Jump to content

Ταινίες: Προτάσεις - Κριτική


nelly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

paidia kserete tin tainia FINAL DESTINATION (1.2.3) ????

 

 

mipos kserete alles tainies paromoies me to FINAL DESTINATION??

 

An den kserete pia einai deite ayto to link einai to FINAL DESTINATION 1

 

 

http://www.imdb.com/title/tt0195714/

 

 

O skopos tis tainias einai o xaros o opoios prospathei na skotwsei kapious anthrwpous me tin seira pou o idios thelei skotwnontas tous me frixto tropo

 

(komena kefalia.komena podia.komena xeria.k.a)

 

 

Φίλε μου άν κατάλαβα καλά, λογικά θα ενδιαφέρεσαι και σε ταινίες όπου, λίγο-πολύ, κεντρικό πρόσωπο είναι ο Θάνατος-παύλα-Χάρος-παύλα-Μοίρα-παύλα-όπως-αλλιώς-τον-λένε-these-days! Σωστά;;

 

Να σου προτείνω λοιπόν την παρακάτω ταινία για ένα και μόνο λόγο! Για το τέλος της. Σε προειδοποιώ ότι είναι ό,τι χειρότερο έχω δεί τον τελευταίο καιρό απο thriller, ΑΛΛΑ!, μου άρεσε πάρα πολύ το τέλος ώς προς το νόημα που βγάζει... Με επιρρέασε δέ τόσο πολύ που ακόμη και σήμερα κάποια στιγμή το σκεφτόμουν. Η ταινία αυτή δεν είναι άλλη απο το Reeker... Πρώτη φορά βλέπω τόσο ωραίο τέλος, προσκολλημένο σε μιά τόσο χάλια ταινία.... Τί να πώ πλέον!

 

Δείτε τη κι εσείς οι υπόλοιποι, ξέροντας όμως τί πάτε να κάνετε. Στην αρχή κάτι πάει να πεί η ταινία αλλά απο τη μέση και μετά καταφέρνει και φτάνει σε απύθμενα βάθη βλακίας! Όσο για το άν τουλάχιστον είναι τρομακτική, ισχύει το ίδιο. Ίσως λίγο στην πρώτη μισή ώρα. Μετά... χέστ@ και κ@τούρ@ τα! :lol:

http://img226.imageshack.us/img226/7379/ls035gm.gif

Τί ακριβώς είπαμε ότι έγινε την 11η Σεπτεμβρίου;..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ναι, όντως είχε περίεργο τέλος το Reeker (not sure if it was good,though)

 

Όλη η ταινία πάντως ψιλο-μάπα ήταν!

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

το αρωμα του δολοφονου ωραιο?

 

για το straight story εχω να πω οτι εμεινα ικανοποιημενος..απλα μου φανηκε καπως.. που παντου εβλεπες στην αρχη ΜΟΝΟ ομοφυλόφιλους...ξενερωσα..!

κατα τα αλλα καλη ταινια και ειχε γελιο ..:)

Link to comment
Share on other sites

το αρωμα του δολοφονου ωραιο?

 

kali tainia kai pisteuo pos axizei na ti deis, an kai en einai oute tromaktiki, oute peripeteia opos polloi nomizoun.

[sigpic][/sigpic]

I Am, by any practical defintion of the words, foolproof and incapable of error. - HAL9000

Link to comment
Share on other sites

αχ παιδιά τί να πω;μάλλον από που να πρωτοξεκινήσω;

λοιπόν θεωρώ αξιόλογη ταινία το straight story, έξυπνο σενάριο και με επίλογο μάι συμβουλή στην ευαιθησία του συγκεκριμένου κοινωνικού θέματος.

τώρα για το άρωμα;χμ ωραία ταινία, δεν περίμενα οτι θα μου άρεσε τόσο. και ο ηθοποιός τον πρωταγωνιστικό ρόλο είναι εξαίσιος.

βέβαια δεν έγραψα κάτι το ιδιαίτερο.

