Jump to content

Sony Ericsson W810i


thantrantas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όταν συνδέεις το κινητό στον υπολογιστή να πατάς μεταφορά αρχείων στο κινητό και όχι λειτουργία τηλεφώνου. επίσης η υποδοχή που λες λέγεται card reader και βρίσκεται πολύ εύκολα σε καταστήματα και με χαμηλό κόστος στα 8-15 ευρώ.

Leave me alone/Isolation bears hope

There's something else waiting/A promised destiny

Freezing me/I feel restless and low

These days full of sadness/How joyfully changed Into fear

My freakshow will start tonight/Don't miss the right time

Link to comment
Share on other sites

...επίσης η υποδοχή που λες λέγεται card reader και βρίσκεται πολύ εύκολα σε καταστήματα και με χαμηλό κόστος στα 8-15 ευρώ...

Nα μία για παράδειγμα στα 20 ευρώ -> http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=15&category=56470589&product=790060

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μετά από κανά 2-3 βάλε - βγάλε του USB στο PC εντόπισα την κάρτα μνήμης οπότε και την άνοιξα και πέρασα μέσα τα mp3 και τις εικόνες μου. Video Clips σε mpeg απ'ό,τι βλέπω δεν μπορεί να αναπαράγει...

Σας ευχαριστώ για τη βοήθεια !

(και...μάλλον θα φροντίσω να προμηθευτώ ένα card reader , νομίζω θα είναι η καλύτερη λύση..!)

Link to comment
Share on other sites

..........Όταν μάθω φυσικά τι είναι και πώς λειτουργεί αυτό το card reader...!!!

(ψιλοάσχετη από νέες τεχνολογίες...!):wacko:

Link to comment
Share on other sites

θελω να ρωτησω κατι.προσεξα οτι τα πορτοκαλι λαμπακια απο το πληκτρολογιο του 810 οταν ειναι σε συνθηκες αρκετου φωτισμου δεν αναβουν(η αναβουν αχνα)και οταν ειναι σε σκοταδι αναβουν κανονικα...στην αρχη νομιζα οτι ειχε προβλημα το κινητο αλλα μου ειπαν οτι το κανει το κινητο για εξοικονομηση ενεργειας...το κανει και σε εσας???και η οθονη το ιδιο???

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

θελω να ρωτησω κατι.προσεξα οτι τα πορτοκαλι λαμπακια απο το πληκτρολογιο του 810 οταν ειναι σε συνθηκες αρκετου φωτισμου δεν αναβουν(η αναβουν αχνα)και οταν ειναι σε σκοταδι αναβουν κανονικα...στην αρχη νομιζα οτι ειχε προβλημα το κινητο αλλα μου ειπαν οτι το κανει το κινητο για εξοικονομηση ενεργειας...το κανει και σε εσας???και η οθονη το ιδιο???

 

Το κινητουλι μας εχει αισθητιρα φωτος οποτε αναλογως την φωτεινοτητα του περιβαλλοντος χωρου προσαρμοζεται και φωτισμος του πληκτρολογιου και της οθονης για εξοικονομηση μπαταριας.

Μην σε ανησυχει.:D

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

re mages goustaro poly na to kanw aspro leei poly mporite na mou dosete kana site na dw ti paizei me to housing kai tis times, psinomai na paro aspro housing einai poly omorfo!!ystera thelw na rotiso pio einai to teleyteo firmware tou, giati exo kairo na mpw kai na enimerotho an exei vgei kana kainourio firmware diorthoni tpt?? px h entash tou hxeiou tou einai se sxesi me tou k750i poly xamilh egine tpt mayto?kai telos thelw na matho an vgikane tipota kainouria flash thematakia opos to orbit kai ta ala pou exoume sto kinitouli mas eyxaristo :)
Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φίλε είχα ψάξει και εγώ να το κάνω λευκό πριν κανένα δίμηνο αλλά πρόσοψη έβρισκα μόνο στη Γαλλία και μου έβγαινε γύρω στα 70€.

Γιαυτό η μόνη λύση είναι να το πάρεις εξαρχής σε λευκό.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητουλι μας εχει αισθητιρα φωτος οποτε αναλογως την φωτεινοτητα του περιβαλλοντος χωρου προσαρμοζεται και φωτισμος του πληκτρολογιου και της οθονης για εξοικονομηση μπαταριας.

