Jump to content

Sony Ericsson K800i


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

tha ithela na rotiso to eksis?

to klik ton pliktron, sas eksafanizete, eno ine energopiimeno to klik?

emena mou eksafanizete diarkos, ke me epanekinisi, emfanizete, diladi akouo to klik.

parakalo ean mpori kapios na mou apantisi.

 

 

φιλε μου ειναι ενα απο τα πολλα bugs που εχει το κινητο σε αυτην την εκδοση λογισμικου....ελπιζουμε να διορθωθουν με την πρωτη αναβαθμιση λογισμικου που (ελπιζω )θα βγαλει συντομα η μαμα SE.....

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου ειναι ενα απο τα πολλα bugs που εχει το κινητο σε αυτην την εκδοση λογισμικου....ελπιζουμε να διορθωθουν με την πρωτη αναβαθμιση λογισμικου που (ελπιζω )θα βγαλει συντομα η μαμα SE.....

 

diladi? to kani ke se sena?

Link to comment
Share on other sites

THEjB είπα στην καθημερινή χρήση...Ναι η ανάλυση μου είναι 1280x1024 και αυτή αν όχι η 1024x768 είναι οι αναλύσεις που χρησιμοποιούνται από τον μέσο χρήστη..Σε αυτές τις συνθήκες πάντα μικρότερες θα τις βλέπουμε (δεν υπάρχει λόγος να κάνεις μεγένθυση σε κάθε φοτο για να τη φέρεις σε κανονική ανάλυση όταν έχεις να δεις 10αδες φωτογραφίες)...Έκτός αν κάποιος θέλει να βγάλει φωτογραφίες με το K800i για να τις εκτυπώσει μετά αφίσες...Να εξηγούμαστε για να μην παρεξηγούμαστε...Αυτός είναι ο λόγος που θεωρώ την κάμερα του Κ800i ικανοποιητική και με το παραπάνω μιας και αναφερόμαστε σε κινητό...

Φιλικα πάντα...:)

 

Δεν διαφωνώ ότι η κάμερα του k800 είναι ικανοποιητικότατη.:)

Παρεπιπτώντος , το ίδιο ικανοποιητική θεωρώ και την όλη κατασκευή του.;)

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

Ηρθα και εγω να επιβεβαιωσω πως δεν υπαρχει προβλημα ταχυτητας με το M2-1GB, το εχω γεμισει και τρεχει κανονικοτατα! 65 ευρα απο multirama εαν δεν το βρειτε αλλου
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ΠΡΕΠΕΙ να ζητάει κωδικό κλειδώματος τηλεφώνου. Αν ήταν έτσι, ο καθένας θα μπορούσε να κάνει format την κάρτα μνήμης οποιουδήποτε κινητού είτε κατά λάθος είτε επίτηδες.

 

Ο προεπιλεγμένος κωδικός για τα SE είναι τέσσερα μηδενικά, όπως ανέφερες.

Σωστά. Αν και εγώ άλλο κλείδωμα τηλεφώνου φαντάστηκα. Υπέθεσα ότι το 0000 το γνώριζε, γιαυτό και το ρώτησα.

Αυτό δηλαδή αποτρέπει άλλους χρήστες να κάνουν format στην κάρτα;

Κανείς δεν αλλάζει το 0000 έτσι και αλλιώς. Ή πολύ λίγοι τουλάχιστον. Τέσπα.

Link to comment
Share on other sites

Ηρθα και εγω να επιβεβαιωσω πως δεν υπαρχει προβλημα ταχυτητας με το M2-1GB, το εχω γεμισει και τρεχει κανονικοτατα! 65 ευρα απο multirama εαν δεν το βρειτε αλλου

 

Όταν λες ότι την έχεις γεμίσει τι εννοείς?:worry:

Τελείως?

0 mb ελεύθερα?:confused:

Και δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα?

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

Δείγμα ευκρίνειας με ενεργή την κοντινή λήψη και με ενεργή φωτομέτρηση σε κλειστό χώρο.

http://img205.imageshack.us/img205/9524/dsc005925kf.th.jpg

 

Πολύ καλή!:) :)

Αλλά δες και αυτήν(από κατάλογο του Πλαισίου , κανονικά τα γράμματα είναι πολύ μικρά , και το χαρτί γυαλιστερό)Σε εσωτερικό χώρο.

