sorry ψεματα λεω γραφει οποτε δεν εχει σημα το ξεχασα:lol:

 

τα ειπα και ξαλαφρωσα και οσοι απο του διευθεινωντες συμβουλους των εταιριων (nokia,ericson,motorola κλπ κλπ κλπ)(vodafon,tim,cosmote κλπ κλπ κλπ)διαβασουν το ποστ μου (που θα το διαβασουν και το ξερουμε ολοι) μη σχολιασουν τα ορθογραφικα μου λαθη, να χαλασουν τα ματια τους εστω κι αν κουραστουν λιγο παραπανω :cool:

 

ελπιζω να μην σας κουρασα :)

 

αααααα sorry κατι που ξεχασα ενας φιλος μου πηρε το htc 3300 δεν θυμαμε απο πιο online shop 605ευρω μαζι με τα μεταφορικα απλος δεν ειχε την καρτα μνημης

Link to comment
Share on other sites

ριξε μια ματια στα λινκ που εδωσα

 

παιδια το ξεκαθαριζω ειμαι fun τις νοκια 8210,8310(το οποιο εχω ακομα) 6100,6600,6630,6680,ν80 και πρωσεχος ευελπιστο ν95 και λεω το εξης απλο δεν μπορει την εποχη που ολα μπορεις (να τα αγορασεις) στο νετ να δινει 721 ευρω και να σου χρεωνει της φωνητηκες οδηγιες.και οκ να της χρεωση τι καληψη θα εχει (οχι οτι θα το χρησιμοποιω δοξα το θεω εδω που μενω δεν το εχω αναγκη,και μια φορα στο τοσο που ταξιδευω δεν νομιζω οτι θα μου ειναι και τοσο απαρετιτο στην τελικη μια γνωστη ρηση λεει ρωτοντας πας στην πολη)ομονια μοναστιρακι οακα για τι να δωσο τοσα λεφτα (οχι οτι δεν θα το παρω ουτε οτι κανω τοση φασαρια για το τιποτε αλλα ρε παιδια απο παντου να μας γδαρουν πατοντας πανω στην ..... μας ΕΛΕΩΣ)

 

 

και κατι που το εχω αποθημενο κι ας ειναι εκτος τοπικ την εποχη που μιλαμε για 3G ολες οι εταιριες κινιτις τηλ. μας κανουν διαφημησι για 96,97,98,99% καληψη δικτυου gsm κι εχω το ν80 και δεν εχει γραψει στο σημα ουτε μια φορα 3G,sorry ψεματα λεω γραφει οποτε δεν εχει σημα το ξεχασα:lol:

 

τα ειπα και ξαλαφρωσα και οσοι απο του διευθεινωντες συμβουλους των εταιριων (nokia,ericson,motorola κλπ κλπ κλπ)(vodafon,tim,cosmote κλπ κλπ κλπ)διαβασουν το ποστ μου (που θα το διαβασουν και το ξερουμε ολοι) μη σχολιασουν τα ορθογραφικα μου λαθη, να χαλασουν τα ματια τους εστω κι αν κουραστουν λιγο παραπανω :cool:

 

ελπιζω να μην σας κουρασα :)

 

αααααα sorry κατι που ξεχασα ενας φιλος μου πηρε το htc 3300 δεν θυμαμε απο πιο online shop 605ευρω μαζι με τα μεταφορικα απλος δεν ειχε την καρτα μνημης

Εριξα μια ματια φιλε και παλι τα ανεπτυγμενα χαρακτηριστικα του Ν95 δεν υπαρχουν,τωρα στην πραξη τι θα δουμε αλλου παπα ευαγγελιο στα υπολοιπα θα συμφωνησω μαζι σου.Επισης οποιος εγκαταστησει στο κιν που εχει το smart2go ας μας πει εντυπωσεις,αν και ειναι beta εκδοση βεβαια
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Kalispera se olous!!! Den exw ksanakanei post alla epeidi vlepw oti polys kosmos anarwtietai sxetika me to pote tha erthei to N95 Ellada, opws kai gia to ti tha paizei me tous xartes eipa na kanw tin arxi...

 

Prwta ap'ola ta asxima nea einai oti den tha erthei prin apo to Maio. Osoi loipon elpizetai oti that to deite tin epomeni h tis epomenes vdomades mallon tha prepei na kanete ligo ypomoni.

 

Oso gia tous xartes to senario einai ws eksis: oi xartes tou N95 einai yvridikou. Ayto simainei oti oti einai kati metaksi online kai offline. Pio sygkekrimena to N95 den exei proegkatestimeno kanenan xarti. Opoios to agorasei tha mporei na egkatastisei opoin xarti thelei me to MapLoader. An zitisei kapoia perioxi pou den kalyptetai apo yparxontes xartes, tote o xartis tha katevainei aytomata eite mesw GPRS eite mesw WiLAN. Episis o xristis tha orizei poso xwro epitrepei na pianoun oi xartes sti mnimi tou, otan ayto tha gemizei me ta downloads tha svinontai oi xartes pou den exoun xrisimopoihthei gia to megalytero xroniko diastima.

