Jump to content

Sony Ericsson W810i


thantrantas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

simera piga to tilefono stin ericsson kai mou eipan anabathmisi kai tha to paro tin pempti,

alla tha sbistoun ola apo mesa!!!!!

:angry: :angry: :angry: :angry:

ma kala den yparxei kapoia diklida asfaleias na min sbinontai ta dedomena apo mesa?

ti na po?

pleon backup kathe ebdomada!!!!!!:mad: :mad:

tha prospathiso na steilo mail kai stin ericsson mipos ginei kati!!!

a kai mia erotisi:kserei kapoios to tilefono tis ericsson sta kentrika stin athina?

kathe kinito einai oraio an antapokrinete stis prosdokies sou
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

simera piga to tilefono stin ericsson kai mou eipan anabathmisi kai tha to paro tin pempti,

alla tha sbistoun ola apo mesa!!!!!

:angry: :angry: :angry: :angry:

ma kala den yparxei kapoia diklida asfaleias na min sbinontai ta dedomena apo mesa?

ti na po?

pleon backup kathe ebdomada!!!!!!:mad: :mad:

tha prospathiso na steilo mail kai stin ericsson mipos ginei kati!!!

a kai mia erotisi:kserei kapoios to tilefono tis ericsson sta kentrika stin athina?

 

 

To τηλεφωνο ειναι 210-3304550.

καλα κι'εσυ δεν κρατησες ενα μπακαπ..:blink:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη αν το παρω πρεπει οπωσδηποτε να του κανω αμεσα αναβαθμηση??

Θα το παρω μεσω ΤΙΜ γιατι πεφτει αρκετα η τιμη του.

Οτι ειναι καλη επιλογη μου το πανε και αλλα ατομα αλλα οταν ακουω για αμεση αναβαθμηση κατι δεν μου παει καλα..και απ'οτι διαβασα πιο κατω μετα την αναβαθμηση σου αφαιρει την ελληνικη γλωσσα.Μου φαινεται οτι μαλλον θ'αρχισω να το ξανασκεφτομαι....εκτος και αν δεν καταλαβα σωστα...Για πιο λογω ενα καινουργιο κινητο να χρειαζεται αναβαθμηση με το που βγει απο το κουτι του?

sorry φιλε αλλα οπως σου προανεφερα εχω ειδη παθει πλακα με αναβαθμηση και κινητο του κουτιου και

δεν θα ηθελα να ξαναγινει κατι τετοιο.Αν μπορεις εξηγησε μου τι εννοεις αναβαθμηση για να λειτουργει σωστα...thnks

Το ότι ένα τηλέφωνο αν και καινούργιο θέλει αναβάθμηση δεν σημαίνει ότι είναι και κακό.Αν σκεφτείς ότι τα τηλέφωνα που φτιάχνονται στο εξωτερικό τόσο το λογισμικό τους όσο και ο τρόπος λειτουργίας τους είναι σύμφωνα με την χώρα κατασκευής.Για αυτό το λόγο κιόλας οι εταιρίες δίνουν για την κάθε χώρα κυκλοφορίας των προιόντων τους αναβαθμήσεις ώστε να μπορούν να ανταποκρίνονται τα προιόντας τους στις αναγκές της εκάτοστε χώρας.Πάντος από τις απαντήσεις που δίνουν όλα τα παιδιά που έχουν το συγκεκριμένπο τηλέφωνο και μετά την αναβάθμηση κανένας δεν είχε προβλημα.Όλα λειτουργουν κανονικά και χωρίς πρόβλημα.Από εκεί και πέρα η απόφαση είναι δικιά σου.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι απο μένα!

 

Σκέφτομαι να αλλάξω τηλέφωνω και είμαι μεταξύ του Κ800i και του w810i. Με ενδιαφέρει περισσότερο η αναπαραγωγή mp3 παρά η φωτογραφία, οπότε αν το κ800 είναι υποδεέστερο σε ήχο θα προτιμήσω το w810. Απο ότι έχω δει το w810 έχει πολύ καλό ηχείο και παίζει mp3 σε καλή ένταση και πεντακάθαρα.

