Jump to content

[temp lock] Καταστήματα Wind: Είστε ευχαριστημένοι;


billakosss
 Κοινοποίηση

Καταστήματα WIND: Είστε ευχαριστημένοι;  

372 members have voted

  1. 1. Καταστήματα WIND: Είστε ευχαριστημένοι;

    • Ναι
      188
    • Όχι
      152
    • Εξυπηρετούμαι από άλλα καταστήματα...
      32


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 546
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μήπως πρόσεξες αν η ταμπέλα δίπλα στην ταμπέλα F2G και ΒBest έγραφε For all;;; :p

Μήπως και η ταμπέλα του καταστήματος έγραφε ακόμη Telestet;;; :p :lol:

Link to comment
Share on other sites

Μήπως πρόσεξες αν η ταμπέλα δίπλα στην ταμπέλα F2G και ΒBest έγραφε For all;;; :p

Μήπως και η ταμπέλα του καταστήματος έγραφε ακόμη Telestet;;; :p :lol:

 

Ευτυχώς δεν υπήρχε τότε το κατάστημα.Φαντάζεσαι να ήταν από τότε;;

Θα έγραφε Telestet σίγουρα..:ρ :lol:

http://www.eppforum.org/gkr41/eye2.pngΤα μάτια καθρέφτες και φως της ψυχής..
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς δεν υπήρχε τότε το κατάστημα.Φαντάζεσαι να ήταν από τότε;;

Θα έγραφε Telestet σίγουρα..:ρ :lol:

Δεν θέλω να το φανταστώ!!!! :p

Σε αυτούς άραγε ενημερώσεις δεν έρχονται;;;; Χάλασε το fax τους;;;; :ρ

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να είναι "αντάρτικος" συνδυασμός το συγκεκριμένο κατάστημα... ;)

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είδα μια ταμπέλα "Telestet" σε κάποιο χωριό γυρνώντας από Σταυρό προς Θεσσαλονίκη την Κυριακή !!! :lol:

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να εχουν ξεμεινει τα πακετα απουλητα. Τι να τα κανουν τα μαγαζια; Να τα πεταξουν; Λαθος βεβαια που τα εχουν βιτρινα. Παντως οπως ειπαν πιο πανω εαν το ενεργοποιησεις παει στο Tim Card. Α! Ενω η τιμ ειχε πει πως ειχε μετατρεψει αυτοματα ολα τα forall σε tim card εξακολουθουν να υπαρχουν καρτοκινητα (ενεργοποιημενα) σαν ForAll.

 

bored01: Τα καταστηματα εχουν ειδικη γραμμη ναι (που μιλανε με το cs) η οποια αρχιζει απο 800... και την καλουν μονο απο τα pull κινητα τους. Μαλλον θα επεσες σε ασχετο καταστημα/υπαλληλο. Μου εχει τυχει και εμενα πολλες φορες σε καταστημα franchise δυστυχως και οχι μονο σε προγραμματα χρησης αλλα ακομα και σε πιο βασικα ζητηματα οπως επωνυμα καρτοκινητα, μεταβιβαση, κτλ που δεν επιτρεπεται να μην τα ξερεις εαν εισαι καταστημα!

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Εντελώς άσχετο, αλλά προτιμούσα την ονομασία Telestet με το υπεροχο σήμα με το ανθρωπάκι που σήκωνε το κινητό !!!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

παιδια,το ξαναλεω...οσο στοκ και να εμεινε...η πολιτικη της ΤΙΜ εχει αλλαξει.

υπαρχει το tim card.

ειδικα οταν εισαι σε αλυσιδα πρεπει να ακολουθεις την γραμμη της εταιριας.

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Η εμπειρια μου απο το καταστημα της οδου Μητροπολεως στη Θεσσαλονικη.

Πηγα δυο φορες για να ρωτησω (και τελικα πραγματοποιησα) για φορητοτητα απο αλλη εταιρια.

