Jump to content

Τattoo & Piercing


MiKe-Dee
 Κοινοποίηση

έχετε tattoo??  

792 members have voted

  1. 1. έχετε tattoo??

    • ναί (πού και τι σχέδιο)
      142
    • όχι αλλά θα ήθελα να κάνω
      395
    • όχι
      255


Recommended Posts

Και εγω απο προσωπικη μου εμπειρια τα λεω και εχω χτυπησει tattoo σε 3 διαφορετικα studio's και ποτε δεν :worry: τετοια τακτικη.

Αρα δεν νομιζω σοβαρος Artist να κανει τετοιο πραγμα.αυτο ανηκει στην σφαιρα της φαντασιας και το αναλυσε και τεχνικα ο eliasj ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εισαι πολύ μικρός ακομα και το πιο σημαντικο, ότι δε ξερεις την οικογενεια μου, για να εχεις εμπειριες και γνωμη στο αν η κορη μου θελησει να το αφαιρεσει η να το καλυψει.:mad:

Το ότι το εκανε μικρη και φυσικα δε σημαινει ότι θα αλλοιωθεί η θα θελει φτιάξιμο μετα από μερικα χρονια. 17 χρονια που εχω το πρωτο μου tattoo είναι ωραιο όπως πρωτα. Τι κανει ένα tattoo να κραταει, διαβασε προηγουμενα posts.

 

Τι τσαντίζεσε ρε φίλε; "αλλά εξαρτάτε και από το τι είναι. Από την στιγμή που δεν ξέρω δεν μπορώ να κρίνω" Μαθέ να διαβάζεις άλλη φορά... Εγώ απλά είπα οτι είναι λίγες η πιθανότητες να συνεχίσει να πιστεύει αυτά που πίστευε στα 14της για όλη τις την ζωή, αυτό βέβαια εξαρτάτε και από το τι τατουάζ ειναι αυτό και τι συμβολίζει για αυτήν. Από εκεί και πέρα αν έχω δίκιο η άδικο δεν παίζει κανέναν ρολό, εξέφρασα την δική μου οπτική γωνιά ως ένας άνθρωπος που δεν τον ξέρεις καν και διαβαζει αυτά που γράφεις σε ένα forum και εκεί τελιώνει το θέμα, σε φόρουμ είμαστε και συζητάμε, δεν σου υποδεικνύω αν ήτανε λάθος η σωστό που έκανε τατουάζ (κατά την γνώμη μου εάν το ήθελε και αν εσύ σαν πατέρας και έχοντας πιο σωστή κρίση έκρινες ότι δεν υπάρχει πρόβλημα να το κάνει τότε πολύ καλά έκανε που το έκανε).Το τατουάζ το έχει κάνει και εσύ σαν πατέρας της ξέρεις καλύτερα και εγώ που δεν ξέρω ούτε τι σχέδιο είναι ούτε την κόρη σου ούτε τπτ μπορώ απλά να στηριχθω σε ποσοστά. όπως λες και εσύ "Η κόρη μου που έκανε tattoo στα 14 μπορεί να το μετανιώσει σε μερικά χρόνια, αλλά αυτό δε σημαίνει ότι ήταν λάθος που το έκανε."

