Jump to content

Sony Ericsson K610i


papathvas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα,

 

εγώ το αγόρασα σήμερα σε voda έκδοση...δεν έχω προλάβει ακόμα να ασχοληθώ πολύ μαζί του αλλα είμαι αρκετά ικανοποιημένος, και με την κατασκευή του (βλέπε joystick) και με το λογισμικό!!

Το μονο που με έχει ενοχλήσει λίγο είναι το γεγονός ότι έχει αρκετά μεγάλες γραμματοσειρές (τουλάχιστον για εμενα) με αποτέλεσμα να μου τα χαλάει λίγο στην αισθητική...

Θα δώσω περισσότερες πληροφορίες μόλις προλάβω να το επεξεργαστώ περισσότερο...αν στο μεταξύ κάποιος έχει κάποια συγκεκριμένη απορία...ευπρόσδεκτη!!!!

Kατ' αρχήν μεγιά...:)

 

Πες μας σε τι χρωμα το πήρες, αν τυχόν υπήρχε επιλογή χρωματων και πόσο σου στοιχισε.....:)

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 366
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μάλλον αναφέρεσαι στο V630.

 

Εμένα με ενδιαφέρει πολύ η λειτουργικότητα του, η ταχύτητα του μενού του και η διάρκεια της μπαταρίας του.

 

Το προορίζω για επαγγελματική χρήση, δηλαδή πολλά τηλεφωνήματα την ημέρα.

:cool:

I want to be,

what i was,

when i wanted to be,

what i am now!!!

Link to comment
Share on other sites

μόλις διάβασα και τις τιμές SAR για τα K610i - K800

 

k 610i : 1 W/kg

 

k 800 : 0.58 W/kg

 

μήπως το Κ610 είναι λιγό ψηστήρι; Μου αλλάζει τα σχέδια αυτό!

:cool:

I want to be,

what i was,

when i wanted to be,

what i am now!!!

Link to comment
Share on other sites

μάλλον αναφέρεσαι στο V630.

 

Εμένα με ενδιαφέρει πολύ η λειτουργικότητα του, η ταχύτητα του μενού του και η διάρκεια της μπαταρίας του.

 

Το προορίζω για επαγγελματική χρήση, δηλαδή πολλά τηλεφωνήματα την ημέρα.

 

Όχι, όχι στο Κ610i αναφέρομαι (όχι στο V630, υπάρχει και το Κ610 σε Live) :)

 

Η ταχύτητα του μενού είναι ικανοποιητική :happy:

Η μπατάρια, την φόρτισα 1η φορά χτες,σήμερα είναι στις 3 απο τις 5 μπάρες αλλά χτες το ξέσκισα στο Live!! :rolleyes:

Όταν λες λειτουργικότητα...?! :O

 

Πάντως η ποιότητα του ακουστικού μου φάνηκε αρκετά καλή!!:up:

 

@ion83: thank you!!! :happy: Μόνο σε ανθρακί το είχε στο voda που πήγα!! :(

Link to comment
Share on other sites

[

Όταν λες λειτουργικότητα...?!

 

Εννοώ εάν έχει βελτιωθεί η λειτουργικότητα του μενού σε σχέση με κ700 και κ750 που έχω. (μου αρέσει το μενου της S.E.)

 

Στην αρχή σχεφτόμουν για το Κ800 αλλά βαρέθηκα κάθε χρόνο να δίνω εξτρα χρήματα (επιδότηση + 200) για ένα καλό κινητό. όταν μάλιστα κατέχω πλέον και ψηφιακή φωτ. μηχανή.

Γιάυτό την ψάχνω με το Κ610, επειδή το θεωρώ πολύ αξιόλογο για τα λεφτά του, και αρκετά ισορροπημένο σ΄΄ολους τους τομείς.

Εάν έχεις βγάλει κάποια συμπεράσματα κατά τη χρήση του, περιμένουμε να τα μοιραστείς μαζί μας!!!

:cool:

I want to be,

what i was,

when i wanted to be,

what i am now!!!

Link to comment
Share on other sites

Εάν έχεις βγάλει κάποια συμπεράσματα κατά τη χρήση του, περιμένουμε να τα μοιραστείς μαζί μας!!!