πήγα χθες και είδα το ποτραίτο. δεν περίμενα οτι θα με αγγίξει τόσο πολύ. επηρεάστηκα αρκετά, γύρισα στο σπίτι και δεν χαμογέλασα μέχρι που κοιμήθηκα.

μία απορία έχω και θα ηθελα να μου απαντήσει κάποιος που την είδε. στο τέλος η ντιάν {νικόλ κίντμαν} γίνεται λεσβεία;

αυτό που έχω να πω επηρεασμένη από την συγκεκριμμένη ταινία είναι: θέλω τόσο πολύ να ζήσω ένα συναίσθημα οπως εκείνο που έζησε η πρωταγωνίστρια.

Link to comment
Share on other sites

Loipon paides exo na proteino ena korifaio aisthimatiko-koinoniko dvd...to hmerologio...exei na kanei me ton erota dio anthropon apo diaforetika koinonika stromatapou...ktl.
Link to comment
Share on other sites

Oποιος ειναι splatter-ας,gore-ας,extreme violent-ας, και ολα τα συναφη, εχω να προτεινω μια b-movie η οποια ομως ειναι για ολα τα λεφτα πραγματικα.:happy:

Λεγεται Riki Oh -The story of Ricky!

Ειναι κινεζικη-ιαπωνεζικη (κατι τετοιο εν παση περιπτωση) και η δραση που εχει αυτο το εργο, αλλα ιδιατερα το αιμα, και τα εφε γυρω απο αηδιαστικο-κουφες καταστασεις ειναι παρα πολυ καλα!

Απο την αρχη μεχρι το τελος,δεινει ρεσιταλ γυρω απο τετοιου ειδους εφε!

Θελετε cult;

Θελετε Βια;

Θελετε απιστευτες καταστασεις;

Riki Oh!.&-(Σαν διαφημιση ακουστηκε στο τελος.:p )

Για αυτα που δινει και το ειδος της ταινιας προσωπικα του βαζω 9!!!!:D

(μην ψαξετε για βαθυτερα νοηματα,μην σπασετε το κεφαλι σας να βρειτε πως γινεται ο Riki να μπορει να σπασει με μπουνια απο ενα καροτο,ενα κεφαλι εως εναν τσιμεντενιο τοιχο,μην ψαχνετε λογικη!Απλως δειτε το αν ειστε φαν τετοιων ταινιων!)

Link to comment
Share on other sites

Απόψε με την παρέα λέμε να πάμε σινεμά και είμαστε ανάμεσα στην Κατάρα 2 και στο The Prestige. Ποιό απ'τα δύο προτείνετε και γιατί;

[sIGPIC][/sIGPIC]

"To Be or Not to Be a Snarf"?

That's the real question!

Link to comment
Share on other sites

Απόψε με την παρέα λέμε να πάμε σινεμά και είμαστε ανάμεσα στην Κατάρα 2 και στο The Prestige. Ποιό απ'τα δύο προτείνετε και γιατί;

 

Εξαρτάται από την παρέα. Αν είστε fan των ταινιών τρόμου, τότε την Κατάρα. Ακόμη και αν είναι πατάτα - που μάλλον θα είναι - θα περάσετε καλά σχολιάζοντας την.

 

Στην περίπτωση που θέλετε να δείτε μία ταινία η οποία - μάλλον - αξίζει και δεν σε φοβίζει η πιθανότητα να είναι ίσως βαριά και όχι τόσο action όσο δείχνει στο trailer, τότε Prestige.

 

Πάντως εγώ αύριο πάω Prestige... :p

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται από την παρέα. Αν είστε fan των ταινιών τρόμου, τότε την Κατάρα. Ακόμη και αν είναι πατάτα - που μάλλον θα είναι - θα περάσετε καλά σχολιάζοντας την.

 

Στην περίπτωση που θέλετε να δείτε μία ταινία η οποία - μάλλον - αξίζει και δεν σε φοβίζει η πιθανότητα να είναι ίσως βαριά και όχι τόσο action όσο δείχνει στο trailer, τότε Prestige.

