Jump to content

Vivodi F.A.Q. & Comments


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα βγάλει καμιά νέα προσφορά η Vivo ή θα με χάσει από πελάτη? :O

 

Το σκέφτομαι σοβαρά για Forthnet 2 Play.

 

Τόσο καιρό έχει η Vivo δικό της δίκτυο και δεν το έχει αξιοποιήσει αρκετά μου φαίνεται (βλέπε Tellas και τώρα Forthnet με δωρεάν κλήσεις, φορητότητα, κλπ)

 

Επίσης μου χτυπάνε πολύ άσχημα τα συνεχή λάθη στους λογαριασμούς της Vivo.

Εντάξει κόβονται πιστωτικά, άλλα δεν έιναι σοβαρό τώρα να γίνεται συνέχεια.

Σε μένα προσωπικά έχει γίνει 3 φορές λάθος, όπου έπρεπε να μπω στη διαδικασία να τους παρω τηλ. (αν είσαι τυχερός σε μισή ώρα απαντάνε κλπ..)

 

Κατα τα άλλα δεν έχω κανένα άλλο παράπονο από Vivodi.

Όμως βλέπω ότι ο ανταγωνισμός αυξάνεται, και οφείλει και η Vivodi να βγάλει πακέτο "όλα σε ένα"...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Θα βγάλει καμιά νέα προσφορά η Vivo ή θα με χάσει από πελάτη? :O

 

Το σκέφτομαι σοβαρά για Forthnet 2 Play.

 

Τόσο καιρό έχει η Vivo δικό της δίκτυο και δεν το έχει αξιοποιήσει αρκετά μου φαίνεται (βλέπε Tellas και τώρα Forthnet με δωρεάν κλήσεις, φορητότητα, κλπ)

 

Επίσης μου χτυπάνε πολύ άσχημα τα συνεχή λάθη στους λογαριασμούς της Vivo.

Εντάξει κόβονται πιστωτικά, άλλα δεν έιναι σοβαρό τώρα να γίνεται συνέχεια.

Σε μένα προσωπικά έχει γίνει 3 φορές λάθος, όπου έπρεπε να μπω στη διαδικασία να τους παρω τηλ. (αν είσαι τυχερός σε μισή ώρα απαντάνε κλπ..)

 

Κατα τα άλλα δεν έχω κανένα άλλο παράπονο από Vivodi.

Όμως βλέπω ότι ο ανταγωνισμός αυξάνεται, και οφείλει και η Vivodi να βγάλει πακέτο "όλα σε ένα"...

 

 

PS. Ααα, και ελπίζω το Telefonet να μην ήταν η απάντηση σε Tellas και Forthnet, γιατί έχω φύγει ήδη... :rolleyes:

 

EDIT: Sorry για το double-post, τροποποίηση ήθελα να πατήσω αλλά έιχα συγχιστεί... :lol: :p

Link to comment
Share on other sites

Κατι θα κανει δεν μπορει να το αφησει ετσι...

Ισως ετοιμαζει κατι αρκετα καλο αλλα μονο για Αθηνα λογικα!!!

Link to comment
Share on other sites

Απ'την Πέμπτη 11 του μήνα με DSLphone και 2ΜΒ γραμμή, με αφήσανε χωρίς δίκτυο (άρα και χωρίς τηλέφωνο). Μετά από πολλές ώρες αναμονή με κινητό, μόλις χθες βρέθηκε κάποιος να μου πει οτι υπάρχει πρόβλημα σε καλώδιο και δε γνωρίζουν πότε θα αποκατασταθεί... 2-3 φορές έβγαλα γραμμή στο cs και παρακάλεσα να με πάρει κάποιος υπεύθυνος τηλ. στο κινητό αλλά τίποτα...

 

Τώρα αν αυτά δείχνουν σοβαρή αντιμετώπιση εταιρείας προς τους πελάτες της, τι να πω;

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη φιλε μου αλλα ποια εταιρια ειναι σοβαρη..?

