Jump to content

The «Ultimate» File Sharing thread


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το θέμα δεν είναι οι ταχύτητες, αλλά το άπειρο HDTV και HQ Audio υλικό που έχει...

Οι υπόλοιποι παρόμοιοι private trackers θέλουν invites.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν ξέρω αν αυτό οφείλεται στο free leech weekend, αλλά δοκίμασα να κατεβάσω κάτι και ερχόταν με 10KB/s (σε γραμμή που σηκώνει αρκετά MB/s). Οπότε προς το παρόν, δεν προσφέρει και πολλά.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν αυτό οφείλεται στο free leech weekend, αλλά δοκίμασα να κατεβάσω κάτι και ερχόταν με 10KB/s (σε γραμμή που σηκώνει αρκετά MB/s). Οπότε προς το παρόν, δεν προσφέρει και πολλά.

Είδατε τι κακή φάση που είναι το leeching;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
με παεταξαν αξω απο το torrentleech. μπορω να βρω ομως invite απο εναν φιλο. το θεμα ειναι οτι μου λεει your ip is banned. τι κανω??
ΤΙ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ Ο ΤΡΕΛΛΟΣ...
Link to comment
Share on other sites

με παεταξαν αξω απο το torrentleech. μπορω να βρω ομως invite απο εναν φιλο. το θεμα ειναι οτι μου λεει your ip is banned. τι κανω??

Αν νομίζεις ότι άδικα σε πέταξαν εξω, βρες τους στο IRC για να σου βγάλουν το ban. Διαφορετικά δεν υπάρχουν και πολλά που μπορείς να κάνεις.

Link to comment
Share on other sites

Αν νομίζεις ότι άδικα σε πέταξαν εξω, βρες τους στο IRC για να σου βγάλουν το ban. Διαφορετικά δεν υπάρχουν και πολλά που μπορείς να κάνεις.

 

δεν υπάρχει δευτερη ευκαιρια τωρα που εβαλα 2mb?

ΤΙ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ Ο ΤΡΕΛΛΟΣ...
Link to comment
Share on other sites

με παεταξαν αξω απο το torrentleech. μπορω να βρω ομως invite απο εναν φιλο. το θεμα ειναι οτι μου λεει your ip is banned. τι κανω??

Υπομονή να κάνεις μέχρι να αλλάξει η ip σου. Υποθέτω πως δεν έχεις static. Κάνε κανα δυο restart τον router και κάποια στιγμή θα ξαναμπείς. Αλλα για να σε πετάξανε πρέπει να ήσουν κακό παιδί :p

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια..

Ειδα πως εχετε κανει μια μινι λιστα με hub sites (ναι, δεν ξερω καν πώς λεγονται κ τι ειναι, αλλα δεν εχει σημασια)..Μηπως ειναι ευκολο να γινει κ μια αντιστοιχη λιστα με torrent sites; π.χ.εγω μονο το mininova κ το torrentspy ξερω.. Θα ηθελα να εχω κ αλλα εναλλακτικα γιατι δεν βρισκω και τα παντα μεσα σε αυτα..

Με αναζητηση δεν βρηκα κ σπουδαια πραγματα, θα πρεπει να δω μια μια τις σελιδες του θεματος μπας κ πετυχς καποιο..

Ευχαριστω

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Tzitzikos the cat.!.

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο!!

Βρηκα πΑρΑ πολλα torrents ;) ;)

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα με το DC++. Πατώντας στα Public Hubs, πατάω refresh για να μου εμφανίσει τη λίστα και μου βγάζει το εξής μήνυμα:

A connection attempt failed because the connected party did not properly respond after a period of time.

Οι διευθύνσεις που έχω για Public Hubs είναι δύο προεγκατεστημένες. Τη πρώτη φορά όμως που άνοιξα το DC++ μου έβγαλε κανονικά μια λίστα με Hubs απο όλες τις χώρες...

 

Help please?

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα με το DC++. Πατώντας στα Public Hubs, πατάω refresh για να μου εμφανίσει τη λίστα και μου βγάζει το εξής μήνυμα:

A connection attempt failed because the connected party did not properly respond after a period of time.

Οι διευθύνσεις που έχω για Public Hubs είναι δύο προεγκατεστημένες. Τη πρώτη φορά όμως που άνοιξα το DC++ μου έβγαλε κανονικά μια λίστα με Hubs απο όλες τις χώρες...

 

Help please?