 

Oi xartes loipon tha einai dwrean, opws kai h dynatotita na ftiaxnei mia diadromh (apo simeio A se simeio B). Ayto pou den tha einai dwrean (mporei na ginei agora 1 vdomadas, 1 mina klp mexri 3 xronia - to kostos edw einai mexri 60-70 Eurw gia ta 3 xronia) einai to navigation me fwnitikes odigies.

 

Akoma:

- H Ellada tha kalyptetai peripou sta idia epipeda me tis yparxontes lyseis (pliris h Athina kai kapoies megales poleis)

- Osoi exoun allo Nseries (px N73) tha mporoun na katevasoun to smart2go kai na to dokimasoun ekei. Poly syntoma tha einai sto site.

 

Ayta pou sas grafw einai 100% sigoura, apo kali pigi sti Nokia. Malista to N95 mporw kai to exw sta xeria mou arketa syxna... distyxws einai akoma prototype kai thelei doulei!!!!

 

Elpizw na min sas kourasa poly

Link to comment
Share on other sites

Εριξα μια ματια φιλε και παλι τα ανεπτυγμενα χαρακτηριστικα του Ν95 δεν υπαρχουν,τωρα στην πραξη τι θα δουμε αλλου παπα ευαγγελιο στα υπολοιπα θα συμφωνησω μαζι σου.Επισης οποιος εγκαταστησει στο κιν που εχει το smart2go ας μας πει εντυπωσεις,αν και ειναι beta εκδοση βεβαια

 

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1775183#post1775183

Link to comment
Share on other sites

Kalispera se olous!!! Den exw ksanakanei post alla epeidi vlepw oti polys kosmos anarwtietai sxetika me to pote tha erthei to N95 Ellada, opws kai gia to ti tha paizei me tous xartes eipa na kanw tin arxi...

 

Prwta ap'ola ta asxima nea einai oti den tha erthei prin apo to Maio. Osoi loipon elpizetai oti that to deite tin epomeni h tis epomenes vdomades mallon tha prepei na kanete ligo ypomoni.

 

Oso gia tous xartes to senario einai ws eksis: oi xartes tou N95 einai yvridikou. Ayto simainei oti oti einai kati metaksi online kai offline. Pio sygkekrimena to N95 den exei proegkatestimeno kanenan xarti. Opoios to agorasei tha mporei na egkatastisei opoin xarti thelei me to MapLoader. An zitisei kapoia perioxi pou den kalyptetai apo yparxontes xartes, tote o xartis tha katevainei aytomata eite mesw GPRS eite mesw WiLAN. Episis o xristis tha orizei poso xwro epitrepei na pianoun oi xartes sti mnimi tou, otan ayto tha gemizei me ta downloads tha svinontai oi xartes pou den exoun xrisimopoihthei gia to megalytero xroniko diastima.

 

Oi xartes loipon tha einai dwrean, opws kai h dynatotita na ftiaxnei mia diadromh (apo simeio A se simeio B). Ayto pou den tha einai dwrean (mporei na ginei agora 1 vdomadas, 1 mina klp mexri 3 xronia - to kostos edw einai mexri 60-70 Eurw gia ta 3 xronia) einai to navigation me fwnitikes odigies.

 

Akoma:

- H Ellada tha kalyptetai peripou sta idia epipeda me tis yparxontes lyseis (pliris h Athina kai kapoies megales poleis)

- Osoi exoun allo Nseries (px N73) tha mporoun na katevasoun to smart2go kai na to dokimasoun ekei. Poly syntoma tha einai sto site.

 

Ayta pou sas grafw einai 100% sigoura, apo kali pigi sti Nokia. Malista to N95 mporw kai to exw sta xeria mou arketa syxna... distyxws einai akoma prototype kai thelei doulei!!!!

 

Elpizw na min sas kourasa poly

 

καλησπερα και σε σενα και καλως ηρθες στην παρεα του myphone;)

καλον θα ειναι να γραφεις ελληνικα κι οχι greekenglish

δεκτο αυτα που λες αλλα συμφωνα με νοκια και πολλα μαγαζια λενε οτι θα ερθουν μερικα κοματια (τα οποια θα τα παρουν με σειρα προτερεοτητας)το πολλυ μεχρι το πασχα τωρα αν εχεις θειο στην κωρονη και ξερεις τοσο καλα δεν εχεις παρα να μας το αποδειξης με μια φωτο απο το ν95 που εχεις οποτε θελεις

παρε ενα χαρτακι γραψε επανω http://www.myphone.gr και ανεβασετη στο site

Link to comment
Share on other sites

Ayto einai ok?

 

Sorry alla den tha mpw pali s'ayti ti diadikasia. Den exw logo na grafw ma...ies.

Opois thelei pisteyei opoios oxi ok!!! (ase pou tha mporousa na kanw edit kapoioa fwto an ithela).

