Jump to content

Soundtracks διαφημίσεων & εκπομπών [III]


rigasnic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

'Αλλη μια τηλεοπτικά ηχητική προσφορά... σε γραπτό!

 

S1ngles (Οτι πρόλαβα γιατί παράλληλα έβλεπα "Θεωρίες συνωμοσίας", "Έρωτας με επιδότηση ΟΓΑ" και "Δύο καουμπόι στη Νέα Υόρκη"! Αι σιχ*** που τα βάζουν όλα μαζί!)

1. Dolly Parton - Working Nine to Five

2. Stiltskin - Inside

3. The Raveonettes - Ode To L.A.

 

 

10η Εντολή (Η οποία παρεπιπτώντος είναι "Μην επιθυμήσεις παν ό,τι είναι του πλησίον σου" -Ουκ επιθυμήσεις πάντα όσα τω πλησίον σου εστί- και δεν ξέρω αν το έβαλαν εν γνώσει τους ή νόμιζαν οτι είναι "Ου φονεύσεις" (6η) )

1. Black Rebel Motorcycle Club - Shuffle You Feet (κυρίως αυτό έπαιζε)

2. Walkabouts - Shot Bayou (Cover των 22-Pistepirkko)

3. There is a Ghost - Marianne Faithfull (ναι ξανά!)

4. Dean Martin - Cha Cha Cha D'Amour

5. Willy DeVille - Demasiado Corazón

6. Roy Orbison - Mean Woman Blues

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ξέρει κάποιος πως ονομάζεται το τραγούδι που παίζεται στο trailer που δείχνουν οι κινηματογράφοι για την ταινία Miami Vice?

Δεν εννοώ το επίσημο trailer με numb/encore…

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι το ίδιο με αυτό που έβαζε στο promo trailer, αλλά αν είναι, αυτό είναι... :)

 

Τhanks Veco αλλα δεν πρεπει να ειναι αυτο. Εγω λεω για το κανονικο τρειλερ που της πεφτει της πρωταγωνιστριας το δαχτυλιδι απο την ταρατσα και τρεχει να το πιασει και ακουγεται ενα παλιο κομματι trance, dance δεν ειμαι σιγουρη (sorry αλλα τα μπερδευω τα ειδη).

 

S1ngles (Οτι πρόλαβα γιατί παράλληλα έβλεπα "Θεωρίες συνωμοσίας", "Έρωτας με επιδότηση ΟΓΑ" και "Δύο καουμπόι στη Νέα Υόρκη"! Αι σιχ*** που τα βάζουν όλα μαζί!)

1. Dolly Parton - Working Nine to Five

2. Stiltskin - Inside

3. The Raveonettes - Ode To L.A.

 

επισης επαιξε το υπερτατο Franz Ferdinand-Take me out ;)

http://img230.imageshack.us/img230/962/shirtlw.jpg

In this light and on this evening

Link to comment
Share on other sites

Τhanks Veco αλλα δεν πρεπει να ειναι αυτο. Εγω λεω για το κανονικο τρειλερ που της πεφτει της πρωταγωνιστριας το δαχτυλιδι απο την ταρατσα και τρεχει να το πιασει και ακουγεται ενα παλιο κομματι trance, dance δεν ειμαι σιγουρη (sorry αλλα τα μπερδευω τα ειδη).

 

 

Underworld - Born Slippy απο το soundtrack του Trainspotting.Κομματάρα! :music:

Link to comment
Share on other sites

'Αλλη μια τηλεοπτικά ηχητική προσφορά... σε γραπτό!

 

S1ngles (Οτι πρόλαβα γιατί παράλληλα έβλεπα "Θεωρίες συνωμοσίας", "Έρωτας με επιδότηση ΟΓΑ" ...

 

Ώπα μεγάλε μη μας τρομάζεις έτσι! :scared: Tι δηλαδή υπάρχουν πραγματικά άνθρωποι που βλέπουν Έρωτα με Επιδότηση ΟΓΑ;; Εγώ ο μόνος τρόπος που βρήκα να εξηγήσω οτι είναι και δεύτερη χρονιά μαζί μας, είναι πως κάποιοι με μηχανάκια της AGB είχαν ξεχάσει την ΤV τους ανοιχτή στον Alpha!

 

10η Εντολή

3. There is a Ghost - Marianne Faithfull (ναι ξανά!)

 

ΠΟΛΥ καλό :up:

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Ώπα μεγάλε μη μας τρομάζεις έτσι! :scared: Tι δηλαδή υπάρχουν πραγματικά άνθρωποι που βλέπουν Έρωτα με Επιδότηση ΟΓΑ;; Εγώ ο μόνος τρόπος που βρήκα να εξηγήσω οτι είναι και δεύτερη χρονιά μαζί μας, είναι πως κάποιοι με μηχανάκια της AGB είχαν ξεχάσει την ΤV τους ανοιχτή στον Alpha!

