Jump to content

Apple iPod Video: Σχόλια και ερωτήσεις


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα

σημερα καθος επαιζα μουσικη στο αμαξι,νεκρωσαν τα παντα και κολησε το μηχανημα και τωρα δεν κανει τιποτα!@

εχει κολησει με αναμενη την οθωνη και δεν κανει τιποτα.

πως κανει ρισετ, η φορματ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα

σημερα καθος επαιζα μουσικη στο αμαξι,νεκρωσαν τα παντα και κολησε το μηχανημα και τωρα δεν κανει τιποτα!@

εχει κολησει με αναμενη την οθωνη και δεν κανει τιποτα.

πως κανει ρισετ, η φορματ?

 

Πατάς ταυτόχρονα το κεντρικό πλήκτρο και το πλήκτρο του μενού.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Για την ακρίβεια, κάνεις το Hold στο on, μετά στο off και μετά πατάς μαζί τα δύο πλήκτρα που σου είπε ο VeCo. Προφανώς, αν το Hold είναι ήδη στο on, το κάνεις off, on, off και μετά τα πλήκτρα.
Link to comment
Share on other sites

Ωπ, τα ξέχασα αυτά! :fool:

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

τωρα εγω να παω να πάρω την τεταρτη το ipod το 80 gb η να περιμένω για το καινούριο που θα βγει ποτε? και ποια περίπου θα ειναι η τιμη του? αλλα εδω τωρα βγαίνει αυτό τωρα στα μαγαζιά και λένε οτι θα βγάλουν καινούριο?? plz help ειμαι σε μεγάλο διλημα :blink: :blink:
the absolout site το δικό μου site: louwtak.blogspot.com
Link to comment
Share on other sites

Το 80άρι που ετοιμάζεσαι να πάρεις δε βγήκε τώρα στην Ελλάδα αλλά τέλη Οκτώβρη αρχές Νοέμβρη του 2006 (2 Σεπτεμβρίου στον υπόλοιπο κόσμο). Επίσης οι διαφορές του από το αμέσως προηγούμενο μοντέλο που είχε βγει τον Οκτώβριο του 2005 ήταν ελάχιστες. Στη θέση σου θα περίμενα να δω αν θα βγάλουν καινούριο iPod, διότι αν το κάνουν θα το ανακοινώουν την Τρίτη. Βλέπεις τι θα πουν, βλέπεις τι θα κάνει αν όντως το ανακοινώσουν και την Τετάρτη πας ή περιμένεις. Πάντως ακόμα και να ανοικοινωθεί την Τρίτη, μην το περιμένεις στην Ελλάδα πριν από το τέλος Φεβρουαρίου.
Link to comment
Share on other sites

Καλά αυτοί στην apple-i-pod ανακοινώνουν κάθε 3 μήνες νέο μοντέλο;

Και μετά λέμε για την sony.

London for ever
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το μοντέλο ουσιαστικά δεν έχει αλλάξει από τον Σεπτέμβριο του 2005.
Link to comment
Share on other sites

Νέο widescreen iPod με touch controls που είναι και κινητό.

Περισσότερα εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια απορία σχετικά με το ipod μου.Όταν βάζω τα τραγούδια σε λίστες πιάνουν διπλό χώρο?Γιατί ενώ είναι 4gb έχω γύρω στα 480 τραγούδια κ δε χωράει άλλα...
Link to comment
Share on other sites

Όχι, τα τραγούδια υπάρχουν μία φορά. Οι λίστες είναι στην ουσία "δείκτες" προς τα τραγούδια.

Μήπως τα τραγούδια σου είναι όλα αρκετά μεγαλύτερα από τα 3-4 λεπτά σε διάρκεια;

Link to comment
Share on other sites

Όχι, τα τραγούδια υπάρχουν μία φορά. Οι λίστες είναι στην ουσία "δείκτες" προς τα τραγούδια.

Μήπως τα τραγούδια σου είναι όλα αρκετά μεγαλύτερα από τα 3-4 λεπτά σε διάρκεια;

 

Όχι δεν είναι...Κ κάτι άλλο παίζουν κ βιντεάκια στο nano?

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το nano δεν παίζει βίντεο... Τώρα για τα τραγούδια το μόνο που μπορώ να σου πω είναι πως ίσως είναι μεγάλα σε μέγεθος. Περίπου τόσα χωρούσαν και στο δικό μου πριν γεμίσει εντελώς...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν παιζει video το nano απο οσο θυμαμαι.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

kserete kanena programma pou na simpiezei videakia gia to iPOD ALLA! se wide screen erga na tous kanei eite crop ta mayra panw kato eite na matzounonei tin tainia gia na ginete full screen eite ligo apo ta 2 eite na dialego se ti ba8mo 8elw egw na matzounosei i na kopsei ligo apo tis akres tis tainias gia na gemisei tin o8oni panw katw (elpizw na me pianete )

 

episis sto idio programma an ginete na mporousame na fortonoume kai eksoterikous ypotitlous kai na tous ensomatone sto arxeiaki!

 

(telos pio einai to katalilotero format video gia to iPOD?)