Λοιπον τα παιδια ηταν εξυπηρετικοτατοι, ταχυτατοι και γενικα ηξεραν ακριβως να μου πουν τι διαδικασια επρεπε να ακολουθησω.

Αριστη λοιπον η εξυπηρετηση!

Επισης στα + ειναι οτι αφου με ειδαν οτι πηγα ξεροντας ακριβως τι ηθελα (ποιο προγραμμα και ευρος τιμης συσκευων) δε με ζαλισαν με προτροπες του τυπου "καλο π.χ. το flexy 20 που θελεις αλλα θα σου προτεινα να παρεις flexy 70 + 800 sms + οικογενειακο +++" :X Οπως μου ειχαν κανει σε ενα καταστημα voda και εψαχνα την εξοδο να φυγω :mad: :mad:

Link to comment
Share on other sites

Η εμπειρια μου απο το καταστημα της οδου Μητροπολεως στη Θεσσαλονικη.

Πηγα δυο φορες για να ρωτησω (και τελικα πραγματοποιησα) για φορητοτητα απο αλλη εταιρια.

Λοιπον τα παιδια ηταν εξυπηρετικοτατοι, ταχυτατοι και γενικα ηξεραν ακριβως να μου πουν τι διαδικασια επρεπε να ακολουθησω.

Αριστη λοιπον η εξυπηρετηση!

Επισης στα + ειναι οτι αφου με ειδαν οτι πηγα ξεροντας ακριβως τι ηθελα (ποιο προγραμμα και ευρος τιμης συσκευων) δε με ζαλισαν με προτροπες του τυπου "καλο π.χ. το flexy 20 που θελεις αλλα θα σου προτεινα να παρεις flexy 70 + 800 sms + οικογενειακο +++" :X Οπως μου ειχαν κανει σε ενα καταστημα voda και εψαχνα την εξοδο να φυγω :mad: :mad:

Πραγματικά άψογα όλα τα παιδιά στο κατάστημα Μητροπόλεως με Κομνηνών. Είναι και το πρώτο κατάστημα που άνοιξε στην πόλη (το δεύτερο στην Ελλάδα) από την έναρξη λειτουργίας της Telestet.

 

@Panagiotis: δεν καλούν αριθμό 800... αλλά ένα απλό τετραψήφιο που είναι η εξυπηρέτηση καταστημάτων ;)

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Και στην Αμαλιάδα Ηλείας πολύ καλά παιδιά. Με εξυπηρέτησαν στο άψε σβήσε όταν έψαχνα πέρσι να πάρω κινητό έως 195ευρώ.
Link to comment
Share on other sites

σε αυτό το θέμα, τουλάχιστον, δεν υπάρχει πρόβλημα στην επιστροφή χρηματων. Αργεί,λόγω φόρτου, το συγκεκριμμένο τμήμα. Από προσωπική εμπειρία με την δωρεάν χρήση πέρισυ 400 λεπτών τον μήνα προς κινητά ΤΙΜ, που μου τα χρέωναν κανονικά και μου τα αφαιρούσαν από το κανονικό πακέτο που είχα πάρει. Άργησε αυτή η διαδικασία 2-3 μήνες αλλά μου τα επέστρεψαν όλα.

 

προς απάντησή σε αυτό το post όχι μόνο 2-3 μήνες αλλά ακόμη,μετά από 6 μήνες,περιμένω την επιστροφή των χρημάτων από ΕΝΑ ΛΑΘΟΣ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ ΝΑ ΓΙΝΕΙ.

Εδώ και 4 μήνες παίρνω κάθε μήνα που εκδίδεται ο λογαριασμός στο 1277 και μου λένε "ότι θα γίνει στον επόμενο μήνα". Φτάνει πια η κοροϊδία! Τα χρήματά μου πίσω! Και στο κάτω κάτω αν δε μπορούν να μου τα δώσουν με πίστωση ας μου τα δώσουν με χρηματική αποζημίωση.Από λάθος καταστήματος ΤΙΜ τρέχω εδώ και κάτι μήνες για χρήματα που δικαιωματικά μου ανήκουν.και όμως από την εξυπηρέτηση πελατών μου λένε ότι έχει εγκριθεί η πίστωση και ότι ΔΕ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΡΧΕΤΑΙ ΣΤΟ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ.Γιατί άραγε...

