Jump to content

[S60 3rd Edition] Εφαρμογές Symbian OS v9.1-v9.2


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χμ! Εμένα ανοίγει και ο φάκελος Private στο Ν73 :confused:

το περιμενα οτι μονο εμενα δε θα εμφανιζεται :p

τι να πω, ισως ειναι του Ν91 :worry:

http://img219.imageshack.us/img219/5922/screenshot0008dd2.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν πιστεύω να βάζεις ελληνικό P αντί για λατινικό P :rolleyes:

 

Ωραίο theme. Πού το βρήκες;

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Δεν πιστεύω να βάζεις ελληνικό P αντί για λατινικό P :rolleyes:

 

Ωραίο theme. Πού το βρήκες;

οχι :p

αλλα σκεφτηκα μετα να βαλω ελληνικο αντι λατινικο μπας και τρωει κολλημα :p

παντως και το system δεν μου το βρισκει και τα δυο αυτα ειναι hidden ενω το sys δεν ειναι..

 

waveform λεγεται, το ειχε ηδη μεσα, νομιζω ομως υπαρχει και για το Ν73 :)

Link to comment
Share on other sites

Τον τρόπο για πρόσβαση στους παραπάνω φακέλους μέσω PC αλλά χωρίς Card Reader τον ξέρετε;

(Πώς λέμε: "Το άλλο, με τον Τοτό, το ξέρετε;") :lol: :lol:

Δεν ξέρω αν αναφέρθηκε.

Λοιπόν:

Πρόσβαση στους φακέλους Sys και Private μέσω PC χωρίς Card Reader

 

Γυρίστε το προφιλ σε "Εκτός σύνδεσης" (Offline)

Ενώστε το καλώδιο USB με το PC

Πάτε: Εργαλεία > Καλ.δεδ. (καλώδιο δεδομένων) > Μαζική αποθήκευση

Στο μήνυμα που θα εμφανιστεί (κάτι για διακοπή μεταφορών κτλ. απαντήστε "Ναι".

Αν έχετε ενεργοποιημένη την αυτόματη αναγνώριση στα XP, θα ανοίξει το γνωστό πράθυρο "Αυτόματη εκτέλεση" που θα ρωτάει τι θέλετε να κάνετε με τα αρχεία που περιέχει ο νέος "δίσκος" σας. (Τα Windows τώρα βλέπουν την κάρτα μνήμης του κινητού σαν καινούργιο αποθηκευτικό μέσο). Επιλέξτε "Άνοιγμα του φακέλου για προβολή των αρχείων". Ανοίγει η "Εξερεύνηση των Windows" και αυτό που βλέπετε είναι τα περιεχόμενα της κάρτας μνήμης του κινητού σας.

Αν δε βγει το παραπάνω παράθυρο, ανοίξτε την "Εξερεύνηση των Windows" και ψάξτε για το "νέο δίσκο" σας δηλ. την κάρτα μνήμης του κινητού.

 

Σημείωση: Για να μπορείτε να δείτε τους κρυφούς φακέλους πρέπει να έχετε δώσει τη δυνατότητα αυτή στην "Εξερεύνηση των Windows".

Αυτό γίνεται από το μενού της "Εξερεύνησης των Windows" > Εργαλεία > Επιλογές φακέλων > Προβολή > Εμφάνιση κρυφών αρχείων και φακέλων.

:)

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

ναι το ειδα, αλλα εμενα τον private δεν τον εμφανιζει, δεν ξερω γιατι. ειναι καλο κολπακι παντως :)

 

Αφού έχεις ενεργοποιήσει την "εμφάνιση των hidden ερχείων" στα Windows XP στο PC σου, χρησιμοποιείς έναν card reader και βάζεις την κάρτα μνήμης του κινητού, όπου εκεί θα φαίνονται όλοι οι φάκελοι και οι hidden (οπότε θα βλέπεις και τους SYS και PRIVATE). Σε αυτούς κάνεις δεξί κλικ και διαλέγεις την τελευταία επιλογή (ιδιότητες / properties). Στο μενού κάτω κάτω μπορείς να ξεκλικάρεις την επιλογή Ηidden, οπότε λογικά το κινητό θα μπορεί να κάνει Find και να βρίσκει και αυτούς τους φακέλους. Αν για κάποιο λόγο (αφού έχουν εμφανιστεί κανονικά) εξαφανιστούν πάλι απ' το κινητό, κάνεις ξανά με το PC την ίδια διαδικασία.... :)

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

το περιμενα οτι μονο εμενα δε θα εμφανιζεται :p

τι να πω, ισως ειναι του Ν91 :worry:

http://img219.imageshack.us/img219/5922/screenshot0008dd2.jpg

 