 

Πάντως εγώ αύριο πάω Prestige... :p

 

Mάλλον στο Prestige θα πάμε κι εμείς, γιατί οι περισσότεροι εκεί θέλουν, αν και μας αρέσουν και οι ταινίες τρόμου. Απ'ότι φαίνεται θα καταλήξουμε εκείνη τη στιγμή, γιατί είμαστε πάντα της τελευταίας στιγμής!:p

Αλλά όπως προείπα, η ζυγαριά γέρνει προς το Prestige. Ελπίζω να μην απογοητευτούμε.

[sIGPIC][/sIGPIC]

"To Be or Not to Be a Snarf"?

That's the real question!

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το ίδιο - και για εσάς, αλλά και για εμάς...

 

Όποια ταινία πάντως κι αν δείτε, αναμένουμε εντυπώσεις!

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Όποια ταινία πάντως κι αν δείτε, αναμένουμε εντυπώσεις!

Τελικά όπως ήταν αναμενόμενο πήγαμε στο Prestige κι απ'ότι φάνηκε κάναμε τη σωστή επιλογή. Η ταινία είναι απλά εκπληκτική!

Τι να πρωτοπείς; Για το σφιχτογραμμένο σενάριο; Για το ότι σε κρατάει καθηλωμένο απ' την αρχή ως το τέλος; Για το ότι οι διάλογοι είναι εξαιρετικοί, χωρίς πολυλογίες και αχρείαστες φλυαρίες;

Γενικά, πολύ καλοπροσεγμένη δουλειά με τη σκηνοθεσία του απίθανου Κρίστοφερ Νόλαν και με τις εξαιρετικές ερμηνείες των βασικών πρωταγωνιστών Χιου Τζάκμαν και Κρίστιαν Μπέιλ. Ειδικά ο Μπέιλ δίνει ρέστα! Άψογος! Φυσικά αξίζει να αναφερθούμε και στον Μάικλ Κέιν που για ακόμη μία φορά αποδεικνύει πόσο καταξιωμένος ηθοποιός είναι. 10/10 από μένα, γιατί δεν είναι απλώς μία ταινία για να περάσει ευχάριστα η ώρα σου, αλλά γιατί έχει και κάτι να πει. Συστήνεται ανεπιφύλακτα. Α must see!

 

VeCo, περιμένουμε και τις δικές σου εντυπώσεις αύριο βράδυ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

"To Be or Not to Be a Snarf"?

That's the real question!

Link to comment
Share on other sites

και μένα μου άρεσε το Straight Story και ως σενάριο αλλά κυρίως γιατί στο τέλος της ταινίας περνάει ένα μήνυμα σε όλους αυτούς που κατακρίνουν την επιλογή κάποιου να είναι ομοφυλόφυλος.. "Είναι παιδί μας και το αγαπάμε" ...

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Little Miss Sunshine

Αρκετά καλή! Αν και στην αρχή δεν σου πολυγεμίζει το μάτι, παρόλαυτα έχει πολύ καλές ερμηνείες.

Δεν θα τη χαρακτήριζα καθαρά κωμωδία καθώς βγάζει ένα ¨γλυκόπικρο¨ γέλιο (κάπου το άκουσα αυτό και μαρεσε... :p )

 

Το τέλος επίσης έχει πολύ φάση, αν και θα μάρεσε να τελείωνε όταν σηκώνεται ο άλλος και φωνάζει ¨you rock¨ (Τα άλλα ήταν περιττά κατά τη γνώμη μου και το χαλάνε κάπως...:O )

 

Link to comment
Share on other sites

VeCo, περιμένουμε και τις δικές σου εντυπώσεις αύριο βράδυ.

 

Απόλυτα εντυπωσιασμένος! Αν και βρήκαμε εισιτήρια στη δεύτερη σειρά και στραβολαιμιάσαμε, η ταινία ήταν καθηλωτική.

 

Η σκηνοθεσία ήταν εξαιρετική, από τις καλύτερες που έχω δει φέτος. Το σενάριο ήταν το καλύτερο που έχω δει στη φετινή σεζόν και το λέω αυτό γιατί δεν είχε τίποτα το περιττό, κανέναν αχρείαστο διάλογο.