Μην σε ανησυχει.:D

 

ακριβώς. αν διαβάσεις στο εγχειρίδιο, λέει ότι δίπλα στο ακουστικό υπάρχει μια μικρή οπή και αυτο έιναι ο αισθητήρας φωτός. πολύ καλό πιστεύω.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ακριβώς. αν διαβάσεις στο εγχειρίδιο, λέει ότι δίπλα στο ακουστικό υπάρχει μια μικρή οπή και αυτο έιναι ο αισθητήρας φωτός. πολύ καλό πιστεύω.:)

...κι αν βάλετε το δάχτυλο σας επάνω και καλύψετε τον αισθητήρα θα δείτε το πληκτρολόγιο να ανάβει (ο αισθητήρας είναι πάνω από το "n" της λέξης Sony Ericsson)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

...κι αν βάλετε το δάχτυλο σας επάνω και καλύψετε τον αισθητήρα θα δείτε το πληκτρολόγιο να ανάβει (ο αισθητήρας είναι πάνω από το "n" της λέξης Sony Ericsson)

εμένα έχει γεμίσει σκόνη(δεν ξέρω πώς) και φαίνεται μια χαρά! ΛΟΛ

Link to comment
Share on other sites

Ίσως να έχει ειπωθεί το συγκεκριμένο πρόβλημα που θα αναφέρω αλλά δεν μπορώ να ψάξω σε όλες τις 100+ σελίδες! Τις συντομεύσεις του πλήκτρου πλοήγησης, για το πανω και το δεξί πλήκτρο δεν τις κρατάει όταν το σβήσεις και το ανοίξεις πάλι το κινητό. Βάζει τις δικές του τις αρχικές.Στο πάνω πλήκτρο βάζει το walkman και δεξιά δεν βάζει τίποτα αν θυμάμαι καλά. Εντάξει δεν είναι τρομερά ενοχλητικό όταν το κινητό το έχεις ανοιχτό συνέχεια και σπάνια το κλείνεις.:)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει προγραμα που να κανει τα βιντεο

που τραβαμε με το τηλ να τα κανουμε dvd

ωστε να μπορουμε να τα βλεπουμε στη tv. ?

Link to comment
Share on other sites

Ίσως να έχει ειπωθεί το συγκεκριμένο πρόβλημα που θα αναφέρω αλλά δεν μπορώ να ψάξω σε όλες τις 100+ σελίδες! Τις συντομεύσεις του πλήκτρου πλοήγησης, για το πανω και το δεξί πλήκτρο δεν τις κρατάει όταν το σβήσεις και το ανοίξεις πάλι το κινητό. Βάζει τις δικές του τις αρχικές.Στο πάνω πλήκτρο βάζει το walkman και δεξιά δεν βάζει τίποτα αν θυμάμαι καλά. Εντάξει δεν είναι τρομερά ενοχλητικό όταν το κινητό το έχεις ανοιχτό συνέχεια και σπάνια το κλείνεις.:)

 

Κάνε τη ρύθμιση, σβήσε το κινητό, βγάλε για δύο λεπτά τη μπαταρία, ξαναβάλτη, άνοιξέ το κινητό και ξαναρύθμισέ το. Δε θα ξαναχαθούν... :wink:

Δεν ξέρω γιατί γίνεται αυτό, αλλά δούλεψε τόσο στα 2 Κ750 που έχω, όσο και στο W810 μου !!!:)

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Κάνε τη ρύθμιση, σβήσε το κινητό, βγάλε για δύο λεπτά τη μπαταρία, ξαναβάλτη, άνοιξέ το κινητό και ξαναρύθμισέ το. Δε θα ξαναχαθούν... :wink:

Δεν ξέρω γιατί γίνεται αυτό, αλλά δούλεψε τόσο στα 2 Κ750 που έχω, όσο και στο W810 μου !!!:)

 

σε ευχαριστώ πολύ!!!!!!!!!:lol: :D

ακολούθησα τις οδηγίες σου και όντως έτσι έγινε όπως το είπες. δεν ξαναχάθηκαν!!!! αυτό μπορεί να μας το εξηγήσει κάποιος ηλεκτρολόγος μηχανικός, φυσικός κτλ. καλά πως το ανακάλυψες??? μπράβο σου!

πολύ χαίρομαι γιατί είχα στενοχωρεθεί με αυτό το προβληματάκι.

τώρα αυτό που θέλω και ψάχνω είναι να βγάλω το operator logo από την οθόνη γιατί μου χαλάει τα wallpapers που βάζω. Διάβασα για ένα far manager κτλ. σε κάποιο θέμα αλλά είναι επικίνδυνο να το κάνεις μπορεί να το καταστρέψεις το κινητάκι. δεν υπάρχει κανένας ανώδυνος τρόπος όπως με τα NOKIA που έμπαινα σε ενα wap site και κατέβαζα εναν blank operator logo????:(

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, ερώτηση!

