Jump to content

Sony Ericsson P990i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα στο forum.

 

Γνωρίζει κανείς τις ρυθμίσεις για GPRS ή 3G για Internet? Μου έστειλε τις οδηγίες η Cosmote αλλά δεν δούλεψε. Σε όλες τις συσκευές που πέρασαν από τα χέρια μου όλα δουλεψαν καλά. Στο P990i δεν μπορώ να το ρυθμίσω.

ΟΙ οδηγίες που έχω είναι αυτές:

Από το ΚΥΡΙΩΣ ΜΕΝΟΥ /MAIN MENU του τηλεφώνου επιλέξτε ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ / TOOLS και στη συνέχεια

την επιλογή ΠΙΝΑΚΑ ΕΛΕΓΧΟΥ/CONTROL PANEL

• Επιλέξτε ΣΥΝΔΕΣΕΙΣ /CONNECTIONS

• Στην συνέχεια ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΙ INTERNET /INTERNET ACCOUNTS

Πιέστε στην ένδειξη ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ /MORE , και με την γραφίδα και επιλέξτε ΝΕΟΣ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ / NEW ACCOUNT

• Στην συνέχεια επιλέξτε ΔΕΔΟΜΕΝΑ/DATA

 

Στο ΟΝΟΜΑ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΥ/ACCOUNT NAME : Πληκτρολογήστε INTERNET η 3G INTERNET

Στην ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ/ADDRESS πληκτρολογήστε internet (ή 3g-internet αν η κάρτα sim είναι usim)

Τις υπόλοιπες ρυθμίσεις τις αφήνετε στην προεπιλογή.

Πιέστε ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ/MORE και επιλέξτε την καρτέλα

 

ΣΥΝΔΕΣΗ /LOGIN IN :

• Η επιλογή ΕΝΕΡΓΟΠ. ΕΠΕΚΤΑΣΕΩΝ PPP/ENABLE PPP EXTENSIONS πρέπει να είναι ενεργοποιημένη ( √ )

• Και τέλος πατάμε Save/ Αποθήκευση

 

Εφόσον έχουν ολοκληρωθεί οι ρυθμίσεις από την οθόνη ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΙ INTERNET/INTERNET ACCOUNTS επιλέξτε τον λογαριασμό INTERNET η 3G INTERNET και πιέστε με την γραφίδα πάνω στην ένδειξη ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ/MORE –› ΠΡΟΤΙΜΏΜΕΝΗ ΟΜΑΔΑ /PREFERRED GROUP -› INTERNET και ΑΠΟΘΗΚΕΥΣΗ/SAVE .

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Να ρωτήσω: Αν κατάλαβα καλά, στο έξω πληκτρολόγιο βγαίνουν πρώτα οι Αγγλικοί χαρακτήρες, έτσι; Αυτό συμβαίνει και όταν κάποιος ρυθμίσει τη συσκευή να χρησιμοποιεί το Ελληνικό Μενού; Και στο μέσα πληκτρολόγιο τι γίνεται;
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω: Αν κατάλαβα καλά, στο έξω πληκτρολόγιο βγαίνουν πρώτα οι Αγγλικοί χαρακτήρες, έτσι; Αυτό συμβαίνει και όταν κάποιος ρυθμίσει τη συσκευή να χρησιμοποιεί το Ελληνικό Μενού; Και στο μέσα πληκτρολόγιο τι γίνεται;

 

τα πληκτρολόγια του κινητού είναι 3. Καθένα συμπεριφέρεται διαφορετικά με τα ελληνικά...

 

Το software που εμφανίζεται στην οθόνη, είναι πλήρως εξελληνισμένο, με τονούμενα και μη στην πρώτη σελίδα.

 

Το hardware qwerty έχει πάντα τα αγγλικά σαν πρώτη επιλογή, και με πολλαπλό πάτημα του ίδιου πλήκτρου, σε πάει σε ελληνικό χαρακτήρα.

