Jump to content

Soundtracks διαφημίσεων & εκπομπών [III]


rigasnic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα!Είμαι καινούριος και ψάχνω σαν τρελός τη μουσική που ακούγεται στο καινούριο τρέϊλερ του 2 μέρες μόνο.Το είχε βάλει και σένα άπό τα τελευταία επεισόδια.
Link to comment
Share on other sites

Χαλάρωσε βρε. Είπαμε θα τη βρούνε, δεν χρειάζεται να γράφεις μήνυμα κάθε δέκα λεπτά. :wink:

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

mipos kserei kapoios to tragoudi apo ti diafimisi tou

CHIVAS pou paizetai tora

afxaristo

 

Sarah Khider- Mermaid Song

And so Sally can wait, she knows it's too late as we're walking on by

Her soul slides away, but don't look back in anger

I heard you say

:music:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω sample από TSI:

http://rapidshare.com/files/2160944/Recording1.wav.html

 

Μακάρι να το ξέρει κάποιος!

:)

 

 

Παιδιά υπάρχει sample από την διαφήμιση της Volkswagen με

τους κινητήρες TSI!

Δεν θυμίζει σε κανέναν τίποτα; Είναι φανταστικό τραγούδι και έχω

φάει κόλλημα και για αυτό συγνώμη που κάνω quote!

:(

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Carla Bruni - quelq' un M'a dit legetai to kommati apo thn diafimish twn kinitirwn TSI, den kserw an exei apantithei alla epeidh epsa3a polu na to vrw , apla to anaferw twra, edw mesa!!!!!!!!!:O

 

Είσαι απίστευτος! Και είναι λίγο!

Χίλια ευχαριστώ!

:)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει sample από την διαφήμιση της Volkswagen με

τους κινητήρες TSI!

Δεν θυμίζει σε κανέναν τίποτα; Είναι φανταστικό τραγούδι και έχω

φάει κόλλημα και για αυτό συγνώμη που κάνω quote!

:(

 

Ναι θυμίζει σε πολλούς την Carla Bruni αλλά δεν είναι αυτή (99%).

Το πιο πιθανό είναι οτι έφτιαξαν ένα κομμάτι που μοιάζει στο γνωστό τραγούδι της Carla Bruni και το ακόμα πιο σίγουρο είναι οτι το τραγούδι που προτάθηκε παραπάνω δεν είναι αυτό που ακούγεται (οι στίχοι στη διαφήμιση καμμία σχέση και κανένα από τα υπόλοιπα τραγούδια του album δεν μοιάζει).

Αφήνω μια (μικρή) πιθανότητα να τραγούδησε όντως η ίδια σε ένα μικρό demo για τη διαφήμιση με διαφορετικούς στίχους, αλλά θα τους κόστιζε πολύ λιγότερο να πάρουν μια άγνωστη που να μοιάζει.

Σε οποιαδήποτε περίπτωση είναι μια ευκαιρία να γνωρίσετε τη φωνή της, κρίμα που δεν εμφανίσθηκε ξανά μετά από αυτό το πρώτο κ τελευταίο της album. (ομώνυμο του τραγουδιού "Quelqu'un m'a dit"). Άντε γιατί θ'αργήσετε να ξανακούσετε super model να τραγουδάει έτσι...

 

ΥΓ. Δεν έχω "ακούσει" τη διαφήμιση και τις όποιες διαφορές-συμπεράσματα για τη φωνή τις έβγαλα από το sample.

Link to comment
Share on other sites

8a h8ela th voh8eia sas. sto seirial pali apo thn arxh tou mega (ayto me to memo mpegnh) exei pai3ei arketes fores ena insrumental kommati pou 8ymizei calexico. dhladh exei stoixeia me3ikanikhs moysilhs me ki8ares.

thanx in advance:D

Link to comment
Share on other sites

Στην 10η εντολή σήμερα ξερετε ποιο ειναι το τραγουδι που επαιξε στην τελευταια σκηνή της αυτοκτονίας?

Τρελάθηκα οταν το άκουσα και το μόνο που θυμαμαι τώρα ειναι κατι σαν

"in my reflection i see your face" .. ή κατι τετοιο

αν το ξέρει κάποιος ..

thanks

Enjoy the silence ...
Link to comment
Share on other sites

Φιλοι μου καλησπερα ψαχνω απεγνωσμενα και ζηταω την βοηθεια σας για το κομματι που παιζει στην εκπομπη ''Φ Α Κ Ε Λ Ο Ι'' του Παπαχελα...οποιος ξερει κατι σας παρακαλω ας με κανει ευτυχισμενο!!
Link to comment
Share on other sites

Φιλοι μου καλησπερα ψαχνω απεγνωσμενα και ζηταω την βοηθεια σας για το κομματι που παιζει στην εκπομπη ''Φ Α Κ Ε Λ Ο Ι'' του Παπαχελα...οποιος ξερει κατι σας παρακαλω ας με κανει ευτυχισμενο!!