Δεν ειναι απολυτα συγουρο, απλα απο οτι μου εχει πει φιλος του πατερα μου τατουατζης ειναι καλητερα να μην κανουμε τατου στην εφηβικη ηλικια καθος ψηλονουμε κλπ με αποτελεσμα και το δερμα μας να ανοιγει και συχνα να θελουν ενα μικρο διωρθοματακι τα τατουαζ μετα απο λιγα χρονια, κατι το φυσικο και που θελει ελαχιστη δουλεια. Με συνχωρεις αν σε θυγει η σε προσβαλει η οτιδηποτε αλλα εμπιστευομαι πολυ περισσοτερο ενα ατομο που βαραει τατουαζ εδω και 20 χρονια, που εχει γεμισει το σωμα του με τατουαζ (το πρωτο το εκανε γυρο στα 13-14), που τον ξερω εδω και χρονια απο κοντα, που τον εχω δει την στιγμη που ζωγραφιζει ενα τατουαζ πανω σε αλλων, που δεν δουλευει πλεων ως τατουατζης επαγκελματικα γιατι θεωρει οτι τα τοπικα studio δεν εχουν αρκετη υγειηνη και που αρνητε να μου κανει τατουαζ παροτι ο πατερας μου του ειπε να μου το κανει καθως κατα την γνωμη του ειμαι μικρος ακομα και αυτο που θελω να μου κανει ειναι πολυ "ευαιστιτο" και δεν θα μπορει να διωρθοθει απολυτα αν ανοιξει πολυ το δερμα μου. στα 17 μου (περιπου) θα μου το κανει ευχαριστως λεει... Οπως καταλαβενεις εχω πολους λογους να εμπιστευομαι αυτα που μου λεει αυτος ο ανθρωπος παρα ο καθενας μεσα απο ενα forum...

Link to comment
Share on other sites

Μικρο σχεδιο, και να παει άλλη μερα για filing/coloring, πρωτη φορα το ακουω:wacko: . Ρε γλυκεια Miranta, γιατι γραφεις τοσες πολλες ανακριβειες:blink: ? Δε νομιζω ότι το κοριτσι παει για backpiece με πολλα sessions. Μια πεταλουδα θελει, και τις λες ότι το filling θα το κανει άλλη μερα? Και για να μαθαινεις, όταν κανεις tattoo, έστω και μονο το outline, για να κανεις το filling πρεπει να γινει healed το tattoo, που σημαινει 15 ημερες, και μετα πας για filling. Όλα αυτά ισχυουν όταν κανεις μεγαλα κομματια, και όχι πεταλουδιτσες

 

hostility...:blink: ?

back off στο εχω ξαναπει

 

τωρα για το αν ειμαι ειδικος η οχι...παντως ουτε καποιοι αλλοι που το παιζουνε ειδικοι ...

αυτοι που δαγκωναν μολυβια για να μην ''πονανε''...

για ονομα...

για το χρωμα ναι κανει γεμισμα αλλη μερα αλλα εδω ημουνα ακυρη καθως δεν εδωσα σημασια στο μεγεθος...

δικο μου λαθος αυτο...

αν και δε νομιζω πια οτι επρεπε να γινει και τοοοοοοοσο θεμα...:blink:

καλημερα σας

miranta is out

Link to comment
Share on other sites

Ε τοτε θα εισαι μια χαρα,παντως μην ξεχνας οτι πας στο "πρωτο ονομα" στα tattoo και παντα τσιμπανε οι τιμες.με το ανοιγμα της νεας βελονας(40 ευρο).

και οσο για το tattoo που θα χτυπησεις,την ιδια μερα θα τελειωσει..:)

 

Υ.Γ.τι αλλο θα ακουσουμε..!

 

Αυτο λεω και εγω. Ολοι το παιζουμε experts εδω μεσα

 

Καλύτερα όμως δεν είναι να πας σε κάποιον που ξέρεις ότι κάνει καλά τη δουλειά του για κάτι που είναι μόνιμο; Και εκτός απ'αυτό καλύτερα να πας σε καλό μαγαζί όταν είναι κάτι που μπορεί να σε βλάψει (π.χ. οι βελόνες)! :happy:

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα όμως δεν είναι να πας σε κάποιον που ξέρεις ότι κάνει καλά τη δουλειά του για κάτι που είναι μόνιμο; Και εκτός απ'αυτό καλύτερα να πας σε καλό μαγαζί όταν είναι κάτι που μπορεί να σε βλάψει (π.χ. οι βελόνες)! :happy:

annie_ .Ολοι οι επαγγελματιες με αυτη την τεχνικη δουλευουν,εγω εχω 4 tattoo στο σωμα μου,νομιζεις οτι τα εχω χτυπησει σε "τσαρλατανο".το σωστο πρεπει να λεγεται...και καποιοι που το παιζουν "expert" πρεπει να παραδεχονται το λαθος τους και να μην πανε να το μπαλωσουν,το foroum το παρακολουθουν και μικρα παιδια που δεν ξερουν και πολλα και "τσιμοπανε" απο κατι τετοις ανακριβειες! :)