Με αυτά και άλλα η ΤΙΜ θα με οδηγήσει μόλις γίνει η πίστωση σε άμεση διακοπή εταιρικού συμβολαίου με άμεση συγκατάθεση νομίμου εκπροσώπου και ήδη έχει αποσταλλεί καταγγελία στην ΕΕΤΤ για την απαράδεκτη καθυστέρηση της πίστωσης:rocket: Καλή μου μεταφορά στην Cosmote:D Δε τους αξίζει ευρώ.Και αν στον επόμενο λογαριασμό δεν έχει πιστωθεί το ποσό ΑΡΝΟΥΜΑΙ ΚΑΤΗΓΟΡΗΜΑΤΙΚΑ να τον πληρώσω με την παραπάνω αιτιολογία.και αν κοπούν οι γραμμές εκεί να δείτε φασαρία που θα τους κάνω...Δηλαδή επειδή είμαστε σωστοί απέναντί τους και πληρώνουμε κανονικά τους λογαριασμόυς...αυτοί δεν έχουν υποχρεώσεις απέναντί μας; η VODAFONE ποτέ δε θα έκανε κάτι τέτοιο.Η ΤΙΜ ΠΟΥ ΗΤΑΝ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΤΟΜΕΑ ΕΧΕΙ ΦΘΑΣΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ από την COSMOTE που πολύ ισχυρίζονται ότι είναι δημόσιο!

Είμαι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΔΥΣΑΡΕΣΤΗΜΕΝΟΣ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΙΜ ΚΑΙ ΟΥΤΕ F2g δε θα αφήσω στο δίκτυο τους...:protest:Και το χειρότερο είναι η δυσφήμιση που θα φάει τουλάχιστον από εμένα σε αυτόν τον τομέα που λέγεται σεβασμός του πελάτη...

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω και γω που το έπαθα πριν από εσένα.Σε είχα προειδοποιήσει να μην πας στο κατάστημα αυτό που είναι όλοι άσχετοι!!!!!Εσύ όμως είπες ότι δε θα έκαναν το ίδιο λάθος 2η φορά!Ευτυχώς πάντως που υπάρχουν bugs στο σύστημα της εταιρείας και ενώ στον αναλυτικό λογαριασμό φαινόταν ότι έπρεπε να πληρώσω και γω υπηρεσίες 3g(ενεργοποιήσεις κλπ) στην πρόσθεση έβγαιναν μόνο 10€ παραπάνω από το κανονικό(στην υγεία των bugs λοιπόν,να ζήσουν να μας γλιτώνουν από τα χοντρά λάθη και τις χοντρές της εταιρείας!!! )
Link to comment
Share on other sites

Και στο κατάστημα της Βενιζέλου (Θεσ/νίκη)που έκανα εταιρικό έμεινα πολύ ευχαριστημένος.Εξυπηρετικοί, φιλικοί και άψογα ενημερωμένοι για το κάθε τι που τους ρώτησα!Γιατί άραγε???Ούτε τα μέλη του φόρουμ δεν έχουν τέτοιες γνώσεις!!!:p :lol:
Link to comment
Share on other sites

Και στο κατάστημα της Βενιζέλου (Θεσ/νίκη)που έκανα εταιρικό έμεινα πολύ ευχαριστημένος.Εξυπηρετικοί, φιλικοί και άψογα ενημερωμένοι για το κάθε τι που τους ρώτησα!Γιατί άραγε???Ούτε τα μέλη του φόρουμ δεν έχουν τέτοιες γνώσεις!!!:p :lol:

 

Οντως, το συγκεκριμενο εχει καλη εξυπηρετηση. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Άριστη εξυπηρέτηση στο κατάστημα ΤΙΜ της Ηλιούπολης! Ζήτησα να μου κρατήσουν ένα bluetooth handsfree το οποίο θα περνούσα να το πάρω 2-3 μέρες μετά. Φυσικά και μου το κράτησαν, και πάνω στο κουτί είχαν το όνομά μου καθώς και το πότε θα περνούσα να το παραλάβω!

