Jump to content

[Επίσημο] Qtek 8300 & 8310


kalantz
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@george_t

to diko mou to pira stis 7 tou iouliou, ixe palia ROM ekana anabathmisi apo to http://www.myqtek.com kai doulepse mia xara. Episis exi kai i ACE ROM sto http://www.qtek.gr.

 

@AntonisTS

euxaristo poli gia ti boithia, oso gia ti xreosi, exo TIM 2in1 opote tha giriso se karta ti SIM na do an pragmati xreoni i oxi sto gint.

oso gia to oti den pernai me gwap an pragmati isxii auto ******* tis qtek pou den se afini na orisis opio APN thes...stin ousia prepi na ine ******* me to routing table tis siskeuis pou orizete apo ta wap/secure wap/work/internet...kapou eki tin exoun kani, kai to thema ine oti o texnikos pou milai sto forum tis qtek.gr akoma den exi apadisi sto erotima mou gia to idos tou routing table pou ftiaxni to kinito. (exo tin entiposi oti oute o idios kseri)

tespa, euxaristo.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

@krom

Σ΄ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

Θα ήθελα να σε ρωτήσω τα εξής:

1. Έχει σημασία απο που θα γίνει η αναβάθμιση? Υποθέτω κάνω την

αναβάθμιση πριν περάσω τίποτα μέσα.

2. Εχω σύνδεση cosmote ξέρεις γενικά τι χρεώνουν για ιντερνετ με GPRS?

Link to comment
Share on other sites

Έχει σημασία απο που θα γίνει η αναβάθμιση? Υποθέτω κάνω την

αναβάθμιση πριν περάσω τίποτα μέσα.

 

Τι εννοείς που θα γίνει η αναβάθμιση? Αν εννοείς απο θα κατεβάσεις την ROM απο το site της ACE νομίζω είναι καλύτερα.Την αναβάθμιση την κάνεις στο σπίτι σου με το usb καλώδιο που είναι στην συσκευασία.

dum spiro spero
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ το photocontact και σκέφτομαι να περάσω την αναβάθμιση του firmware...

υπάρχει τρόπος να πάρω αντίγραφα των ρυθμίσεων του photocontact και μετά την αναβάθμιση και την επανεγκατάστασή του να επαναφέρω τις ρυθμίσεις που έχω τώρα (με τις συνδέσεις των φωτογραφιών εννοώ)

 

Για τις επαφές μου αρκεί ο συγχρονισμός με το outlook 2003 ή πρέπει να κάνω κάτι παραπάνω για να επανέρθουν μετά την αναβάθμιση;

 

Ποιούς φακέλους από αυτούς του συστήματος (ROM) θα μπορούσα να μεταφέρω στην κάρτα μνήμης ώστε τα περιεχόμενά τους να μου χρειαστούν για επαναφορά μετά την αναβάθμιση

 

Ευχαριστώ

Η μεγάλη ανανέωση του κόσμου δεν θα έρθει τη στιγμή που οι φτωχοί θα συμβιβαστούν με τη μοίρα τους, αλλά τη στιγμή που οι πλούσιοι θ' αρχίσουν να έχουν ηθικούς δισταγμούς για τη δική τους μοίρα!
Link to comment
Share on other sites

@george_t

Ego ti ROM tin katebasa apo to site http://www.myqtek.com kai epeleksa tin europaiki ekdosi pou simfona me tin Qtek periexi kai tin elliniki glosa mesa.

Tora an exis grafti sto qtek.gr pou ine to site tis ACE Hellas kapou pire to mati mou ena pedi pou elege oti perase ekdosi apo to myqtek.gr kai tou kolise to tilefono, kai o texnikos tou ipe, "pios sou ipe na to perasis apo eki?"

Tora apo eki kai pera ti na po...

Ego pados perasa tin europaiki ekdosi apo to myqtek.com kai douleui kala.

 

 

*************

Sira mou na kano erotisi...

Ama peraso ta divx codecs apo to Windows pc sto 8310, lete o media player tou qtek na pezi divx meta??

Episis me mpeg ti kanoume? den mou pezi oute mpeg video...exoume kana allo decoder/player i bazoume ta klamata?

Euxaristo :)

Link to comment
Share on other sites

Sira mou na kano erotisi...

Ama peraso ta divx codecs apo to Windows pc sto 8310, lete o media player tou qtek na pezi divx meta??

Episis me mpeg ti kanoume? den mou pezi oute mpeg video...exoume kana allo decoder/player i bazoume ta klamata?