 

Είναι επανεκτέλεση, που έχει γίνει για την εκπομπή, του κομματιού του Θεοδωράκη 'La Course de Manuel' από την ταινία 'Ζ' του Κώστα Γαβρά.

Link to comment
Share on other sites

παιδια, εχει κανεις ιδεα πως λεγεται το κομματι που μπαινει στους τιτλους τελους της σειρας "Ηρθε κ εδεσε", με τον Μπεζο; Το εβλεπε η αδερφη μου χτες κ περναγα εγω μολις ειχε τελειωσει κ επαθα πλακα!! Νομιζω οτι ειναι γαλλικο αλλα δεν ειμαι σιγουρος... Ακομα κ 1-2 στιχους αν μπορουσε καποιος "γαλλομαθης" να συγκρατησει, θα του ημουν υποχρεος! Ευχαριστω...
Link to comment
Share on other sites

παιδια, εχει κανεις ιδεα πως λεγεται το κομματι που μπαινει στους τιτλους τελους της σειρας "Ηρθε κ εδεσε", με τον Μπεζο; Το εβλεπε η αδερφη μου χτες κ περναγα εγω μολις ειχε τελειωσει κ επαθα πλακα!! Νομιζω οτι ειναι γαλλικο αλλα δεν ειμαι σιγουρος... Ακομα κ 1-2 στιχους αν μπορουσε καποιος "γαλλομαθης" να συγκρατησει, θα του ημουν υποχρεος! Ευχαριστω...

 

Ψάξε λίγο πιο πίσω, νομίζω έχει απαντηθεί ξανά.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω εδώ και μέρες ένα τανγκό που έπαιζε στο 2 μέρες μόνο στο 11 επεισόδιο.Το είχε βάλει και στο τρέιλερ του τελευταίου επεισοδίου.

Όποιος το ξέρει,το έχει ή μπορεί να το βρει....

Ευχαριστώ!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω εδώ και μέρες ένα τανγκό που έπαιζε στο 2 μέρες μόνο στο 11 επεισόδιο.Το είχε βάλει και στο τρέιλερ του τελευταίου επεισοδίου.

Όποιος το ξέρει,το έχει ή μπορεί να το βρει....

Ευχαριστώ!!!!!!!!!!!!!

 

Ίσως να θέλεις το «Assassin's Tango» του John Powell. :)


Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς ποιό είναι το τραγούδι που ακούγεται στην διαφήμιση των Champion (όχι του σούπερ μάρκετ :p). Ήταν και σε μία ταινία, δεν μπορώ να θυμηθώ σε ποιά... :(

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι αυτό.Δεν μπορώ να σου δώσω να καταλάβεις κιόλας.Στο επεισόδιο

της Δευτέρας το έβαλε στη σκηνή που ο Άρης είναι μόνος του και βάζει στο στέρεο τη μουσική αυτή και μπαίνει ο τρελός.Είναι από την ταινία ''Ερωτική Επιθυμία''.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι αυτό.Δεν μπορώ να σου δώσω να καταλάβεις κιόλας.Στο επεισόδιο

της Δευτέρας το έβαλε στη σκηνή που ο Άρης είναι μόνος του και βάζει στο στέρεο τη μουσική αυτή και μπαίνει ο τρελός.Είναι από την ταινία ''Ερωτική Επιθυμία''.

 

Α! Τότε θες το theme της ταινίας «In The Mood For Love».

 

Λέγεται «Yumeji's Theme» και ο συνθέτης είναι ο Umebayshi Shigeru. :)

 

Δεν θα το έλεγα tango πάντως... :)


Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανεις την μουσικη που βάζει η ΝΕΤ πριν το δελτιο καιρου??

 

αν δεν το βρω δεν μου ξαναμιλαει ο πατέρας μου :)

http://img24.imageshack.us/img24/8241/image1ph.jpg

 

Κάθε εθνικό οικοδόμημα,κατά συνέπεια και το ελληνικό πρέπει να στηριχθεί σε τρεις στύλους: Τη θρησκεία, την παιδεία και την δικαιοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι.Είσαι η καλύτερη!!!!!!!!!

Σ'ευχαριστώ!!!!!!

Μήπως και τη μουσική από το τρέιλερ του 12 επεισοδίου,αν το είχες δει και θυμάσε;

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...