 

Ευχαρίστως :happy: ...αλλα εδώ υπάρχει το εξής "πρόβλημα" ...εγώ έχω την Voda έκδοση, οποτε εάν εσύ αγοράσεις (με το καλό!!) το original καταλαβαίνεις ότι θα υπάρχει μεγάλη διαφορα στα μενού και στις λειτουργίες τους ;)

Στην συγκεκριμένη συσκευή (όπως και σε όλες της branded) το μενού είναι έτσι φτιαγμένο που να εξυπηρετεί την λειτουργία του Live και σκέψου ότι δεν έχω δει καν το original μενού για να μπορέσω να κάνω (τουλάχιστον) μια σύγκριση, οποτε δεν νομίζω να μπορώ να δώσω κάποιο συμπέρασμα που θα σε βοηθήσει (ή τον οποιοδήποτε) εφ όσον αποφασίσεις να πάρεις την non-branded έκδοση :)

 

Αυτό που παρατήρησα είναι ότι σε αυτήν την συσκευή δεν έχουν προ-ρυθμίσει την πάνω δεξιά παύλα ως συντόμευση για το live (ούτε κάποιο άλλο dedicated πλήκτρο υπάρχει) ;)

 

edit : Στην live έκδοση η πάνω δεξιά παύλα είναι τα "εργαλεία" που σε βάζει στα "νέα γεγονότα",στις συντομεύσεις του live και στα "αγαπημένα"

Link to comment
Share on other sites

edit : Στην live έκδοση η πάνω δεξιά παύλα είναι τα "εργαλεία" που σε βάζει στα "νέα γεγονότα",στις συντομεύσεις του live και στα "αγαπημένα"

 

Το ξέρω, το ξέρω αυτό. Δεν είμαι νέος στην κινητή τηλ ούτε και στο site. Απλώς, επιλέγω πολύ πότε και που θα μιλήσω-συμμετέχω.

 

Στο θέμα μας τώρα, μάλλον θα το πάρω, σε τι χρώμα δεν ξέρω. Εγώ για να αποφύγω τα vodafone shop και το vodafone live κινητά, είχα κάνει σύνδεση από παλιά στη OneWay , νυν Κωτσόβολος. Μ'αυτόν τον τρόπο έπαιρνα πάντα τις συσκευές που ήθελα (με επιδότηση συσκευής) χωρίς να αγχώνομαι για VF menu.

:cool:

I want to be,

what i was,

when i wanted to be,

what i am now!!!

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος κάτοχος να πεί αν έχει φλάς ή όχι?Στο site της SE δεν γράφει να έχει ενώ στο site της vf λέει οτι έχει...
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος κάτοχος να πεί αν έχει φλάς ή όχι?Στο site της SE δεν γράφει να έχει ενώ στο site της vf λέει οτι έχει...

 

Όχι, δεν έχει :(

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση προς mods: εφόσον το κινητό κυκλοφόρησε στην αγορά, μπορεί να γίνει αυτό το θέμα επισημασμένο?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

ασχολήθηκα λίγο με τον music player της συσκευής και σκέφτηκα να μοιραστώ τις απόψεις μου μαζί σας.

 

Καταρχάς,αυτό που μου έκανε άμεσα εντύπωση είναι ότι ο music player της συσκευής, λειτουργικά, είναι σχεδόν ίδιος με την σειρά W, δηλαδή χωρίζεται σε κατηγοριες όπως Artist,Playlist και Songs.

Βεβαια δεν υπάρχει dedicated κουμπί στην συσκευή για τον music player όπως στην σειρά W,αλλα υπάρχει το κλασικό play/stop κουμπί στην πλαϊνή πλευρά.

Οι extra ρυθμίσεις του music player (την ώρα της αναπαραγωγής) είναι:

1.Τρόπος Αναπαραγωγής με υπο-επιλογές: Τυχαία αναπ/γη και Συνεχ. αναπ/γη

2.Ισοσταθμιστής

3.Επέκ Stereo

 

Το Κ610 μπορεί να έχει ένα μοναδικό ηχείο αλλα η ποιότητα του οφείλω να παραδεκτό είναι ΑΨΟΓΗ (δεν τρίζει,ακόμα και στην maximum ένταση) :happy:

Link to comment
Share on other sites

Που υπάρχει (καταστήματα) το K610i (non-branded) και σε τι τιμές το βρήκατε?

 

Το κινητό είναι κουκλίστικο :D Μου κάνει (από φωτογραφίες και περιγραφή στο website της SE) σε αντικαταστάτη-3G του Τ610i που έχω εδώ και χρόνια. :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

non-branded δεν το έχω δει ακόμα πουθενά σε κατάστημα :(

 

Αγόρασα πριν λιγο το bt hands free HBH-DS970 απο Πλαίσιο στα 115 (περίπου) ευρώ :up:

 

To φορτίζω τώρα και θα το δοκιμάσω λίγο αργότερα.

Από δοκιμ;h όμως που του έκανα στο πλασίο έπαιξε τέλεια :happy:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

ασχολήθηκα λίγο με τον music player της συσκευής και σκέφτηκα να μοιραστώ τις απόψεις μου μαζί σας.