Διάβασε εδώ, λίγο πιο πάνω δηλαδή:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1618740#post1618740

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Ίσως να έχει ξαναερωτηθεί, δεν βρήκα όμως κάτι στο search που έκανα.

 

Είμαι γραμμένη στο blue-whitegt, και το ratio μου κυμαίνεται από 0,95-1,20 ανάλογα με το τι κατεβάζω.

Παρατήρησα, ότι η Snatch List αργεί πάρα πολύ να ενημερωθεί σχετικά με το uploaded μεγέθος, σε συγκεκριμένα όμως αρχεία (ακόμα κι αν τρέχουν ταυτόχρονα με τα σωστά ενημερωμένα).

Ξέρει κανείς γιατί γίνεται αυτό?

Υποθέτω ότι δεν πρόκειται "να χαθούν" αυτά που έχω ανεβάσει...?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτό μπορεί να συμβαίνει όταν ο tracker είναι down

και έτσι τα στατιστικά που στέλνει ο client σου να

μην μετρούν(είτε στο upload είτε στο download).

Πάντως πιστεύω ότι τα στατιστικά έχουν ήδη χαθεί

καθώς η ανανέωση γίνεται κάθε 30 λεπτά.

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται όμως να ενημερώνεται το ένα αρχείο και όχι το άλλο, αν ισχύει αυτό, εφόσον είναι στον ίδιο tracker? Άσε, που σε μερικά αρχεία το ratio τους στην Snatch List έχει ανέβει λίγο αφότου έχω σταματήσει το seeding τους.

 

Αν ήταν ένα αρχείο δεν θα με πείραζε, αλλά "λείπει" σχεδόν 1 Giga, και από ότι βλέπω γίνεται σε όλο και περισσότερα αρχεία.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν ο TorrentBytes tracker (ωωω.torrentbytes.net) είναι down ?? :worry: :worry:

 

Προσπαθώ να μπω και δεν μπαίνει με τίποτα.... :(

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν ο TorrentBytes tracker (ωωω.torrentbytes.net) είναι down ?? :worry: :worry:

 

Προσπαθώ να μπω και δεν μπαίνει με τίποτα.... :(

 

Μια χαρα μπαινει:)

 

Αλλα δες αυτο

 

The good news, as many of you may have seen already,

is that due to the goodness of the present owner of the torrenbytes.net domain,

we get to keep the name torrentbytes.net, and no longer need to use the backup domain as was planned.

 

The bad news is that while the DNS is updating, some of our members may be experiencing login problems.

In theory, the whole DNS issue should be resolved by around 12:00pm GMT, however, it may take a little longer.

During this time, you are still able to connect by editing your hosts file.

 

FOR WINDOWS USERS:-

Go to C:\WINDOWS\system32\drivers\etc\ and open the file hosts with wordpad.

Underneath the line:

127.0.0.1 localhost

add the lines:

85.17.40.246 http://www.torrentbytes.net

85.17.40.247 tracker.torrentbytes.net

and save.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα μπαινει:)

 

Αλλα δες αυτο

 

Να'σαι καλά φίλε Viper. Με το post σου κατάφερα και μπήκα :)

 

Tο info αυτό το είδα και γω σε ΡΜ, αλλά μόνο όταν κατάφερα και μπήκα στο site του tracker (με τις υποδείξεις σου).

 

ΤΗΑΝΧ :D

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα το torrentbytes γιατί βγάζει

Fatal error: Call to undefined function: eaccelerator_get() in /usr/local/apache2/htdocs/www/index.php on line 50

?

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα το torrentbytes γιατί βγάζει

Fatal error: Call to undefined function: eaccelerator_get() in /usr/local/apache2/htdocs/www/index.php on line 50

?

μεχρι το βραδακι εμπαινε, τωρα και μενα αυτο βγαζει.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως που μόλις ξεκίνησα ένα seeding, μου δίνει στο utorrent "working"... :)

 

Γενικά πάντως αυτές τις μέρες κάνουν διάφορες αλλαγές, οπότε τίποτα δεν με εκπλήσσει....

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Μετά από χρόνια μπήκα -κατά τύχη- στο site του Kazaa. Βλέπω λοιπόν να λέει "No spyware", "Safe" κλπ. Κατά πόσο ισχύει αυτό; Έχουν γίνει βελτιώσεις; Διότι θυμάμαι ότι έχω καταστρέψει δύο φορές τον υπολογιστή μου από το Kazaa.

Είναι όντως έτσι;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...