Euxaristo :)

Χρησιμοποίησε τον freeware TCPMP

http://tcpmp.corecodec.org/about

Supported file containers

- AVI (*.avi)

- Matroska (*.mkv, *.mka)

- MP4 (*.mp4, *.m4a)

- Ogg Media (*.ogg, *.ogm)

- ASF (*.asf)

 

Supported audio codecs

- Mpeg 1 Layer III

- Ogg Vorbis

- Musepack

- Windows Media Audio (on Windows Mobile devices)

- AC-3

- AMR

- Adpcm, uLaw

 

Supported video codecs

- DivX

- XviD

- MPEG4-SP (plus B-frame support)

- MPEG1

- M-JPEG

- Windows Media Video (on Windows Mobile devices)

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα το thread προσεκτικά αλλά δεν μπόρεσα να βρω απάντηση στην παρακάτω ερώτηση:

 

Τελικά υπάρχει κάποια αξιόπιστη λύση για GPS στο 8310;

Προφανώς χρειάζεται κατάλληλο hardware (π.χ. bluetooth GPS) και κατάλληλο software (π.χ. DESTINATOR)

Υπάρχει κάποια δοκιμασμένη λύση με χάρτες για Ελλάδα;

Τι hardware και software προτείνεται;

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς που θα γίνει η αναβάθμιση? Αν εννοείς απο θα κατεβάσεις την ROM απο το site της ACE νομίζω είναι καλύτερα.Την αναβάθμιση την κάνεις στο σπίτι σου με το usb καλώδιο που είναι στην συσκευασία.

 

Ναι εννοώ απο το site της ACE ή της QTEK com?

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Από την πρώτη μέρα που κυκλοφόρησε η αναβάθμιση ήμουν σε δίλημα για το εάν πρέπει να την εγκαταστήσω ή όχι.

Χθές το αποφάσισα και έφαγα 3-4 ώρες...

Πρώτο πρόβλημα που έχω κολήσει και δεν μπορώ να λύσω είναι ο ήχος κλήσης να σταματήσει να είναι συνεχής... το τηλέφωνο χτυπάει σαν δεμονησμένο χωρίς τις παύσεις που είχε πριν την αναβάθμιση... μπορεί να λυθεί αυτό με κάποιο τρόπο;

Δεύτερο το keylock ενώ εγκαθίσταται κανονικά όταν εκτελείται βγάζει το εξής μήνυμα λάθους "Σφάλμα στο keyboard hook. Η εφαρμογή κλείνει (31)" στην έκδοση 3.87 :mad:

επίσης παρατήρησα ότι όταν γράφω ένα μήνυμα τα γράμματα μετατρέπονται σε κεφαλαία, αυτό οφείλεται στο ότι εγκαταστάθηκε μαζί με την αναβάθμιση και το sms 160 της ACE όπως γράφουν κάποιοι;

αυτό φταίει και για την αδυναμία λειτουργίας του keylock. Εάν ναι πως μπορώ να το απεγκαταστήσω μια και δεν στέλνω μηνύματα και δεν μου χρειάζεται....

 

περιμένω βοήθεια, ευχαριστώ.

Η μεγάλη ανανέωση του κόσμου δεν θα έρθει τη στιγμή που οι φτωχοί θα συμβιβαστούν με τη μοίρα τους, αλλά τη στιγμή που οι πλούσιοι θ' αρχίσουν να έχουν ηθικούς δισταγμούς για τη δική τους μοίρα!
Link to comment
Share on other sites

Το Δεύτερο πρόβλημα λύθηκε με την απενεργοποίηση του sms 160

Εναρξη->Βοηθήματα->SMS 160->Menu->Απενεργοποίηση.

Η μεγάλη ανανέωση του κόσμου δεν θα έρθει τη στιγμή που οι φτωχοί θα συμβιβαστούν με τη μοίρα τους, αλλά τη στιγμή που οι πλούσιοι θ' αρχίσουν να έχουν ηθικούς δισταγμούς για τη δική τους μοίρα!
Link to comment
Share on other sites

paidia osoi exete to 8310 eiste euxaristimenoi sas exei vgalei kapoio provlima?to wifi entaxei leitourgei ennoo xoris problems !

Εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα και το wifi άψογο. Συνδέεται με μεγάλη ευκολία και χωρίς προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

Από την πρώτη μέρα που κυκλοφόρησε η αναβάθμιση ήμουν σε δίλημα για το εάν πρέπει να την εγκαταστήσω ή όχι.

Χθές το αποφάσισα και έφαγα 3-4 ώρες...