 

http://briefcase.pathfinder.gr/download/537085

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

gia prosekste opos katebenoume tin patision ligo prin to palio minion exi ena magazi me fotografika akribos stin gonia timoules m2 512 33e 1g 57e

prosoxi omos 1g tou teliosan tha exi apo tetarti mou eipan ego pira kai tin teleytea 512 eixan mini mono 256 den thimame omos timi sigoura kato apo 30

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή!:) :)

Αλλά δες και αυτήν(από κατάλογο του Πλαισίου , κανονικά τα γράμματα είναι πολύ μικρά , και το χαρτί γυαλιστερό)Σε εσωτερικό χώρο.

 

http://briefcase.pathfinder.gr/download/537085

 

Τι να λέμε τώρα,διάστημα η αυτόματη εστίαση με κοντινή λήψη:) ,βέβαια έχει περιθώρια βελτίωσης στο λογισμικό της κάμερας αλλά και έτσι αν αναλογιστούμε ότι συνδυάζει την φορητότητα ενός κινητού και τις επιδόσεις μιας ψηφιακής(αρκετά καλές λήψεις και xenon flash)είναι καταπληκτικό το κινητό.Νομίζω ότι διατηρείται η αίσθηση της πληρότητας(με ανιούσα τάση) του Κ750,προσωπική άποψη μου πάντα:)

Link to comment
Share on other sites

Τι να λέμε τώρα,διάστημα η αυτόματη εστίαση με κοντινή λήψη:) ,βέβαια έχει περιθώρια βελτίωσης στο λογισμικό της κάμερας αλλά και έτσι αν αναλογιστούμε ότι συνδυάζει την φορητότητα ενός κινητού και τις επιδόσεις μιας ψηφιακής(αρκετά καλές λήψεις και xenon flash)είναι καταπληκτικό το κινητό.Νομίζω ότι διατηρείται η αίσθηση της πληρότητας(με ανιούσα τάση) του Κ750,προσωπική άποψη μου πάντα:)

 

Η φωτογραφία που ανέβασα όμως είναι από w900

(Κοίτα τα exif της φώτο από τα properties;) )

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

Η φωτογραφία που ανέβασα όμως είναι από w900

(Κοίτα τα exif της φώτο από τα properties;) )

Σιγά μην κοιτάξω και τα exif ή τα exup της κάθε φωτό,νόμιζα ότι ήταν από Κ800:confused: ,αλλά βλέπω ότι το W900 βγάζει πολύ ωραίες φωτό(αν δεν ήταν και τουβλάκι ακόμα καλύτερα θά'ταν;) ).

Διαπιστώνω μια ελοχεύουσα τάση ανταγωνισμού μεταξύ των δύο κινητών μιας που κατέχεις το ένα(τουβλάκι),έπρεπε να παρατηρήσω το avatar σου;) ,αλλά ειλικρινά δεν βλέπω το λόγο,ομόσταυλα είναι και τρέχουν απλούστατα σε διαφορετικές ιπποδρομίες και κατηγορίες μεγέθους/βάρους;)

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις που θα βρω το stratego??πηγα να το αγορασω απο το σιτε της SE μου ήρθε σε sms το link αλλα δεν ανοιγει ??? που πρεπει να απευθυνθω?
http://www.inflatable.net/costumes/keno.jpg
Link to comment
Share on other sites

Σιγά μην κοιτάξω και τα exif ή τα exup της κάθε φωτό,νόμιζα ότι ήταν από Κ800:confused: ,αλλά βλέπω ότι το W900 βγάζει πολύ ωραίες φωτό(αν δεν ήταν και τουβλάκι ακόμα καλύτερα θά'ταν;) ).