 

diavsas kapou oti to 80ari to kainourio pou bgike exei diaforetika akoustika apo tou paliou 60iou!

ta exei kanei kaneis kamia sygrisi?

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Έχω μια απορία σχετικά με το ipod μου.Όταν βάζω τα τραγούδια σε λίστες πιάνουν διπλό χώρο?Γιατί ενώ είναι 4gb έχω γύρω στα 480 τραγούδια κ δε χωράει άλλα...

 

Μήπως είναι τα περισσότερα mp3 με bitrate 256 ή και 320 kbps? Η ενδεικτική χωρητικότητα των 1000 κομματιών προϋποθέτει μέση διάρκεια 4 λεπτά και bitrate στα 128 kbps. Εμένα μου χωράνε πάνω από 1000 τραγούδια.

Μπορείς να δεις το μέγεθος και το bitrate μέσα από το iTunes κάνοντας δεξί κλικ -> get info. Κάνε ένα τυχαίο έλεγχο μήπως είναι αυτό.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Για το μέγεθος: να ένα χρήσιμο calculator που υπολογίζει (πάνω κάτω) κάποια πράγματα σχετικά με τη χωρητικότητα των iPods.

 

Για τα ακουστικά: ναι έχει διαφορετικά και ναι είναι ελαφρώς (εως αρκετά) καλύτερα τα νέα.

Link to comment
Share on other sites

Τα νέα ακουστικά τα πήρα την Τρίτη από την Κύπρο. Για να πω την αλήθεια δεν διαπίστωσα καμιά ιδιαίτερη διαφορά, αλλά αυτό δεν σημαίνει τίποτα, καθώς τα ώτα μου είναι εξαιρετικά υπερήφανα... :p

Πάντως ήταν ψιλοακριβούτσικα (40 ευρώ).

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι να αγορασω το ipod radio remote ειδα σε φωτογραφια οτι αυτο συνδεεται απο κατω στο ipod, η απορια μου ειναι , αν δεν θελω να ακούσω ραδιο θα πρεπει να βαλω τα αλλα ακουστικα η γινετε και μεσω αυτων γιατι αλλιως θα πρεπει να εχω μαζι μου δυο ακουστικα πραγμα δύσκολο.

Βάλε φωτιά σ' ότι σε καίει σ' ότι σου τρώει τη ψυχή

Εξω οι δρόμοι αναπνέουν διψασμένοι ανοιχτοί

Είν' η αγάπη ένα ταξίδι από γιορτή σε γιορτή!

ΤΡΥΠΕΣ

Link to comment
Share on other sites

Τα ακουστικά του remote δεν είναι κολλημένα πάνω του. Έχει κανονική έξοδο ακουστικών στην οποία συνδέεις όποια ακουστικά θες εσύ. Αυτά που έρχονται μαζί με το remote έχουν την ιδιαιτερότητα ότι έχουν μικρότερο καλώδιο (και είναι χρήσιμο). Όταν δεν ακούς ράδιο, το radio remote χρησιμοποιείται μόνο ως remote (ή και καθόλου αν δεν θες) και μπορείς να ακούσεις κανονικά από τα ακουστικά που έχεις συνδεδεμένα πάνω του.

 

Επίσης, αν θες μπορείς να συνδέσεις ακουστικά και πάνω στο remote αλλά και πάνω στο iPod το ίδιο, ταυτόχρονα, ώστε να ακούν δύο άνθρωποι μαζί χωρίς μείωση στην ποιότητα (που θα επέφερε τυχόν ένα splitter).

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι τα περισσότερα mp3 με bitrate 256 ή και 320 kbps? Η ενδεικτική χωρητικότητα των 1000 κομματιών προϋποθέτει μέση διάρκεια 4 λεπτά και bitrate στα 128 kbps. Εμένα μου χωράνε πάνω από 1000 τραγούδια.

Μπορείς να δεις το μέγεθος και το bitrate μέσα από το iTunes κάνοντας δεξί κλικ -> get info. Κάνε ένα τυχαίο έλεγχο μήπως είναι αυτό.

 

Για την ακρίβεια αυτό είναι το προβλημά μου

Link to comment
Share on other sites

Για την ακρίβεια αυτό είναι το προβλημά μου

 

Αυτό το attachment δεν μας βοηθάει σε κάτι. Σε πιστεύουμε ότι δεν έχεις χώρο, το θέμα είναι γιατί.

Αν είναι θέμα bitrate πάντως την μετατροπή μπορεί να την κάνει και το ίδιο το iTunes.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

den kaneis ena format sto ipod sou kai na ta ksanaperaseis pali apo tin arxi?

 

meta blepoume , mporei kai na exeis 2 mp3 apo 1 giga to ka8ena kai na einai junk arxeia... polla paizoun , to kalytero 8a itan na ekanes loipon ena format kai na pernouses ta arxeia sou prosextika kai me elenxo pali apo tin arxi , an diapistoseis kapio mistirio tragoudi (megalo se diarkia , diplo ktl.) tote elenkse to mege8os pou pianei ston skliro .

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...