Jump to content

[Επίσημο] Qtek 8300 & 8310


kalantz
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μια ερωτηση παιδια ,,γεια σασ ,,ηθελα να ρωτησω αν το 8310 τησ qtek ειωαι το ιδιο εμφανισιακα και κατασκευαστικα με το htc-v1240 ου δινει η βονταφον.

και αν μπορω να το κανω μετεπειτα ιδιο με το 8310,,δηλαδη να αφαιρεσω το βονταφον λαιβ,,και να εχω το σοφτ του 8310.

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε κανέναν ... οδηγό ας πούμε για νέους με smartphone ?

Οχι πως δουλεύει ξέρω για αυτό και τις απορίες μου υπάρχει το manual άλλωστε, αλλά πχ τι είναι must σε εφαρμογές ας πούμε ή παρόμοια πράγματα.

Το καλύτερο τηλέφωνο που είχα ήταν το 1998 το Philips Genie
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση παιδια ,,γεια σασ ,,ηθελα να ρωτησω αν το 8310 τησ qtek ειωαι το ιδιο εμφανισιακα και κατασκευαστικα με το htc-v1240 ου δινει η βονταφον.

και αν μπορω να το κανω μετεπειτα ιδιο με το 8310,,δηλαδη να αφαιρεσω το βονταφον λαιβ,,και να εχω το σοφτ του 8310.

 

To σχήμα του είναι ίδιο, αλλά έχει διαφορετικά χρώματα.

Εγώ προτιμώ τα χρώματα του 8310.

Μπορείς να βάλεις όποια ROM θέλεις, εκτός από της ACE hellas που την κλειδώνει.

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε κανέναν ... οδηγό ας πούμε για νέους με smartphone ?

Οχι πως δουλεύει ξέρω για αυτό και τις απορίες μου υπάρχει το manual άλλωστε, αλλά πχ τι είναι must σε εφαρμογές ας πούμε ή παρόμοια πράγματα.

 

Οδηγός δε γνωρίζω αν υπάρχει, αλλά όποια απορία έχεις μπορείς να μας την πεις και να βοηθήσει όποιος μπορεί.

 

Για εφαρμογές υπάρχει το παρακάτω topic. Εφαρμογές και παιχνίδια, συμβατά με Windows Mobile 5 + QVGA

 

ps. Καλορίζικο btw

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ.

Θα ξεκινήσω από εκεί, άλλωστε όταν έγραφα κάποιον ...οδηγό το εννοούσα μεταφορικά, κάτι τέτοιο δηλαδή έψαχνα.

 

Εχθές με εντυπωσίασε πάντως το ... τερατάκι αφού άνοιξα το wi-fi και ξάφνου ανακάλυψα ότι η μισή γειτονιά έχει wireless ενώ με τον φορητό μόνο το δικό μου δίκτυο έβρισκα!

Το καλύτερο τηλέφωνο που είχα ήταν το 1998 το Philips Genie
Link to comment
Share on other sites

Γειά σαs.Επειδή είμαι στην φάση αγοράs qtek 8310 και με ενδιαφέρει το θέμα wi-fi,,απο ευαισθησία πωs τα πάει σε αυτό το τομέα,,δηλαδή πόσο εύκολα συνδέεται σε απομακρυσμένα δίκτυα,,οχι αυτά που είναι πολύ κοντά,,,αλλα να έχουν κάποια απόσταση,,επίσηs πόσο δυνατά χτυπάει το κουδούνισμά του,,,

και γενικά έχει ευκολία χρήσηs ,,σε σύγκριση με το symbian -nokia 6670-που εχω τώρα.