 

Οι ερμηνείες των πρωταγωνιστών ήταν ιδιαίτερα υψηλού επιπέδου. Τόσο ο Μπέηλ, όσο ο Τζάκμαν αλλά και ο Κέην, έμοιαζαν λες και δεν υποδύονταν τους χαρακτήρες της ταινίας, αλλά τους ζούσαν. Ιδιαίτερη μνεία στον Μπόουι, αλλά και τον Σέρκις.

 

Γενικά είναι πραγματικά μία από τις καλύτερες ταινίες της σεζόν και συστήνεται ανεπιφύλακτα.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Γενικά είναι πραγματικά μία από τις καλύτερες ταινίες της σεζόν και συστήνεται ανεπιφύλακτα.

 

Το'ξερα ότι θα σου άρεζε. Δεν πιστεύω πως υπάρχει κάποιος που να έχει παρακολουθήσει αυτή την ταινία και να απογοητεύτηκε. Νομίζω πως είναι ένα αριστούργημα, χωρίς να θέλω ν' ακουστώ υπερβολικός.

[sIGPIC][/sIGPIC]

"To Be or Not to Be a Snarf"?

That's the real question!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά όπως ήταν αναμενόμενο πήγαμε στο Prestige κι απ'ότι φάνηκε κάναμε τη σωστή επιλογή. Η ταινία είναι απλά εκπληκτική!

Τι να πρωτοπείς; Για το σφιχτογραμμένο σενάριο; Για το ότι σε κρατάει καθηλωμένο απ' την αρχή ως το τέλος; Για το ότι οι διάλογοι είναι εξαιρετικοί, χωρίς πολυλογίες και αχρείαστες φλυαρίες;

Γενικά, πολύ καλοπροσεγμένη δουλειά με τη σκηνοθεσία του απίθανου Κρίστοφερ Νόλαν και με τις εξαιρετικές ερμηνείες των βασικών πρωταγωνιστών Χιου Τζάκμαν και Κρίστιαν Μπέιλ. Ειδικά ο Μπέιλ δίνει ρέστα! Άψογος! Φυσικά αξίζει να αναφερθούμε και στον Μάικλ Κέιν που για ακόμη μία φορά αποδεικνύει πόσο καταξιωμένος ηθοποιός είναι. 10/10 από μένα, γιατί δεν είναι απλώς μία ταινία για να περάσει ευχάριστα η ώρα σου, αλλά γιατί έχει και κάτι να πει. Συστήνεται ανεπιφύλακτα. Α must see!

 

VeCo, περιμένουμε και τις δικές σου εντυπώσεις αύριο βράδυ.

 

Απόλυτα εντυπωσιασμένος! Αν και βρήκαμε εισιτήρια στη δεύτερη σειρά και στραβολαιμιάσαμε, η ταινία ήταν καθηλωτική.

 

Η σκηνοθεσία ήταν εξαιρετική, από τις καλύτερες που έχω δει φέτος. Το σενάριο ήταν το καλύτερο που έχω δει στη φετινή σεζόν και το λέω αυτό γιατί δεν είχε τίποτα το περιττό, κανέναν αχρείαστο διάλογο.

 

Οι ερμηνείες των πρωταγωνιστών ήταν ιδιαίτερα υψηλού επιπέδου. Τόσο ο Μπέηλ, όσο ο Τζάκμαν αλλά και ο Κέην, έμοιαζαν λες και δεν υποδύονταν τους χαρακτήρες της ταινίας, αλλά τους ζούσαν. Ιδιαίτερη μνεία στον Μπόουι, αλλά και τον Σέρκις.

 

Γενικά είναι πραγματικά μία από τις καλύτερες ταινίες της σεζόν και συστήνεται ανεπιφύλακτα.

 

Για να σας άρεσε τόσο πρέπει να είναι πολύ καλή!Ειδικά εσύ Veco είσαι πολύ αυστηρός κριτής!Θα πάω να τη δω οπωσδήποτε αυτήν την εβδομάδα...α να ρωτήσω κ κάτι...είναι θρίλερ εχει σημεία που τρομάζεις δλδ?