Ισχύει το ίδιο και για το κ800?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά!

 

Δε θυμάμαι αν έχει ερωτηθεί ξανά, αλλά γνωρίζει κανείς αν υπάρχει πουθενά το handsfree HPM-82 ή το bluetooth HBH-DS970;

Προφανώς μια Bluetooth λύση είναι (πολύ) ακριβότερη, αλλά ίσως πολύ πιο πρακτική

 

Κάποια πρόταση παρόμοιων handsfree άλλου κατασκευαστή;

 

Ευχαριστώ πολύ :)

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πρόβλημα με τον seventh_haven στην αναβάθμιση έπαθα κι εγώ την προηγούμενη Πέμπτη. Παρά το ότι επέλεξα σωστά την γλώσσα εγκατάστασης τα Ελληνικά μενού πήγαν περίπατο. Μόνο Αγγλικά... φυσικά δεν πρόκειται να το πάω στο service για να χάσω την ώρα μου και να ξαναπερνάω όλες τις ρυθμίσεις από την αρχή.

 

Το πρόβλημα στον κατάλογο το ξεπέρασα (άντε να βρεις όνομα που αρχίζει από Ελληνικό γράμμα όταν έχει μόνο αγγλικά) πατώντας παρατεταμένα την #, ευτυχώς εκεί βάζει Ελληνικά.

 

Η αναβάθμιση όμως δημιουργεί ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. Αν αντιστοιχηθεί φωτογραφία σε επαφή τότε αντί να εμφανίζεται η φωτογραφία στο τηλεφώνημα (είτε εξερχόμενο είτε εισερχόμενο) βγαίνει μόνο ένα άσπρο πλαίσιο. Αφού απαντηθεί η κλήση τότε εμφανίζεται η φωτογραφία. Οπότε manually σβήσιμο όλων των φωτογραφιών από επαφές ή απλά ξεχνάμε την αναγνώριση κλήσεων...

 

Από την άλλη τα dropped calls ήταν σίγουρα κάτι πιο σπαστικό αλλά σχεδόν αποφάσισα από τώρα ότι αν δεν λυθούν τα προβλήματα (χωρίς να δημιουργηθούν άλλα) τελικά το επόμενο κινητό μου θα έχει άλλο σηματάκι επάνω...:mad:

Read The F...ing Manual First
Link to comment
Share on other sites

To τηλεφωνο ειναι 210-3304550.

καλα κι'εσυ δεν κρατησες ενα μπακαπ..:blink:

kratao mia fora ton mina alla logo kalokairiou to afisa, gia na po kalytera to amelisa!!!!

pou na iksera oti tha ekane tetoio pragma kainourgio tilefono:( :( :( :(

kathe kinito einai oraio an antapokrinete stis prosdokies sou
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν μεγάλες διαφορές με το κ750? Αξίζει να αλλάξω το κ750 για το w810?

Καλημέρα σε όλους.:)

Οι διαφορές που υπάρχουν ανάμεσα στο K750 και W810 δεν είναι σημαντικές.Εμφανισιακά έχουν διαφορές αλλά λειτουργικά είναι σχεδόν τα ίδια.Στο 810 σου δίνει μεγαλύτερη μνήμη τόσο ενσωματομένη όσο και το memory stick της συσκευασίας.Έχει πιο καλή ακουστική το μεγάφωνο και πιο καθαρό ήχο τόσο στην αναπαραγωγή τραγουδιών όσο και ραδιοφώνου.

Κατά το άλλα είναι τα ίδια με αλλαγές στο design.Κατά τη γνώμη μου αν δεν ακους πολύ μουσική από το τηλέφωνο μπορείς να κρατήσεις και αυτό που έχεις αφού δεν θα δεις καμιά περετέρω διαφορά.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά το κ800? Έχει το ίδιο καλό μεγαφωνάκι, ή όχι?

