Jump to content

Μουσικές Προτάσεις και Αναζητήσεις! [V]


rigasnic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Salome De Bahia - Outro Lugar (Bob Sinclair Mix)

:)

Άντε και είχα σκάσει. Μόλις το διάβασα το θυμήθηκα.

Σ'ευχαριστώ πολύ :)

 

SIRHC: Μέχρι και σε "σοβαρά" sites έχω δει να τον γράφουν λάθος. Πάντως δεν έχει σχέση με τον Sincla(i)r Spectrum! :p

PS. Κι αν κανείς βρει και τα υπόλοιπα, mucho gracias...:

...

2. Θυμάμαι ένα τραγούδι (ελληνικό) που μάλλον έλεγε η Κωνσταντίνα, αρκετά παλιό (93-96 περίπου) και στο ρεφρέν έλεγε "Ζήλεια μου...." "..... μίλα μου" σε ανεβασμένο ρυθμό. (Δεν είναι το "Ζήλεια μου" της Αλεξίου)

Μπορεί να μην είναι δικό της, πλέον έχει περάσει τόσος καιρός που δεν θυμάμαι.

3. (Το είχα ξαναζητήσει αλλά δεν βρέθηκε κι επανέρχομαι) Πρόσφατο κομμάτι (ελληνικό) που σε κάποιο σημείο σε Hip-hop στυλ ακούγεται αντρική φωνή που λέει "Μα νομίζω πως... δεν πάμε καλά". Ίσως Netrino.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Thanks Cristina !!!

 

Τα αλλα 2 κανεις ????? :)

 

Tο 1 είναι μάλλον: Cascada - Everytime we touch (από remix όμως άλλο τίποτα.Δεν ξέρω ποιό από όλα)

Link to comment
Share on other sites

"Να μ'αγαπάς" από την Ελεάνα Παπαϊωάννου (αυτήν απ΄το fame story 1). :)

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Αυτό ήταν. Άλλο ένα:

...ρίξε στο κορμί μου σπίρτο να πυρποληθώ, αυτή η αγάπη στα άστρα μ' ανεβάζει... το λέει άντρας. το ακούω συχνά στο ραδιόφωνο και δεν έχω καταφέρει μέχρι τώρα να βρω ποιο είναι. έχω δοκιμάσει το Vodafone Mad Scanner αλλά δεν το βρίσκει.

Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Αυτό ήταν. Άλλο ένα:

...ρίξε στο κορμί μου σπίρτο να πυρποληθώ, αυτή η αγάπη στα άστρα μ' ανεβάζει... το λέει άντρας. το ακούω συχνά στο ραδιόφωνο και δεν έχω καταφέρει μέχρι τώρα να βρω ποιο είναι. έχω δοκιμάσει το Vodafone Mad Scanner αλλά δεν το βρίσκει.

 

Σταύρος Κωνσταντίνου - Ρίξε στο κορμί μου σπίρτο...;

Link to comment
Share on other sites

Σταύρος Κωνσταντίνου - Ρίξε στο κορμί μου σπίρτο...;

Σωστός, ευχαριστώ πολύ! Δεν ξέρω αν το έχεις και εσύ το κομμάτι. Το κατέβασα από το dc++ από το hub του angelos0 και σε ορισμένα σημεία δεν ακούγεται καλά παρόλο που είναι σε 192 ποιότητα. Είναι το πιο κακογραμμένο τραγούδι που έχω ακούσει ποτέ...

Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

Σωστός, ευχαριστώ πολύ! Δεν ξέρω αν το έχεις και εσύ το κομμάτι. Το κατέβασα από το dc++ από το hub του angelos0 και σε ορισμένα σημεία δεν ακούγεται καλά παρόλο που είναι σε 192 ποιότητα. Είναι το πιο κακογραμμένο τραγούδι που έχω ακούσει ποτέ...

Δεν το έχω. Προτιμώ της Κούκα την έκδοση.

