Jump to content

[Επίσημο] Nokia N73 - Μέρος Ι


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γεια χαρα σε ολους.Εγω παλι δεν εχω καταφερει να πραγματοποιησω φωνητικη κληση!Συνεχεια μου λεει "ντεν βρεθηκα αντιστοιχια".......Τι κανω λαθος?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

to tilefono ontos exei provlima me to sima ,exo 2 kinita k-800 n-73 ,otan doulevo to n73 mou erxontai mynimata gia xamenes klisis ,otan douleuo to k-800 ola kala ,simptosi den nomizo.

 

 

Σε ποιά εταιρία έχεις σύνδεση?

Link to comment
Share on other sites

to tilefono ontos exei provlima me to sima ,exo 2 kinita k-800 n-73 ,otan doulevo to n73 mou erxontai mynimata gia xamenes klisis ,otan douleuo to k-800 ola kala ,simptosi den nomizo.

 

Συμφωνώ απόλυτα. Αφού είσαι ο τρίτος που το αναφέρει, πρέπει να υπάρχει πρόβλημα. Κι εγώ δέχομαι μηνύματα για χαμένες κλήσεις μερικές φορές με διαφορά από 1 ως 10 λεπτά από τη στιγμή της κλήσης. Διαπίστωσα ότι σίγουρα δε φταίει το σήμα (εταιρία) αλλά το κινητό γιατί είδα την μπάρα σήματος του Ν73 να μηδενίζεται μπροστά στα μάτια μου και να χάνεται το όνομα του παρόχου ενώ ο φίλος μου δίπλα που έχει τον ίδιο πάροχο (TIM) χτύπαγε 4 γραμμές. Μερικές φορές το χάσιμο αυτό διαρκεί και πάνω από 5 λεπτά. Συνήθως όμως πρέπει να είνα στα 1-3 λεπτά. Άραγε θα φτιάξει με αναβάθμιση;

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα σε ολους.Εγω παλι δεν εχω καταφερει να πραγματοποιησω φωνητικη κληση!Συνεχεια μου λεει "ντεν βρεθηκα αντιστοιχια".......Τι κανω λαθος?

 

Και εγω φιλε μου δεν εχω καταφερει να την φωνητικη κληση επαφης,σε αλλες βγαινει το προσωπακι και σε αλλες δεν βγαινει???Πως το εξηγειτε αυτο??

Ας βοηθησει καποιος!!!

Thanks!!!!!!!!!!!!!

Ericsson 388 -> Nokia 6110 -> Nokia 6150 -> Ericsson T29 ->Nokia 8210 -> Nokia 6510 Nokia -> 8850 Nokia -> Nokia 3650 -> Nokia 6630 Ericsson K750i->Nokia N70 -> Nokia N73 ->Nokia N82 ->N79->N97 Mini
Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο δεν φταίει σε τίποτα σε σχέση με το σήμα. Οι φωνητικες κλήσεις λειτουργούν επίσης άψογα και τέλος καλό είναι πριν ή παράλληλα έστω με τη χρήση του να διαβάζεται ΚΑΛΑ και τις οδηγίες χρήσης που θα σας εξηγήσουν ή και θα σας λύσουν όλα τα "προβλήματα" που αντιμετωπίζετε...;) .
http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Παιρνει προσοψεις? Ενας φιλος το εχει κανει κωλι το κινητο και το κυκλοφορει ετσι κ κακομηρος, νομιζοντας οτι δεν παιρνει. Να του πω οτι εχουμε πλεον μπει στον πολιτισμο???
Link to comment
Share on other sites

χθες εκει που ημουν στην εκθεση παταει ενα κολλημα το joystick και αρχιζει να κατεβαινει συνεχεια απο μονο του.ξεκολησε μολις πατησα το κοκκινο πληκτρο!

μετα ενω με περνανε τηλ κολλησε και οταν πηγα να δω ποιος πηρε ειχε το συγκεκριμενο ονομα σαν κληθεντα αναπαντητη και ληφθησα..οτι να ναι

πηρα στη νοκια τους ειπα γιατο προβλημα και μου ειπανε οτι δεν ειναι προβλημα με το firmware αλλα hardware!

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

Και εγω φιλε μου δεν εχω καταφερει να την φωνητικη κληση επαφης,σε αλλες βγαινει το προσωπακι και σε αλλες δεν βγαινει???Πως το εξηγειτε αυτο??

Ας βοηθησει καποιος!!!

Thanks!!!!!!!!!!!!!