Διαπιστώνω μια ελοχεύουσα τάση ανταγωνισμού μεταξύ των δύο κινητών μιας που κατέχεις το ένα(τουβλάκι),έπρεπε να παρατηρήσω το avatar σου;) ,αλλά ειλικρινά δεν βλέπω το λόγο,ομόσταυλα είναι και τρέχουν απλούστατα σε διαφορετικές ιπποδρομίες και κατηγορίες μεγέθους/βάρους;)

 

Είπα να κοιτάξεις τα exif γιατί υπάρχουν πολλοί δύσπιστοι.Με συγχωρείς , δεν ήθελα να σε προσβάλλω.:O

Όχι , από την μεριά μου δεν έχω ανταγωνιστική διάθεση.

Έχω πολλές φορές πεί ότι λογικά το k800 είναι καλύτερο στην φωτογραφία από το w900.

Η αλήθεια όμως είναι ότι στην πράξη ,αυτό δεν μπορώ να το δώ.

(και αυτό με ενδιαφέρει επειδή δεν θα μείνω για πάντα με το w900 και όχι για λόγους ανταγωνισμού)

Τελικά , ίσως το μόνο που άλλαξε να είναι τα mp και κάποιες επιπλέον λειτουργίες(xenon flash κλπ)και ο φακός να είναι ίδιος ώς προς την ποιότητα.(που έτσι και αλλιώς είναι κορυφαία;) )

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

Είπα να κοιτάξεις τα exif γιατί υπάρχουν πολλοί δύσπιστοι.Με συγχωρείς , δεν ήθελα να σε προσβάλλω.:O

Όχι , από την μεριά μου δεν έχω ανταγωνιστική διάθεση.

Έχω πολλές φορές πεί ότι λογικά το k800 είναι καλύτερο στην φωτογραφία από το w900.

Η αλήθεια όμως είναι ότι στην πράξη ,αυτό δεν μπορώ να το δώ.

(και αυτό με ενδιαφέρει επειδή δεν θα μείνω για πάντα με το w900 και όχι για λόγους ανταγωνισμού)

Τελικά , ίσως το μόνο που άλλαξε να είναι τα mp και κάποιες επιπλέον λειτουργίες(xenon flash κλπ)και ο φακός να είναι ίδιος ώς προς την ποιότητα.(που έτσι και αλλιώς είναι κορυφαία;) )

Εγώ προσωπικά δεν είμαι δύσπιστος όταν προκειται για SE κινητό με κάμερα εφοδιασμένη με AF κλπ.,sorry και για το ύφος μου πριν:) ,σε τελική ανάλυση όμως το θέμα κάμερα-κινητού σηκώνει πολλή κουβέντα (συμφωνώ-διαφωνώ κλπ.κλπ......) αλλά το Κ800 στο παρόν thread του εδώ έχει σαφέστατα ικανοποιήσει πολλούς με τις όποιες επιδόσεις του στον τομέα της φωτογραφίας;),ωστόσο ηχητικά (ένταση μεγαφώνου κυρίως) χρήζει βελτίωσης (ελπίζω με την πρώτη αναβάθμιση).Το W900 για να΄μαι ειλικρινείς δεν το έχω δουλέψει καθόλου αλλά υποθέτω ότι είναι άριστο ηχητικά και σίγουρα έχει καλή κάμερα,δείγματα της έχω δει και σε ξένα φόρουμς,όμως με προβλημάτιζε αρκετά ο "μουσικός" χαρακτήρας του και ο τελικός όγκος (αναδιπλωμένο) της συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά δεν είμαι δύσπιστος όταν προκειται για SE κινητό με κάμερα εφοδιασμένη με AF κλπ.,sorry και για το ύφος μου πριν:) ,σε τελική ανάλυση όμως το θέμα κάμερα-κινητού σηκώνει πολλή κουβέντα (συμφωνώ-διαφωνώ κλπ.κλπ......) αλλά το Κ800 στο παρόν thread του εδώ έχει σαφέστατα ικανοποιήσει πολλούς με τις όποιες επιδόσεις του στον τομέα της φωτογραφίας;),ωστόσο ηχητικά (ένταση μεγαφώνου κυρίως) χρήζει βελτίωσης (ελπίζω με την πρώτη αναβάθμιση).Το W900 για να΄μαι ειλικρινείς δεν το έχω δουλέψει καθόλου αλλά υποθέτω ότι είναι άριστο ηχητικά και σίγουρα έχει καλή κάμερα,δείγματα της έχω δει και σε ξένα φόρουμς,όμως με προβλημάτιζε αρκετά ο "μουσικός" χαρακτήρας του και ο τελικός όγκος (αναδιπλωμένο) της συσκευής.

