Jump to content

Ποιο πρόγραμμα καιρού χρησιμοποιείτε;


bill_viper
 Κοινοποίηση

Ποιο πρόγραμμα καιρού χρησιμοποιείτε;  

411 members have voted

  1. 1. Ποιο πρόγραμμα καιρού χρησιμοποιείτε;

    • Spb Weather
      271
    • Fizz Weather
      9
    • Weather Center
      10
    • Pocket Weather
      54
    • Weather Panel
      48
    • Άλλο, ποιο;
      19


Recommended Posts

Για το χιονοδρομικό 94. Πάτα το link του meteo και οταν επιλέξεις κάποιο προορισμό θα δεις τον κωδικό στο τέλος της διεύθυνσης της ιστιοσελίδας. :D

 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ, αλλά ξέρεις αν υπάρχει και κωδικός για την πόλη των Καλαβρύτων;

Δεν το βρίσκω....:worry:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 567
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα, πως μπορώ το weather panel να το γυρίσω σε βαθμούς κελσίου;

και επίσης πως μπορώ να δω ελληνικά;

 

Ευχαριστώ.

Settings-->Metric

Για ελληνικά πρέπει να το επιλέξεις στην εγκατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Settings-->Metric

Για ελληνικά πρέπει να το επιλέξεις στην εγκατάσταση.

 

Δέν έχω τέτοια επιλογή, η τουλάχιστον δεν φαίνεται στην οθόνη μου.

Link to comment
Share on other sites

...και επίσης πως μπορώ να δω ελληνικά;

 

Ευχαριστώ.

 

Για να δεις ελληνικά, βάλε στον φάκελο εγκατάστασης του WeatherPanel το αρχείο lang.txt που υπάρχει στο zip που επισυνάπτω.

Link to comment
Share on other sites

Για όσους έχουν πρόβλημα με τις φάσεις της σελήνης από την πρωτοχρονιά κι έπειτα.

 

Αναβαθμίστε το weatherpanel σας στην τελευταία διαθέσιμη έκδοση (νομίζω ότι είναι η 2.5) και μετά στον φάκελο \Program Files\MarsWare\WeatherPanel βάλτε το αρχείο weatherpanel.dll που θα βρείτε στο zip που επισυνάπτω. Έτσι διορθώνεται το πρόβλημα με τις φάσεις της σελήνης μέχρι την 31/12/2007 (μετά έχει ο θεός!...).

 

Παρατηρήσεις:

1) Μόλις πάει να τρέξει το weatherpanel μπορεί το ppc να σας βγάλει προειδοποίηση ότι πάει να τρέξει μία μη πιστοποιημένη εφαρμογή και να σας ρωτήσει αν συμφωνείτε. Απαντήστε ότι συμφωνείτε.

2) Η λύση αυτή δουλεύει μόνο με την τελευταία έκδοση του weatherpanel, δεν έχει δοκιμαστεί σε προηγούμενες.

3) Περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να βρείτε σε αυτό το φόρουμ από τους πραγματικούς εμπνευστές της λύσης.

 

ΠΡΟΣΟΧΗ!!

1) Κάντε ένα αντίγραφο του αυθεντικού weatherpanel.dll που υπάρχει στη συσκευή σας ΠΡΙΝ το αντικαταστήσετε με αυτό που δίνω (για καλό και για κακό).

2) Εγώ έχω δοκιμάσει αυτή τη λύση και δούλεψε μια χαρά, αλλά εσείς δοκιμάστε την με δική σας ευθύνη! Μη μου ζητήσετε τα ρέστα, δε θα σας τα δώσω! :rolleyes:

 

ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΗ:

Το αρχικό dll που έβαλα εδώ είναι για την έκδοση 2.5.1. Σε όσους δεν δουλεύει (ακούς 71SPYROS; ) ας δοκιμάσουν το αντίστοιχο για την έκδοση 2.5.0 που επισυνάπτω σήμερα. (Εννοείτε ότι όσα έχω ήδη γράψει περί αντιγράφων & ευθύνης ισχύουν!) :)

Link to comment
Share on other sites

Οι κωδικοί πόλεως σε ποιο πρόγραμαμ μπαίνουν και πως?