ευχαριστώ προκαταβολικά όποιον η όποιουs απαντήσουν

qtek-8310
Link to comment
Share on other sites

Γειά σαs.Επειδή είμαι στην φάση αγοράs qtek 8310 και με ενδιαφέρει το θέμα wi-fi,,απο ευαισθησία πωs τα πάει σε αυτό το τομέα,,δηλαδή πόσο εύκολα συνδέεται σε απομακρυσμένα δίκτυα,,οχι αυτά που είναι πολύ κοντά,,,αλλα να έχουν κάποια απόσταση,,επίσηs πόσο δυνατά χτυπάει το κουδούνισμά του,,,

και γενικά έχει ευκολία χρήσηs ,,σε σύγκριση με το symbian -nokia 6670-που εχω τώρα.

ευχαριστώ προκαταβολικά όποιον η όποιουs απαντήσουν

 

Θα εκφέρω γνώμη μόνο για το κουδούνισμα γιατί με τα υπόλοιπα εμπειρία 2-3 ημερών δεν νομίζω ότι θα σου προσφέρει κάτι.

Το κουδούνισμα με τρόμαξε ειλικρινά όταν το πρωτο-άνοιξα αλλά όχι γιατί ήταν πολύ δυνατό αλλά για το ακριβώς αντίθετο.

Τελικά απλά ήταν ρυθμισμένο το ακουστικό χαμηλά και για αυτό χτύπαγε με την τόσο χαμηλή ένταση.

Με μέγιστη ένταση πάντως κακό δεν το λές ούτε μέτριο αλλά πάρα πολύ δυνατό σίγουρα όχι. :)

 

Τα υπόλοιπα απο χρήστες του 8310 με περισσότερη εμπειρία.

Το καλύτερο τηλέφωνο που είχα ήταν το 1998 το Philips Genie
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και εγώ τους πιο έμπειρους εδώ μέσα.

 

Θα αγοράσω μια mini-sd για το 8310 και μάλλον θα πάρω μια του 1 GB (να ξεμπερδεύω).

Ξέρει κανείς ποιες είναι συμβατές (δηλαδή ποια έχετε και παίζει με το 8310) και αν αυτά που βλέπω 40x, 60x 80x κτλ έχουν πραγματική διαφορά σε ταχύτητα ή είναι ... απλά τεχνικά χαρακτηριστικά της κάρτας.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Το καλύτερο τηλέφωνο που είχα ήταν το 1998 το Philips Genie
Link to comment
Share on other sites

Όλες συμβατές είναι.

Εγώ sandisk έχω, καλύτερα να έχεις μια κάπως επώνυμη.

Όσο για τις ταχύτητες υπάρχουν πράγματι διαφορές αλλά δεν το καταλαβαίνεις συνέχεια. Θα σου πρότεινα μια από 80x και πάνω.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σαs.Επειδή είμαι στην φάση αγοράs qtek 8310 και με ενδιαφέρει το θέμα wi-fi,,απο ευαισθησία πωs τα πάει σε αυτό το τομέα,,δηλαδή πόσο εύκολα συνδέεται σε απομακρυσμένα δίκτυα,,οχι αυτά που είναι πολύ κοντά,,,αλλα να έχουν κάποια απόσταση,,επίσηs πόσο δυνατά χτυπάει το κουδούνισμά του,,,

και γενικά έχει ευκολία χρήσηs ,,σε σύγκριση με το symbian -nokia 6670-που εχω τώρα.

ευχαριστώ προκαταβολικά όποιον η όποιουs απαντήσουν

Aπό το wifi είμαι πολύ ικανοποιημένος. Βρίσκει εύκολα απομακρυσμένα δίκτυα.

Aπό το κουδούνισμα είμαι πολύ ικανοποιημένος. Σε σχέση με symbian nokia μου φαίνεται πιο δυνατό.

Στη χρήση του μου φαίνεται πολύ εύκολο, αλλά ίσως είναι ένα σκαλί κάτω από τα s60.

