Jump to content

[S60 3rd Edition] Εφαρμογές Symbian OS v9.1-v9.2


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κανονικα δε μπορουμε στο Ν91 να βαλουμε γραμματοσειρες, αρα αυτο που προτεινες δεν ηταν για μενα :p

 

ελα ομως που γινεται. αν βγαλεις το καπακι της μπαταριας απενεργοποιειται ο σκληρος και ετσι κανεις δουλεια :happy:

 

@mario_fit σου απαντησε ο Nikos_s3, γι'αυτο δεν απαντησα :)

 

Δεν φαντάζεσαι τι χαρά μου έδωσες μόλις τώρα .:)

Σύντομα θα γίνω κι εγώ κάτοχος σκληρού :rolleyes:

Μια απορία:

Και πού ξέρει ο Πύθωνας και χρησιμοποιεί αυτή τη γραμματοσειρά;

Θα επηρεάσει αυτή όλα τα προγράμματα όπου γράφουμε ή έχουν ελληνικά;

Εάν δώσεις print appuifw.available_fonts() θα δεις ότι το pydict έπαιρνε απο rom. Αφού όμως οι extra γραμματοσειρές υπερισχύουν ....;)

Πουθενά, παρόλα αυτά δεν θα δεις αυτήν την γραμμ/ρά πλην του pydict.

Όλα καλά στο τηλ., όλα καλά στις υπόλοιπες εφαρμογές (τουλάχιστον αυτές που έχω εγω εγκατεστημένες) Αν προσέξεις κανένα conglict , πες το !

Τετραγωνάκια και πάλι τετραγωνάκια...

μήπως φταίει το οτι έχω κάνει αναβάθμιση;

δε μπορώ να το εξηγήσω.

Νομίζω και ελπίζω να λύσεις και συ το πρόβλημα.

Πίστεψέ με θα κοιμάμαι καλύτερα !!!:happy:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΟΚ. Ρώτησα για να ξέρω. Αφού αυτή τη στιγμή δεν αντιμετωπίζω πρόβλημα, δε θα την εγκαταστήσω. Κράτησα όμως δια παν ενδεχόμενο τη γραμματοσειρά και τις οδηγίες (σε ένα .txt) στο δίσκο μου.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Μετέτρεψα 3 .ttf γραμματοσειρές σε .gdr , ώστε να μπορούν να χρησιμοποιηθούν απο τα python ελληνικά μας λεξικά με σωστό πολυτονισμό.

P.S.= Φυσικά μπορεί ο καθένας να πειραματιστεί με δικές του ή ακόμη καλύτερα να αφήσει τις default ως έχουν (εαν φυσικά δεν ενοχλεί η διαστρέβλωση των αρχαίων ελληνικών στην ετυμολογία)

http://www.rapiduploader.com/662550

P.S.= Προσωπικά μου αρέσει η alkaios bold.

Την kadmos την μετέτρεψα με μικρότερο μέγεθος γραμ/ράς το 14, που σημαίνει πως απευθύνεται σε φίλους με μικροπροβλήματα όρασης

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κάποιος explorer σαν το ''FEXplorer''?

 

O FExplorer για 3rd Edition δεν έχει βγει ακόμα. Θεωρείται (και φυσικά είναι :)) ίσως η πιο πολυαναμενόμενη εφαρμογή για τη νέα πλατφόρμα, καθώς δεν υπάρχει διαθέσιμος file explorer αντάξιός του μέχρι στιγμής.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

O FExplorer για 3rd Edition δεν έχει βγει ακόμα. Θεωρείται (και φυσικά είναι :)) ίσως η πιο πολυαναμενόμενη εφαρμογή για τη νέα πλατφόρμα, καθώς δεν υπάρχει διαθέσιμος file explorer αντάξιός του μέχρι στιγμής.

 

Προς το παρον εγω παντως εχω βολευτει με τον Y-Browser..

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρον εγω παντως εχω βολευτει με τον Y-Browser..

