Jump to content

Sony Ericsson K800i


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΟΚ θα το δοκιμάσω βάζοντας το PC Suite πρώτα. Έχω πάντως κάποιες αμφιβολίες, γιατί ενώ βρίσκω το directory με τους drivers στο δισκάκι, βρίσκω και το αντίστοιχο inf που ζητάει αλλά όταν του πω ΟΚ μου λέει ότι δεν βρίσκει κατάλληλο driver. Τες πα, θα το δοκιμάσω και θα επανέρθω.

 

Αν δεν θέλεις να εγκαταστήσεις την εφαρμογή, στείλε μου το email σου με PM για να σου στείλω μόνο τους drivers.:)

Someone, Somewhere in Summer Time
Link to comment
Share on other sites

Παίδες δεν χρειαζεται το PC Suite για να γίνει η εγκατάσταση και των αλλων..Μόνο το cd-rom χρησιμοποιησε και όποιους drivers δεν βρει βάλε να τους ψαξει στα Program Files/Sony ericsson γιατι πρέπει να αντιγράφονται μερικοι drivers εκει μέσα,εγώ έτσι έκανα τη δουλεια μου..

 

++Δεν ξέρω αν έχει συμβεί και σε κάποιον αλλον αλλά αφότου έκανα update μεσω SEUS το κινητό κάνει επανεκκίνηση κάθε φορά που εχω συνδεμένα τα hands free και κάποιος με πέρνει τηλέφωνο...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Εχω ένα πρόβλημα με το Κ800i εδώ και δυο μέρες, όταν πηγαίνω παιχνίδια η εφαρμογές δεν μπορώ να μπω μέσα, μου γράφει "η ενέργεια απέτυχε". Προσπαθώ να κάνω εγκατάσταση οποιοδήποτε java από το φάκελο διάφορα αλλά μου γράφει πάλι το ίδιο. Εκανα αναβάθμιση λογισμικού απο το SEUS αλλά το πρόβλημα πάλι δεν λύθηκε (βέβαια λύθηκε ενα άλλο, αυτο με την άσπρη οθόνη. Στην απόγνωσή μου μέχρι και format το memory stick (M2) έκανα! Οποιαδήποτε βοήθεια δεκτή αλλιώς με βλέπω να τρέχω για service και να μένω καμμιά βδομάδα χωρίς κινητό. Παρεπιπτόντως έχω εγκαταστήσει πάνω από 500 παιχνίδια είτε σε φούλ ανάλυση είτε σε αυτήν του K750i.
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Kalispera sas opios gnorizei ti diki mou aporia-voitheia peite sas parakalo poli;) :rolleyes:
paidia kalispera exo to kinito k800i kai exo katevasei meso wap to site tis SE to worldamate...kai meta apo mia vdomada stamatise i sindromi xoris na paro eidisi:wacko: ...ti prepei na kano gia na ksanaapoktiso ti sindromi gia to worldmate???thelei agora??osoi gnorizoun gia tis diadikasies agoras oson afora gia to worldmate oste na to apoktiso peite mou a an ginetai giati m'arese;) ;) Sas euxaristo poli:rolleyes:
Εδώ χτυπά η καρδιά της ΘΥΡΑΣ 7 στο Πύργο Διρού Μάνης! :D
Link to comment
Share on other sites

Παρεπιπτόντως έχω εγκαταστήσει πάνω από 500 παιχνίδια είτε σε φούλ ανάλυση είτε σε αυτήν του K750i.

 

είσαι τρελός μάγκα!!:lol: :lol: :)

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΞΕΡΕΤΕ ΠΟΥ θα βρω εδω ΜΕΣΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΗΧΟΥΣ ΚΛΠ?? ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΟΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΠΟΣΤ ΓΙΑ ΠΩΛΗΣΕΙΣ ΚΙΝΗΤΩΝ ΔΙΚΩΝ ΜΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΠΙΑ? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩ ΠΡΟΤΕΡΩΝ!
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα ψάχνομαι για το ποιό κινητό θα πάρω κ800 ή Ν73 ?

Μειονέκτημα της ΝΟΚΙΑ που το'χει τόσο ακριβά..

Τείνω προς κ800 λόγω τιμής, ωστόσο και τα 2 κινητάκια εχούν το καθένα τα δικά τους best parts...

Τι να πω ? Τα'παιξα !!!

Ρε παιδιά μήπως βγεί στο άμεσο μέλλον κάτι καλύτερο?

Να περιμένω ? Ξέρει κανείς για καινούργιες συσκευές ?:worry:

Link to comment
Share on other sites

Το 5. :)

 

file minovg evala to prwto profile: to SEMC WAP kai doulevi ok.. periigoume aneta se oles tis selides tou net..

 

giati mou les na xrisimopiiso to pempto: Vf Live!Postpaid?? se ti diaferi?:worry:

Often imitated, never duplicated...

ELA MWRI PANATHA! ELA MWRI ARWSTIA!! :luck:

Link to comment
Share on other sites

kai kati allo.. prospatho na kano video-klisi (ime edos diktiou 3G) ala mou vgazi me tin mia failed!!

giati mpori na simveni afto?? ap'oti xerw den xriazete kapia rithmisi..

Often imitated, never duplicated...

ELA MWRI PANATHA! ELA MWRI ARWSTIA!! :luck:

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα ψάχνομαι για το ποιό κινητό θα πάρω κ800 ή Ν73 ?

