Jump to content

Voipbuster (πρώην: τηλεφωνία μέσω Internet)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν αναφερει κατι τετοιο.Αυτο λεει Your credit will expire in 1 days. Please buy extra credit to prevent this from happening. By buying some extra credit your current credit will also remain valid.

 

Εχω 9,60 μεσα.

Mutilator :shifty:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 214
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Συγνώμη αλλά δεν πρόκειται να ασχοληθώ άλλο

Σού έδωσα συμβουλή Έγκυρη, Πρέπει να πέσεις κάτω από 5 ευρώ

Αλλιώς με την συζήτηση θα χάσεις

α) τον χρόνο σου

Β) τα χρήματα σου .

Φιλικά Πάντα

Βασίλειος

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν ασχοληθεις αλλο,αλλα μαλλον δεν καταλαβες αυτο

Το διορθωσαν αυτο με το paypal αλλα απο οτι βλεπω τωρα θελει ενα verification το οποιο μαλλον ειναι super buggy...

 

οπως εγω δεν καταλαβα αν κολαει καπου το verification που εχει προβλημα με τα 5 ευρω που μου λες.

 

In order to buy credit using this payment method you must first verify yourself by downloading our verification program and execute it. After verification you can press the 'I have been verified' button at the bottom of the screen and you can proceed to buy credit.

Mutilator :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Ναι Αλλά μέχρι να το δούμε και να το λύσουμε θα χάσεις τα 9 ευρώ σου !!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, δείτε το παρακάτω λινκ με ένα tutorial που έχει φτιάξει ένας φίλος σε αντίστοιχο φόρουμ, σχετικά με το συνδυασμό του Voipbuster με τη συσκευή PAP2 της Linksys.... :O

Αξίζει να το επιχειρήσω? Και επίσης έχω μια απορία :

 

Αφού θα έχω το τηλ. συνδεδεμένο πάνω σε αυτή τη συσκευή , για να κάνω κλήσεις μέσω internet, πώς όταν θα με παίρνει κάποιος τηλ. μέσω του ΟΤΕ θα χτυπάει η συσκευή μου????

Ή θα πρέπει να έχω δύο συσκευές???? :O

 

Το λινκ είναι αυτό : http://www.groupvag.gr/skodaclub/viewtopic.php?t=3317&highlight=voip

:) TECHNOMANIAC :)
Link to comment
Share on other sites

έκανα εγκατάσταση το voipbuster. Για να αγοράσω credits, πρέπει να δώσω τα προσωπικά μου στοιχεία κάπου; Μπορώ να πληρώσω μέσω Alpha Bank χωρίς να δώσω στοιχεία;
there is no knowledge that is no power
Link to comment
Share on other sites

Τελικα δοκιμασε κανεις να πληρωσει με το νεο συστημα?

Αν ναι ας μας πει εδω τι εκανε!

Mutilator :shifty:
Link to comment
Share on other sites

το voipbuster μου βγάζει να πληρώσω σε μια τράπεζα στη Γερμανία, ενώ στα στοιχεία μου είχα βάλει την Ελλάδα... Τι γίνεται; Αυτά είναι τα στοιχεία της τράπεζας, τα οποία θα δώσω στην Αlpha Bank;
there is no knowledge that is no power
Link to comment
Share on other sites

το voipbuster μου βγάζει να πληρώσω σε μια τράπεζα στη Γερμανία, ενώ στα στοιχεία μου είχα βάλει την Ελλάδα... Τι γίνεται; Αυτά είναι τα στοιχεία της τράπεζας, τα οποία θα δώσω στην Αlpha Bank;

Ο Καλύτερος τρόπος αν δεν θές να χρεωθείς εξοφρενικά ποσά είναι να γραφτείς στο moneybookers

Αυτό έχει τραπεζικό λογαριασμό σε 30 χώρες και στην Ελλάδα έχει στην Alphabank

Το moneybookers δέχετε μόνο μεταφορές στο λογαριασμό του .

Δηλαδή πάς με το βιβλιάριο στην ΑLPHA και ζητάς μεταφορά από το λογαριασμό σου στο Λογαριασμό τους . Έτσι επιβεβεώνουν τα προσωπικά σου στοιχεία

Σου μεταφέρω την διαδικασία πληρωμής όπως γίνεται από moneybookers

 

 

Παρακαλούμε μεταφέρετε από τον τραπεζικό σας λογαριασμό ο οποίος είναι στο όνομά σας κάθε ποσό της επιλογής προς:

 

Κάτοχος λογαριασμού: Moneybookers Ltd.

Τράπεζα: Alpha Bank (Thessaloniki)

Πόλη/Kωμόπολη: Thessaloniki

Αριθμός λογαριασμού: 700002002012643

Νόμισμα λογαριασμού: EUR

Παραπομπή:

XXXXXX Το ID Χρήστη-ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΩΘΕΙ!