Όταν τα έλεγα μερικές σελίδες πριν με βγάζανε όλοι τρελό!

Το πρόβλημα εμφανίζεται σταδιακά όταν έχεις το τηλέφωνο στα Ελληνικά. Αν το γυρίσεις στα Αγγλικά η φωνητική κλήση δουλεύει μια χαρά. Επειδή όμως χρησιμοποιεί το Αγγλικό πρόγραμμα συχνά πρέπει να μιλήσεις με Αγγλική προφορά για να σε καταλάβει. Δεν θα πεις δηλαδή «Παπαδόπουλος» αλλά «Πεϊπαδόπουλος»...

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια να κανω μια ερωτηση...???

(σημερα πηρα και γω το κινητακι απο vodafone....)....

στα γρηγορα....

πως μπορω να μεταφερω τα sms μου απο το παλιο μου ν70 στο ν73....???

εχω παρα πολλα sms και δεν θελω να τα χασω....

δοκιμασα με τον παραδοσιακο τροπο(card reader-αντιγραφη system mail) αλλα δεν εγινε τιποτα....

υπαρχει τροπος...???

Link to comment
Share on other sites

Όταν τα έλεγα μερικές σελίδες πριν με βγάζανε όλοι τρελό!

Το πρόβλημα εμφανίζεται σταδιακά όταν έχεις το τηλέφωνο στα Ελληνικά. Αν το γυρίσεις στα Αγγλικά η φωνητική κλήση δουλεύει μια χαρά. Επειδή όμως χρησιμοποιεί το Αγγλικό πρόγραμμα συχνά πρέπει να μιλήσεις με Αγγλική προφορά για να σε καταλάβει. Δεν θα πεις δηλαδή «Παπαδόπουλος» αλλά «Πεϊπαδόπουλος»...

 

Συμφωνώ το ίδιο γίνεται και στο 6280 αν κ δεν εχω αποθηκεύσει καμία επαφή για φωνητική κλήση.... αλλά αν πεις το όνομα όπως λέει ο φίλος θα δουλέψει..αν κ σου βγάζει κ άλλες επαφές (περίεργες) :p :p :p

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ακολουθησα τις συμβουλες απο το pmart-forum(αντεγραψα ολα τα αρχεια απο το φακελο Mail του 70 μου στο mail2 του 73) και δεν μου ανοιγει το κινητο τωρα.....:blink: :blink:

εχει συνεχως μια ασπρη οθονη οταν εχω την καρτα μνημης μεσα....???

οταν την βγαζω ανοιγει κανονικα.....

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο δεν φταίει σε τίποτα σε σχέση με το σήμα. Οι φωνητικες κλήσεις λειτουργούν επίσης άψογα και τέλος καλό είναι πριν ή παράλληλα έστω με τη χρήση του να διαβάζεται ΚΑΛΑ και τις οδηγίες χρήσης που θα σας εξηγήσουν ή και θα σας λύσουν όλα τα "προβλήματα" που αντιμετωπίζετε...;) .

 

Οι απόψεις μας για το θέμα διαφέρουν. Αν, φίλε μου, οι συκευές που αγοράζουμε κάθε τόσο θέλουν τόσο ΚΑΛΟ διάβασμα για να λειτουργήσουν σωστά τότε λέω να μην αγοράσω ξανά άλλη και να πάω για διδακτορικό που θα θέλει λιγότερο διάβασμα. Όταν σε μια συσκευή δεν κάνεις κάτι το παράξενο (πχ να την βάλεις μέσα σε ένα ποτήρι νερό) οφείλει να λειτουργεί κανονικά, τουλάχιστον στις βασικές λειτουργείες της. Να δέχεσαι σήμα και να επικοινωνείς. Για τα υπόλοιπα ας διαβάσουμε αλλά όχι και γι' αυτό. Ακόμα και αν υπάρχει κάποια διένεξη με κάποιο πρόγραμμα ή κάτι άλλο, η κατασκευάστρια εταιρία θα έπρεπε να έχει το προϊόν της έτσι κατασκευασμένο που να δίνει την προτεραιότητα στην εποικοινωνία. Για τηλέφωνο πρόκειται.

