Jump to content

[Επίσημο] Nokia N73 - Μέρος Ι


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

mporeis na pareis to kanoniko an biazesai kai meta agorazeis th mayrh prosopsh kai ta mayra koumpia.epeita pas kai sou kanoun mia anabathmish to n73 sou sto music edition.h diafora den einai megalh.mono h prosopsh kai ta akoustika allazoun.ante kai kana menu sta mp3 mesa.
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παρατηρησα οτι εχω ενα προβλημα!μερικες φορες οταν κλεινω το καπακι της καμερας κλεινει το κινητο !

λες και καπου δεν κανει επαφη!

το εχει κανενας αλλος αυτο το προβλημα ?

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

Αλλο προβλημα παλι και τουτο αλλα στο φιλο μυο που εχει το Ν73 μολις κλεινει την καμερα δεν υπαρχει καποιο προβλημα παρα μονο μια μικρη καθυστερηση για να ανοιξει η καμερα. Μαλλον προβλημα hardware μου μυριζει..
Link to comment
Share on other sites

mporei kapou na mhn kanei kalh epafh to kapaki an kai den to nomizw.pantos mporei na einai thema hardware.kanto ena full format gia kathe endexomeno paikse me to kapaki kai an akomh kleinei to kinito panto sth nokia me thn apodhksh agoras tou katasthmatos pou to pires na sto allaksoun.
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Παιδια sorry πως γινεται hard format sto N73?ΕΧω δοκιμασει και με τo πρασινο κουμπι 3 και αστερακι αλλα τιποτα!Δεν ειναι οπως το Ν70?

Αν μπορει καποιος να μου πει!!!

Εκανα search αλλα δεν βρηκα τιποτα

Thanks!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Soul_giannis!!!
Link to comment
Share on other sites

το δοκιμασα και χωρις καπακι.μολις κουνισεις το κινητο αποτομα(μολις το χτυπησεις στην παλαμη σου τοτε σβηνει ..αυριο παω νοκια
My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

το δοκιμασα και χωρις καπακι.μολις κουνισεις το κινητο αποτομα(μολις το χτυπησεις στην παλαμη σου τοτε σβηνει ..αυριο παω νοκια

Σάλιωσε λίγο τις επαφές της μπαταρίας

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Poly pithano h mpataria na mhn kanei kalh epafh.bale kana xartaki sto katw meros ths mpatarias apo th meria ths sim,wste na piezei th mpataria pros ta panw gia na kanei statherh epafh me to sideraki.
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Ούτε σάλιωμα ούτε χαρτάκια, παντο από εκεί που το πήρες να στο φτιαξουν.:mad: 1ον Δεν έδωσες τόσα λεφτά για να το έχεις με χαρτάκια.:blink: 2ον αν την σαλιώσεις και σου παρουσιάσει κάποιο άλλο πρόβλημα(π.χ. βραχυκύκλωμα) θα φταις και από πάνω.:confused: 3ον με το χαρτάκι η μπαταρία σου θα βγαίνει με το παραμικρό, γιατί εκεί αγκιστρώνει η μπαταρία (στην πλευρά της κάρτας σιμ). Φιλικά Μάκης.:D
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ όλους τους απανταχού νοκιάκιδες είμαι πολύ ευχαριστημένος με το Ν73ακι μου παιδιά ότι και να παρουσιάσει βιαστήκαμε λίγο να το αποκτήσουμε και φορτωθήκαμε τα bugs αλλά αξίζει τον κόπο είναι τέλειο.

Έχω μια ερώτηση στις καινούργιες επαφές πως βάζεις ρε παιδιά φωνητική κλήση??? Όσο και να έψαξα δεν μπόρεσα να βρω τίποτα

;)

Kinitakis
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ όλους τους απανταχού νοκιάκιδες είμαι πολύ ευχαριστημένος με το Ν73ακι μου παιδιά ότι και να παρουσιάσει βιαστήκαμε λίγο να το αποκτήσουμε και φορτωθήκαμε τα bugs αλλά αξίζει τον κόπο είναι τέλειο.

Έχω μια ερώτηση στις καινούργιες επαφές πως βάζεις ρε παιδιά φωνητική κλήση??? Όσο και να έψαξα δεν μπόρεσα να βρω τίποτα

;)

apla den xriazete na valeis ,proferis to onoma pou exeis kataxorisi tin epafi kai ise ok. den ksero an exeis energo otan se kalou na sou leei to onoma tou kalounta, an oxi tote aksizi na to valeis energo!