 

Είναι εποχή δειγματοληψίας. Αρχίζουν οι σειρές και ψάχνω να βρω αν αξίζει καμμία να παρακολουθώ. Στον "Έρωτα" -που δε θα'λεγα οτι το παρακολουθούσα πέρυσι (όπως δεν έκανα σταθερά με καμμία σειρά)- υπήρχαν και καλές σκηνές ειδικά με το "Μισομερίδα" και αυτή τη φορά ήθελα να δω αν λέει κάτι ο Χαλκιάς (στη σειρά, συγκεκριμένα).

Να μη πω για τα άλλα για θα βγω από το τόπι! Απλά επειδή το σχολίασες είπα να απαντήσω για να μη βγάζεις βιαστικά συμπεράσματα :p

Το λέει και η υπογραφή σου...

Link to comment
Share on other sites

Underworld - Born Slippy απο το soundtrack του Trainspotting.Κομματάρα! :music:

 

thanx a lot!! :) Ειχα κολλησει και δεν θυμομουν ουτε τιτλο ουτε τιποτα!!

http://img230.imageshack.us/img230/962/shirtlw.jpg

In this light and on this evening

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς το κομμάτι που παίζει στο τραιλερ της ΝΕΤ για της νέες ταινίες που θα προβάλει στη σεζόν;Είναι ενα πολύ γρήγορο κομμάτι,το είχε το ίδιο και το τραίλερ του Spiderman(την πρώτη ταινία εννοώ)

 

Μήπως το Lacrimosa - Immediate Music;

Νομίζω οτι το συγκεριμένο είδος μουσικής που παίζει κ 'ντύνει' αρκετά τρέιλερ κλπ είναι από Immediate Music...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είδα εχτες το S1ingles και στους τίτλους τέλους είχε ένα τζαμάτο τραγουδάκι. Το ξέρει κανείς? Έχω την εντύπωση ότι ήταν απο Placebo μιας και είχε την χαρακτηριστική φωνή, άλλα δεν ήταν απο τα κλασικά που έχω ακούσει (every me... without you...). Thnx!;)
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

απο το LOST που μπορουμε να βρουμε την ηχητικη επενδυση;;
Link to comment
Share on other sites

απο το LOST που μπορουμε να βρουμε την ηχητικη επενδυση;;

 

Πες στο θείο σου να σου στείλει το Soundtrack. ;)

Εκτός αν θες εκείνο το κομματάκι που παίζει στην αρχή, όταν δείχνει το μεγαααααααλο LOST. Αυτό το έχω ηχογραφήσει...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είδα εχτες το S1ingles και στους τίτλους τέλους είχε ένα τζαμάτο τραγουδάκι. Το ξέρει κανείς? Έχω την εντύπωση ότι ήταν απο Placebo μιας και είχε την χαρακτηριστική φωνή, άλλα δεν ήταν απο τα κλασικά που έχω ακούσει (every me... without you...). Thnx!;)

 

Καλά το κατάλαβες ειναι το

Placebo - Special K

 

Μόνο που έκανες λάθος στη σειρά, στους τίτλους τέλους του "Πάλι από την αρχή" το άκουσες. Μόλις είδα την επανάληψη των s1ngles και αυτό που έπαιξε στους τίτλους τέλους ΔΕΝ ήταν σε καμία περίπτωση Placebo!

Link to comment
Share on other sites

http://www.loveradio.gr/videos/video9.html

 

 

Παιδιά, σόρι αν σας πρήζω ξανά και ξανά... Αλλά θέλω όποιος μπορεί να μου πει ποιο είναι το κομμάτι που ακούγεται σε αυτό το link... Η αν μπορείτε να μου πείτε που μπορώ να βρς πληροφορίες για το κομμάτι αυτό. Εχω ψιλοαπελπιστεί...:( Ευχαριστώ και πάλι...

 

 

 

ααα

δε θέλω να απελπίζεσαι ...

 

Julia Boutros - Wean Msafer

 

 

πήγαινε εδώ ν'ακούσεις και το δειγματάκι

http://www.amazon.com/dp/B000059XEH?tag=trust-20&camp=14573&creative=327641&linkCode=as1&creativeASIN=B000059XEH&adid=1741YRVW1W26F0D7W44T&

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Μήπως το Lacrimosa - Immediate Music;

Νομίζω οτι το συγκεριμένο είδος μουσικής που παίζει κ 'ντύνει' αρκετά τρέιλερ κλπ είναι από Immediate Music...

Thnx φιλαράκι,μου'χε κολλήσει απο το τραίλερ του Spiderman πριν κανα δυο χρόνια και μου ξανάρθε τώρα!Θα το τσεκάρω και θα σου πώ αν είναι αυτό!