 

Τις διάβασα τις οδηγίες αλλά ίσως μου διέφυγε κάτι. Αν ξέρεις κάτι που δεν ξέρουμε παρακαλώ, βοήθησέ μας.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Οι απόψεις μας για το θέμα διαφέρουν. Αν, φίλε μου, οι συκευές που αγοράζουμε κάθε τόσο θέλουν τόσο ΚΑΛΟ διάβασμα για να λειτουργήσουν σωστά τότε λέω να μην αγοράσω ξανά άλλη και να πάω για διδακτορικό που θα θέλει λιγότερο διάβασμα. Όταν σε μια συσκευή δεν κάνεις κάτι το παράξενο (πχ να την βάλεις μέσα σε ένα ποτήρι νερό) οφείλει να λειτουργεί κανονικά, τουλάχιστον στις βασικές λειτουργείες της. Να δέχεσαι σήμα και να επικοινωνείς. Για τα υπόλοιπα ας διαβάσουμε αλλά όχι και γι' αυτό. Ακόμα και αν υπάρχει κάποια διένεξη με κάποιο πρόγραμμα ή κάτι άλλο, η κατασκευάστρια εταιρία θα έπρεπε να έχει το προϊόν της έτσι κατασκευασμένο που να δίνει την προτεραιότητα στην εποικοινωνία. Για τηλέφωνο πρόκειται.

 

Τις διάβασα τις οδηγίες αλλά ίσως μου διέφυγε κάτι. Αν ξέρεις κάτι που δεν ξέρουμε παρακαλώ, βοήθησέ μας.

 

Συμφωνώ, με τα παραπάνω....όμως φίλε Leftezi υπάρχουν και τα ψηλά γράμματα και ξέρεις πολύ καλά τι σημαίνει αυτό!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Τι ειναι ο Δεικτης SAR; Και αν ειναι τοσο "κακος" ποσο εχει το Ν73; Αξιζει να μην το παρω γι'αυτο το λογο;
3>4
Link to comment
Share on other sites

Τι ειναι ο Δεικτης SAR; Και αν ειναι τοσο "κακος" ποσο εχει το Ν73; Αξιζει να μην το παρω γι'αυτο το λογο;

 

What is SAR?

SAR stands for Specific Absorption Rate, which is the unit of measurement for the amount of RF energy absorbed by the body when using a mobile phone. The SAR is determined at the highest certified power level in laboratory conditions. However, the actual SAR level of the phone while operating can be well below this value. This is because the phone is designed to use the minimum power required to reach the network. Therefore, the closer you are to a base station, the more likely it is that the actual SAR level will be lower.

 

Does a lower SAR mean that a phone is safer?

No. Variations in SAR do not mean that there are variations in safety. While there may be differences in SAR levels among phone models, all mobile phones must meet RF exposure guidelines.

 

o δεικτης sar του Ν73 αναφερεται καθε τοσο σε αυτο το θεμα

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1605073#post1605073

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έχει κανένασ καμιά πληροφορία για το music edition?

στη ΝΟΚΙΑ μου είπαν ότι θα το φέρουν ή μέσα στη βδομάδα ή την επόμενη.

Όμως έχω μία αίσθηση ότι με δουλεύουν... :hypno: :chair:

 

ξέρει κάποιος το τηλ. της αντιπροσωπίας που φέρνει τα κινητά στην ελλάδα?

 

Άλφα...κάτι νομιζω ότι λέγεται...:O

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται να βάλω ScreenSaver μια κινούμενη εικόνα ή μπα;;;;;;;;;

Μπα...:X

Υπάρχει όμως ένα πρόγραμμα που δείχνει slideshow τις φωτογραφίες ενός φακέλου.

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

kalhspera se olous, emena oi fotografies mou, kyriws oi vradines sinexizoun na exoun mia MPLE apoxrwsh...

 

 

http://img49.imageshack.us/img49/9207/15102006082ag7.th.jpg

 

Ερώτηση... την αυτόματη εστίαση την δουλεύεις?

:wacko:
Link to comment
Share on other sites

:chair:

 

 

Πως μπορώ να μαζέψω σε φακέλους τις εικόνες τα video κτλ αλλα όχι μέσα στην έκθεση.. και τέλος πάντων να το συμμαζέψω

 

fantazomai pws nai... exhghse mou pws ginetai kai tha sou pw.

 

πριν τραβήξεις την photo πιέζεις σιγά σιγά.... το κουμπάκι και αφού σου καθαρίσει και κεντράρει η εικόνα τότε πατάς μέχρι το τέλος!

:wacko:
Link to comment
Share on other sites

Σε κάποιο βαθμό είναι λογικό γιατί το φως δεν επαρκεί και το συγκεκριμένο φλας (LED) μπορεί να καλύψει ως και 1-1.5 m

Oσο και να το θέλουν μερικοί τα κινητά δεν πιάνουν τις φωτό μηχανές

:wacko:
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...