Jump to content

[CAR] VW Golf V


nickolas84
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μία ερώτηση: ένα τρίξιμο που κάνει που και που ο κινητήρας αρκετά αισθητό, είναι το anti-knock system;

Μέχρι στιγμής βάζω μόνο απλή αμόλυβδη... :worry:

 

Λοιπόν επειδή το φαινόμενο συνεχιζόταν και δε μου έκανε καθόλου για φυσιολογικό, το πήγα σήμερα στην αντιπροσωπεία και τελικά όντως είχε πρόβλημα!

 

Ήταν ο ιμάντας του βεντιλατέρ που είχε πρόβλημα και όταν έμπαινε σε λειτουργία έκανε αυτό το τρίξιμο και τον θόρυβο. Φυσικά αλλάχτηκε αμέσως και τώρα όλα καλά! :D

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

............Παιδια καλησπερα και απο μενα.

Με την ευκαιρια ηθελα να σας πω οτι εκλεισα και εγω σημερα ενα tsi 140 ,και θα το παρω τελος δεκεμβριου.

Αααα σε μαυρο ,ετσι για να μεγαλωνει και η παρεα με τα μαυρα!!!!:happy: :happy:

 

 

Με το καλό να το παραλάβεις και νά 'ναι καλοτάξιδο...

Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω το καλοκαιρι ΠΡΩΤΑ Ο ΘΕΟΣ θα παρω την Golfo........

τι με συμβουλευετε?

Το GT ή το 1.6 Fsi???

Aπο αξιοπιστια πως παει το GT???

Λογω μηχανικου υπερσυμπιεστη και τουρμπινας το φοβαμαι λίγο............

Link to comment
Share on other sites

GIL46

μετά από 9500 χλμ με το GT κανένα σοβαρό πρόβλημα, αλλά είναι ακόμα νωρίς να συζητάμε για αξιοπιστία...

Προς το καλοκαίρι θα υπάρχουν και περισσότερες εμπειρίες...

Στην Γερμανία πάντως έχει κλείσει χρόνος που κυκλοφορεί το GT και μέχρι στιγμής δεν έχω δεί σε εντυπα ή fora κάποια αρνητικά σχόλια...

Link to comment
Share on other sites

Με το καλό να το παραλάβεις και νά 'ναι καλοτάξιδο...

 

 

Eυχαριστω πολυ φιλε konin.

Να εισαι καλα....

:) :) :)

----------------

VW GOLF V 1.4 TSi

Link to comment
Share on other sites

Κάποιον καλό ηλεκτρολόγο (τέτοιον που να μην ενώνει τα καλώδια με μονωτικές) ξέρει κανείς στη θεσσαλονίκη για να μου εγκαταστήσει κιτ με xenon λάμπες σε VW Golf Gt;

Κανενα νεο με αυτο?? Αν επιτρεπεται ποιο κιτ αγορασες?? Ποσα εδωσες?

Ενδιαφερομαι και εγω αλλα ακομα δεν το εψαξα το θεμα!

Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω το καλοκαιρι ΠΡΩΤΑ Ο ΘΕΟΣ θα παρω την Golfo........

τι με συμβουλευετε?

Το GT ή το 1.6 Fsi???

Aπο αξιοπιστια πως παει το GT???

Λογω μηχανικου υπερσυμπιεστη και τουρμπινας το φοβαμαι λίγο............

 

Ti άλλο θα ακούσουμε .....

Link to comment
Share on other sites

Κύριοι τοποθέτησα xenon σε golf gt χωρίς απολύτως καμμία μετατροπή. Σε ένα τεταρτο είχα φύγει ούτε τρύπες, ούτε συρματάκια για να πάρεις ρεύμα τίποτα. Μέχρι και το τελευταίο καπάκι έχουν προβλέψει. Και όταν θελήσεις να το πουλήσεις βάζεις το ντουί με την παλιά λάμπα το πίσω καπάκι και τέλος.
Link to comment
Share on other sites

ναι για δωσε καμια λεπτομερεια γιατι σκεφτομαι να βαλω σε ενα clio που εχω σαν δευτερο αμαξι.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Τα πέρασα από εκεί που τα αγόρασα υπάρχουν τρία διαφορετικά κίτ ειδικά για golf v έχουν εγγύηση 2 έτη και περισσότερες πληροφορίες στο 210-4000185 Σιρδένης Φώτης (κατάστημα πώλησης-εγκατάστασης)
Link to comment
Share on other sites

Μπας και σου εβαλαν τις ''και καλα xenon λαμπες μονο''?για πες μας τιμη για να ξερουμε.