Μειονέκτημα της ΝΟΚΙΑ που το'χει τόσο ακριβά..

Τείνω προς κ800 λόγω τιμής, ωστόσο και τα 2 κινητάκια εχούν το καθένα τα δικά τους best parts...

Τι να πω ? Τα'παιξα !!!

Ρε παιδιά μήπως βγεί στο άμεσο μέλλον κάτι καλύτερο?

Να περιμένω ? Ξέρει κανείς για καινούργιες συσκευές ?:worry:

 

Θα σου πρότεινα έτσι και αλλιώς να περιμένεις τα Χριστούγεννα για κάθε είδους προσφορές.

Πιθανόν να εμφανιστούν και άλλα κινητά.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

kalispera brika ena oreo bug tou kinhtou :p gia balte ena video clip gia ixo kliseis k otan sas parei kapios k to klisei to kinito sinexizei na leitourgi h donisi :p... re paidia h photo pou bgazei einai xalia.. ma entelos xalia exoume megali aliosi se sxesi me to k750 pou akoma leo oti bgazei kalitera... to exw edw k to eida oufff

 

auto to bug me to video gia ixo klisis to exo ke ego opos ke ena allo po den dixni ta paixnidia posa exo kai ti xoro pianoun!!! to provlima oti exo idi kani tin anabathmis.Kamia idea pos ftiaxnete ayto?

Link to comment
Share on other sites

Επι τη ευκαιρία να σας ενημερώσω οτι αν τυχόν και νεκρώσει το κινητο σας,όπως σε αρκετούς έχει συμβεί,μπορειτε να το επαναφέρετε μέσω του wotanserver. Αντι για το πλήκτρο c πρέπει να πατηθουν το 2 και το 5 ταυτοχρονα για να αναγνωρίσει το κινητο ο υπολογιστης και μετα κανονικά γίνεται αναβάθμιση της erom. Λεπτομέρειες έχει στο sonyericsson forum του http://www.howardforums.com
Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Επι τη ευκαιρία να σας ενημερώσω οτι αν τυχόν και νεκρώσει το κινητο σας,όπως σε αρκετούς έχει συμβεί,μπορειτε να το επαναφέρετε μέσω του wotanserver. Αντι για το πλήκτρο c πρέπει να πατηθουν το 2 και το 5 ταυτοχρονα για να αναγνωρίσει το κινητο ο υπολογιστης και μετα κανονικά γίνεται αναβάθμιση της erom. Λεπτομέρειες έχει στο sonyericsson forum του http://www.howardforums.com

 

παρα πολυ καλο αυτο φιλε μου πραγματικα,αν το ηξερα δεν θα το ετρεχα στο service:p

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μου το έκανε δώρο σήμερα το κορίτσι και έχω κατουρηθεί πάνω μου!

 

 

Νομίζω είναι σάχλα που δεν έχει μέσα κάρτα μνήμης και που δεν αναφέρεται πώς ανοίγει η υποδοχή στο εγχειρίδιο.

 

Νομίζω επιπλέον ότι το K750 μου ήταν ένα εκπληκτικό τηλέφωνο δεδομένης της τιμής και του μεγέθους του!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Εχω ένα πρόβλημα με το Κ800i εδώ και δυο μέρες, όταν πηγαίνω παιχνίδια η εφαρμογές δεν μπορώ να μπω μέσα, μου γράφει "η ενέργεια απέτυχε". Προσπαθώ να κάνω εγκατάσταση οποιοδήποτε java από το φάκελο διάφορα αλλά μου γράφει πάλι το ίδιο. Εκανα αναβάθμιση λογισμικού απο το SEUS αλλά το πρόβλημα πάλι δεν λύθηκε (βέβαια λύθηκε ενα άλλο, αυτο με την άσπρη οθόνη. Στην απόγνωσή μου μέχρι και format το memory stick (M2) έκανα! Οποιαδήποτε βοήθεια δεκτή αλλιώς με βλέπω να τρέχω για service και να μένω καμμιά βδομάδα χωρίς κινητό. Παρεπιπτόντως έχω εγκαταστήσει πάνω από 500 παιχνίδια είτε σε φούλ ανάλυση είτε σε αυτήν του K750i.

Παιδιά ξέρει κανένας αν μπορώ αν γίνεται και αν υπάρχει κάποιος τρόπος να κάνω format το κινητό και να περάσω το λογισμικό από την αρχή.

(Αυτός πιστεύω είναι και ο μόνος τρόπος για να δουλέψει κανονικά και πάλι.)

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανένας αν μπορώ αν γίνεται και αν υπάρχει κάποιος τρόπος να κάνω format το κινητό και να περάσω το λογισμικό από την αρχή.

(Αυτός πιστεύω είναι και ο μόνος τρόπος για να δουλέψει κανονικά και πάλι.)

 

Δοκίμασε να το φλασαρεις μέσω wotanserver και το κινητό θα γίνει όπως ήταν από τη μαμά του

Link to comment
Share on other sites

Guys, μπορώ να κάνω update σε κάποιο εξουσιοδοτημένο Ericsson center free? η παίζει μόνο update serveice kai wotanserver.com?

 

Ναι μπορείς. γιατι να τρέχεις ομως ενώ μπορείς να το κάνεις από το σπίτι μέσω sews δωρεάν;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...