Το οτι κάποιο .mp3 έχει ένα bitrate δε σημαίνει οτι είναι και καλής ποιότητας. Κυκλοφορούν πολλά transcodes και έτσι δεν μπορείς να ξέρεις τι γίνεται. Αν μου αρέσει πολύ το παίρνω σε CD και τελείωσε. Τα άλλα είναι για sampling-δοκιμή ;)

Link to comment
Share on other sites

Ξερετε πως λεγονται τα παρακτω κομματια ????

 

02

 

Ναι ναι αυτο ειναι Arheos! Thanks !

 

Αντε να τελειωνουμε :happy: , το 02 κανεις ?

@ Nokia 3230 - Nokia 6131 - Nokia E51 - Nokia 5530XM - HTC Desire - Motorola Defy+ - Nexus 5 - Xiaomi Redmi Note 4X - Xiaomi Mi 9T @

 

Intel i7 4770k/\Gigabyte GA-Z87X-UD4H/\G.SKILL Sniper 2x8GB DDR3/\nVidia GTX 970/\SSD Samsung 850 EVO 250GB/\Enermax Triathlor FC 650W/\DELL U2713HM

Link to comment
Share on other sites

Mhpws gnwrizei kapoios ayto to komati? to akouga olo to kalokairi.

Einai r&b. H melodia tou komatiou akougete sto parakatw sample alla to sygekrimeno tragoudi den einai ayto pou psaxnw. Mhpws kserei kapoios allos, to komati pou exei akrivws ayth th melodia ? :)

 

http://rapidshare.de/files/30939615/sample.wav.html

 

To sygekrimeno einai to city high - what would you do kai h melodia akougete meta ta 1:30 sec..

 

PS: anoikste ta hxeia sas ! :D den akougete poly dynata.

Link to comment
Share on other sites

Mhpws gnwrizei kapoios ayto to komati? to akouga olo to kalokairi.

Einai r&b. H melodia tou komatiou akougete sto parakatw sample alla to sygekrimeno tragoudi den einai ayto pou psaxnw. Mhpws kserei kapoios allos, to komati pou exei akrivws ayth th melodia ? :)

 

http://rapidshare.de/files/30939615/sample.wav.html

 

To sygekrimeno einai to city high - what would you do kai h melodia akougete meta ta 1:30 sec..

 

PS: anoikste ta hxeia sas ! :D den akougete poly dynata.

 

Να σου πω την αμαρτία μου το πρώτο πράγμα που σκέφτηκα ήταν το εξής: 'Roots Manuva~Too cold [nightmares on wax]'..Φέρνει κάπως..Ε και να μην είναι δεν πειράζει..Ένα ακόμα τραγούδι στη συλλογή σου..:) :happy:

http://img178.imageshack.us/img178/1052/rainwa8.gif

But I miss you most of all, my darling

When autumn leaves start to fall...

Link to comment
Share on other sites

8ee mou tin deuteri fora, pou 8a r8w gia na zisw....

apo ton aeimnisto kazantzidi. mporei na mou kapoios ton titlo tou kommatiou autou?

euxaristw

 

Στέλιος Καζαντζίδης - Δε θα ξαναγαπήσω

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω απεγνωσμένα αυτό το τραγούδι εδώ και 2 μήνες. Είναι ένα αραβικό (μάλλον) και το έχω στο κινητό μου, όμως δεν ξέρω τίτλο και ερμηνευτή. Αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει...

 

Το κομμάτι είναι το εξής : http://rapidshare.de/files/30945195/ARABIC.mp3.html

 

edit: Εχμ, αν ξέρει κανείς και το τραγούδι που ακούγεται στη διαφήμιση του deltaclub για τη συλλογή '80s... είναι το 2ο κομμάτι που ακούγεται νομίζω και ο τραγουδιστής λέει (απ'ότι μπορώ να καταλάβω τουλάχιστον) : "My heart... now"

Destiny found.
Link to comment
Share on other sites

psaxnw poly kairo ena palio disco kommati,exoun valei to sample tou sto mix tou Stelios Maximos-M'agapaei o theos teleutaia.any help??