Link to comment
Share on other sites

Θέμα συνήθειας είναι η χρήση του.Και γω στην αρχή έχοντας πριν το sx1,ψιλοαπογοητεύτηκα αλλά όσο περνάει ο καιρός το μαθαίνω καλύτερα και μπορώ να πω είναι αρκετά εύκολο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια χαρά θα ήταν εύκολο να μου στειλει κάποιος το regedit όχι της PHM αλλά της HTC μήπως και καταφέρω και εγώ να ξεκλειδώσω το τηλεφωνο γιατί όταν πειράζω το policies μου λέει unable to perform this operation.ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Geia sas re paidia,

 

exw mia erwtisi na kanw gia ena provlimataki pou exw me to 8310 mou. Prin kamia vdomada proseksa oti pigena sto menu kai otan pataga * kai # gia na metafer8w masa sto menu den antapokrinotan. Meta piga sto settings kai ta noumerakia pou ypirxan stin aristeri meria gia na patas to noumero kai na pigenis sto antistixo upomenu den doulevan kai eixan antikatasta8ei apo gramata, ABCDE.. ktl, Pws 8a to allaksw pali sta numera??? Kai to power button na patisw poli gramata kai kei anti gia numera. Epsaksa ligo sto forum alla den vrika tipota.

 

euxaristw.

Και γω το ίδιο πρόβλημα ειχα και ψαχνόμουν....

Η λύση στο πρόβλημα σου ειναι το πρόγραμμα Fix.WM5.StartMenu.cab (Fix Letter Menu)

Δεν ξέρω πως να στο στείλω γιατί εδώ απότι βλέπω δεν επισυνάπτονται *.cab

Link to comment
Share on other sites

Όλες συμβατές είναι.

Εγώ sandisk έχω, καλύτερα να έχεις μια κάπως επώνυμη.

Όσο για τις ταχύτητες υπάρχουν πράγματι διαφορές αλλά δεν το καταλαβαίνεις συνέχεια. Θα σου πρότεινα μια από 80x και πάνω.

 

Η καλύτερη τιμή που είδα μέχρι στιγμής για 1GB κάρτα είναι αυτή απο το Πλαίσιο Τι λέτε να την χτυπήσω ή θα χτυπήσω εγώ ;

Το καλύτερο τηλέφωνο που είχα ήταν το 1998 το Philips Genie
Link to comment
Share on other sites

Η καλύτερη τιμή που είδα μέχρι στιγμής για 1GB κάρτα είναι αυτή απο το Πλαίσιο Τι λέτε να την χτυπήσω ή θα χτυπήσω εγώ ;
Μην παίρνεις και όρκο. Δες τιμούλες στα παρακάτω...

 

http://www.megamarket.gr/twinmos1gbminisd-p-26970.html

http://ats.gr/product_info.php?products_id=9136

 

;) :)

Link to comment
Share on other sites

Μην παίρνεις και όρκο. Δες τιμούλες στα παρακάτω...

 

http://www.megamarket.gr/twinmos1gbminisd-p-26970.html

http://ats.gr/product_info.php?products_id=9136

 

;) :)

 

Τι λές τώρα !!!!

Με τα ίδια χρήματα αγοράζω 2 όχι 1 !

Ευχαριστώ

Το καλύτερο τηλέφωνο που είχα ήταν το 1998 το Philips Genie
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά και πάλι...

 

Επιστρέφοντας από τις διακοπές είπα να αρχίσω να σχολούμε λιγάκι με το κινητό.

 

Είχα ρωτήσει προ καιρού αν υπάρχει κάποιος Editor με/για όσο το δυνατόν περισσότερες ρυθμίσεις για λειτουργίες του κινητού κάτι περίπου στο στιλ του Oxygen για τα Nokia.

 

Μια πρώτη πρόταση ήρθε για το Jeyo Mobile Companion 1.1 από το φίλο Joyner το οποίο κατέβασα, εγκατέστησα και είδα ότι έχει μόνο SMS Editor/Backup, Contacts Editor/Backup, Call History, System Info και Task Manager! Ούτε καν ένα Editor για ημερολόγιο!

 

Κατανοώ ότι μάλλον είμαι πολύ καλομαθημένος από το Oxygen και παρόμοιο πράγμα μάλλον δεν υπάρχει για τα Smartphones, πάντως πριν ακόμα προχωρήσω στην βασανιστική εκμάθηση βήμα προς βήμα να τα κάνω όλα μόνος μου από το Outlook θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει καμία άλλη πρόταση για ανάλογο Software.