Τα ιδια χαλια παντου!!

Link to comment
Share on other sites

gia sas paidia

 

pos tha mporousa ligo na tous trikso ta dontia sti vivodi??

i aitisi mou einai ( opos mou eipan) apo tis 29/11 ston OTE k exoume 19/1 k akoma den exo sindesi.

 

to paketo pou exo agorasei einai to cube sta 2mbs

Link to comment
Share on other sites

Δεν εισαι και ο πρωτος φιλε μου που περιμενει...

Και ενας φιλος μου το ιδιο..

Και του ελεγα μακρια απο την vivodi τωρα περιμενει σαν τον......

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα που μου ήρθε ο τελευταίος* λογαριασμός (αφού έχω ζητήσει διακοπή), μέσα στο φάκελο είχαν βάλει και αυτό:

 

http://img223.imageshack.us/img223/429/vivoab9.th.jpg

 

:lol: :p

Πράγματι αλλάζω γραμμή (αλλά σε άλλη εταιρία... :O )

 

 

 

* Περιμένω βέβαια και ένα πιστωτικό λογαριασμό από το τελευταίο λογιστικό λάθος... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ότι θα σου επιστρέψουν χρήματα;

 

Ε ναι! Δε νομίζω να μην μου τα πιστώσουν γιατί και γω δεν θα πληρώσω τον λογαριασμό... (και είναι και 2 μήνες) :shifty:

 

Αποκλείεται όμως! Και στις 2 προηγούμενες φορές που είχε γίνει λογιστικό λάθος μου πίστωσαν κανονικά τα χρήματα. Δεν έχω παράπονο. :rolleyes:

 

Εξάλλου επικοινώνησα τηλεφωνικά και μου το επιβεβαίωσαν το λάθος και την πίστωση στην οποία θα προχωρήσουν :)

Link to comment
Share on other sites

mal@#a

Ακριβως φιλε μου Πανο!!!

;) ;)

Σήμερα που μου ήρθε ο τελευταίος* λογαριασμός (αφού έχω ζητήσει διακοπή), μέσα στο φάκελο είχαν βάλει και αυτό:

 

http://img223.imageshack.us/img223/429/vivoab9.th.jpg

* Περιμένω βέβαια και ένα πιστωτικό λογαριασμό από το τελευταίο λογιστικό λάθος... :rolleyes:

 

Δεν ειναι και ασχημο...

:lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι! Δε νομίζω να μην μου τα πιστώσουν γιατί και γω δεν θα πληρώσω τον λογαριασμό... (και είναι και 2 μήνες) :shifty:

 

Αποκλείεται όμως! Και στις 2 προηγούμενες φορές που είχε γίνει λογιστικό λάθος μου πίστωσαν κανονικά τα χρήματα. Δεν έχω παράπονο. :rolleyes:

 

Εξάλλου επικοινώνησα τηλεφωνικά και μου το επιβεβαίωσαν το λάθος και την πίστωση στην οποία θα προχωρήσουν :)

 

 

Α...εφόσον τους χρωστάς είσαι οκ! Μετρητά είναι πάντα λίγο δύσκολο να επιστρέψουν όλες αυτές οι εταιρείες...

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω αυτο πιστευω αλλα στην Cosmoline επεστρεφαν μετρητα, ιδιαιτερα μικρα ποσα με επιταγες :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

περιμενα 2,5 μηνες για να ενεργοποιηση και τελικα απο τσαντιλα αποφασισα και εκανα αιτηση ακυρωσης...

τωρα περιμενω ηδη 2 εβδομαδες για την επιστροφη χρηματων ( αφου ηταν προπληρωμενο πακετο)

η εταιρια ειναι απαραδεκτη. Πιστωνει τα χρηματα ( καλα ειναι να μαζεψω και εγω απο χιλιαδες ατομα ενα ποσο και να το τοκιζω για μερικους μηνες..! )ευγε στην βιβοντι...ουστ!