Oθτε στο N71 μου ανοιγει τον private φακελο...:(

Οποτε μην μασας ειμαστε 2!!!!:p

Link to comment
Share on other sites

Αφού έχεις ενεργοποιήσει την "εμφάνιση των hidden ερχείων" στα Windows XP στο PC σου, χρησιμοποιείς έναν card reader και βάζεις την κάρτα μνήμης του κινητού, όπου εκεί θα φαίνονται όλοι οι φάκελοι και οι hidden (οπότε θα βλέπεις και τους SYS και PRIVATE). Σε αυτούς κάνεις δεξί κλικ και διαλέγεις την τελευταία επιλογή (ιδιότητες / properties). Στο μενού κάτω κάτω μπορείς να ξεκλικάρεις την επιλογή Ηidden, οπότε λογικά το κινητό θα μπορεί να κάνει Find και να βρίσκει και αυτούς τους φακέλους. Αν για κάποιο λόγο (αφού έχουν εμφανιστεί κανονικά) εξαφανιστούν πάλι απ' το κινητό, κάνεις ξανά με το PC την ίδια διαδικασία.... :)

 

Η μέθοδος μέσω PC, δουλεύει τουλάχιστον;

τα ξερω παιδια ολα αυτα, δεν ειμαι νουοπας :p

ετσι κανω αλλωστε και μεταφορα δεδομενων και τραγουδιων. το θεμα ειναι οτι στο xxxxxxxxxxxx ειχε πει καποιος οτι οταν εκανε unhidden καποιον απο αυτους τους φακελους στο Ν91, μετα εφαγε κολλημα και αναγκαστηκε να κανει φορματ :X

οποτε δε θελω να παρω το ρισκο :rolleyes:

 

@mario_fit, μη μασας :D

Link to comment
Share on other sites

file manager για N73ME που θα βρω???

 

γιατι ο Υ- Browser δεν...

 

Mια σελιδα πιο μισω στο post 2428 απο τον @nikoskat :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

εχει βγει και αναβαθμιση, η 0.91 :)

 

Ειχες δικιο :O

 

Αυτο ειναι :)

 

LonelyCatGames X-Plore 0.91 beta S60v3

 

http://www.rapiduploader.com/406822

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για να αποκρύπτουμε εικόνες και γενικα υπάρχει το best crypto.Αυτό έχω εγώ,υπάρχει μήπως κάτι καλύτερο?

Αυτο που θα ήθελα είναι αν υπάρχει κάποιο προγραμμα που οταν πηγαίνεις στις εικόνες να ζητάει κωδικο για να μπεις,κατι σαν τα μοτορολα για πχ.

Υπαρχει τετοιο πρόγραμμα?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για να αποκρύπτουμε εικόνες και γενικα υπάρχει το best crypto.Αυτό έχω εγώ,υπάρχει μήπως κάτι καλύτερο?

Αυτο που θα ήθελα είναι αν υπάρχει κάποιο προγραμμα που οταν πηγαίνεις στις εικόνες να ζητάει κωδικο για να μπεις,κατι σαν τα μοτορολα για πχ.

Υπαρχει τετοιο πρόγραμμα?

 

Υπάρχει το Smartguard Pro,το οποίο ζητά μόνο μία φορά κωδικό,όταν ανοίγεις την εφαρμογή.Είναι πιο πρακτικό από το Best Crypto.

Δεν ξέρω όμως αν έχει βγει κάποια έκδοση για το Symbian 3rd Edition.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει το Smartguard Pro,το οποίο ζητά μόνο μία φορά κωδικό,όταν ανοίγεις την εφαρμογή.Είναι πιο πρακτικό από το Best Crypto.

Δεν ξέρω όμως αν έχει βγει κάποια έκδοση για το Symbian 3rd Edition.

Απο ένα γρήγορο search στο xxxxxxxxxxxxx δεν υπάρχει εκδοση για 3rd edition..

Δλδ αυτο ζητάει μια φορά κωδικο πριν μπεις στις εικόνες για πχ?πιο πρακτικο έτσι.

το crypto τις αποκρυπτει τελειως,και πρεπει να ανοιγεις το προγραμμα,να τις επιλέγεις και να πατάς encrypt.

Μακάρι να υπάρχει καμία άλλη εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Mια σελιδα πιο μισω στο post 2428 απο τον @nikoskat :)

 

μου βγαζει "σφαλμα πιστοποιητικου"...

 

τι γινεται???

 

 

 

 

OK...

Link to comment
Share on other sites

μου βγαζει "σφαλμα πιστοποιητικου"...

 

τι γινεται???

 

 

 

 

OK...