Link to comment
Share on other sites

εγώ σου είχα γράψει για περίπου 21 μέρες, λοιπόν κάνε αυτό που έκανα πάρε τηλ. το Νοκια shop και ζήτα το τηλ. του υπέυθυνου του service της ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΝΟΚΙΑ. Το ΝΟΚΙΑ SHOP δεν έχει καμία σχέση με την όλη διαδικασία

 

Καταθέτω κι εγώ τη δική μου εμπειρία από τη nokia της Θεσσαλονικης. Πήγα το τηλ. (Ν90) στην εταιρία γιατί το σήμα του ήταν αίσχος, μου είπαν ότι θα φύγει εξωτερικό για ένα μήνα. Το πήρα μετά από δύο μήνες ακριβώς με το ίδιο πρόβλημα που υποτίθεται ότι έφτιαξαν.

Το Ν73 τί λέει από σήμα? Διαβάζω τα σχόλιά σας για φωτό, βίντεο, εφαρμογές αλλά από λήψη τί λέει? Το εξετάζω σαν επόμενη αγορά αλλά γενικά είμαι διστακτική με τη σειρά Ν.

Ευχαριστώ για το χρόνο σας.

Link to comment
Share on other sites

Καταθέτω κι εγώ τη δική μου εμπειρία από τη nokia της Θεσσαλονικης. Πήγα το τηλ. (Ν90) στην εταιρία γιατί το σήμα του ήταν αίσχος, μου είπαν ότι θα φύγει εξωτερικό για ένα μήνα. Το πήρα μετά από δύο μήνες ακριβώς με το ίδιο πρόβλημα που υποτίθεται ότι έφτιαξαν.

Το Ν73 τί λέει από σήμα? Διαβάζω τα σχόλιά σας για φωτό, βίντεο, εφαρμογές αλλά από λήψη τί λέει? Το εξετάζω σαν επόμενη αγορά αλλά γενικά είμαι διστακτική με τη σειρά Ν.

Ευχαριστώ για το χρόνο σας.

 

parousiazei(oxi syxna) kati ksafnikes diakopes simatos pou kai pou ekei dhladh pou exei full shma paei sto 0,alla meta amesws diwrthwnete.kati pou eixa parathrhsei kai sto n80 mou.den einai tipota omws me mia anabathmish tha lithei.apla egw to zwrizw me xrhsh internet(opera mini).mporei na mhn antilifteis kan to problhma.me liga logia Boula bourrrrrr gia n73!!!......

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

parousiazei(oxi syxna) kati ksafnikes diakopes simatos pou kai pou ekei dhladh pou exei full shma paei sto 0,alla meta amesws diwrthwnete.kati pou eixa parathrhsei kai sto n80 mou.den einai tipota omws me mia anabathmish tha lithei.apla egw to zwrizw me xrhsh internet(opera mini).mporei na mhn antilifteis kan to problhma.me liga logia Boula bourrrrrr gia n73!!!......

 

Νόμιζα ότι συνέβαινε μόνο σ' εμένα. Τι σε κάνει να πιστεύεις ότι θα φτιάξει με αναβάθμιση; Στο Ν80 είχε φτιάξει;

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Ένα πρόβλημα του κινητού είναι πως το ξυπνητήρι χτυπάει πάντα σε τέρμα ένταση (εκτός και έχεις το προφίλ στο αυξανόμενη οπότε πιάνει τη μέγιστη σε λίγα δευτερόλεπτα)! Είναι ενοχλητικότατο καθώς όταν αρχίζει να ουρλιάζει στο αυτί σου το κλείνεις αμέσως και συνεχίζεις τον ύπνο! Πρέπει να μας ξυπνάει απαλά! :lol:

Χώρια του ότι δεν μπορείς να το χρησιμοποιήσεις ως υπενθύμιση σε περιβάλλοντα που απαιτείται σχετική ησυχία.