 

 

υγ πιστευω οτι θα ταλαιπωρηθω και στην επιστροφη χρηματων

-Dell Axim x51v WM6 A03 RTM football

-HTC P3600 WM6 Gelly_01 :cool:

Link to comment
Share on other sites

Kαι καλα εκανες φιλε μου..

Απο οτι φανταζομαι εκανες αιτηση για shared llu σωστα..?

Εμενα δυο μηνες κανανε να με συνδεσουνε και εκανα αιτηση διακοπης και για να ξεμπλεξω πληρως απο αυτους μου πηρε αλλες 45 ημερες απο τοτε..

Καλα ξεμπερδεματα!!

Link to comment
Share on other sites

1oς μήνας με επ' αορίστου συνδρομή στη Vivodi,

και ενώ στο Internet αναφέρει 22 ευρώ (με ΦΠΑ) για 1024

 

ο λογαριασμός μου ήρθε 23,86 + ΦΠΑ = 28,40

 

 

:mad: :mad: :mad: :mad:

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

1oς μήνας με επ' αορίστου συνδρομή στη Vivodi,

και ενώ στο Internet αναφέρει 22 ευρώ (με ΦΠΑ) για 1024

 

ο λογαριασμός μου ήρθε 23,86 + ΦΠΑ = 28,40

 

 

:mad: :mad: :mad: :mad:

Mήπως ενεργοποιήθηκες γύρω στις 22 του Δεκέμβρη;

Ή μήπως είχες DSLCube και έληγε η αρχική του διάρκεια στις 21 του Δεκέμβρη;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν αντέχω άλλο ρε παιδιά.... Ακουστέ τουλάχιστον εσείς το πόνο μου....

 

Είπα να πουλήσω τον ΟΤΕ και να βάλω Vivodi, Telefonet 1024. Φαινόταν τόσο καλό....

 

Και πράγματι έκανα την αίτηση, 20 μέρες μου είπαν, ήρθαν στις 25, δε πειράζει λέω ήταν και γιορτές μέσα, πλην όμως ο τεχνικός όταν ολοκλήρωσε την εγκατάσταση μου είπε ότι δεν είχαν κάνει μυχτονομηση από τη πλευρά της Vivodi και ότι αύριο μεθαύριο θα λυνόταν…. Όπως καταλαβαίνετε δε λύθηκε, (Δευτέρα είχε έρθει ο τεχνικός), τη Τετάρτη το support μου είπε ως Παρασκευή, ήρθε και έφυγε η Παρασκευή και τη Τρίτη που πήρα είπαν ότι φταίει ο ΟΤΕ και ότι ως Παρασκευή θα έχει λυθεί. Ήρθε και πέρασε και η Παρασκευή και μου είπαν για την επόμενη Παρασκευή ( φταίει πάντα ο ΟΤΕ).σήμερα κλείνουμε ακριβώς 3 βδομάδες.

 

Δε ξέρω αν φταίει όντως ο ΟΤΕ, αλλά μου είναι εντελώς αδιάφορο. Δεν είμαι πελάτης του ΟΤΕ, της Vivodi είμαι και με έχουν γραμμένο… τους παίρνω κάθε 2 μέρες, περιμένω 20-30 λεπτά στο τηλέφωνο για να ακούσω «μέχρι μεθαύριο οπωσδήποτε»…

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

Κάτι άλλο πρέπει να στάζουν αλλά τέλος πάντων...

 

Μόλις σήμερα ήρθε κάποιος απ'την Vivo στο σπίτι (χωρίς να έχει ειδοποιήσει πριν φυσικά), και έψαχνε τις γραμμές... και το πόρισμα ήταν "όντως υπάρχει βλάβη και φταίει ο ΟΤΕ"...