 

Sash! feat. OMD - Enola Gay

Δεν ξέρω αν είναι αυτό που θες, αλλά όπως είπε κ ένας φίλος 2 σελίδες πρίν, αυτό παίζει σε κάποιο mix του μ'αγαπάει ο Θεός τελευταία. Αν έχει κι άλλο mix κι έχει άλλο τραγούδι δεν ξέρω! :)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

μηπως ξερει κανεις τον τιτλο ενος τραγουδιου?το τραγουδι ειναι διασκευη του τραγουδιου "i'd love you to want me" των lobos.

στο ρεφραιν της ελληνικης διασκευης λεει

 

θελω γιατι δεν το θελεις

θελω να θελεις οπως και πρωτα

θελω γιατι δεν το θελεις

θελω να θελεις φτανει να μαστε μαζι

 

μαλλον το χει διασκευασει ο μαχαιριτσας αλλα μπορει και να κανω λαθος!

οποιος ξερει τον τιτλο της ελληνικης διασκευης-τον τιτλο του cd οπου μπορω να το βρω οτιδηποτε τελως παντων θα ημουν ευγνωμων γιατι εχω φαει τον κοσμο...........

ευχαριστω!

 

Έχεις δίκιο το έχει διασκευάσει ο Μαχαιρίτσας με τίτλο "Θέλω". Είναι στο άλμπουμ "Τα 10 δεκάρια" (1987) και έχει μόνο διασκευές απο Α.Μικρούτσικο, Βόσσου, Μπουλά, Γαρμπή...

Ελπίζω να βοήθησα ;)

Link to comment
Share on other sites

Mhpws gnwrizei kapoios ayto to komati? to akouga olo to kalokairi.

Einai r&b. H melodia tou komatiou akougete sto parakatw sample alla to sygekrimeno tragoudi den einai ayto pou psaxnw. Mhpws kserei kapoios allos, to komati pou exei akrivws ayth th melodia ? :)

 

http://rapidshare.de/files/30939615/sample.wav.html

 

To sygekrimeno einai to city high - what would you do kai h melodia akougete meta ta 1:30 sec..

 

PS: anoikste ta hxeia sas ! :D den akougete poly dynata.

 

Afou epistrepsame apo tis diakopes kalo xeimwna na exoume :)

An katalava kala psaxneis ayto:

Dr Dre - The Next Episode

My soul is painted like the wings of butterflies,

Fairy tales of yesterday, will grow but never die,

I can fly, my friends!

Link to comment
Share on other sites

Thanks Cristina !!!

 

Τα αλλα 2 κανεις ????? :)

 

 

1 ----)

Tixiana - Everytime We Touch <--- italodance version

Cascada - Everytime We Touch <--- eurodance version

Vinylshifters pres lacara - everytime we touch <--- dance version

Karma - Sadam Dada <--- serviko eurodance me idio rythmo

Maggie Reilly - Every time we touch <--- original version se arketa mixes

http://www.youtube.com/watch?v=tFXLbXyXy6M <--- video clip apo Cascada

 

Edit: Sorry den eixa dei oti apanththike nwritera apo ton filo Arheos --->http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1516074#post1516074

My soul is painted like the wings of butterflies,

Fairy tales of yesterday, will grow but never die,

I can fly, my friends!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε ολο το φορουμ.

 

Σορυ που ξαναρωτάω αλλά ζητώ τίτλους απελπισμένα!!!!