 

Oso gia ta kommatia pou les gia to Pasxa, mporei kapoia demo alla oxi gia pwlisi.

 

p.s. sorry gia ta greenglish alla den paizei na grapsw ellinika (exw poly kairo na to kanw kai zorizomai)

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι θεμα ποιος λεει ψεματα και ποιος αληθεια.

απλως οτι ακουμε το λεμε.

ας κανουμε υπομονη μεχρι να βγει.:) :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα δεν είναι στο αν μπορούμε να βρούμε μαγαζιά για να αγοράσουμε κάποιο πρόγραμμα πλοήγησης.

 

Το θέμα είναι η παρακάτω μαθηματική πράξη: 721+99=820 €

 

Είναι πολλά τα λεφτά Άρη... Με αυτά τα χρήματα αγοράζεις ένα κορυφαίο series 40 και ένα PDA με το Destinator (που είναι δοκιμασμένο και πολύ καλό) !!!

 

Προβληματίστηκα... :wacko:

 

Μα αυτό ακριβώς είναι το θέμα βρε παιδιά, το πληρώνεις ακριβά γιατί έχεις 1 μόνο συσκευή...Τo all in one και mobility είναι..

wipe that tear..
Link to comment
Share on other sites

Μα αυτό ακριβώς είναι το θέμα βρε παιδιά, το πληρώνεις ακριβά γιατί έχεις 1 μόνο συσκευή

 

Και βολεύει αυτό??:worry::worry:

Κατά τη γνώμη μου, πλέον όχι, αλλά βέβαια τα γούστα είναι γούστα

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΓΕΙΑ ΧΑΡΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟΣ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΑΝ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΠΑΛΙΟΣ ΜΕ ΝΟΚΙΑ...ΤΟ ΟΤΙ ΣΕ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ SITE ΔΗΜΟΠΡΑΣΙΩΝ ΠΟΥΛΙΕΤΑΙ Ν95 ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ Ο ΠΩΛΗΤΗΣ ΜΕ ΤΟΝ ΟΠΟΙΟ ΗΡΘΑ Σ ΕΠΑΦΗ ΜΕΣΩ MAIL ΙΣΧΥΡΙΖΕΤΑΙ ΟΤΙ ΔΙΑΘΕΤΕΙ 10 ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΠΩΣ ΣΑΣ ΦΑΙΝΕΤΑΙ?

ΜΗ ΒΙΑΣΤΕΙΤΕ ΝΑ ΠΕΙΤΕ ΜΑΙΜΟΥΔΕΣ ΚΛΠ,ΓΙΑΤΙ ΟΤΑΝ ΦΤΑΣΑΜΕ ΣΕ ΣΗΜΕΙΟ ΑΓΟΡΑΠΩΛΗΣΙΑΣ Ο ΚΥΡΙΟΣ ΜΟΥ ΠΑΡΕΙΧΕ ΟΛΑ ΤΑ ΕΧΕΓΓΥΑ ΟΤΙ ΔΗΛ.ΘΑ ΕΠΑΙΡΝΕ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΟΥ ΑΝ & ΕΦΟΣΟΝ ΕΔΙΝΑ ΥΣΤΕΡΑ ΑΠΟ ΕΛΕΓΧΟ ΕΓΩ ΤΟ ΟΚ.ΒΕΒΑΙΑ ΓΝΩΡΙΖΩ ΟΤΙ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΕΠΙΣΗΜΟ SITE ΤΗΣ ΝΟΚΙΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΤΟΙΜΟΠΑΡΑΔΟΤΟ & ΟΛΕΣ ΟΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΣΥΓΚΛΙΝΟΥΝ ΣΤΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΑΝΑΜΕΝΕΤΑΙ ΠΡΙΝ ΤΟΝ ΜΑΙΟ.

ΒΡΙΣΚΕΤΕ ΚΑΜΙΑ ΕΞΗΓΗΣΗ?

 

ΥΓ.ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΑ ΚΕΦΑΛΑΙΑ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΙΟ

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΝΤΩΣ ΝΑ ΞΕΡΕΤΕ ΟΤΙ Η ΤΙΜΗ ΤΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ 721 ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΦΑ ΚΟΠΥ .ΑΛΛΩΣΤΕ ΤΟ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΑΙΡΝΩΝΤΑΣ 2 ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ ΝΟΚΙΑ ΣΟΠ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΠΡΟΣ ΤΑ ΠΑΝΩ 'Η ΠΡΟΣ ΤΑ ΚΑΤΩ.Η ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΔΙΑΘΕΣΗς ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΕΛΩΣ ΑΓΝΩΣΤΗ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΜΗΝ ΑΚΟΥΤΕ ΚΑΝΕΝΑ ΟΥΤΕ ΤΑ ΣΤΕΛΕΧΗ ΤΗς ΕΤΑΙΡΙΑΣ ΔΕΝ ΤΗΝ ΞΕΡΟΥΝ

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...