Χωρίς να το έχω δουλέψει αρκετά ώστε να έχω μια πιο καλή άποψη θα έλεγα ότι είναι ισοδύναμα χωρίς μεγάλες διαφορές.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρωτησα διοτι στο site της sonyericsson γραφει οτι δεν εχει.....

 

μαλλον δεν :worry: καλα.εγω τσεκαρα μολις τωρα την αναλυτικη παρουσιαση του sony ericsson w810i απο το επισημο site και γραφει..

Συνδεσιμότητα

EDGE

GPRS

USB συσκευή αποθήκευσης

Γρήγορη θύρα

Συγχρονισμός με PC

Τεχνολογία Bluetooth™

Υπέρυθρες

Υποστήριξη USB

:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

kalispera!!

simera pira to tilefono mou meta apo 5 meres kai fysika sbistikan ola apo mesa:sorry:

pou lete me to pou mou to dinei i kopela blepo oti sto pano meros den exei kleisei kala ekei pou einai i ayksomeiosi tis entasis kai to leo stin kopela, mou leei giati na einai anoixto ekei? den exei bides ekei!!!

fonazei ton texniko kai toy to deixno kai to ksanapernei mesa sto ergastirio (ti ekane den ksero) meta apo 15 lepta mou to ksanafernei kai fysika toy kano ksana enan optiko elenxo!!!!!!!!:mad:

kai ti blepo?:shock: :shock:

oi bides pou pianoun kato kai mesa piso apo to kapaki tis mpatarias einai eteimes na fygoun:shock: :shock:

re file toy leo plaka mou kaneis?

molis to kykloforiso ligo oi bides tha fygoun kai meta ti?

tha mou peite oti ego to anoiksa?

se parakalo poli sfikstes kala, kai fysika mou tis esfikse!!

alla re paidia ti na po pos ton kratane ayton ekei mesa? meso exei?

enas baremenos enas...........:music: ston kosmo toy, ma kala ti na po prepei merikes fores na kanoun kai tous pelates gia na doume aytous tha tous aresei?

oi kopeles mesa mia xara:drool: alla aytos sto service ti na po re paidi mou ma poli m@l@k@s fenotane!!!!!!!!!

kathe kinito einai oraio an antapokrinete stis prosdokies sou
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω ότι είσαι στη Θεσσαλονίκη.. Σε πιο κατάστημα έγινε αυτό; Σε εκείνο στο Βαρδάρη;

Πολλοί από τους αποτυχημένους της ζωής είναι άνθρωποι οι οποίοι δεν συνειδητοποίησαν πόσο κοντά ήταν στην επιτυχία όταν τα παράτησαν

Thomas Edison

Link to comment
Share on other sites

Αποφασισα λοιπον να παρω το w810i και στο πραγραμμα ΤΙΜ 200 που ειναι 4 ωρες δωρεαν και 37 € τον μηνα με ΦΠΑ.

Το κινητο μου ερχεται 206 € και πιστευω οτι ειναι καλη η τιμη που το δινουν.

Εχετε να προτεινετε κατι καλυτερο για καποιο αλλο προγραμμα?:O

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω ότι είσαι στη Θεσσαλονίκη.. Σε πιο κατάστημα έγινε αυτό; Σε εκείνο στο Βαρδάρη;

nai!!!:mad: stin dodekanisou!!!!!:mad:

kathe kinito einai oraio an antapokrinete stis prosdokies sou
Link to comment
Share on other sites

geia sas paidia!!!

skeftomai sovara na paro k go to w810 gi afto tha ithela na sas kano kapoies erotiseis sxetika me to kinitaki.

1.se proigoumeno post diavasa pos prepei me to pou to vgaleis apo to kouti na tou kaneis anavathmish.afti h anavathmish ti diorthonei??

2.i diadikasia anavathmishs einai efkoli i poliploki.

3.meta tin anavathmish ola kala?