 

Υ.Γ.Ο eliasj και εγω αυτο ειπαμε..τωρα αν σε μερικους η αληθεια δεν αντιστοιχει με την αποψη τους,ειναι δικαιωμα τους και πρεπει να την κρατανε για την παρτη τους.μην παιρνουν και αλλους στον λαιμο τους.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

annie_ .Ολοι οι επαγγελματιες με αυτη την τεχνικη δουλευουν,εγω εχω 4 tattoo στο σωμα μου,νομιζεις οτι τα εχω χτυπησει σε "τσαρλατανο".το σωστο πρεπει να λεγεται...και καποιοι που το παιζουν "expert" πρεπει να παραδεχονται το λαθος τους και να μην πανε να το μπαλωσουν,το foroum το παρακολουθουν και μικρα παιδια που δεν ξερουν και πολλα και "τσιμοπανε" απο κατι τετοις ανακριβειες! :)

 

Υ.Γ.Ο eliasj και εγω αυτο ειπαμε..τωρα αν σε μερικους η αληθεια δεν αντιστοιχει με την αποψη τους,ειναι δικαιωμα τους και πρεπει να την κρατανε για την παρτη τους.μην παιρνουν και αλλους στον λαιμο τους.:)

 

ΟΚ, RAVER! :) Απλώς είπα ότι είναι καλύτερο να πας σε κάποιον γνωστό για το θέμα της ασφάλειας πιο πολύ(και ας το πληρώσεις λίγο πιο ακριβά), γιατί είχες αναφέρει ότι οι τιμές έιναι τσιμπιμένες επειδή έιναι ''πρώτο όνομα''. Δεν αναφέρθηκα καθόλου στη τεχνική, γιατι απλώς δεν ξέρω, και προφανώς εσυ ξέρεις πιο πολλά σ'αυτό το θέμα.:happy:

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ, RAVER! :) Απλώς είπα ότι είναι καλύτερο να πας σε κάποιον γνωστό για το θέμα της ασφάλειας πιο πολύ(και ας το πληρώσεις λίγο πιο ακριβά), γιατί είχες αναφέρει ότι οι τιμές έιναι τσιμπιμένες επειδή έιναι ''πρώτο όνομα''. Δεν αναφέρθηκα καθόλου στη τεχνική, γιατι απλώς δεν ξέρω, και προφανώς εσυ ξέρεις πιο πολλά σ'αυτό το θέμα.:happy:

Μα δεν την "λεω" σε εσενα,απλα το λεω για μερικους εδω μεσα που το παιζουν ειδικοι! ναι ειναι καλυτερα να πληρωσεις το κατι παραπανω για κατι που θα εχεις πανω σου για μια ολοκληρη ζωη,;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • «Μπορείτε να ασκείτε κριτική στις ιδέες όχι όμως και στους ανθρώπους». Πιο συγκεκριμένα: Τα μέλη του myphone.gr μπορούν να ασκήσουν κριτική στις ιδέες, εφόσον αιτιολογήσουν την άποψή τους με την παράθεση των απαιτούμενων στοιχείων. Ωστόσο, δεν θα πρέπει να ασκούν κριτική στους ανθρώπους.
     
  • Εφόσον μερικές ή όλες οι δημοσιεύσεις που περιέχονται σε κάποιο θέμα συζήτησης έχουν παραβεί τους όρους χρήσης, το μέλος καλείται να μην τις σχολιάσει και να μην υποκινήσει με οποιοδήποτε τρόπο τη συνέχιση δημοσίευσης άλλων μηνυμάτων, που επίσης παραβαίνουν τους όρους χρήσης.
     