Το w900 έχει σίγουρα την καλύτερη κάμερα στα 2.0 MP . Ελαφρώς καλύτερη από τα Κ750/W800 (μάλλον βελτιωμένο λογισμικό) που έτσι και αλλιώς ήταν στην κατηγορία τους φοβερά. Και σχεδόν εφάμιλλης ποιότητας με το Κ800. Οι διαφορές στην ποιότητα των φωτογραφιών είναι πολύ μικρές. Και αν οι ρυθμίσεις και ο φωτισμός είναι σωστός μπορείς να βγάλεις καλύτερες φωτογραφίες με τα 2 μεγαπίξελ παρά με τα 3,2.

Συμφωνώ πάντως για το όγκο του w900 που και μένα με ξενίζει.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά δεν είμαι δύσπιστος όταν προκειται για SE κινητό με κάμερα εφοδιασμένη με AF κλπ.,sorry και για το ύφος μου πριν:) ,σε τελική ανάλυση όμως το θέμα κάμερα-κινητού σηκώνει πολλή κουβέντα (συμφωνώ-διαφωνώ κλπ.κλπ......) αλλά το Κ800 στο παρόν thread του εδώ έχει σαφέστατα ικανοποιήσει πολλούς με τις όποιες επιδόσεις του στον τομέα της φωτογραφίας;),ωστόσο ηχητικά (ένταση μεγαφώνου κυρίως) χρήζει βελτίωσης (ελπίζω με την πρώτη αναβάθμιση).Το W900 για να΄μαι ειλικρινείς δεν το έχω δουλέψει καθόλου αλλά υποθέτω ότι είναι άριστο ηχητικά και σίγουρα έχει καλή κάμερα,δείγματα της έχω δει και σε ξένα φόρουμς,όμως με προβλημάτιζε αρκετά ο "μουσικός" χαρακτήρας του και ο τελικός όγκος (αναδιπλωμένο) της συσκευής.

 

Δεν τρέχει τίποτα φίλε μου:) :)

Αν και είμαστε ήδη εκτός θέματος , το εξωτερικό ηχείο του w900 είναι πολύ καλό σε ένταση και έχει αρκετά μπάσα.Από τα ακουστικά ο ήχος είναι κλασικά.....walkman:D

Η κάμερα πάρα πολύ καλή.(αισθητά καλύτερη από του k750 τελικά)

Ο όγκος θέλει μέρες για να τον συνηθίσεις(να φανταστείς , πιο πριν είχα το εξίσου μεγάλο v800 , αλλά το w900 είναι άααλλο πράγμα)

 

Και λίγο on topic: (:p )

Αυτό έλειπε να μην ήταν ευχαριστημένοι οι κάτοχοι του k800 από την κάμερά του.Αυτή τη στιγμή είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί σε αυτόν τον τομέα.

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

Ηρθα και εγω να επιβεβαιωσω πως δεν υπαρχει προβλημα ταχυτητας με το M2-1GB, το εχω γεμισει και τρεχει κανονικοτατα! 65 ευρα απο multirama εαν δεν το βρειτε αλλου

 

Μ2-1GB 59 Ευρω στο Πλαισιο.Μια χαρα τιμη.

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Έχω το Κ800 10 μέρες τώρα σε Vodafone Edition. Το κλείστρο του φακού δεν είναι «ενεργό». :!: Ποτέ δεν ήταν και είχα νομίσει ότι δεν είναι από κατασκευής.

Βλέπω όμως ότι κάνω λάθος αφού και στο manual (που τώρα άνοιξα), μιλάει για ενεργό πορτάκι.

Είχε κανείς το ίδιο πρόβλημα?