Link to comment
Share on other sites

Για να σας άρεσε τόσο πρέπει να είναι πολύ καλή!Ειδικά εσύ Veco είσαι πολύ αυστηρός κριτής!Θα πάω να τη δω οπωσδήποτε αυτήν την εβδομάδα...α να ρωτήσω κ κάτι...είναι θρίλερ εχει σημεία που τρομάζεις δλδ?

 

Mπα, δε θα το έλεγα ότι έχει σημεία που τρομάζεις. Ούτε θρίλερ θα το χαρακτήριζα. Να το δεις, είναι πάρα πολύ καλή ταινία. Έχει μυστήριο, αγωνία, ανατροπές καθ'όλη τη διάρκεια της και σε κρατά καθηλωμένο. Πιστεύω πως δε θα απογοητευτείς.

 

(P.S. Ούτε εγώ είμαι εύκολος κριτής όταν πρόκειται για ταινίες. ;) )

[sIGPIC][/sIGPIC]

"To Be or Not to Be a Snarf"?

That's the real question!

Link to comment
Share on other sites

Για να σας άρεσε τόσο πρέπει να είναι πολύ καλή!Ειδικά εσύ Veco είσαι πολύ αυστηρός κριτής!Θα πάω να τη δω οπωσδήποτε αυτήν την εβδομάδα...α να ρωτήσω κ κάτι...είναι θρίλερ εχει σημεία που τρομάζεις δλδ?

 

Καμία σχέση. Απλά να φροντίσεις να μην αφαιρεθείς γιατί έχει συνεχή flashbacks...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

paidia thelw na mou proteinetai ΘΡΙΛΕΡ tainies kai otan lew ΘΡΙΛΕΡ tainies ennow na kovoun oloklirwtika tin anasa!

 

kserete???

 

peite mou oses kserete!

 

thankssss!!

honda astrea supra 109 (piston narita 53 cm,kentroforos f200 1o stadio fuego,karmpilater 22ari shark,racing,lastixa veerubber.eksatmisi sebring.xrwma prasino laxani.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

paidia thelw na mou proteinetai ΘΡΙΛΕΡ tainies kai otan lew ΘΡΙΛΕΡ tainies ennow na kovoun oloklirwtika tin anasa!

 

kserete???

 

peite mou oses kserete!

 

thankssss!!

 

Αναλόγως τί ψάχνεις. Ψάχνεις σοβαρό θρίλερ που να είναι ταυτόχρονα και καλή ταινία; Ψάχνεις splatter b-movies; Ψάχνεις χαβαλέ τρομου; Δεν ξέρω και τα γούστα σου οπότε πολλές απο τις παρακάτω μπορεί να μη σου αρέσουν.

 

Ό,τι κι άν ψάχνεις βασικά, άν γενικά βλέπεις ταινίες και δε θα σε πείραζε και να δείς και καμία που να μη σου αρέσει τελικά, έχω να σου προτείνω αυτές: [τις λέω mixed και δεν τις χωρίζω σε κατηγορίες, άν θές λεπτομέρειες για καμία που δεν έχεις δεί, pm me]

 

 

The Others [Ό,τι και να πώ είναι περιττό. Απο τα κορυφαία.]

 

Signs [Δεν άρεσε σε κανένα, εμένα μου άρεσε απίστευτα πολύ. Χτίζει την ατμόσφαιρα και το suspence τόσο καλά, και, ειλικρινά, εγώ τρόμαξα. Σου είπα όμως σε πάρα πολλούς δεν άρεσε. :(]

 

Long Time Dead

The Eye

 

The Devil's Backbone [Δεν είναι αμιγώς θρίλερ αλλά σε κάποια σημεία ήταν πολύ τρομακτικό. Πολύ καλή ταινία nonetheless]

 

In Dreams [Πολύ καλή ταινία.]