 

Το πληκτρολόγιο στο πορτάκι είναι άλλου παπά ευαγγέλιο... Με Τ9 ενεργοποιημένο πάει καλά, αν βάλεις και αγγλικά στο Τ9 σαν δευτερη γλώσσα ,βγάζει ότι ναναι, χωρίς Τ9 ακόμα ψάχνω μερικούς ελληνικούς χαρακτήρες...

mpampir has spoken

Νέο Blog! :

www.mpampir.com

Link to comment
Share on other sites

Na rwtisw kati allo giati kodevw na trelathw. otan prwtoanoixa to tilefwno elege epilexte glwssa. Patisa kai egw English UK. Prospathw na vrw na ginei se elliniko menu twra kai den borw na to brw na to kanw me tipota.

Pws ginetai please

δεν χρειαζεται να κανεις αναβαθμιση ξανα,πας πινακας ελεγχου μπαινεις μεσα και πας στην ρυθμιση αλλα κι εκει θα κανεις επαναφορα του κινητου και μετα θα επιλεξεις ξανα την γλωσσα που θελεις.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

γίνεται το εξωτερικό πληκτρολόγιο να βγάζει μόνο Ελληνικούς χαρακτήρες???

στο 910i είχα το QWERTY Ελληνικό και το εικονικό αγγλικό, και με βόλευε αφάνταστα

Link to comment
Share on other sites

γίνεται στο QWERTY να βγάζει μόνο Ελληνικούς χαρακτήρες???

στο 910i είχα το QWERTY Ελληνικό και το εικονικό αγγλικό, και με βόλευε αφάνταστα

Link to comment
Share on other sites

...

Το hardware qwerty έχει πάντα τα αγγλικά σαν πρώτη επιλογή, και με πολλαπλό πάτημα του ίδιου πλήκτρου, σε πάει σε ελληνικό χαρακτήρα.

...

Είσαι απόλυτα σίγουρος για αυτό? Πάτα όσες φορές θέλεις το κάθε πλήκτρο και θα σου βγάλει το ίδιο ΑΓΓΛΙΚΟ γράμμα... Μήπως κάνω εγώ κάτι λάθος?

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Είσαι απόλυτα σίγουρος για αυτό? Πάτα όσες φορές θέλεις το κάθε πλήκτρο και θα σου βγάλει το ίδιο ΑΓΓΛΙΚΟ γράμμα... Μήπως κάνω εγώ κάτι λάθος?

 

Όταν γράφεις μια διεύθυνση www, σωστά τα λες.. δεν αλλάζει.. αλλά όταν γράφεις sms όντως σου δίνει επιλογές.

Δοκίμασέ το

Link to comment
Share on other sites

Όταν γράφεις μια διεύθυνση www, σωστά τα λες.. δεν αλλάζει.. αλλά όταν γράφεις sms όντως σου δίνει επιλογές.

Δοκίμασέ το

 

Και όταν είσαι στον κατάλογο των επαφών σου πιάνει

mpampir has spoken

Νέο Blog! :

www.mpampir.com

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη βρε παιδια το manual του P990 δε το εχετε διαβασει? Κανω την ερωτηση αυτη διοτι για καποιες ερωτησεις που κανετε, υπαρχουν και οι σχετικες απαντηση και οδηγιες στο manual. :confused:

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Όταν γράφεις μια διεύθυνση www, σωστά τα λες.. δεν αλλάζει.. αλλά όταν γράφεις sms όντως σου δίνει επιλογές.

Δοκίμασέ το

 

Πώς ρε παιδιά...? Θα τρελαθώ...!

Πού είναι στο hardware διαθέσιμες οι επιλογές για κάτι τέτοιο? Δοκίμασα να γράψω sms και όσες φορές και αν το πατάω, βγάζει μονίμως αγγλικά!

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη βρε παιδια το manual του P990 δε το εχετε διαβασει? Κανω την ερωτηση αυτη διοτι για καποιες ερωτησεις που κανετε, υπαρχουν και οι σχετικες απαντηση και οδηγιες στο manual. :confused:

 

Προσωπικά, έχω ρίξει μία γρήγορη ματιά στο manual. Πουθενά όμως δεν βρήκα να αναφέρεται σε ελληνικά στο hardware πληκτρολόγιο, αφού ούτως ή άλλως πρόκειται για "κατά λέξη" μετάφραση του αντίστοιχου διεθνούς (αγγλικού) manual. Αν λοιπόν υπάρχει η πληροφορία πώς να κάνουμε το προαναφερόμενο trick, καλό θα ήταν να την ποστάρουμε public.