 

signomi an ksanaexoun ginei paromoies erotiseis se proigoumena post alla exo elaxisto xrono gia na ta diavaso ola.

 

efxaristw!!!

Link to comment
Share on other sites

εμενα η απορια μου ειναι γιατι το δικο μου W800 κοστιζει 30 ευρω αν θυμαμαι καλα την διαφορα τους περισσοτερο απο το W810?

αφου βασικα το W810 ειναι πιο καινουριο μοντελο..

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους θέλω βοήθεια. Έκανα αναβάθμιση μέσω της υπηρεσίας της SE και μου εγκατέστησε την τελευταία έκδοση firmware την R4DB005 στο κινητό μου, όμως όταν έκανα επανακκίνηση δεν υποστήριζε Ελληνικά στα μενού παρά μόνο για να στέλνω SMS και παρόλο που είχα επιλέξει Ελληνικά σαν γλώσσα εγκατάστασης !!! Υπάρχει μήπως κανένας τρόπος να επαναφέρω τα Ελληνικά στα μενού ? ? ?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους θέλω βοήθεια. Έκανα αναβάθμιση μέσω της υπηρεσίας της SE και μου εγκατέστησε την τελευταία έκδοση firmware την R4DB005 στο κινητό μου, όμως όταν έκανα επανακκίνηση δεν υποστήριζε Ελληνικά στα μενού παρά μόνο για να στέλνω SMS και παρόλο που είχα επιλέξει Ελληνικά σαν γλώσσα εγκατάστασης !!! Υπάρχει μήπως κανένας τρόπος να επαναφέρω τα Ελληνικά στα μενού ? ? ?

Φίλε Tsimpouris, ακριβώς το ίδιο έπαθα κι εγώ μια μέρα αφού το αγόρασα. Δοκίμασα να κάνω αναβάθμιση και σβήστηκαν τα ελληνικά από το μενού. Δοκίμασα: α)να ξαναπεράσω την αναβάθμιση και β) να κάνω master reset, αλλά δυστυχώς τα ελληνικά δεν επανήλθαν.

 

Πιστεύω πως η μόνη λύση είναι να το πάμε σε service point της SE για να μας περάσουν εκ νέου τη γλώσσα.

 

Αλήθεια, μήπως ξέρει κάποιος να μας πει ποιο είναι το καλύτερο service point στην Αθήνα? (καλύτερο από την άποψη τόσο της δουλειάς που γίνεται όσο κι από του χρόνου παράδοσης της συσκευής).

seventh_heaven

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Link to comment
Share on other sites

geia sas paidia!!!

skeftomai sovara na paro k go to w810 gi afto tha ithela na sas kano kapoies erotiseis sxetika me to kinitaki.

1.se proigoumeno post diavasa pos prepei me to pou to vgaleis apo to kouti na tou kaneis anavathmish.afti h anavathmish ti diorthonei??

2.i diadikasia anavathmishs einai efkoli i poliploki.

3.meta tin anavathmish ola kala?

 

signomi an ksanaexoun ginei paromoies erotiseis se proigoumena post alla exo elaxisto xrono gia na ta diavaso ola.

 

efxaristw!!!

1) i diadikasia einai eykoli katebazeis apo tin ericsson to sony ericsson uptade kai sto setup akoloutheis tis odigies pou einai poly periliptikes!!

2) prepei na exeis toulaxiston isdn min prospathiseis na to kaneis me pstn mporei na sou kolisei kai meta na trexeis se katastima tis ericsson gia na sto ksanaperasoun pou simenei kainourgio kinito toylaxiston 4 meres sto service!!

3) an skeftese na to pareis vl min epixeiriseis kan tin anabathmisi, kalitera na to pas stin ericsson na sto perasoun aytoi (an exei kainourgio firmware!!)

4) diorthonei ta dropped calls kai to flash pou anabosbinei otan anoigeis tin kamera, ayta an kapoios filos thelei as prosthesei kati allo!!

kathe kinito einai oraio an antapokrinete stis prosdokies sou
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W810i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...