 

Τέλος παρακαλώ τους moderator αν πιστεύουν ότι το ερώτημα μου ανήκει σε άλλη κατηγορία να μετακινήσουν το post και αν το θέμα έχει συζητηθεί αλλού να μου υποδείξουν το thread γιατί προς το παρόν δεν έχω βρει κάτι ανάλογο.

Current: Samsung Galaxy S9+ G965F/DS

Armory: Samsung Galaxy Note 3 N9005 | Samsung Galaxy S I9000 | HTC P3650 Touch Cruise | HTC V1240 [Qtek 8310]

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν δεν ξέρω πόσοι προσπαθήσατε να βρείτε βάση για το αυτοκίνητο και τα καταφέρατε..εγώ γύρισα αρκετά καταστήματα και αυτό που άκουσα σε ένα Γερμανό ήταν απίστευτο: "απο τότε που βγήκαν τα bluetooth handsfree δεν έχουν νόημα οι βάσεις για το αυτοκίνητο και έχουν καταργηθεί!" :blink:

Με τα χίλια ζόρια τελικά βρήκα μια πολύ καλή βάση,στέρεη,αρκετά μικρή και όμορφη για μένα.Όσοι ενδιαφέρεστε pm για λεπτομέρειες.

 

http://img215.imageshack.us/img215/8766/p8100007largeth2.th.jpg

 

http://img141.imageshack.us/img141/7841/p8100008largeaf2.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά και πάλι...

 

Επιστρέφοντας από τις διακοπές είπα να αρχίσω να σχολούμε λιγάκι με το κινητό.

 

Είχα ρωτήσει προ καιρού αν υπάρχει κάποιος Editor με/για όσο το δυνατόν περισσότερες ρυθμίσεις για λειτουργίες του κινητού κάτι περίπου στο στιλ του Oxygen για τα Nokia.

 

Μια πρώτη πρόταση ήρθε για το Jeyo Mobile Companion 1.1 από το φίλο Joyner το οποίο κατέβασα, εγκατέστησα και είδα ότι έχει μόνο SMS Editor/Backup, Contacts Editor/Backup, Call History, System Info και Task Manager! Ούτε καν ένα Editor για ημερολόγιο!

 

Κατανοώ ότι μάλλον είμαι πολύ καλομαθημένος από το Oxygen και παρόμοιο πράγμα μάλλον δεν υπάρχει για τα Smartphones, πάντως πριν ακόμα προχωρήσω στην βασανιστική εκμάθηση βήμα προς βήμα να τα κάνω όλα μόνος μου από το Outlook θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει καμία άλλη πρόταση για ανάλογο Software.

 

Τέλος παρακαλώ τους moderator αν πιστεύουν ότι το ερώτημα μου ανήκει σε άλλη κατηγορία να μετακινήσουν το post και αν το θέμα έχει συζητηθεί αλλού να μου υποδείξουν το thread γιατί προς το παρόν δεν έχω βρει κάτι ανάλογο.

 

 

 

Αν και δε ξέρω τι ακριβώς κάνει το oxygen νομίζω πως για ημερολόγιο πέρα απο το outlook καλή περίπτωση είναι και το papyrus http://www.sbsh.net/products/papyrus/ το οποίο βέβαια είναι ξεχωριστό πρόγραμμα..

dum spiro spero
Link to comment
Share on other sites

stred ευχαριστώ πολύ για την πρόταση.

 

απ' ότι είδα το papyrus είναι ένα πρόγραμμα εναλακτικό το ήδη εγκατεστημένου ημερολογίου και των task υπενθυμίσεων.

 

βασικά όμως δεν κατάλαβα πως γίνεται η ρύθμιση και το sync του ημερολογίου απο το pc? ενώ εγκαθήστατε και δημιουργεί φάκελο στο program files δεν έχει exe?