 

28 Days Later [Είναι λίγο αμφιλεγόμενο. Εμένα μου άρεσε πάρα πολύ.]

 

Saw [Μιλάμε για το πρώτο τώρα. Τα άλλα 2 είναι περισότερο επικεντρωμένα στο gore.]

 

Ghost Ship

 

Silent Hill [Άν και όχι τόσο τρομακτική, είναι κορυφαία ταινία άν, και πάλι, σε πολλούς δεν άρεσε... (ξενέρωτοι! :mad:)]

 

Angel Heart [Πολύ καλή άν και παλιά.]

 

Jacob's Ladder [Το ίδιο άν και δεν είναι τόσο τρομακτική.]

 

Stir of Echoes [Και αυτή κορυφαία.]

 

Dragonfly [Τώρα θα αρχίσουν να με βρίζουν όλοι! Εμένα μου άρεσε, τί θέλετε! :p ]

 

White Noise [Χείριστη ταινία αλλά είχε κάποιες σκηνές (ήταν 2; ήταν 3; θα σε γελάσω! :p) που ήταν τρομακτικές]

 

The Fog [Η παλιά, εννοείται.]

 

Cape Fear [Τα λόγια είναι περιττά. :) ]

 

House on Haunted Hill

 

Donnie Darko [Άψογη ταινία και αρκετά τρομακτική.]

 

The Hitcher [Κλασσική ταινία.]

Flatliners [Ίσως όχι τόσο τρομακτική αλλά και πάλι πολύ καλή]

 

Phone Booth [Πολύ αγωνιώδες.]

 

The Cell [Ίσως η μοναδική αξιόλογη ταινία που έχει κάνει η Jennifer ΞεκωLopez. (Είναι και το Enough αλλά δεν είναι απόλυτα θρίλερ. Αξίζει πάντως)]

 

 

Για περισότερες δές αυτό το topic άν δεν βαριέσαι να διαβάζεις. Πάντως μην παίρνεις ό,τι βλέπεις και ό,τι σου λέει γενικά ο οποιοσδήποτε για δεδομένο. Τον καθένα τον τρομάζουν διαφορετικά πράγματα και είναι λογικό κάτι που εμένα με έφτασε ένα βήμα πρίν το έμφραγμα εσύ να το βρείς για γέλια. :p Όπως και να έχει, καλό θα ήταν κάθε φορά που ακούς πολύ καλά λόγια για κάτι να κρατάς και μικρό καλάθι γιατί είναι καλύτερα να προετοιμάζεσαι για τα χειρότερα και να σου βγεί πολύ καλή η ταινία παρά να πάρεις ό,τι έχεις ακούσει απο πρίν για την ταινία τοις μετρητοίς και να περιμένεις πολλά περισότερα απο αυτά που στην ουσία η ταινία έχει να σου δώσει... ;)

 

http://img226.imageshack.us/img226/7379/ls035gm.gif

Τί ακριβώς είπαμε ότι έγινε την 11η Σεπτεμβρίου;..

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω με το VeCo και τους προαναφερθεντες για το Prestige!

Απο τις λιγες ταινιες που δεν ξερεις τι θα γινει στο τελος! :)

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω με το VeCo και τους προαναφερθεντες για το Prestige!

Απο τις λιγες ταινιες που δεν ξερεις τι θα γινει στο τελος! :)

Ε όχι και δεν ξέρεις ρε fabo! Λίγο μυαλό θέλει! Το μισό απο το τέλος το είχα μαντέψει εγώ [