 

To Οκ ειναι οτι ενταξη το εκανες εγκατασταση? :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

To Οκ ειναι οτι ενταξη το εκανες εγκατασταση? :)

 

ναι, επρεπε πρωτα να ξεκλειδωσω το τηλεφωνο...

 

που θα παει, θα μαθω...

 

 

 

ευχαριστω παντως για το ενδιαφερον...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για να αποκρύπτουμε εικόνες και γενικα υπάρχει το best crypto.Αυτό έχω εγώ,υπάρχει μήπως κάτι καλύτερο?

Αυτο που θα ήθελα είναι αν υπάρχει κάποιο προγραμμα που οταν πηγαίνεις στις εικόνες να ζητάει κωδικο για να μπεις,κατι σαν τα μοτορολα για πχ.

Υπαρχει τετοιο πρόγραμμα?

Κανείς?τίποτα?δεν υπάρχει τελικά?

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, αν σου ψαχουλεύει άλλος το τηλέφωνο σε πολύ μεγάλο βαθμό, μόνο το crypto υπάρχει αυτή τη στιγμή. Αλλά αν θέλεις απλά να κρύψεις κάποιες εικόνες από την έκθεση για να μην εμφανίζονται κατά λάθος, κοίτα εδώ στην τρίτη παράγραφο του μηνύματος.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν εχετε δει, αλλα στο xxxxxxxxxxxx εχουν ανεβασει το anisimb με το οποιο μπορεις να βαλεις κινουμενο operator logo αρκει η γλωσσα στο κινητο να ειναι η αγγλικη (xρειαζεται και το python). To δοκιμασα και δουλευει μια χαρα! Για να δουλεψει ομως και στις υπολοιπες γλωσσες πρεπει να πειραχτει ο κωδικας. Μηπως καποιος που γνωριζει μπορει να το κανει??:)

Εγω δοκιμασα συμφωνα με καποιες οδηγιες αλλα δεν τα καταφερα..

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν εχετε δει, αλλα στο xxxxxxxxxxxx εχουν ανεβασει το anisimb με το οποιο μπορεις να βαλεις κινουμενο operator logo αρκει η γλωσσα στο κινητο να ειναι η αγγλικη (xρειαζεται και το python). To δοκιμασα και δουλευει μια χαρα! Για να δουλεψει ομως και στις υπολοιπες γλωσσες πρεπει να πειραχτει ο κωδικας. Μηπως καποιος που γνωριζει μπορει να το κανει??:)

Εγω δοκιμασα συμφωνα με καποιες οδηγιες αλλα δεν τα καταφερα..

το ειδα κι εγω αλλα με χαλασε η αγγλικη γλωσσα, γιατι το symbian το εχω βολευτει στα ελληνικα, σε αντιθεση με τα windows πχ :p

ισως ο Porfyras μπορεσει να βοηθησει, αλλα εχει εξαφανιστει :p

 

το ειδα κι εγω αλλα με χαλασε η αγγλικη γλωσσα, γιατι το symbian το εχω βολευτει στα ελληνικα, σε αντιθεση με τα windows πχ :p

ισως ο Porfyras μπορεσει να βοηθησει, αλλα εχει εξαφανιστει :p

2 και οχι 3 αγελαδιτσες :p

δουλευει μια χαρα :D

 

http://img67.imageshack.us/img67/795/screenshot0009jn9.jpg

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους,

δεν ξερω αν αυτο το θεμα πρεπει να το βαλω εδω ή καπου αλλου, ας το φροντισουν οι moderators γιατι δεν ειχε ψρειαστει μεχρι τωρα να ανοιξω topic. Η ερωτηση μου ειναι αν υπαρχει προγραμμα για νοκια symbian οποιαδηποτε εκδοση ή σε απλα κινητα που να μπορει να κανει autoanswer χωρις να χρειαζεται να υπαρχει καποιο handsfree. Δηλαδη να παιρνεις τηλεφωνο και να απανταει χωρις να πατας κανενα κουμπι. Μου χρειαζεται αυτο για μια κατασκευη και αν καποιος μπορει να βοηθησει θα ημουν υποχρεος. Δεν με νοιαζει ουτε η εταιρεια, ουτε η πλατφορμα που θα εχει απλα χρειαζομαι ενα κινητο να μπορει να κανει autoanswer και το καλυτερο θα ηταν να ειναι και 3G.

ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

παίδες δώστε παρακαλώ οδηγίες για το κόλπο με το λογότυπο.ποια πορογραμμ περάσατε,αν είναι δυνατον καντε ένα ζιπάκι,και γενικα ένα οδηγο για το πως γίνεται.

 

ευχαριστώ

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...