 

#

 

!!! ΟΧΙ μετρητά / καταθέσεις τρίτων !!! Λόγω του κανονισμού κατά του ξεπλύματος χρημάτων ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΔΕΧΤΟΥΜΕ κατάθεση μετρητών ή τραπεζικές μεταφορές που γίνονται από άτομα εκτός του VASILEIOS XXXXX Δεν θα κάνουμε ΚΑΜΙΑ ΕΞΑΙΡΕΣΗ από αυτόν τον κανόνα. ΘΑ ΧΡΕΩΘΕΙΤΕ ΌΛΕΣ ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΙΚΈΣ ΚΑΙ διευθυντικές χρεώσεις για την επιστροφή των χρημάτων. Διαβάστε περισσότερο

#

 

Νόμισμα πληρωμών: Σας συστήνουμε να στείλετε την μεταφορά στο παραπάνω νόμισμα λογαριασμού. Για μεταφορές σε άλλα νομίσματα ή σε περίπτωσης που το νόμισμα διαφέρει από αυτό του Moneybookers λογαριασμού σας, μπορεί να υποστείτε την χρέωση ανταλλαγής.

#

 

Δεν μπορούμε να χρεώσουμε το ποσό από τον τραπεζικό σας λογαριασμό Πρέπει οι ίδιοι να δώσετε εντολή στην τραπεζά σας!

#

 

Σε απευθείας σύνδεση τραπεζικές εργασίες: καταστήστε την πληρωμή σας άμεσα σε απευθείας σύνδεση εάν έχετε έναν τραπεζικό λογαριασμό Internet με οποιαδήποτε από τα ακόλουθα όργανα:

Commercial Bank of Greece | Citibank Greece | Alpha Bank | Egnatia Bank | Eurobank Ergasias

Link to comment
Share on other sites

Αντιθέτως αν πάς σε ταμείο της ALPHA να πληρώσεις θα καταβάλεις τα εξής έξοδα σύμφωνα με το τιμολόγιο που θα βρεις στην σελίδα

http://www.alpha.gr/page/default.asp?la=1&id=27

1% με ελάχιστο 12 ευρώ αν η συναλλαγή είναι STP Και 20 ευρώ αν δεν είναι ......

Με λίγα λόγια Πλήρωσε με κάρτα με moneybookers με online banking ( 0,30 ευρώ ) αλλά μακριά από τραπεζικό γκισέ

Link to comment
Share on other sites

μάλλον θα πάω από Δευτέρα στην τράπεζα για να βγάλω χρεωστική κάρτα (θα την χρειαστώ και αργότερα). Μέχρι τώρα δεν έχω δώσει τα στοιχεία μου στο voipbuster. Αν πληρώσω με κάρτα, θα χρειαστεί αυτό αργότερα (εκτός από τα στοιχεία της κάρτας);
there is no knowledge that is no power
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 3 ημέρες εντόνου χρήσεως του VoipBuster,οφείλω να ομολογήσω ότι οι κλήσεις μέσω σταθερού(call direct) με χρέωση μόλις 3 λεπτά την ώρα, είναι άκρως ικανοποιητικές, δίχως παραμόρφωση φωνής, καθυστέρηση ή αντίλαλο..είθε να παραμείνει έτσι..Μία συμβουλή: όσοι αγοράζετε χρόνο μέσω πιστωτικής, καλό είναι να φυλάξετε την απόδειξη αγοράς (αρχείο τύπου .pdf )το οποίο μπορείτε να βρείτε εισερχόμενοι στον προσωπικό σας λογαριασμό..
Link to comment
Share on other sites

paidia, k ego evala to voipbuster, evala k ta 10 euro meso paypal k milao me tin gynaika mou, pou pige diakopes stin Ameriki, DOREAN! se amerikaniko kinito.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
ayta ta 5 lepta afairountai apo ton logariasmo tou voipbuster i apo ton ote?

Eννοείς τα 5 λεπτά από τις web activated κλήσεις; Εννοείται από το λογαριασμό του Voipbuster. Ο ΟΤΕ δεν έχει καμιά σχέση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ποση ταχυτητα πρεπει να εχει κανεις για να μιλαει με ανεση χωρις διακοπες καθυστερησεις κ αλλα κουλα?

Mια 768 σύνδεση που τις κάνανε όλες τώρα είναι αρκετή για να μιλάς πολύ καλά. Βέβαια παίζει να έχεις προβλήματα λόγω περιορισμού πακέτων από τον ΟΤΕ.

 

Μια είδηση: Πλέον το Sipdiscount χρεώνει την Ελλάδα με 2,6cent το λεπτό. Και καμιά πλέον χώρα δεν είναι free. :eek: :shock: :down:

 

Στο Voipbuster παραμένουν (προς το παρόν) οι δωρεάν κλήσεις ως είχαν.