 

(Σύγκριση με κατάστημα Νόκια, το οποίο επισκέφθηκα για να παραγγείλω καπάκι για το κινητό μου, το οποίο θα ερχόταν μετά 3 μέρες. Την ίδια μέρα που παρήγγειλα το καπάκι, θυμήθηκα ότι ήθελα και μια θήκη για το κινητό, και τους παίρνω τηλ.

- "Γεια σας, είμαι η τάδε, μήπως έχετε τη θήκη για το Ν70 ή μπορείτε να την παραγγείλετε?"

- "Την έχουμε στο μαγαζί"

-"Ωραία, μπορείτε να μου την κρατήσετε να περάσω να την πάρω όταν έρθει και το καπάκι?"

- "Δεν ξέρω αν μπορώ να την κρατήσω..."

:wacko:

 

Τι να λέμε τώρα, μπράβο στα παιδιά στην Ηλιούπολη!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Οι συσκευές μου: Nokia 6300 - Ε63, Palm TΧ

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Άριστη εξυπηρέτηση στο κατάστημα ΤΙΜ της Ηλιούπολης χθες πήγα για να μου έκανουν μεταφορά του τηλεφωνικού μου καταλόγου φωτογραφιών και δεδομενων απο το παλιό μου κινητό στο καινούριο πράγμα που δεν μπόρεσαν να μου το κάνουν στο Γερμανό νεαπολης και όλα αυτά, παρόλο που είχε πρόβλημα το παλιο κινητό μου και δεν άνοιγε κάθισαν οι άνθρωποι ως τις 21:30.

Για αυτό θέλω να ευχαριστήσω την angelina22 και το bilakosss για την υπομονή που έδειξαν!

Link to comment
Share on other sites

Άριστη εξυπηρέτηση στο κατάστημα ΤΙΜ της Ηλιούπολης χθες πήγα για να μου έκανουν μεταφορά του τηλεφωνικού μου καταλόγου φωτογραφιών και δεδομενων απο το παλιό μου κινητό στο καινούριο πράγμα που δεν μπόρεσαν να μου το κάνουν στο Γερμανό νεαπολης και όλα αυτά, παρόλο που είχε πρόβλημα το παλιο κινητό μου και δεν άνοιγε κάθισαν οι άνθρωποι ως τις 21:30.

Για αυτό θέλω να ευχαριστήσω την angelina22 και το bilakosss για την υπομονή που έδειξαν!

 

Λογικό είναι που δεν μπόρεσαν να σου το κάνουν στο Γερμανό! Το μηχάνημα μεταφοράς καταλόγου που έχει ο Γερμανός εδώ και δύο χρόνια, μεταφέρει απλώς τον τηλεφωνικό κατάλογο από ένα κινητό στο άλλο. Τα μηχανήματα που πήραν αυτό το μήνα τα καταστήματα ΤΙΜ μεταφέρουν εκτός από τον κατάλογο, και SMS/MMS φωτογραφίες, βίντεο και MP3.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

ΜΠΑ ουτε καν τον τηλεφωνικο καταλογο δεν μπορεσαν στο γερμανο!
Link to comment
Share on other sites

Aπο τα κατ/ματα ΤΙΜ στην Καβαλα και την Ξανθη ειμαι κατευχαριστημενος για την αμεσοτητα της εξυπηρετησης και γενικα απο την ιδια την ΤΙΜ. Τους λογαριασμους μου τους πληρωνω απο τα κατ/ματα και ειναι αμεση η πληρωμη. Βρισκομενος στην Πατρα,κι απο εκει βρηκα ταχεια εξυπηρετηση αλλα και στο κατ/μα ΤΙΜ της Τσιμισκη στην Θεσσαλονικη το περιβαλλον ηταν πολυ ευχαριστο και αν και γεματο με εξυπηρετησαν αμεσα.