  • Εφόσον μερικές ή όλες οι δημοσιεύσεις που περιέχονται σε κάποιο θέμα συζήτησης είναι αντίθετοι από τους παρόντες όρους χρήσης, το μέλος δεν θα πρέπει να προχωρήσει σε δημοσίευση συστάσεων προς τα υπόλοιπα μέλη. Αρμόδιοι για το συγκεκριμένο θέμα είναι τα άτομα που απαρτίζουν την ομάδα διαχείρισης του myphone.gr, οι οποίοι έχουν και το δικαίωμα να προβαίνουν στη λήψη των κατάλληλων μέτρων, ανάλογα με την περίσταση.
     
  • Κάθε επισκέπτης/μέλος του myphone.gr έχει τη δυνατότητα «αναφοράς» (report) των δημοσιεύσεων άλλων μελών που παραβαίνουν τους όρους χρήσης, ζητώντας την επέμβαση της ομάδας διαχείρισης, η οποία και θα επιληφθεί του θέματος κατά την κρίση της. Η «αναφορά» παραβάσεων μπορεί να γίνει είτε με την χρήση των σχετικών συνδέσμων, που περιλαμβάνονται στις περισσότερες από τις σελίδες του myphone.gr, είτε με την χρήση της φόρμας επικοινωνίας.
     
  • Εφόσον υπάρχουν οποιεσδήποτε ενστάσεις σχετικά με τις ενέργειες που ακολούθησε ένας διαχειριστής του myphone.gr, ώστε να αντιμετωπίσει κάποιο περιστατικό, τότε αυτές θα πρέπει να υποβάλλονται με προσωπικό μήνυμα (PM) προς τον ίδιο το διαχειριστή(...)

 

Σας φτάνουν ή να βάλω κι άλλους; :rolleyes:

Peace που λέει και η garfield. :)

Link to comment
Share on other sites

hostility...:blink: ?

back off στο εχω ξαναπει

Hostility? Calling you "honey", gives you the impression of hostility, "SUGAR" ???

Δε καταλαβα. Τι μου εχεις ξαναπει?:wacko: "Back Off" να λες εκει που σε παιρνει.

 

P.S. OK, enough of this!

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι: το Live in Color στο Μαρούσι το έχετε ακούσει? Πήγα και μίλησα με το παληκάρι που το έχει και μου φάνηκε πολύ εντάξει, έχει ωραίο ιστορικό (είδα άπειρες φωτο με δουλειές του,μόνο αυτός χτυπάει και ήταν όλες πολύ προσεγμένες), ήταν πολύ ανοιχτός σε όποια πρόταση του έκανα αλλά μου έδωσε και τη δικιά του "καλλιτεχνική" άποψη(του έδωσα δικό μου σχέδιο και το προσαρμόσαμε/ομορφήναμε μαζί). Έχει κανείς κάποια εμπειρία/άποψη για το συγκεκριμένο studio?

 

Και κάτι άλλο γενικότερο: Μπορεί κάποιος να εξηγήσει έστω και σε πμ, πως μπορώ να το ψάξω περισσότερο? Πχ, εντάξει, μου φάνηκαν όλα πεντακάθαρα αλλά ούτε γιατρός είμαι, ούτε από αποστείρωση ξέρω κάτι... Επίσης χρώμματα κλπ υπάρχουν εγκεκριμένα ή "καλα" και "κακά"?

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι: το Live in Color στο Μαρούσι το έχετε ακούσει? Πήγα και μίλησα με το παληκάρι που το έχει και μου φάνηκε πολύ εντάξει, έχει ωραίο ιστορικό (είδα άπειρες φωτο με δουλειές του,μόνο αυτός χτυπάει και ήταν όλες πολύ προσεγμένες), ήταν πολύ ανοιχτός σε όποια πρόταση του έκανα αλλά μου έδωσε και τη δικιά του "καλλιτεχνική" άποψη(του έδωσα δικό μου σχέδιο και το προσαρμόσαμε/ομορφήναμε μαζί). Έχει κανείς κάποια εμπειρία/άποψη για το συγκεκριμένο studio?