 

Κοιτα δεν εχω κατέβει απ' τα Γκράβαρα. Νομίζω ότι είμαι σαφής στο μηνυμα που αφησα όσο για την τιμή μπορείς να τηλεφωνήσεις να μάθεις όπως επίσης και για όποια άλλη απορία έχεις.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον

 

Εχουμε και λεμε

 

500€ τα ιαπωνεζικα κομπλε κιτ

400€ τα κορεατικα κομπλε κιτ

ειτε στα 6000 Κ ειτε στα 8000 Κ

Αυτα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ενταξει ρε φιλε απλα ρωτησα γιατι πολυ γρηγορα μου φανηκαν ολα αυτα.σε ενα τεταρτο μονο?συνηθως τοσο κανουν για να αλλαξουν τις λαμπες.αληθεια που ειναι τα γκραβαρα?
Link to comment
Share on other sites

Είναι τόσο καλά φτιαγμένα που είναι σαν να βάζεις μία λάμπα (βγάζεις το πλαστικό καπάκι εν συνεχεία αφαιρείς το ντουί με την παλαιά λάμπα και βάζεις το καινούργιο ντουί με την λάμπα κουμπώνεις το νέο πίσω καπάκι που έχει με έτοιμη τρύπα για τα καλώδια τοποθετείς και το Ballast και τέλος.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον

 

Εχουμε και λεμε

 

500€ τα ιαπωνεζικα κομπλε κιτ

400€ τα κορεατικα κομπλε κιτ

ειτε στα 6000 Κ ειτε στα 8000 Κ

Αυτα

 

α ok σε αυτα τα Money τα βρισκω κι εγω απο εναν γνωστο μου μιας και ψαχνω κι εγω να βαλω.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, συγνώμη που επεμβαίνω, αλλά μήπως συνειδητοποιεί κανένας σας ότι έχετε γεμίσει μια ολόκληρη σελίδα με off-topic;

 

Εδώ λέμε τις γνώμες μας για το συγκεκριμένο αυτοκίνητο.

 

BTW, για όποιον είχε ρωτήσει τι έκανα με το τιμόνι, η απάντηση είναι ότι τελικά το έφτιαξα, αν και με μια "μικρή" καθυστέρηση.

Link to comment
Share on other sites

μιας κ τα aftermarket xenon σε μερικα μοντελα π.χ. golf 5 βγαζουν μερικες φορες προβληματα του στυλ ενδειξη καμμενης λαμπας,ή καινε ballast,συνηθως θελουν πυκνωτες ή αλλαγη ασφαλειας απο 15α σε 20

se ola ta vw golf 5 thelei piknoti to tremopegma stin lakoyba deite tis fises kapoia apo to fanari poy paei ston metasxhmatisth den pataei giati tha stin kapsei balte piknotakia

piknotis kanei poli kali doyleia exeis akarie fos kai h asflaleia h 15 htan oriakh dioti ta balast theloyn 10 amp stin ekinisi to katheena kai 8 se katastash otan doylevoun opote einai oriaka na tin kapsi oso gia tin diafora lampas ginete epeidi yprxei kini grami opos eides exi mia asfaleia me apotelesma to alo fanari na pernei me tposi tasis

Link to comment
Share on other sites

Ασχετο αλλα εχω ακουσει οτι οι καινουργιοι κινητηρες της VW καινε λαδι ανα 1000 χιλιομετρα,ισχυει?
Όχι πάντα παίζει ρόλο ο οδηγός - ο τρόπος οδήγησης - οι κλιματολογικές συνθήκες και το λάδι που χρησιμοποιείται. Πάντως στο manual αναφέρει ότι το μέγιστο που μπορεί να κάψει είναι 100ml/1000km ;)
Link to comment
Share on other sites

Χθες ενας μου ελεγε οτι οι FSI κινητηρες καινε κοντα στο 1 λιτρο στα 1000 χιλιομετρα αλλα μου φανηκε υπερβολη.αλλα εχω διαβασει και επιστολες διαμαρτυριας σε περιοδικα οπου αναφερουν αυτο το προβλημα.εαν ειναι αληθεια τοτε τι να πω........
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...