Jump to content

[S60 3rd Edition] Εφαρμογές Symbian OS v9.1-v9.2


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το Ultimate Voice Recorder το δοκίμασα εγώ σε Ν73 και δεν κάνει μπιπ.

Μήπως δεν είναι επιλεγμένη η επιλογή στο Options>Settings>Warning beep = Off.

 

Κοίτα: Ο πιο σίγουρος τρόπος να μην κάνει μπιπ είναι στο αυτόματο:

Options>Settings>Automatic mode = On

Αν έχεις ανοιχτό το πρόγραμμα αρχίζει την ηχογράφηση αυτόματα χωρίς μπιπ.

 

Στο χειροκίνητο (έχοντας στο Off το Automatic mode) πρέπει με ανοιχτό το πρόγραμμα (ας είναι hiden) να πατήσεις # + 0 για να αρχίζει η ηχογράφηση. Σε αυτή την περίπτωση ακούγονται δύο δυνατά μπιπ από το πάτημα των πλήκτρων.

 

emena sto n73 mia doulevei kai mia den doulevei....allos me to idio problem??

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Αναφέρθηκε πιο πάνω ο εφαρμογή Advance Call Manager η οποία υπάρχει και στο xxxxxx... Το έχω εγκαταστήσει και είναι trial. Το κλείδι που έχει πως το βάζουμε??? Μόλις πάω να το κάνω activate προσπαθεία να συνδεθεί στο internet...

Please τα φώτα σας!

Link to comment
Share on other sites

σε μενα στο ν73 μου κανει beep....κανονικοτατα...

:mad: :mad:

το χει δοκιμασει κανεις αλλος σε 73 να μας πει....???

 

Εβαλες μεσα στις ρυθμισεις no beep?:worry:

myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

Εβαλες μεσα στις ρυθμισεις no beep?:worry:

 

φυσικα....

παθαίνω αυτο που ειπε ο john74 πιο πανω..

μια δουλευει και μια δεν δουλευει...

το ειχα ομως να γραφει σε wav...σημερα που το γυρισα σε amr δουλευει κανονικα χωρις μπιπ....:blink:

περιεργα πραγματα....:p

Link to comment
Share on other sites

Μπα! Κι εγώ σε wav το είχα. Σε 3 δοκιμαστικές κλήσεις που έκανα λειτούργησε χωρίς μπιπ. Τι λέει η ποιότητα στα amr; είναι μεγάλη η διαφορά από τα wav;

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Μπα! Κι εγώ σε wav το είχα. Σε 3 δοκιμαστικές κλήσεις που έκανα λειτούργησε χωρίς μπιπ. Τι λέει η ποιότητα στα amr; είναι μεγάλη η διαφορά από τα wav;

 

Πολυ καλη ποιοτητα ακουγετε πεντακαθαρα:)

myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

Αναφέρθηκε πιο πάνω ο εφαρμογή Advance Call Manager η οποία υπάρχει και στο xxxxxxxxxxxx... Το έχω εγκαταστήσει και είναι trial. Το κλείδι που έχει πως το βάζουμε??? Μόλις πάω να το κάνω activate προσπαθεία να συνδεθεί στο internet...

Please τα φώτα σας!

 

 

Please όποιος γνωρίζει ας μου απαντήσει!

Έχει λήξει η δοκιμαστική περίοδος...

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Please όποιος γνωρίζει ας μου απαντήσει!

Έχει λήξει η δοκιμαστική περίοδος...

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Φίλε μου το κλειδάκι δε δουλέυει!

Το πρόγραμμα θέλει registration μέσω internet και δεν έχει βγεί σπ*στήρι. Τουλάχιστον όχι ακόμα...

Η μόνη λύση είναι να την αγοράσεις αν τη χρειάζεσαι :)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Αναφέρθηκε πιο πάνω ο εφαρμογή Advance Call Manager η οποία υπάρχει και στο xxxxxxx... Το έχω εγκαταστήσει και είναι trial. Το κλείδι που έχει πως το βάζουμε??? Μόλις πάω να το κάνω activate προσπαθεία να συνδεθεί στο internet...