 

τι θέλει να πει ο ποιητής;

Current: Samsung Galaxy S9+ G965F/DS

Armory: Samsung Galaxy Note 3 N9005 | Samsung Galaxy S I9000 | HTC P3650 Touch Cruise | HTC V1240 [Qtek 8310]

Link to comment
Share on other sites

από ελληνικά πως τα πάει το 8310? στέλνει κανονικά 160χαρ/μήνυμα? η μόνη μου επαφή με wm ήταν ένα mpx220 που ήθελε πολύ ψάξιμο για να στείλει τελικά!
Link to comment
Share on other sites

από ελληνικά πως τα πάει το 8310? στέλνει κανονικά 160χαρ/μήνυμα? η μόνη μου επαφή με wm ήταν ένα mpx220 που ήθελε πολύ ψάξιμο για να στείλει τελικά!

 

Σύμφωνα με όσα γράφονται στο forum με ένα patch μπορείς να στέλνεις κανονικά sms με 160 ελληνικούς χαρακτήρες.

 

Θα ήθελα επίσης να ρωτήσω αν υπάρχει κανένα patch που να διορθώνει την διάταξη του ελληνικού πληκτρολογίου καθότι έχω φάει τρελό πακέτο μετά από την χρόνια χρήση nokia.

 

Σήμερα πήγα και του αγόρασα καρτούλα SanDisk 2G Ultra II 72€ και την βλέπει μια χαρά αν και ακόμα δεν έχουν γίνει benchmark ταχυτήτων. Απ ότι είδα στο site της SanDisk δεν υπάρχει προς το παρόν μεγαλύτερης χωρητικότητας αν και ως γνωστόν οι χωρητικότητας αυξάνουν πολύ γρήγορα και οι τιμές πέφτουν συνεχώς...

Current: Samsung Galaxy S9+ G965F/DS

Armory: Samsung Galaxy Note 3 N9005 | Samsung Galaxy S I9000 | HTC P3650 Touch Cruise | HTC V1240 [Qtek 8310]

Link to comment
Share on other sites

stred ευχαριστώ πολύ για την πρόταση.

 

απ' ότι είδα το papyrus είναι ένα πρόγραμμα εναλακτικό το ήδη εγκατεστημένου ημερολογίου και των task υπενθυμίσεων.

 

βασικά όμως δεν κατάλαβα πως γίνεται η ρύθμιση και το sync του ημερολογίου απο το pc? ενώ εγκαθήστατε και δημιουργεί φάκελο στο program files δεν έχει exe?

 

τι θέλει να πει ο ποιητής;

 

ουπς... δε διάβασα καλά το ποστ σου: και αυτό με το outlook λειτουργεί,απλά επειδή το κανονικό ημερολόγιο του κινητού δε μου αρέσει στο πρότεινα χωρίς να πολυσκεφτώ :X ... οπότε μάλλον θα πρέπει να μάθεις το outlook...

dum spiro spero
Link to comment
Share on other sites

Οκ stred νο προμπλεμ... μου λύθηκε η απορία γιατί νόμιζα ότι εγώ δεν καταλάβαινα κάτι.

 

Εγκατέστησα και την clearvue suite και τα είδα όλα! Εξαιρετικό utility θα έλεγα!

 

Μια ακόμα ερώτηση: Στα security settings το κινητό έχει την δυνατότητα να κλειδώνει το keypad μετά από κάποιο χρόνο (ρυθμιζόμενο από τον χρήστη) και να ξεκλειδώνει με την χρήση κωδικού.

 

Υπάρχει η δυνατότητα να κλειδώνει αυτόματα το keypad και να ξεκλειδώνει με την κλασική μέθοδο unlock + * ?

Current: Samsung Galaxy S9+ G965F/DS

Armory: Samsung Galaxy Note 3 N9005 | Samsung Galaxy S I9000 | HTC P3650 Touch Cruise | HTC V1240 [Qtek 8310]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...