Το πρόβλημα δεν δημιουργεί προβληματα στη χρήση, αλλά με ενόχλησε ιδιαίτερα γιατί είναι από κατασκευής.

Κατά τα άλλα είμαι υπέρ-ευχαριστημένος από το τηλέφωνο.

 

 

Ξέρετε αν μπορώ να απευθυνθώ σε οποιοδήποτε Vodafone Shop για να λύσω το πρόβλημα και όχι αποκλειστικά στο κατάστημα αγοράς? (τί είναι καλύτερο?)

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το Κ800 10 μέρες τώρα σε Vodafone Edition. Το κλείστρο του φακού δεν είναι «ενεργό». :!: Ποτέ δεν ήταν και είχα νομίσει ότι δεν είναι από κατασκευής.

Βλέπω όμως ότι κάνω λάθος αφού και στο manual (που τώρα άνοιξα), μιλάει για ενεργό πορτάκι.

Είχε κανείς το ίδιο πρόβλημα?

Το πρόβλημα δεν δημιουργεί προβληματα στη χρήση, αλλά με ενόχλησε ιδιαίτερα γιατί είναι από κατασκευής.

Κατά τα άλλα είμαι υπέρ-ευχαριστημένος από το τηλέφωνο.

 

 

Ξέρετε αν μπορώ να απευθυνθώ σε οποιοδήποτε Vodafone Shop για να λύσω το πρόβλημα και όχι αποκλειστικά στο κατάστημα αγοράς? (τί είναι καλύτερο?)

Ευχαριστώ.

Η συσκευή σου είναι όντως προβληματική.

 

Αν έχεις κάποιο Vodafone shop αρκετά κοντά σου κάνε μια δοκιμή. Το πιο πιθανό μου φαίνεται ότι είναι να σε στείλουν εκεί απ' όπου τ' αγόρασες. Αν όμως έχεις κάποιο κοντά σου, δε βλάπτει να κάνεις μια προσπάθεια.

Had: Philips Diga, Nokia 6110, Nokia 6210, Nokia 7110, Nokia 5210, Nokia 8310, Sony Ericsson T610, Sony Ericsson T230, Samsung E700, Sony Ericsson T290i, LG KU990 Viewty, Nokia Lumia 620.

Have: Xiaomi Mi A1, Sony Ericsson K750i.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το Κ800 10 μέρες τώρα σε Vodafone Edition. Το κλείστρο του φακού δεν είναι «ενεργό». :!: Ποτέ δεν ήταν και είχα νομίσει ότι δεν είναι από κατασκευής.

Βλέπω όμως ότι κάνω λάθος αφού και στο manual (που τώρα άνοιξα), μιλάει για ενεργό πορτάκι.

Είχε κανείς το ίδιο πρόβλημα?

Το πρόβλημα δεν δημιουργεί προβληματα στη χρήση, αλλά με ενόχλησε ιδιαίτερα γιατί είναι από κατασκευής.

Κατά τα άλλα είμαι υπέρ-ευχαριστημένος από το τηλέφωνο.

 

 

Ξέρετε αν μπορώ να απευθυνθώ σε οποιοδήποτε Vodafone Shop για να λύσω το πρόβλημα και όχι αποκλειστικά στο κατάστημα αγοράς? (τί είναι καλύτερο?)

Ευχαριστώ.

 

Αυτό που θα σου πρότεινα είναι να πάς στο κατάστημα που το αγόρασες και να απαιτήσεις να σου δώσουν νέα συσκευή:mad: :mad:

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

και μην καθυστερεις και καθολου αυριο κιολας να πας.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

na pas sigoura... egw eftyxws dn exw kanena apolytws provlima apo ti syskevi... tin pira prin 4 meres kai eimai trela erwtevmeni mazi tis...eimai toso kollimeni pou oli tin wra eimai me ena panaki kai katharizw tin othoni...

:p :p :p

to mono mou provlima einai pou epeidi grafw grigora minimata kai ta koumpia einai kollita polles fores pataw alantallwn

 

karta mnimis sto plaisio ti vrika 69,90 1 GB kai 44,90 i 512...

pws fainontai? akrives? :ninja:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...