Όταν φτιάχνω ένα task και βάζω reminder, ας πούμε να χτυπήσει την πρώτη του μήνα στις 11:00, δεν υπάρχει κάποιος τρόπος να περαστεί αυτόματα αυτό το task για κάθε επόμενο μήνα, ίδια μέρα και ώρα;

Στο προηγούμενο μου κιν (nokia) γινόταν κ είναι κάτι πολύ πρακτικό, τουλάχιστον για μένα.

Link to comment
Share on other sites

1.paidia exo ena provlima me tis sintomeuseis tou kentrikou joystick......vazo tis prosopikes rithmisies kai otan to svino kai to ksananoigo epanerxontai automata oi ergostasiakes................

 

2.exo logismiko R4DB005 einai sxetika kainouria i ekdosi??

 

3.kai kati teleutaio perasa tis epafes me iperithres apo siemens kai ta exei valei opos na nai kai stin anazitisi den mou ta vgazei sosta..........

 

 

mporeite na voithisete?

Link to comment
Share on other sites

1.paidia exo ena provlima me tis sintomeuseis tou kentrikou joystick......vazo tis prosopikes rithmisies kai otan to svino kai to ksananoigo epanerxontai automata oi ergostasiakes................

 

για το θεμα αυτο υπαρχει λυση και μου την εδωσε σημερα ο marras. δες λιγο στη πισω σελιδα. λεει τα εξης>>>

 

"Κάνε τη ρύθμιση, σβήσε το κινητό, βγάλε για δύο λεπτά τη μπαταρία, ξαναβάλτη, άνοιξέ το κινητό και ξαναρύθμισέ το. Δε θα ξαναχαθούν...

Δεν ξέρω γιατί γίνεται αυτό, αλλά δούλεψε τόσο στα 2 Κ750 που έχω, όσο και στο W810 μου !!!"

 

παιζει!! το εκανα και δουλεψε.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ πολύ!!!!!!!!!:lol: :D

ακολούθησα τις οδηγίες σου και όντως έτσι έγινε όπως το είπες. δεν ξαναχάθηκαν!!!! αυτό μπορεί να μας το εξηγήσει κάποιος ηλεκτρολόγος μηχανικός, φυσικός κτλ. καλά πως το ανακάλυψες??? μπράβο σου!

πολύ χαίρομαι γιατί είχα στενοχωρεθεί με αυτό το προβληματάκι.

τώρα αυτό που θέλω και ψάχνω είναι να βγάλω το operator logo από την οθόνη γιατί μου χαλάει τα wallpapers που βάζω. Διάβασα για ένα far manager κτλ. σε κάποιο θέμα αλλά είναι επικίνδυνο να το κάνεις μπορεί να το καταστρέψεις το κινητάκι. δεν υπάρχει κανένας ανώδυνος τρόπος όπως με τα NOKIA που έμπαινα σε ενα wap site και κατέβαζα εναν blank operator logo????:(

 

Το ανακάλυψα πριν ενάμιση χρόνο περίπου, αλλά δε θυμάμαι πως και γιατί, μάλλον κάπου θα το διάβασα !!! :lol:

Ούτε εγώ δεν το έχω καταλάβει το γιατί. Σίγουρα το πιο περίεργο "γενικό" bug κινητών που έχω δει ποτέ...

Αφού όμως διορθώνεται τόσο εύκολα, όλα καλά :wink:

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

2.exo logismiko R4DB005 einai sxetika kainouria i ekdosi??

 

3.kai kati teleutaio perasa tis epafes me iperithres apo siemens kai ta exei valei opos na nai kai stin anazitisi den mou ta vgazei sosta..........

 

 

mporeite na voithisete?

Η έκδοση που έχεις είναι η προηγούμενη.Η καινούργια είναι η ΕΑ031.

Γενικά επειδή η κάθε εταιρία χρησιμοποιεί το δικό της λογισμικό για την αποθύκευση των επαφών δεν μπορούν να παίζουν οι επαφές σου από ένα τηλέφωνο σε ένα άλλο με αλφαβιτική σειρά και σωστά.Ένας τρόπος για να λύσεις το πρόβλημα σου είναι να κάνεις ένα backup των επαφών σου από το παλιό σου τηλέφωνο στον υπολογιστή και μετά να τα περάσεις στο καινούργιο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

euxaristo poli paidia.........eutixos ola vainoun kalos.

 

aksizei kaneis na kanei anavathmisi?exei tromeres diafores?yparxei periptosi na stamatisei na isxyei i egyhsh?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W810i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...