 

1.Είσαι γυναίκα ουρανός, θα γίνω το φεγγάρι,στους δρόμους του κορμιού σου φως, θα ρίχνω κάθε βράδυ (ζειμπέκικο)

 

2. Φεγγάρια δαχτυλίδια,όνειρα κι απάτες,αγάπες ψεύτικες φευγάτες

φεγγάρια με στολίδια

 

3. Μην πέσεις απ τα σύνεφα, αν πεις πως δεν περίμενα, εδώ που μ' αφησες

κι αυτό το βράδυ, πεθαίνω απο προσμονή,και χανομαι από ντροπή

τα χείλη σου ζητάω στο σκοτάδι. (χασάπικο)

 

4. Και τώρα τι κάνω, και τώρα τι κάνω, να ξαναρθείς εδώ να μην πεθάνω

και τώρα τι κάνω μου λειπεις ακομα και εισαι τα πάντα ψυχή μου και σώμα.

(ζειμπέκικο)

 

Ευχαριστώ πολύ, καλή εβδομάδα.

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω απεγνωσμένα αυτό το τραγούδι εδώ και 2 μήνες. Είναι ένα αραβικό (μάλλον) και το έχω στο κινητό μου, όμως δεν ξέρω τίτλο και ερμηνευτή. Αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει...

 

Το κομμάτι είναι το εξής : http://rapidshare.de/files/30945195/ARABIC.mp3.html

 

edit: Εχμ, αν ξέρει κανείς και το τραγούδι που ακούγεται στη διαφήμιση του deltaclub για τη συλλογή '80s... είναι το 2ο κομμάτι που ακούγεται νομίζω και ο τραγουδιστής λέει (απ'ότι μπορώ να καταλάβω τουλάχιστον) : "My heart... now"

 

To arabic to psaxnw kai egw alla tipota...opoios gnwrizei as kanei to kopo na mas to pei...

http://www.lottery24.com/img/horoscope/capricorn.gif Αιγόκερως Είσαι???
Link to comment
Share on other sites

2. Φεγγάρια δαχτυλίδια,όνειρα κι απάτες,αγάπες ψεύτικες φευγάτες

φεγγάρια με στολίδια

.

 

Φεγγαρια δαχτυλιδια - O Maζωνακης το εχει κανει διασκευη αλλα δεν ξερω ποιος το ελεγε originally.

 

Ασχετο.

 

Μιας και το τοπικ λεει για προτασεις: Οποιος ενδιαφερεται να ενταξει μια απαιχτη ροκια στο rock folder που πιθανως να εχει στο σκληρο του, ας ψαξει να βρει το τραγουδι "Word Up" του συγκροτηματος "Gun"....

 

Απιστευτο τραγουδι, δεν το ηξερα προσωπικα, αλλα το ακουσα χτες live σε ενα gig που εδωσε σε μια pub μια αγνωστη ροκ μπαντα που επαιζε covers και μετα εψαξα να το βρω, το ακουω ολη τη μερα σημερα!

 

Τελεια "μαγκικα" vocals, τελειο rhtyhm section και σολο, γενικα απιστευτο κομματι. Ψαξτε και για αλλα τραγουδια των Gun, ειναι παιχταραδες παιδια....

No Rest for the Wicked
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ακουσε κανεις την εκπομπη του Red δευτερα απογευμα. Ειχε ενα αφιερωματακι με διασκευες και ξεχασα ενα τραγουδακι. Νομιζω οτι στον τιτλο ειχε κατι με Night, αλλα δεν θυμαμαι τιποτα περισσοτερο. Καμια βοηθεια;

Host

Link to comment
Share on other sites

χθες το βράδυ στη συναυλία της η Βανδή είπε ένα <παλιό> όπως το είπεπου έλεγε:το άσπρο άλογο θα είναι τα όνειρα που έκανα μαζί σου το μαύρο θα είναι οι πίκρες που ένοιωσα μαζί σου.Ή κάπως έτσι!Πάντως για τα άλογα το έλεγε σίγουρα τώρα το άλλο δεν ξέρω πως ακριβώς ήταν!

 

thanks!

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...