 

Και κάτι άλλο γενικότερο: Μπορεί κάποιος να εξηγήσει έστω και σε πμ, πως μπορώ να το ψάξω περισσότερο? Πχ, εντάξει, μου φάνηκαν όλα πεντακάθαρα αλλά ούτε γιατρός είμαι, ούτε από αποστείρωση ξέρω κάτι... Επίσης χρώμματα κλπ υπάρχουν εγκεκριμένα ή "καλα" και "κακά"?

πολυ καλο studio,μαλιστα ο χωρος που τα "χτυπαει" ειναι ξεχωριστο δωματιο(παταρι) και ο τυπος που τον ειχα γνωρισει παλιοτερα μου εδειξε καλα στοιχεια επαγγελματια.στο συνιστω ανεπιφυλακτα.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πολυ καλο studio,μαλιστα ο χωρος που τα "χτυπαει" ειναι ξεχωριστο δωματιο(παταρι) και ο τυπος που τον ειχα γνωρισει παλιοτερα μου εδειξε καλα στοιχεια επαγγελματια.στο συνιστω ανεπιφυλακτα.:)

Ναι κι εμένα μου έκανε πάρα πολύ καλή εντύπωση...Βασικά την καλύτερη από όσους πήγα να κοιτάξω. Τελικά έκλεισα και θα πάω αύριο για το πρώτο μου tattoo λοιπόν!:D:D

Link to comment
Share on other sites

Ναι κι εμένα μου έκανε πάρα πολύ καλή εντύπωση...Βασικά την καλύτερη από όσους πήγα να κοιτάξω. Τελικά έκλεισα και θα πάω αύριο για το πρώτο μου tattoo λοιπόν!:D:D

Αντε περιμενουμε να ανεβασεις και photo το tattoo που θα χτυπησεις..:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν κ αρχικά απάντησα όχι στην δημοσκόπηση, τώρα σκέφτομαι να κάνω ένα μικρό ημιμόνιμο (έχω ακούσει πως υπάρχουν tatoo Που κρατάνε 5 χρόνια...αληθεύει?) Κ σκέφτομαι να κάνω στον καρπό μου... Σαν ιδέα έχω ένα bar code, ή έναν περίεργο σταυρό.. Τι λέτε? Καμία άλλη ιδέα για εκείνο το σημείο? Α! Φαντάζομαι πως γίνεται εκεί tatoo, eh?
Link to comment
Share on other sites

Αν κ αρχικά απάντησα όχι στην δημοσκόπηση, τώρα σκέφτομαι να κάνω ένα μικρό ημιμόνιμο (έχω ακούσει πως υπάρχουν tatoo Που κρατάνε 5 χρόνια...αληθεύει?) Κ σκέφτομαι να κάνω στον καρπό μου... Σαν ιδέα έχω ένα bar code, ή έναν περίεργο σταυρό.. Τι λέτε? Καμία άλλη ιδέα για εκείνο το σημείο? Α! Φαντάζομαι πως γίνεται εκεί tatoo, eh?

Ημιμονιμο tattoo δεν υπαρχει.αυτο ειναι "ραδιο-αρβυλα".το εχουμε ξαναπει και αλλες φορες.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και κάτι άλλο γενικότερο: Μπορεί κάποιος να εξηγήσει έστω και σε πμ, πως μπορώ να το ψάξω περισσότερο? Πχ, εντάξει, μου φάνηκαν όλα πεντακάθαρα αλλά ούτε γιατρός είμαι, ούτε από αποστείρωση ξέρω κάτι... Επίσης χρώμματα κλπ υπάρχουν εγκεκριμένα ή "καλα" και "κακά"?

 

Κοιτα να δεις. Για να ειμαι ειλικρινής, ποτε δε μπορεις να ξερεις για τα χρωματα. Πριν 3 χρονια π.χ. ενας γερμανος πεθανε λογω tattoos (ηταν γεματος) λογω των χρωματων που χρησιμοποιουσε. Του ειχαν παρει την αδεια και του εκλεισαν το μαγαζι, αλλα το σημαντικο είναι ότι ειχε κανει tattoos σε εκατονταδες ατομα, με χρωμα που χρησιμοποιουν στις βαφες αυτοκινητου.:!: Μη σου κανει εντυπωση, γιατι φαινετε, και είναι τελειο, αλλα καρκινογονο και επικίνδυνο. Εχω δει κόκκινο χρωμα που σε στελνει:lol: , αλλα δε παύει να παιζεις με τη ζωη σου γιατι είναι βαφη αυτοκινητου.