Σε ευχαριστώ προκαταβολικά

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Πώς ρε παιδιά...? Θα τρελαθώ...!

Πού είναι στο hardware διαθέσιμες οι επιλογές για κάτι τέτοιο? Δοκίμασα να γράψω sms και όσες φορές και αν το πατάω, βγάζει μονίμως αγγλικά!

 

Απλές διαδικασίες: Γλώσσα τηλεφώνου Ελληνικά. Γλώσα πληκτρολογίου (για το software) Ελληνική, Πρώτη γλώσσα πληκτρολογίου Ελληνικά, Δεύτερη γλώσσα αγγλικά. Αυτά είναι τα μόνα που έχω πειράξει σε σχέση με το πληκτρολόγιο και την γλώσσα.

 

Πάω στην λίστα επαφών πατάω το πλήκτρο Κ απο το Hardware πληκτρολόγιο και τα διαθέσιμα γράμματα είναι k kk κ. αν το πατήσεις 3 φορές, σε πάει κ, και οι επαφές σου πάνε αυτόματα σε αυτές που αρχίζουν απο κ (εμένα πάει στο Κατερίνα πχ). Και αυτό γινόταν και πριν, και μετά την αναβάθμιση λογισμικού (έβαλα το τελευταίο τώρα)

mpampir has spoken

Νέο Blog! :

www.mpampir.com

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη βρε παιδια το manual του P990 δε το εχετε διαβασει? Κανω την ερωτηση αυτη διοτι για καποιες ερωτησεις που κανετε, υπαρχουν και οι σχετικες απαντηση και οδηγιες στο manual. :confused:

 

Προσωπικά δεν το έχω ανοίξει ούτε μια φορά!:ninja: :ninja: :ninja: :ninja:

mpampir has spoken

Νέο Blog! :

www.mpampir.com

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο forum.

 

Γνωρίζει κανείς τις ρυθμίσεις για GPRS ή 3G για Internet? Μου έστειλε τις οδηγίες η Cosmote αλλά δεν δούλεψε. Σε όλες τις συσκευές που πέρασαν από τα χέρια μου όλα δουλεψαν καλά. Στο P990i δεν μπορώ να το ρυθμίσω.

ΟΙ οδηγίες που έχω είναι αυτές:

Από το ΚΥΡΙΩΣ ΜΕΝΟΥ /MAIN MENU του τηλεφώνου επιλέξτε ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ / TOOLS και στη συνέχεια

την επιλογή ΠΙΝΑΚΑ ΕΛΕΓΧΟΥ/CONTROL PANEL

• Επιλέξτε ΣΥΝΔΕΣΕΙΣ /CONNECTIONS

• Στην συνέχεια ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΙ INTERNET /INTERNET ACCOUNTS

Πιέστε στην ένδειξη ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ /MORE , και με την γραφίδα και επιλέξτε ΝΕΟΣ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ / NEW ACCOUNT

• Στην συνέχεια επιλέξτε ΔΕΔΟΜΕΝΑ/DATA

 

Στο ΟΝΟΜΑ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΥ/ACCOUNT NAME : Πληκτρολογήστε INTERNET η 3G INTERNET

Στην ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ/ADDRESS πληκτρολογήστε internet (ή 3g-internet αν η κάρτα sim είναι usim)

Τις υπόλοιπες ρυθμίσεις τις αφήνετε στην προεπιλογή.

Πιέστε ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ/MORE και επιλέξτε την καρτέλα

 

ΣΥΝΔΕΣΗ /LOGIN IN :

• Η επιλογή ΕΝΕΡΓΟΠ. ΕΠΕΚΤΑΣΕΩΝ PPP/ENABLE PPP EXTENSIONS πρέπει να είναι ενεργοποιημένη ( √ )

• Και τέλος πατάμε Save/ Αποθήκευση

 

Εφόσον έχουν ολοκληρωθεί οι ρυθμίσεις από την οθόνη ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΙ INTERNET/INTERNET ACCOUNTS επιλέξτε τον λογαριασμό INTERNET η 3G INTERNET και πιέστε με την γραφίδα πάνω στην ένδειξη ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ/MORE –› ΠΡΟΤΙΜΏΜΕΝΗ ΟΜΑΔΑ /PREFERRED GROUP -› INTERNET και ΑΠΟΘΗΚΕΥΣΗ/SAVE .