Στο weatherpanel εισάγωντας GRXΧ0000, όπου 0000 ένας κωδικός πόλης πχ 0092, δε βγάζει τίποτα..

Ευχαριστώ.

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

Οι κωδικοί πόλεως σε ποιο πρόγραμαμ μπαίνουν και πως?

Στο weatherpanel εισάγωντας GRXΧ0000, όπου 0000 ένας κωδικός πόλης πχ 0092, δε βγάζει τίποτα..

Ευχαριστώ.

 

Για το Spb Weather και το template για το meteo.gr...

Link to comment
Share on other sites

Για όσους έχουν πρόβλημα με τις φάσεις της σελήνης από την πρωτοχρονιά κι έπειτα.

 

Αναβαθμίστε το weatherpanel σας στην τελευταία διαθέσιμη έκδοση (νομίζω ότι είναι η 2.5) και μετά στον φάκελο \Program Files\MarsWare\WeatherPanel βάλτε το αρχείο weatherpanel.dll που θα βρείτε στο zip που επισυνάπτω. Έτσι διορθώνεται το πρόβλημα με τις φάσεις της σελήνης μέχρι την 31/12/2007 (μετά έχει ο θεός!...).

 

Παρατηρήσεις:

1) Μόλις πάει να τρέξει το weatherpanel μπορεί το ppc να σας βγάλει προειδοποίηση ότι πάει να τρέξει μία μη πιστοποιημένη εφαρμογή και να σας ρωτήσει αν συμφωνείτε. Απαντήστε ότι συμφωνείτε.

2) Η λύση αυτή δουλεύει μόνο με την τελευταία έκδοση του weatherpanel, δεν έχει δοκιμαστεί σε προηγούμενες.

3) Περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να βρείτε σε αυτό το φόρουμ από τους πραγματικούς εμπνευστές της λύσης.

 

ΠΡΟΣΟΧΗ!!

1) Κάντε ένα αντίγραφο του αυθεντικού weatherpanel.dll που υπάρχει στη συσκευή σας ΠΡΙΝ το αντικαταστήσετε με αυτό που δίνω (για καλό και για κακό).

2) Εγώ έχω δοκιμάσει αυτή τη λύση και δούλεψε μια χαρά, αλλά εσείς δοκιμάστε την με δική σας ευθύνη! Μη μου ζητήσετε τα ρέστα, δε θα σας τα δώσω! :rolleyes:

 

δυστυχως σε μενα δεν δουλευει, αν βρειτε κανενα αλλο dll...

Sudamerica Grace-Tchen Tchen

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως ουτε αυτο, δεν δουλευει καν

εμενα στο about γραφει version 2.5

και οταν πατησω run diagnostics γραφει weatherpanel 2.4.21

τα ιδια γραφει και σε σας που δουλευει?

Sudamerica Grace-Tchen Tchen

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεσαι νεότερη έκδοση, στο run diagnostics εμένα λέει WeatherPanel 2.5.1. (είναι αγορασμένο (κανονικά, όχι δήθεν) και έχω την τελεύταια διαθέσιμη έκδοση).
Link to comment
Share on other sites

Guest a778899
Χρειάζεσαι νεότερη έκδοση, στο run diagnostics εμένα λέει WeatherPanel 2.5.1. (είναι αγορασμένο (κανονικά, όχι δήθεν) και έχω την τελεύταια διαθέσιμη έκδοση).

 

ΣΕ ΜΕΝΑ ΔΟΥΛΕΨΕ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΔΙΝΕΙ ΛΑΘΟΣ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΚΑΙ ΕΙΚΟΝΑ.

ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΣΗΜΕΡΑ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΦΕΓΓΑΡΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ 39% ΚΑΙ ΤΟ ΕΙΚΟΝΙΔΙΟ ΔΕΙΧΝΕΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟ ΜΙΣΟ, ΕΝΩ ΣΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΕΙΝΑΙ 44,91%

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.στο mio A701 εβαλα weather panel vista theme αλλα μου τα δειχνει τεραστια και προς τα αριστερα:( ...εγκατεστησα το qvga vista theme και στο dispaly

theme:vista-

layout:vista.wpl

icon set:default

τι κανω λαθος;ευχαριστω

To Know the Cause Of Things!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή είμαι νέος στα ppc κάνω ακρίβώς αυτά που λέει ο zoo στην σελίδα 4 νε το spd weather και το meteo αλλά ενώ στισ αλλές πόλεις που είναι με άλλα προγράμματα ανανεώνεται κανονικά, στην πόλη με το meteo μου γράφει τα μετεωρολογικά δεδομένα δεν είναι έτοιμα καμία ιδέα τι μπορεί να φταίει???????????:blink: :blink:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή είμαι νέος στα ppc κάνω ακρίβώς αυτά που λέει ο zoo στην σελίδα 4 νε το spd weather και το meteo αλλά ενώ στισ αλλές πόλεις που είναι με άλλα προγράμματα ανανεώνεται κανονικά, στην πόλη με το meteo μου γράφει τα μετεωρολογικά δεδομένα δεν είναι έτοιμα καμία ιδέα τι μπορεί να φταίει???????????:blink: :blink:

 

bazeis sosta ton kodiko polis ?

ton briskeis apo to internet sto meteo.gr sto telos ths diey8ynsis exei ena ari8mo id

sto spb bazis thn poli custom kai sto city code id poy 8a deis apo to meteo

px ta xania eiane id 21

ennoeitai bebaia oti exis katebasei ta templates toy meteo - poy ta eftiaxe o hab me ton zoo kai thn 8etikh parembasi toy angelos cy- kai ta exis egkatasthsei

Πολυ αργότερα βλέπεις οσα είδες
Link to comment
Share on other sites

Εννοείς αυτό meteoGR_city_v2_2.tpl, ναι τα έχω βάλει στο φάκελο με τα temletes αλλά δεν γίνεται τίποτα.

Σας λέω ακριβώς τα βήματα που έκανα 1 κατέβασα το meteoGR_city_v2_2.tpl και το έβαλα στον φακελο του spd teblates. 2, πρόσθεσα πόλη π.χ. Τρίκαλα με κωδικό πόλης 54 απο το meteo και δεν γίνεται τίποτα!!!

Εαν έχεις όρεξη μπορείς να μου πείς ακριβώς τα βήματα?? :)

Link to comment
Share on other sites

ekanes install to meteogr...?

apo tools weather sources- add ............

 

Σορρυ που αργώ αλλά έχω καφετέρια και έπεσε δουλειά:D

Εαν εννοείς Μετεωρολογικές πηγές, ναι το έκανα αυτό και έβαλα το meteocity 2

Link to comment
Share on other sites

Σορρυ που αργώ αλλά έχω καφετέρια και έπεσε δουλειά:D

Εαν εννοείς Μετεωρολογικές πηγές, ναι το έκανα αυτό και έβαλα το meteocity 2

 

prota apo ola h doyleia

 

katebase apo to post 246 selida 13 toy aggeloy einai to poio dior8omeno

ama ekanes ta parapano 8a paixei sigoyra

Πολυ αργότερα βλέπεις οσα είδες
Link to comment
Share on other sites

Ας τα πάμε απο την αρχή, το μόνο που πρέπει να κατεβάσω είναι απο το ποστ του Άγγελου και στην συνέχεια να κάνω τα βήματα στη σελίδα 4 οκ??
Link to comment
Share on other sites

to post toy aggeloy aplos exi mia dior8osi

ola ta alla opos soy eipa install ta templates - oxi copy - kai custom tin poli

 

Φίλε ευχαριστώ αλλά δεν γίνεται τίποτα μου έρχεται να το πετάξω απο το παράθυρο :mad:

Ευχαριστώ όπως και να έχει!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε ευχαριστώ αλλά δεν γίνεται τίποτα μου έρχεται να το πετάξω απο το παράθυρο :mad:

Ευχαριστώ όπως και να έχει!

 

poio spb exis?

Πολυ αργότερα βλέπεις οσα είδες
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...