Μετα υπαρχουν τα λεγομενα UV Glow Tatttoos, τα οποια και αυτά είναι τελεια, φαινονται ελαχιστα την ημερα, αλλα το βραδυ όταν πεσει μπλε η laser πανω φωτιζει. Είναι φοβερο, αλλα περιεχει φώσφορο. Καρκινογονο και αυτό.

Τελαυταιο και τελειωνω. Πολύ γνωστο studio, το οποιο εχει αναφερθει παρα πολλες φορες σε αυτό το Thread (Δε μιλαω για Θεσσαλονίκη, αλλα για Αθηνα) αγοραζουν τα χρωματα, από τυπο, σταθμευμενο στη μεση κεντρικης οδου, εχοντας ανοικτο το πορτπαγκαζ, και οι tattoo artists, να διαλεγουν από εκει τα χρωματα και να κανουν negotiation on the price.!!!!!!

Αν εμπιστευεσται καποιους σαν αυτος, παω πασο.:X

 

 

πολυ καλο studio,μαλιστα ο χωρος που τα "χτυπαει" ειναι ξεχωριστο δωματιο(παταρι) και ο τυπος που τον ειχα γνωρισει παλιοτερα μου εδειξε καλα στοιχεια επαγγελματια.στο συνιστω ανεπιφυλακτα.:)

 

Ετσι δε πρεπει να ειναι ολα τα studios ομως? Μου τη σπαει που στο 99% των studios στην Ελλαδα, εχουν μονο ενα χωρο, και ο καθενας βλεπει τι κανεις :wacko:

 

Αν κ αρχικά απάντησα όχι στην δημοσκόπηση, τώρα σκέφτομαι να κάνω ένα μικρό ημιμόνιμο (έχω ακούσει πως υπάρχουν tatoo Που κρατάνε 5 χρόνια...αληθεύει?) Κ σκέφτομαι να κάνω στον καρπό μου... Σαν ιδέα έχω ένα bar code, ή έναν περίεργο σταυρό.. Τι λέτε? Καμία άλλη ιδέα για εκείνο το σημείο? Α! Φαντάζομαι πως γίνεται εκεί tatoo, eh?

 

Ημιμονιμο tattoo δεν υπαρχει.αυτο ειναι "ραδιο-αρβυλα".το εχουμε ξαναπει και αλλες φορες.:)

Ακου τον Raver. Αυτά τα πραγματα δεν υπαρχουν. Η κανεις henna η κανονικο για παντα.

Link to comment
Share on other sites

@eliasj

Επειδή από ότι έχω καταλάβει από αυτά που διαβάζω τόσο καιρό (το σκέφτομαι χρόνια ολόκληρα) το κατέχεις το θέμα, για το συγκεκριμένο studio τι γνωμη έχεις? Έχεις κάποια last minute advice να δώσεις, κάτι να του πω,κάτι να του ζητήσω ή να πrοσέξω κάτι?

Link to comment
Share on other sites

@eliasj

Επειδή από ότι έχω καταλάβει από αυτά που διαβάζω τόσο καιρό (το σκέφτομαι χρόνια ολόκληρα) το κατέχεις το θέμα, για το συγκεκριμένο studio τι γνωμη έχεις? Έχεις κάποια last minute advice να δώσεις, κάτι να του πω,κάτι να του ζητήσω ή να πrοσέξω κάτι?