 

Κάτι που το ξέρω απ'την προηγούμενη βδομάδα... και τον ΟΤΕ εγώ δεν τον ξέρω, εγώ τη Vivodi πληρώνω... συν οτι ενώ μας έχουνε πει οτι ο ΟΤΕ ενημερώθηκε και θα έχει λυθεί σε 8 εργάσιμες (σήμερα λήγουν) ο τεχνικός σήμερα είπε οτι αύριο θα στείλουν χαρτί στον ΟΤΕ.

 

ΑΙΣΧΟΣ!!! Πάμε για τρίτη εβδομάδα χωρίς γραμμή...

Link to comment
Share on other sites

1oς μήνας με επ' αορίστου συνδρομή στη Vivodi,

και ενώ στο Internet αναφέρει 22 ευρώ (με ΦΠΑ) για 1024

 

ο λογαριασμός μου ήρθε 23,86 + ΦΠΑ = 28,40

 

 

:mad: :mad: :mad: :mad:

 

Στη vivodi όπως και στα κινητά, στον πρώτο λογαριασμό πληρώνεις 1 πάγιο για τον επόμενο μήνα και πληρώνεις και αναλογικά από τη μέρα που έγινε η ενεργοποίηση μέχρι την έκδοση του λογαριασμού. Φυσιολογικό είναι.

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Mήπως ενεργοποιήθηκες γύρω στις 22 του Δεκέμβρη;

Ή μήπως είχες DSLCube και έληγε η αρχική του διάρκεια στις 21 του Δεκέμβρη;

 

 

ναι, στις 23/12 έληξε το DSLcube που είχα.

 

ουσιαστικά, πλήρωσα αναλογικά τις υπόλοιπες

μέρες του Δεκεμβρίου?? :rolleyes:

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

ναι, στις 23/12 έληξε το DSLcube που είχα.

 

ουσιαστικά, πλήρωσα αναλογικά τις υπόλοιπες

μέρες του Δεκεμβρίου?? :rolleyes:

Φυσικά, και δεν καταλαβαίνω τι εξυπηρετεί το ειρωνικό smiley.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν αντέχω άλλο ρε παιδιά.... Ακουστέ τουλάχιστον εσείς το πόνο μου....

 

Είπα να πουλήσω τον ΟΤΕ και να βάλω Vivodi, Telefonet 1024. Φαινόταν τόσο καλό....

 

Και πράγματι έκανα την αίτηση, 20 μέρες μου είπαν, ήρθαν στις 25, δε πειράζει λέω ήταν και γιορτές μέσα, πλην όμως ο τεχνικός όταν ολοκλήρωσε την εγκατάσταση μου είπε ότι δεν είχαν κάνει μυχτονομηση από τη πλευρά της Vivodi και ότι αύριο μεθαύριο θα λυνόταν…. Όπως καταλαβαίνετε δε λύθηκε, (Δευτέρα είχε έρθει ο τεχνικός), τη Τετάρτη το support μου είπε ως Παρασκευή, ήρθε και έφυγε η Παρασκευή και τη Τρίτη που πήρα είπαν ότι φταίει ο ΟΤΕ και ότι ως Παρασκευή θα έχει λυθεί. Ήρθε και πέρασε και η Παρασκευή και μου είπαν για την επόμενη Παρασκευή ( φταίει πάντα ο ΟΤΕ).σήμερα κλείνουμε ακριβώς 3 βδομάδες.

 

Δε ξέρω αν φταίει όντως ο ΟΤΕ, αλλά μου είναι εντελώς αδιάφορο. Δεν είμαι πελάτης του ΟΤΕ, της Vivodi είμαι και με έχουν γραμμένο… τους παίρνω κάθε 2 μέρες, περιμένω 20-30 λεπτά στο τηλέφωνο για να ακούσω «μέχρι μεθαύριο οπωσδήποτε»…

 

 

Ειναι απιστευτο!!!!

 

Πηρα σημερα παλι τηλεφωνο και η κοπελια στο τηλεφωνικο μου ειπε οτι δεν ξερει ποτε θα φτιαχτει!!!

 

Τους εστειλα email, λετε να μου απαντησουν?

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...