Please τα φώτα σας!

 

Φίλε μου, από ότι φαίνεται δε λειτουργεί το σπαστήρι.

Μπορείς να δοκιμάσεις όμως το Private.Call.And.Sms.Guard το οποίο νομίζω ότι κάνει τα ίδια με αυτό που ψάχνεις αλλά και πολύ περισσότερα ακόμα.

Μεταξύ άλλων διαθέτει διαμόρφωση Call Blacklist και SMS Blacklist, αυτόματη απόρριψη κλήσεων και μηνυμάτων, διαμόρφωση Call Babylist και SMS Babylist, αυτόματη απόκρυψη κλήσεων και μηνυμάτων, αυτόματη αποστολή sms, Browser με δυνατότητα κρυπτογράφησης αρχείων, ηχογράφηση κλήσεων (δεν ξέρω αν κάνει μπιπ όμως), αυτόματο κλείδωμα πληκτρολογίου, προσβάσεις σε κρυμμένα μηνύματα με κωδικό, αόρατη λειτουργία και διάφορα άλλα σχετικά.

 

Είναι πολυπρόγραμμα και δεν έχω δοκιμάσει ακόμα όλες τις δυνατότητές του, είναι πάρα πολλές.

xxxxxxxxxxxxxxx

κάποιος που το δοκίμασε καλύτερα, ας μας πει τη γνώμη του.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, από ότι φαίνεται δε λειτουργεί το σπαστήρι.

Μπορείς να δοκιμάσεις όμως το Private.Call.And.Sms.Guard το οποίο νομίζω ότι κάνει τα ίδια με αυτό που ψάχνεις αλλά και πολύ περισσότερα ακόμα.

Μεταξύ άλλων διαθέτει διαμόρφωση Call Blacklist και SMS Blacklist, αυτόματη απόρριψη κλήσεων και μηνυμάτων, διαμόρφωση Call Babylist και SMS Babylist, αυτόματη απόκρυψη κλήσεων και μηνυμάτων, αυτόματη αποστολή sms, Browser με δυνατότητα κρυπτογράφησης αρχείων, ηχογράφηση κλήσεων (δεν ξέρω αν κάνει μπιπ όμως), αυτόματο κλείδωμα πληκτρολογίου, προσβάσεις σε κρυμμένα μηνύματα με κωδικό, αόρατη λειτουργία και διάφορα άλλα σχετικά.

 

Είναι πολυπρόγραμμα και δεν έχω δοκιμάσει ακόμα όλες τις δυνατότητές του, είναι πάρα πολλές.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

κάποιος που το δοκίμασε καλύτερα, ας μας πει τη γνώμη του.

 

Σε ευχαριστώ πολύ!

Θα ακολουθήσω την συμβουλή σου...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ που το δοκίμασα νομίζω οτι καταναλώνει πολύ μπαταρία.

Αυτή την εντύπωση έχω.

Και στο 7610 που είχα το Sms Guard Pro μου την τέλειωνε πολύ γρήγορα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μήπως γνωρίζετε σε ποιό φάκελο βρίσκονται αποθηκευμένοι οι εργοστασιακοί ήχοι κλήσης; Τους ψάχνω με το Υ-browser και δεν τους βρίσκω πουθενά....:worry:
http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Ζ/data/sounds/digital/...... !!! :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Ζ/data/sounds/digital/...... !!! :)

Ευχαριστώ πολύ για την ακρίβεια και την αμεσότητα....:) :happy:

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

na rotiso mipos iparxei kanena programa gia na kano scandisk stin karta tu kinitu ? enoite to programa thelo na ine gia to kinito oxi gia to pc:)

i am back at last .....

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, μήπως ξέρετε που αποθηκεύονται τα μηνύματα στο 5500?

 

ρωτα εδω..

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=122278

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε,

 

Μπόρεσε κανείς να "αναβαθμίσει" με επιτυχία την έκδοση του Quick Office που περιλαμβάνεται στο Ν73;

 

Δοκίμασα και βγάζει "...πρόβλημα, ενσωματομένο μέρος..."