ο Angier που δεν είχε τελικά χαθεί για πάντα

] και το άλλο μισό [

o Borden που είχε δίδυμο αδερφό

] το είχε μαντέψει ο φίλος μου απο δίπλα... Αυτό δε σημαίνει ότι δεν είναι, still, απο τις καλύτερες ταινίες των τελευταίων χρόνων. Απλά οκ, άν είσαι λίγο παρατηρητικός και δεν έχεις το μυαλό σου στο pop corn κατα τη διάρκεια της ταινίας, είναι πολύ πιθανό να φανταστείς τί θα γίνει [ή τί έχει γίνει as a matter of fact! ;)]. Απλά η ταινία, άν το σκεφτείς, προσπαθεί να σε μπερδέψει με τα συνεχόμενα flash backs / flash back πάνω στα flash backs / επαναφορές στο flash back / ξανά flash back στο flash back / ξανά επαναφορά στο flash back / επαναφορά στο τώρα κ.ο.κ.... Μέχρι να συντονιστώ μου πήρε λίγη ώρα γιατί είχα χάσει τον μπούσουλα στην αρχή... Ίσως αυτό να μου κόστισε ότι δεν κατάλαβα και το άλλο μισό του τελικού "μυστηρίου"... :rolleyes: Άν και, ok, οφείλω να ομολογήσω πως ακόμα κι άν δεν μου το είχε πεί ο φίλος μου θα το είχα φανταστεί σίγουρα λίγο αργότερα, αρκετά πρίν το τέλος, όπου αρχίζει να γίνεται και λίγο προφανές... Δεν θέλω να κάνω τον έξυπνο. Απλά η ταινία δεν μπορώ να πώ ότι έχει και το καλύτερο twist-in-the-end που έχω δεί. Απλά προσπαθεί να σε μπερδέψει για να αποπροσανατολιστείς και να μην ...watch closely! Και σ' αυτό της βγάζω το καπέλο [του ταχυδακτυλουργού]...

http://img226.imageshack.us/img226/7379/ls035gm.gif

Τί ακριβώς είπαμε ότι έγινε την 11η Σεπτεμβρίου;..

Link to comment
Share on other sites

Ε όχι και δεν ξέρεις ρε fabo! Λίγο μυαλό θέλει! Το μισό απο το τέλος το είχα μαντέψει εγώ [

ο Angier που δεν είχε τελικά χαθεί για πάντα

] και το άλλο μισό [

o Borden που είχε δίδυμο αδερφό

] το είχε μαντέψει ο φίλος μου απο δίπλα... Αυτό δε σημαίνει ότι δεν είναι, still, απο τις καλύτερες ταινίες των τελευταίων χρόνων. Απλά οκ, άν είσαι λίγο παρατηρητικός και δεν έχεις το μυαλό σου στο pop corn κατα τη διάρκεια της ταινίας, είναι πολύ πιθανό να φανταστείς τί θα γίνει [ή τί έχει γίνει as a matter of fact! ;)]. Απλά η ταινία, άν το σκεφτείς, προσπαθεί να σε μπερδέψει με τα συνεχόμενα flash backs / flash back πάνω στα flash backs / επαναφορές στο flash back / ξανά flash back στο flash back / ξανά επαναφορά στο flash back / επαναφορά στο τώρα κ.ο.κ.... Μέχρι να συντονιστώ μου πήρε λίγη ώρα γιατί είχα χάσει τον μπούσουλα στην αρχή... Ίσως αυτό να μου κόστισε ότι δεν κατάλαβα και το άλλο μισό του τελικού "μυστηρίου"... :rolleyes: Άν και, ok, οφείλω να ομολογήσω πως ακόμα κι άν δεν μου το είχε πεί ο φίλος μου θα το είχα φανταστεί σίγουρα λίγο αργότερα, αρκετά πρίν το τέλος, όπου αρχίζει να γίνεται και λίγο προφανές... Δεν θέλω να κάνω τον έξυπνο. Απλά η ταινία δεν μπορώ να πώ ότι έχει και το καλύτερο twist-in-the-end που έχω δεί. Απλά προσπαθεί να σε μπερδέψει για να αποπροσανατολιστείς και να μην ...watch closely! Και σ' αυτό της βγάζω το καπέλο [του ταχυδακτυλουργού]...

 

 

Τοτε μαλλον τα καταφερε! Και να φανταστεις οτι δεν ετρωγα και ποπ κορν (επινα κοκα κολα βεβαια).

Ωραιο το συστηματακι με τα flash backs παντως...σε απορροφα! :p

 

Εγω παντως το κοβω και για No 2 με τετοιο τελος που ειχε η ταινια :shifty:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...