Link to comment
Share on other sites

Τι χρειάζεται για να μιλάω μέσω internet? Eνα τηλέφωνο voip το συνδέω με το ρούτερ (το Speetouch 536 δέχεται ?) και μετά τι άλλο? Συμφέρει να μιλάω με κινητά,εδώ Ελλάδα εννοώ :O ? Και τέλος το πρόγραμμα Skype πχ? Δεν έχω ασχοληθεί ακόμα και είμαι στο ψάξιμο :p
Link to comment
Share on other sites

Είμαι και γω ένας χρήστης του voipbuster εδώ και ένα μήνα περίπου και είμαι σχετικά ευχαριστημένος. Η ποιότητα όταν μιλάω από το pc είνα σχεδόν τέλεια (μερικές φορές κάνει διακοπές και δεν μ'ακουει ο άλλος) αλλά όταν καλώ με directcall η ποιότητα είναι ψιλοχάλια και έχει μερικές φορές και αρκετό lag. Η ποιότητα του directcall είναι και σε σας χειρότερη???

Επίσης ένα ανεξήγητο πρόβλημα που έχω είναι ότι ενώ μένω Αθήνα όταν καλώ τηλέφωνα στην Αθήνα έχει πάντα πρόβλημα, δεν ακούγεται δυνατά ενώ και η ποιότητα ειναι ψιλοάθλια. Αντίθετα καλώ με πολύ καλή ποιότητα Αλεξανδρούπολη, Κρήτη αλλά και κινητό Αγγλίας. Έχει αντιμετωπίσει κανείς αντίστοιχα προβλήματα?

 

edit: Η σύνδεση μου είναι forthnet 768

Link to comment
Share on other sites

Τι χρειάζεται για να μιλάω μέσω internet? Eνα τηλέφωνο voip το συνδέω με το ρούτερ (το Speetouch 536 δέχεται ?) και μετά τι άλλο? Συμφέρει να μιλάω με κινητά,εδώ Ελλάδα εννοώ :O ? Και τέλος το πρόγραμμα Skype πχ? Δεν έχω ασχοληθεί ακόμα και είμαι στο ψάξιμο :p

 

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει :cry: ?

Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεσαι μία συνδρομή στο VOIPBUSTER όλα τα άλλα είναι προερετικά μια που μπορείς να μιλάς μέ άμεση σύνδεση και κόστος 5 λεπτά την σύνδεση σε σταθερά Ελλάδος και πολλών άλων χωρών .

Από κει και πέρα μπορείς να μιλάς πιο φτηνά αν έχεις ακουστικά .Για καλύτερα αποτελέσματα χρειάζεσαι Τηλεφωνικό Adapter (ATA ) ή συσκευή voip

Για κινητά μόνο το ΥΑΗΟΟ Telephone συμφέρει για Ελλάδα αλλά ακόμα και αυτό χρεώνει ανά λεπτο.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι και γω ένας χρήστης του voipbuster εδώ και ένα μήνα περίπου και είμαι σχετικά ευχαριστημένος. Η ποιότητα όταν μιλάω από το pc είνα σχεδόν τέλεια (μερικές φορές κάνει διακοπές και δεν μ'ακουει ο άλλος) αλλά όταν καλώ με directcall η ποιότητα είναι ψιλοχάλια και έχει μερικές φορές και αρκετό lag. Η ποιότητα του directcall είναι και σε σας χειρότερη???

Επίσης ένα ανεξήγητο πρόβλημα που έχω είναι ότι ενώ μένω Αθήνα όταν καλώ τηλέφωνα στην Αθήνα έχει πάντα πρόβλημα, δεν ακούγεται δυνατά ενώ και η ποιότητα ειναι ψιλοάθλια. Αντίθετα καλώ με πολύ καλή ποιότητα Αλεξανδρούπολη, Κρήτη αλλά και κινητό Αγγλίας. Έχει αντιμετωπίσει κανείς αντίστοιχα προβλήματα?

 

edit: Η σύνδεση μου είναι forthnet 768

Μια απο τα ιδια.Οταν καλω περιοχες εκτος Αθηνας εχω καλυτερη ποιοτητα.Επισης σε καποια συγκεκριμενα νουμερα η ποιοτητα ειναι παντα χαλια

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

pedia to thema einai kalo ego exo na po oti stin ellada pragmeti fteei to diktio afou poles fores otan me eperne o aderfos mou me 54k sindesi ixe tin idia akrivos piotita me tin dsl 512

edo agglia mipos kserete pia trapeza dexete lefta

ta 10 euro as poume den telionoun pote(xronika enoo periodo minos,xronou) an perno mono stathelo ellada

euxaristo olous

φ=1,6180.......................................................
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...