 

δοκίμασε το εξής:

Στο Internet accounts επέλεξε Groups ->Internet (εκεί προσθέτεις νέο λογαριασμό ή ρυθμίζεις την priority τους,εσύ μην κάνεις τίποτα από αυτά).Αφαίρεσε τους υπόλοιπους λογαριασμούς εκτός από αυτόν που έφτιαξες με τις οδηγίες τις cosmote (τsεκάρεις αυτούς που δεν θες και πατώντας στο Edit Internet επιλέγεις "Remove account").

Οταν λοιπόν μείνει μόνο ο ένας (που λογικά θα έχει και priority 1) λογικά δεν θα έχεις πρόβλημα.Εμένα δούλεψε έτσι.

 

Υ.Γ. Αν τα κάνεις αυτά και μετά ανοίξεις τιν browser θα σου βγάλει μια λευκή σελίδα.Μην απογοητευτείς,είναι γιατί μάλλον αφαιρώντας τους άλλους λογαριασμούς σβήνεται η homepage.Εσύ δοκίμασε να επισκεφτείς άλλες σελίδες για να δεις αν δουλεύει.

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Απλές διαδικασίες: Γλώσσα τηλεφώνου Ελληνικά. Γλώσα πληκτρολογίου (για το software) Ελληνική, Πρώτη γλώσσα πληκτρολογίου Ελληνικά, Δεύτερη γλώσσα αγγλικά. Αυτά είναι τα μόνα που έχω πειράξει σε σχέση με το πληκτρολόγιο και την γλώσσα.

 

Πάω στην λίστα επαφών πατάω το πλήκτρο Κ απο το Hardware πληκτρολόγιο και τα διαθέσιμα γράμματα είναι k kk κ. αν το πατήσεις 3 φορές, σε πάει κ, και οι επαφές σου πάνε αυτόματα σε αυτές που αρχίζουν απο κ (εμένα πάει στο Κατερίνα πχ). Και αυτό γινόταν και πριν, και μετά την αναβάθμιση λογισμικού (έβαλα το τελευταίο τώρα)

 

Και διερωτάται ο (βλαξ) υπογράφων...

Το "Γλώσσα τηλεφώνου Ελληνικά" το βρήκα στον Πίνακα Ελέγου/Άλλα/Επιλογή Γλώσσας...ΟΚ

Το "Γλώσσα Πληκτρολογίου" πού στον κόρακα το βρίσκω?

Στα settings του Πίνακα Ελέγχου/Συσκευή/Εισαγωγή Κειμένου, δεν έχω επιλογές που αφορούν γλώσσα. Εξάλλου, εκεί οι μόνες επιλογές που έχω είναι:

* Έξυπνη ειασγωγή κειμένου

* Αυτομ. μετατρ. σε κεφαλαία

* Χειρόγραφη

* Εικονικό πληκτρολόγιο

* Πληκτρολόγιο με κλειστό πορτάκι

Πού στο καλό είναι τα settings του hardware keyboard???

Help guys...

 

EDIT:

Το βρήκα! Το χειρόγραφη αφορά το hardware, ενώ εγώ νόμιζα ότι αφορά στο handwriting recognition... Sorry και σας ευχαριστώ παιδιά

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

h vodafone sth thessaloniki to exei to kinhto h h tim?giati sto germano den to feran akoma.telika pote tha rthei episima??????
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

h vodafone sth thessaloniki to exei to kinhto h h tim?giati sto germano den to feran akoma.telika pote tha rthei episima??????

 

Επίσημα είναι και αυτά που υπηρχαν μέχρι τώρα... από την SE Hellas τα είχαν πάρει τα καταστήματα.... αλλά περιορισμένα τμχ.

Στο Πλαίσιο θα υπάρχει το τηλ. Τρίτη ή Τετάρτη.