 

Καταρχάς,αυτό που μου έκανε άμεσα εντύπωση είναι ότι ο music player της συσκευής, λειτουργικά, είναι σχεδόν ίδιος με την σειρά W, δηλαδή χωρίζεται σε κατηγοριες όπως Artist,Playlist και Songs.

Βεβαια δεν υπάρχει dedicated κουμπί στην συσκευή για τον music player όπως στην σειρά W,αλλα υπάρχει το κλασικό play/stop κουμπί στην πλαϊνή πλευρά.

Οι extra ρυθμίσεις του music player (την ώρα της αναπαραγωγής) είναι:

1.Τρόπος Αναπαραγωγής με υπο-επιλογές: Τυχαία αναπ/γη και Συνεχ. αναπ/γη

2.Ισοσταθμιστής

3.Επέκ Stereo

 

Το Κ610 μπορεί να έχει ένα μοναδικό ηχείο αλλα η ποιότητα του οφείλω να παραδεκτό είναι ΑΨΟΓΗ (δεν τρίζει,ακόμα και στην maximum ένταση) :happy:

 

To χρώμα του media player είναι λευκό ; Νομίζω πως ό,τι αναφέρεις τα έχει και το Κ510i, εκτός από τη δυνατότητα 3G και τα 2 ΜΡ. Το μενού έχει ίδια εικονίδια με Κ750/W800 ή είναι κάπως πιο καρτούν σα το Κ510i ;

 

Το ΗF που αγόρασες είναι κορυφαίο.... αλλά πολλά τα λεφτά! :p

Link to comment
Share on other sites

To χρώμα του media player είναι λευκό ; Νομίζω πως ό,τι αναφέρεις τα έχει και το Κ510i, εκτός από τη δυνατότητα 3G και τα 2 ΜΡ. Το μενού έχει ίδια εικονίδια με Κ750/W800 ή είναι κάπως πιο καρτούν σα το Κ510i ;

 

Το ΗF που αγόρασες είναι κορυφαίο.... αλλά πολλά τα λεφτά! :p

 

Καλημέρα,

 

ο media player είναι λευκός με μια ελαφριά δόση γαλάζιου. :happy:

Το μενού είναι voda :)

 

Για το ΗF το μονο που έχω να πω είναι ότι είναι όντως κορυφή...με δυσκόλεψε λίγο στην αρχή με την διαχείριση του, αλλα τώρα φυσάει. :up:

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο. :D Κρίμα για το voda menu. Έχει συνεπώς τον εξελιγμένο (σε σχέση με το Κ750) media player όπως και το Κ510, που κάνει κατηγοριοποίηση σε artist, all tracks κλπ. Η ακουστική ποιότητα του handsfree πως είναι ;
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο. :D Κρίμα για το voda menu. Έχει συνεπώς τον εξελιγμένο (σε σχέση με το Κ750) media player όπως και το Κ510, που κάνει κατηγοριοποίηση σε artist, all tracks κλπ. Η ακουστική ποιότητα του handsfree πως είναι ;

 

 

Thank you!!

 

Ικανοποιητική έως και πολύ καλή (αναλόγος τα γούστα!! ;) )

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως θα το περιμενω να ερθει σε κοκκινο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Kαμμιά πληροφορία για το πότε πρόκειται να σκάσει το μπορντώ;:rolleyes:

 

Επίσης το Κ610 τό έχει διαθέσιμο μόνο η voda; Πότε θα εμφανιστεί από ΤΙΜ, κοσμοτέ κλπ;

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

εάν πας σε κάποιο από τα μαγαζιά αλυσίδες, μπορείς να το πάρεις σε οποιαδήποτε σύνδεση θέλεις. Μόνο που το έχουν σε ασημί....

Επίσης , στον Κωτσόβολο που πήγα είχε τελειώσει!!! Νέα παραλαβή στις 01/08 πάλι όμως μόνο σε ασημί.:cry:

:cool:

I want to be,

what i was,

when i wanted to be,

what i am now!!!

Link to comment
Share on other sites

εάν πας σε κάποιο από τα μαγαζιά αλυσίδες, μπορείς να το πάρεις σε οποιαδήποτε σύνδεση θέλεις. Μόνο που το έχουν σε ασημί....

Επίσης , στον Κωτσόβολο που πήγα είχε τελειώσει!!! Νέα παραλαβή στις 01/08 πάλι όμως μόνο σε ασημί.:cry:

 

Το ΠΛΑΙΣΙΟ πάντως δεν το έχει βάλει ακόμα στην ιστό-σελίδα του.

Link to comment
Share on other sites

οντως.παραξενο

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K610i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...