 

Γνωρίζω ότι υπάρχει ο Y-browser (και φυσικά ο Profi Explorer για αποστολή κλειδωμένων αρχείων), αλλά όταν έρθει ο FExplorer, ο Y-explorer απλά θα σβηστεί από το χάρτη (κατά την ταπεινή μου γνώμη πάντα :))

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζω ότι υπάρχει ο Y-browser (και φυσικά ο Profi Explorer για αποστολή κλειδωμένων αρχείων), αλλά όταν έρθει ο FExplorer, ο Y-explorer απλά θα σβηστεί από το χάρτη (κατά την ταπεινή μου γνώμη πάντα :))

 

Καπως ετσι το βλεπω κι εγω το θεμα!;)

Αλλα προς το παρων ειδικα με τον profi(για τον λογο που λες) εχουμε βοηθηθει αρκετα!;)

 

Οπως και να εχει ειμαστε εν αναμονη του FExplorer!!!:!:

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω κάποιο πρόγραμμα κλειδώματος πληκτρολογίου που να μην κλειδώνει στα εσωτερικά μενού και φυσικά να έχει auto-start...Γνωρίζετε κάποιο σχετικό;;;:worry:
http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω κάποιο πρόγραμμα κλειδώματος πληκτρολογίου που να μην κλειδώνει στα εσωτερικά μενού και φυσικά να έχει auto-start...Γνωρίζετε κάποιο σχετικό;;;:worry:

 

αυτο σου κανει??

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η παρακάτω εφαρμογή σου προσφέρει τη δυνατότητα να επεξεργάζεσαι,καθώς και να δημιουργείς αρχεία Word;

xxxxxxxxxxxxxxx

 

Την δοκίμασε κάποιος;

Θα είναι εξαιρετικά χρήσιμη αν τελικά σου παρέχει την παραπάνω δυνατότητα.

Link to comment
Share on other sites

αυτο σου κανει??

xxxxxxxxxxxxxxxx

Ευχαριστώ, αλλά δεν ζήτησα άλλο ένα πρόγραμμα auto lock....:confused:

 

....Αλλά ένα πρόγραμμα που :

 

1) να μην κλειδώνει το πληκτρολόγιο στην περιήγηση των εσωτερικών μενού....

 

2) Να επανακινείται αυτόματα μετά την εκκίνηση του τηλεφώνου...

 

Όσοι έχουν την πρόθεση να βοηθήσουν, εφόσον έχουν τεστάρει και χρησιμοποιούν κάποιο τέτοιο πρόγραμμα, ας βοηθήσουν....:O

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζω ότι υπάρχει ο Y-browser (και φυσικά ο Profi Explorer για αποστολή κλειδωμένων αρχείων), αλλά όταν έρθει ο FExplorer, ο Y-explorer απλά θα σβηστεί από το χάρτη (κατά την ταπεινή μου γνώμη πάντα :))

 

 

Συμφωνω μαζί σου.

Εγώ θα προτιμούσα τον fileman.Είχα μείνει απόλυτα ικανοποιημένος

και αν κυκλοφορούσε πάλι,ο Y-Browser θα έπερνε πόδι με την μια.

 

Υπάρχει περίπτωση να κυκλοφορήσει ο fileman?Αν ξέρει κάτι κάποιος ας μου απαντήσει.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, αλλά δεν ζήτησα άλλο ένα πρόγραμμα auto lock....:confused:

 

....Αλλά ένα πρόγραμμα που :

 

1) να μην κλειδώνει το πληκτρολόγιο στην περιήγηση των εσωτερικών μενού....

 

2) Να επανακινείται αυτόματα μετά την εκκίνηση του τηλεφώνου...