 

url: http://www.quickoffice.com/upgrade

 

Merci

Link to comment
Share on other sites

καινουργιος file manager, απο την Lonely cat games...αρα στελνει κλειδωμενα αρχεια :)

 

http://img471.imageshack.us/img471/7669/screenshot0131sb7.jpg

Link to comment
Share on other sites

καινουργιος file manager, απο την Lonely cat games...αρα στελνει κλειδωμενα αρχεια :)

 

* Protected folders on Symbian 9.x are not accessible

 

Αυτό τι ακριβώς σημαίνει; Ποια είναι τα προστατευόμενα αρχεία;

Link to comment
Share on other sites

* Protected folders on Symbian 9.x are not accessible

 

Αυτό τι ακριβώς σημαίνει; Ποια είναι τα προστατευόμενα αρχεία;

καποια αρχεια του συστηματος, ο φακελος sys για παραδειγμα, ο φακελος που ειναι τα θεματα, τα αρχεια *.jar των εγκατεστημενων java εφαρμογων και αλλα...ειναι αρκετα, θα καταλαβεις οταν παρεις το Ν95 :)

κανενας file manager δεν τα ανοιγει αυτα παντως.

Link to comment
Share on other sites

καποια αρχεια του συστηματος, ο φακελος sys για παραδειγμα, ο φακελος που ειναι τα θεματα, τα αρχεια *.jar των εγκατεστημενων java εφαρμογων και αλλα...ειναι αρκετα, θα καταλαβεις οταν παρεις το Ν95 :)

κανενας file manager δεν τα ανοιγει αυτα παντως.

 

Άνοιγμα των φακέλων Sys και Private μέσα από το κινητό:

 

Κι όμως τα ανοίγει ο file manager του κινητού (Διαχείριση αρχείων) σήμερα το ανακάλυψα κι εγώ κάπου στο δίκτυο και το επιβεβαίωσα:

Ανοίγεις τη Διαχείριση αρχείων* > Επιλογές > Εύρεση και στην ερώτηση για επιλογή μνήμης επιλέγεις την κάρτα. Στο πεδίο για εύρεση γράφεις "Sys" ή "Private" και βουαλά. Ανοίγουν κανονικότατα και από ό,τι λένε μπορείς κανονικά να κάνεις copy, paste, move, delete κτλ. (εφόσον βέβαια τα αρχεία δεν χρησιμοποιούνται εκείνη τη στιγμή).

 

*= Η Διαχείριση αρχείων πρέπει να βρίσκεται μέσα στο Μενού > Εργαλεία, δεν είμαι σίγουρος γιατί έχω μετακινήσει μερικούς φακέλους και δεν ξέρω αν είναι στην αρχική τους θέση.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Άνοιγμα των φακέλων Sys και Private μέσα από το κινητό:

 

Κι όμως τα ανοίγει ο file manager του κινητού (Διαχείριση αρχείων) σήμερα το ανακάλυψα κι εγώ κάπου στο δίκτυο και το επιβεβαίωσα:

Ανοίγεις τη Διαχείριση αρχείων* > Επιλογές > Εύρεση και στην ερώτηση για επιλογή μνήμης επιλέγεις την κάρτα. Στο πεδίο για εύρεση γράφεις "Sys" ή "Private" και βουαλά. Ανοίγουν κανονικότατα και από ό,τι λένε μπορείς κανονικά να κάνεις copy, paste, move, delete κτλ. (εφόσον βέβαια τα αρχεία δεν χρησιμοποιούνται εκείνη τη στιγμή).

 

*= Η Διαχείριση αρχείων πρέπει να βρίσκεται μέσα στο Μενού > Εργαλεία, δεν είμαι σίγουρος γιατί έχω μετακινήσει μερικούς φακέλους και δεν ξέρω αν είναι στην αρχική τους θέση.

ναι το ειδα, αλλα εμενα τον private δεν τον εμφανιζει, δεν ξερω γιατι. ειναι καλο κολπακι παντως :)

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...