[sIGPIC][/sIGPIC]Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΦΙΛΟΣ ΠΟΥ ΕΧΑΣΑ.... Ο IVAN! ΕΦΥΓΕ ΣΤΙΣ 8-8-2006
Link to comment
Share on other sites

Επίσημα είναι και αυτά που υπηρχαν μέχρι τώρα... από την SE Hellas τα είχαν πάρει τα καταστήματα.... αλλά περιορισμένα τμχ.

Στο Πλαίσιο θα υπάρχει το τηλ. Τρίτη ή Τετάρτη.

 

Στο Πλαίσιο έχουν έρθει αρκετά κομμάτια και εξαντλήθηκαν και επόμενη παραλαβή είναι περίπου 6 οκτ

 

Ανανεώθηκε και το Site....!!!

Link to comment
Share on other sites

What a surprise! piga TIM kai rwtisa tyxaia gia p990 kai ena kalo palikari, afou ekane kapoia tilefona, mou vrike 1 temaxio kai tha paw na to parw stis 8:30 simera! Kai eixa xasei tis elpides mou meta apo oti akoume gia eleipsi etoimoparadotwn.

 

Kai kati allo, to forum mas ayto einai fantastiko me tin politimi voithia pou parexei. Thanks to all of you.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αγόρασα και εγώ το τιμημένο!Χτες απο την Vodafone Γαλατσίου χωρίς να είναι Vod Live!Και αυτό γιατί δεν πρόλαβαν επειδή είναι τα πρώτα.Ευτυχώς...

Υπάρχει κάποιος τρόπος να εξοικονοιμούμε μπαταρία γιατί το άνοιξα στις 8 το πρωί και κράτησε μέχρι τις 4 περίπου.Βέβαια με 3 ώρες κλήσεων,κανα μήνυμα και κανα 2 φωτογραφίες.Είναι λογικό?Επίσης πρέπει να πω οτι όταν το άνοιξα είχε μπαταρία λίγο πιο κάτω απο την μέση.Όταν έσβησε τότε το φόρτισα για 9 ώρες περίπου...Έκανα κάπου λάθος?

Κατά τα άλλα, μου αρέσει πάρα πολύ.Και η κάμερα πολύ καλή και γενικά το τηλ είναι πολύ καλό!Για πείτε ρε παιδιά...

Περπατάμε παράλληλα...και όλα θα γίνουν κατάλληλα (?) για να σμίξουμε πάλι...Μέχρι τότε θα.... έχω εναν πόλεμο ανοιχτό....ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΜΟΥ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ...
Link to comment
Share on other sites

kalispera apo pou briskoume programmatakia?? endiaferomai gia to IM messenger. Yparxei pouthena to kleidaki??

 

Σε ότι αφορά στα προγράμματα του κινητού κτλ, ερωτήσεις γίνονται σε αυτό το thread P990/M600: Games - Emulators - Applications

mpampir has spoken

Νέο Blog! :

www.mpampir.com

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αγόρασα και εγώ το τιμημένο!Χτες απο την Vodafone Γαλατσίου χωρίς να είναι Vod Live!Και αυτό γιατί δεν πρόλαβαν επειδή είναι τα πρώτα.Ευτυχώς...

Υπάρχει κάποιος τρόπος να εξοικονοιμούμε μπαταρία γιατί το άνοιξα στις 8 το πρωί και κράτησε μέχρι τις 4 περίπου.Βέβαια με 3 ώρες κλήσεων,κανα μήνυμα και κανα 2 φωτογραφίες.Είναι λογικό?Επίσης πρέπει να πω οτι όταν το άνοιξα είχε μπαταρία λίγο πιο κάτω απο την μέση.Όταν έσβησε τότε το φόρτισα για 9 ώρες περίπου...Έκανα κάπου λάθος?

Κατά τα άλλα, μου αρέσει πάρα πολύ.Και η κάμερα πολύ καλή και γενικά το τηλ είναι πολύ καλό!Για πείτε ρε παιδιά...

Νομίζω ότι ήταν σωστή η διαδικασία που ακολούθησες. Φαντάζομαι θα σκάλισες και λίγο το μενού... ;) Και με 3 ώρες κλήσεως με την μπαταρία που είχες παρα πολύ ικανοποιητικό :D Για πείτε παιδιά, πως τα πάτε εσείς με την μπαταρία;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson P990i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...