 

Ένα ωραίο που μου έκανε προχθές ήταν να εμφανίσει το γνωστό μήνυμα για πλήρη μνήμη και να μην μου αποθηκεύσει τις δύο τελευταίες φωτογραφίες που τράβηξα! :cry:

_____________________________

 

Έχει βρει κάποιος τα ακουστικά AD 41 / HS 20 σε Ελληνικό κατάστημα;

Link to comment
Share on other sites

parousiazei(oxi syxna) kati ksafnikes diakopes simatos pou kai pou ekei dhladh pou exei full shma paei sto 0,alla meta amesws diwrthwnete.kati pou eixa parathrhsei kai sto n80 mou.den einai tipota omws me mia anabathmish tha lithei.apla egw to zwrizw me xrhsh internet(opera mini).mporei na mhn antilifteis kan to problhma.me liga logia Boula bourrrrrr gia n73!!!......

 

Αυτο μαλλον δεν ειναι προβλημα του κινητου, εγω εχω Ν73 και η συζηγος Sharp, εχουμε και οι δυο vodafone, και στο σπιτι το σημα κανει τα ιδια, πανω κατω συνεχεια, και στα δυο. Μαλλον θεμα σταθμου ειναι.

Link to comment
Share on other sites

parousiazei(oxi syxna) kati ksafnikes diakopes simatos pou kai pou ekei dhladh pou exei full shma paei sto 0,alla meta amesws diwrthwnete.kati pou eixa parathrhsei kai sto n80 mou.den einai tipota omws me mia anabathmish tha lithei.apla egw to zwrizw me xrhsh internet(opera mini).mporei na mhn antilifteis kan to problhma.me liga logia Boula bourrrrrr gia n73!!!......

 

 

Αυτό που λες για τις ξαφνικές διακοπές μπορεί να οφείλεται στο 3G, το πάθαινε η αδελφή μου στο 6680 κι όταν το γυρίσαμε σε GSM δεν είχε πρόβλημα όπως επίσης βγάζει ξαφνικά μήνυμα για πλήρη μνήμη ενώ έχει μπόλικη. Μετά από λίγο επανέρχεται.

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Και κάτι άλλο. Πρόκειται να πάρω το Ν73 από ΤΙΜ και υποπτεύομαι ότι θα είναι ΤΙΜ PLUS. Υπάρχει τρόπος να πετάξω το λογισμικό της TIM?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες για τις ξαφνικές διακοπές μπορεί να οφείλεται στο 3G, το πάθαινε η αδελφή μου στο 6680 κι όταν το γυρίσαμε σε GSM δεν είχε πρόβλημα όπως επίσης βγάζει ξαφνικά μήνυμα για πλήρη μνήμη ενώ έχει μπόλικη. Μετά από λίγο επανέρχεται.

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Και κάτι άλλο. Πρόκειται να πάρω το Ν73 από ΤΙΜ και υποπτεύομαι ότι θα είναι ΤΙΜ PLUS. Υπάρχει τρόπος να πετάξω το λογισμικό της TIM?

 

me mia anabathmish.....egw thelw na balw to logismiko tou n73 ME.kai pairnw kai thn mayrh prosopsh me ta mayra koumia otan bgoun

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ξέρετε αν είναι διαθέσιμα και τα άλλα χρώματα? για τι χρόνο αναμονής μιλάμε περίπου? σε τιμ και γερμανό κυρίως.
Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Εδώ πάλι από σήμα διαμάντι! Στο Καβούρι που πολλά κινητά δεν πιάνουν καθόλου ή πρέπει να είσαι ακίνητος για να καταφέρεις να μιλήσεις, το N73 πιάνει full & 3G και μιλάς περπατώντας πάνω - κάτω!

Επίσης σύμφωνα με τη Νόκια σε 3G mode έχει μεγαλύτερη αναμονή αλλά μικρότερο χρόνο ομιλίας.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ξέρετε αν είναι διαθέσιμα και τα άλλα χρώματα? για τι χρόνο αναμονής μιλάμε περίπου? σε τιμ και γερμανό κυρίως.

 

logika h mayrh prosopsh tha kikloforhsei otan kikloforhsei kai to n73 ME.elpizw na mhn argisei omws

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Εχθές αγόρασα και εγώ με την σειρά μου το Ν73.

ΤΕΛΕΙΟ!!!!

1η ερώτηση: Πώς μπορείς να δημιουργήσεις φάκελο μέσα στον φάκελο "Όλα τα αρχεία" ετσι ώστε να ταξινομηθεί το χάος που θα επικρατήσει;;;

2η ερώτηση: Το κάλυμμα της μπαταρίας και τα πλαϊνά μέρη τρίζουν πολύ. Φαντάζομαι με την αλλαγή πρόσοψης θα σταματίσει το πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...