Δε κατεχω τιποτα αγορι μου :!: ουτε ξερω το studio. Ο Raver λειει οτι ειναι καλο, παω πασο. Απο την αλλη, ειναι και η σχεση που εχεις με τον artist. 99% θα στο κανει καλο :) Το 1% να μη το σκεφτομαστε :p

Τι, και που θα το κανεις? Αν θελεις να μας πεις :D

Link to comment
Share on other sites

Ετσι δε πρεπει να ειναι ολα τα studios ομως? Μου τη σπαει που στο 99% των studios στην Ελλαδα, εχουν μονο ενα χωρο, και ο καθενας βλεπει τι κανεις :wacko:

 

Ετσι πρεπει να ειναι αλλα εγω 2ερη φορα που το συνανταω.εχω χτυπησει σε 3 διαφορετικα studio's και ο πιο ασημος ειχε τετοιο σκηνικο,τα "μεγαλα" ονοματα ηταν σε ενα χωρο :down:

 

@eliasj

Επειδή από ότι έχω καταλάβει από αυτά που διαβάζω τόσο καιρό (το σκέφτομαι χρόνια ολόκληρα) το κατέχεις το θέμα, για το συγκεκριμένο studio τι γνωμη έχεις? Έχεις κάποια last minute advice να δώσεις, κάτι να του πω,κάτι να του ζητήσω ή να πrοσέξω κάτι?

 

Ο τυπος που εχει αυτο το studio ειναι ατομο χαμηλων τονων,επισης ειναι "μαστερ" στα tribal και σε ταττοο κουλτουρας/ιδεολογιας "χιπ-χοπ".

Η λεπτομερεια που θα προσεξεις που κανει τον επαγγελματια ειναι..οταν θα ανοιξει τις βελονες θα πρεπει να φοραει γαντι χειρουργικο.αυτο τα λεει ολα..;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δε κατεχω τιποτα αγορι μου :!: ουτε ξερω το studio. Ο Raver λειει οτι ειναι καλο, παω πασο. Απο την αλλη, ειναι και η σχεση που εχεις με τον artist. 99% θα στο κανει καλο :) Το 1% να μη το σκεφτομαστε :p

Τι, και που θα το κανεις? Αν θελεις να μας πεις :D

 

Είναι ένας ψιλοtribal δράκος με μπλε λεπτομερειες. Είναι σαν να είναι σχέδιο που κάνει η φωτιά και θα το κάνω στην ωμοπλάτη με το φτερό να φτάνει μέχρι κάτω από τον ώμο.

Αυτό είναι το σημερινό. Δεν είναι και το πιο πρωτότυπο σχέδιο που έχεις ακούσει αλλά έτσι κιαλλιώς δε το κάνω for the looks.:rolleyes:

Το επόμενο θέλει λίγο σκέψη και παραμετροποίηση ακόμα. Αλλά σε κανά μήνα θα φύγει και αυτό:p

 

Ετσι πρεπει να ειναι αλλα εγω 2ερη φορα που το συνανταω.εχω χτυπησει σε 3 διαφορετικα studio's και ο πιο ασημος ειχε τετοιο σκηνικο,τα "μεγαλα" ονοματα ηταν σε ενα χωρο :down:

 

Να σου πω την αλήθεια αυτό ήταν ένα από τα καθοριστικά για να διαλέξω αυτό το Studio.

 

Ο τυπος που εχει αυτο το studio ειναι ατομο χαμηλων τονων,επισης ειναι "μαστερ" στα tribal και σε ταττοο κουλτουρας/ιδεολογιας "χιπ-χοπ".

Η λεπτομερεια που θα προσεξεις που κανει τον επαγγελματια ειναι..οταν θα ανοιξει τις βελονες θα πρεπει να φοραει γαντι χειρουργικο.αυτο τα λεει ολα..;)

 

right! I ll keep my eyes open;)

Link to comment
Share on other sites

http://www.crustydemons.co.uk/UK/tattoo_parlour/index.html

 

Γέλιο έχει, ρίξτε του μια ματιά. :)

 

δεν γίνεται να γραψεις με γραμματα..μονο με αριθμους..:(

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να γραψει με greeklish,πλακα εχει.:p
Fiat Coupe:Διαχρονικός έρωτας Η αλλιώς Ferrari του λαού,ετσι χαρακτηριστικε απο τους Ιταλους...:cool:
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...