Fasten Your Seatbelt Dorothy Because Cansas is going Bye Bye
Link to comment
Share on other sites

Ένα κομμάτι που παίζει σε μια καινούργια διαφήμιση του αποσμητικού axe στην οποία είναι ένας τύπος σε μια παραλία και κρατάει από ένα axe σε κάθε χέρι και ρίχνει πάνω του και βγαίνουν πάρα πολλές γυναίκες από τα βουνά, από θάλασσα κλπ και τρέχουν προς τα πάνω του, το ξέρει κανείς;

Μου θυμίζει μουσική από Lord of the rings αλλά και Βαγγέλη Παπαθανασίου.

Link to comment
Share on other sites

Καλά το κατάλαβες ειναι το

Placebo - Special K

 

Μόνο που έκανες λάθος στη σειρά, στους τίτλους τέλους του "Πάλι από την αρχή" το άκουσες. Μόλις είδα την επανάληψη των s1ngles και αυτό που έπαιξε στους τίτλους τέλους ΔΕΝ ήταν σε καμία περίπτωση Placebo!

 

Ναί, όντως, κι εγώ που το ξαναείδα, αυτό το κομμάτι που άρχισε κανα δύο λεπτά πρίν αρχίσουν οι τίτλοι, δεν έχει καμία σχέση.Πάντως, όπως και να 'χει, εγώ θα ήθελα να ξέρω ποιό ήταν εκείνο το κομμάτι... :p

http://img226.imageshack.us/img226/7379/ls035gm.gif

Τί ακριβώς είπαμε ότι έγινε την 11η Σεπτεμβρίου;..

Link to comment
Share on other sites

Δεν παίζει να ήταν Placebo παιδιά, θα το θυμόμουν!

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Μήπως κάποιος καλός άνθρωπος θα μπορούσε να παραθέσει, όπως έχει γίνει και για την 10η Εντολή, ό,τι κομμάτια ξέρει απο αυτά που ακούστηκαν στο πρώτο επεισόδιο 2 Μέρες Μόνο;;Τα περισότερα ήταν αρκετά ωραία...

Thnx προκαταβολικά! :happy:

http://img226.imageshack.us/img226/7379/ls035gm.gif

Τί ακριβώς είπαμε ότι έγινε την 11η Σεπτεμβρίου;..

Link to comment
Share on other sites

Καλά το κατάλαβες ειναι το

Placebo - Special K

 

Μόνο που έκανες λάθος στη σειρά, στους τίτλους τέλους του "Πάλι από την αρχή" το άκουσες. Μόλις είδα την επανάληψη των s1ngles και αυτό που έπαιξε στους τίτλους τέλους ΔΕΝ ήταν σε καμία περίπτωση Placebo!

 

Τώρα με προβλημάτισες! Έχω πάθει σύγχυση με τις σειρές! Τις δείξαν ξανά και ξανά, την μία πάνω στην άλλη... και όλα αυτά μέσα σε μια εβδομάδα! Τρελάθηκα! Δεν μπορώ να θυμηθώ τώρα σε ποιά σειρά το άκουσα! Έχω την εντύπωση ότι είσαι σωστός... "Πάλι απο την αρχή". Κατεβάζω το τραγουδάκι και θα σας πω...

 

 

Edit: Ω Ναιιι...... αυτό είναι! Placebo - Special K!

Ευχαριστώ... για ακόμη μία φορά... υπόχρεος!

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Πες στο θείο σου να σου στείλει το Soundtrack. ;)

Εκτός αν θες εκείνο το κομματάκι που παίζει στην αρχή, όταν δείχνει το μεγαααααααλο LOST. Αυτό το έχω ηχογραφήσει...

 

τον θειο μου;

Link to comment
Share on other sites

τον θειο μου;

:lol: :lol:

 

"To anarxaki" αναφέρεται στους διάφορους "μη άμεσους τρόπους αππόκτησης μουσικής"...Θείος είναι το "συνθηματικό" για τα torrents και τα direct downloads (Π.χ. rapidshare, megashares, megaupload κτλ)...

 

Αλλά αν μπορεί να στο φέρει ο θείου σου...καλύτερα θα είναι... :lol:

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Ναί, όντως, κι εγώ που το ξαναείδα, αυτό το κομμάτι που άρχισε κανα δύο λεπτά πρίν αρχίσουν οι τίτλοι, δεν έχει καμία σχέση.Πάντως, όπως και να 'χει, εγώ θα ήθελα να ξέρω ποιό ήταν εκείνο το κομμάτι... :p

 

Aν τελικά αναφέρεσαι στο κομμάτι των S1ngles είναι το

 

The Raveonettes - Ode To L.A

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

s'eyxaristw poly megale ontws einai ayto... einai omws to tragoudi apo tous titlous telous...

 

to track apo tous titlous enarkshs to kseroume? mporoume na to vroume apo kanenan theio? :lol:

Link to comment
Share on other sites

kapoios re paidia poy na xerei to tragoydi stoys titloys enarkshs sto s1ngles, den nomizo sto 1 htan to french n piano sto 2 omos einai kapos diaforetiko
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...