 

Όσοι έχουν την πρόθεση να βοηθήσουν, εφόσον έχουν τεστάρει και χρησιμοποιούν κάποιο τέτοιο πρόγραμμα, ας βοηθήσουν....:O

 

μεχρι τωρα δεν εχω βρει κατι που να κλειδωνει μονο στην standby screen... προσωπικα χρησιμοποιω το handy keylock 1.02 και ειμαι ευχαριστημενος.εχει και autostart που θες.θα το βρεις στα links της υπογραφης μου....:D

Link to comment
Share on other sites

το pc suite ποση ωρα σας κανει να παρει back up μονο τη μνημη τηλεφωνου; μηπως 2-3 μερες; :p :O

 

edit: ακυρο, ενταξει δεν αργει αλλα τα μηνυματα τα κραταει; δε λεει τιποτα σχετικο :stupid:

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση να κυκλοφορήσει ο fileman?Αν ξέρει κάτι κάποιος ας μου απαντήσει.

 

Μακάρι να κυκλοφορούσε. Δεν ξέρω όμως κάτι σχετικό. Εγώ στο 3230 μου (OS7) έχω και τους τρεις browsers πάντως (FExplorer, Fileman, ProfiExplorer) και απορώ πώς θα ξεσυνηθίσω όταν πάρω τηλέφωνο 3rd Edition.

Και να ήταν μόνο οι File browsers... :(

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

file mou min paideyesai.kanesto google anazitisi to "super"kai katebaseto.tha exeis poiotita dvd sto kinito sou.einai kai free:grin: :grin: :grin:
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Καταρχήν στο N73 Music, υπάρχει τρόπος να μην τρέχει η Μουσική συνέχεια(δλδ όταν πατάω πατημένο το κοθμπί για το μενού να δω ποιες εφαρμογές τρέχουν, είναι πάντα ανοιχτή η Μουσική) γιατί μάλλον θα χρησιμοποιώ το LCG Jukebox. Επίσης, επειδή προφανώς κάποια στιγμή θα γεμίσει η έκθεση με εικόνες και βίντεο, και υποθέτω ότι δεν θα είναι εύκολη η πρόσβαση γιατί θα αργεί να φορτώσει, υπάρχει λύση γι' αυτό. Βρήκα να λέτε για το Resco Viewer. Είναι καλή λύση;
Link to comment
Share on other sites

Για να μην τρέχει συνέχεια η μουσική, μπορείς να την κλείσεις πηγαίνοντας μέσα από το μενού του Player στον "Ισοσταθμιστή" (Εκουαλάιζερ) και εκεί πατώντας "Επιλογές" υπάρχει η επιλογή "Έξοδος". Δεν έχω ΜΕ αλλά έχει αναφερθεί σε προηγούμενα ποστ.

 

Το Resco είναι η καλύτερη λύση για να έχεις τις εικόνες σου τακτοποιημένες σε φακέλους αλλά δεν αλλάζει τίποτα στην έκθεση, όπως ήταν θα είναι, απλά με το Resco μπορείς να τα βρίσκεις πιο εύκολα. Υπ' όψιν, είναι μόνο για εικόνες, όχι για video.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Να 'σαι καλά φίλε μου. Σωστή η λύση που έδωσες. Εμ, 100+ σελίδες είναι αυτές, που να τις ψάξω όλες. Πάντως αργεί το κινητό όταν πηγαίνεις στην έκθεση->εικόνες/βίντεο όταν είναι ψιλογεμάτη?
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι πιο πολύ αργεί στο ξεκίνημα (άνοιγμα από κατάσταση off) γιατί ψάχνει για τις αντιστοιχίες των μικρογραφιών. Αν διαγράψεις μια εικόνα μέσω Resco ή Y-Browser, στην έκθεση βγάζει ένα κενό εικονίδιο (σπασμένο). Μόλις όμως κάνεις επανεκκίνηση, αυτό εξαφανίζεται.

Στο άνοιγμα της έκθεσης δε μου φάνηκε να πάιζει ρόλο ο αριθμός των φωτό. Δεν είμαι και σίγουρος όμως.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

παιδια με ποιον browser mporo na steilw atachment se mail mesw tim plus xerei kaneis?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...