Μπραβο ΤΙΜ! :)

VODAFONE CU (Huawei Ascend 7)

Triple Play FORTHNET (Σταθερο-Ιντερνετ-NOVA start pack)

Link to comment
Share on other sites

Άριστη εξυπηρέτηση στο κατάστημα ΤΙΜ της Ηλιούπολης χθες πήγα για να μου έκανουν μεταφορά του τηλεφωνικού μου καταλόγου φωτογραφιών και δεδομενων απο το παλιό μου κινητό στο καινούριο πράγμα που δεν μπόρεσαν να μου το κάνουν στο Γερμανό νεαπολης και όλα αυτά, παρόλο που είχε πρόβλημα το παλιο κινητό μου και δεν άνοιγε κάθισαν οι άνθρωποι ως τις 21:30.

Για αυτό θέλω να ευχαριστήσω την angelina22 και το bilakosss για την υπομονή που έδειξαν!

 

a re billako gia ola eise xanali to seminario :lol: :D

!!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

opois breis pios ine pm!!

Link to comment
Share on other sites

Μια παρατήρηση περισσότερο παρά κρίση για τα καταστήματα της ΤΙΜ.

Σήμερα έκανα μια βόλτα στο κέντρο και θέλησα να πάω στο κατάστημα της ΤΙΜ στην οδό Στουρνάρη γιατί ήθελα να πάρω μια συσκευή. Η ώρα που πήγα στο συγκεκριμένο κατάστημα ήταν περίπου 17:00.

Το κατάστημα ήταν κλειστό.

Τα διπλανά καταστήματα των "ανταγωνιστών" ήταν ανοικτά.

 

Έφυγα και πήγα στο κατάστημα της Φ. Νέγρη κι έφτασα εκεί στις 17:10΄περίπου. Το ίδιο, κι αυτό ήταν κλειστό.

Το ακριβώς δίπλα κατάστημα "ανταγωνίστριας" εταιρείας ήταν ανοικτό.

 

Δε βαριέσαι δεν έχασα εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Μια παρατήρηση περισσότερο παρά κρίση για τα καταστήματα της ΤΙΜ.

Σήμερα έκανα μια βόλτα στο κέντρο και θέλησα να πάω στο κατάστημα της ΤΙΜ στην οδό Στουρνάρη γιατί ήθελα να πάρω μια συσκευή. Η ώρα που πήγα στο συγκεκριμένο κατάστημα ήταν περίπου 17:00.

Το κατάστημα ήταν κλειστό.

Τα διπλανά καταστήματα των "ανταγωνιστών" ήταν ανοικτά.

 

Έφυγα και πήγα στο κατάστημα της Φ. Νέγρη κι έφτασα εκεί στις 17:10΄περίπου. Το ίδιο, κι αυτό ήταν κλειστό.

Το ακριβώς δίπλα κατάστημα "ανταγωνίστριας" εταιρείας ήταν ανοικτό.

 

Δε βαριέσαι δεν έχασα εγώ.

μαλλον γιατι ο ανταγωνισμος εχει αναγκη να δουλευει περισσοτερο γι'αυτο ;)

76μυρια ειναι αυτα...

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

μαλλον γιατι ο ανταγωνισμος εχει αναγκη να δουλευει περισσοτερο γι'αυτο ;)

76μυρια ειναι αυτα...

 

Εμαθα οτι ο ''ανταγωνιστής'' θα μένει ανοιχτός 24 ωρες για να μαζέψει λεφτά!:p

ΑΛΗΘΕΙΑ?

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...