Πρώτο πρόβλημα που έχω κολήσει και δεν μπορώ να λύσω είναι ο ήχος κλήσης να σταματήσει να είναι συνεχής... το τηλέφωνο χτυπάει σαν δεμονησμένο χωρίς τις παύσεις που είχε πριν την αναβάθμιση... μπορεί να λυθεί αυτό με κάποιο τρόπο;

Δεύτερο το keylock ενώ εγκαθίσταται κανονικά όταν εκτελείται βγάζει το εξής μήνυμα λάθους "Σφάλμα στο keyboard hook. Η εφαρμογή κλείνει (31)" στην έκδοση 3.87 :mad:

επίσης παρατήρησα ότι όταν γράφω ένα μήνυμα τα γράμματα μετατρέπονται σε κεφαλαία, αυτό οφείλεται στο ότι εγκαταστάθηκε μαζί με την αναβάθμιση και το sms 160 της ACE όπως γράφουν κάποιοι;

αυτό φταίει και για την αδυναμία λειτουργίας του keylock. Εάν ναι πως μπορώ να το απεγκαταστήσω μια και δεν στέλνω μηνύματα και δεν μου χρειάζεται....

 

περιμένω βοήθεια, ευχαριστώ.

Αναβάθμιση της ACE Hellas έβαλες;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,προσπαθώ εδω και μια εβδομάδα να κανω appication unlock το κινητό αλλά όταν μπαίνω στο φάκελο policies της registry και παω να αλλάξω τις τιμές μου λεει unable to perform this operation και γενικώς δε μπορώ να πειράξω τίποτα απο τη registry.Έχω βάλει τη rom 2.0.9.0.Τι μύνημα λάθους βγάζει όταν το κινητό είναι locked και δε μπορεί να εγκατασταθεί μια εφαρμογή
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,προσπαθώ εδω και μια εβδομάδα να κανω appication unlock το κινητό αλλά όταν μπαίνω στο φάκελο policies της registry και παω να αλλάξω τις τιμές μου λεει unable to perform this operation και γενικώς δε μπορώ να πειράξω τίποτα απο τη registry.Έχω βάλει τη rom 2.0.9.0.Τι μύνημα λάθους βγάζει όταν το κινητό είναι locked και δε μπορεί να εγκατασταθεί μια εφαρμογή

Χρησιμοποίησε το Regedit.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,προσπαθώ εδω και μια εβδομάδα να κανω appication unlock το κινητό αλλά όταν μπαίνω στο φάκελο policies της registry και παω να αλλάξω τις τιμές μου λεει unable to perform this operation και γενικώς δε μπορώ να πειράξω τίποτα απο τη registry.Έχω βάλει τη rom 2.0.9.0.Τι μύνημα λάθους βγάζει όταν το κινητό είναι locked και δε μπορεί να εγκατασταθεί μια εφαρμογή

Παιδιά πως κάνουν Application Unlock?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως κάνουν Application Unlock?

 

Aλλάζεις τα παρακάτω registry keys:

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\Security\Policies\Policies\00001001 = 2

-> Change the value data from 2 to 1

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\Security\Policies\Policies\00001005 = 16

-> Change the value data from 16 to 40

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\Security\Policies\Policies\00001017 = 128

-> Change the value data from 128 to 144

 

HKEY_LOCAL_MACHINE \Security\Policies\Policies

-> Add new value "0000101b": Dword = 1

Link to comment
Share on other sites

Aλλάζεις τα παρακάτω registry keys:

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\Security\Policies\Policies\00001001 = 2

-> Change the value data from 2 to 1

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\Security\Policies\Policies\00001005 = 16

-> Change the value data from 16 to 40

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\Security\Policies\Policies\00001017 = 128

-> Change the value data from 128 to 144

 

HKEY_LOCAL_MACHINE \Security\Policies\Policies

-> Add new value "0000101b": Dword = 1

 

 

 

ΔΕΝ αλλαξε κάτι φιλε johner, το ίδιο πρόγραμμα της registry είχα έκδοση 7 και μου βγάζει το ίδιο <ΣΦΑΛΜΑ unable to perform this operation> δοκίμασα να πειράξω άλλα keys και άλλα τα αλλάζει άλλα όχι,τι φταιει άραγε

Link to comment
Share on other sites

Kalispera,enas filos mou exei to 8310 kai tou espase i o8oni,8a ei8ela na rotiso poso kostizei i allagi tis o8onis kai pou prepei na paei gia na tin allaksei sti 8essaloniki!

Σαν θα πεθάνω βάλτε μου,το κινητό στ'αυτάκι,για να μιλάω στα βαθιά με κανα πιπινάκι!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3 KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Kalispera,enas filos mou exei to 8310 kai tou espase i o8oni,8a ei8ela na rotiso poso kostizei i allagi tis o8onis kai pou prepei na paei gia na tin allaksei sti 8essaloniki!

 

ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Εθνικής Αντιστάσεως 7

55134 Καλαμαριά

Tηλ: 2310 438960

Fax: 2310 438987

north@ace-hellas.gr

 

Τιμή δεν γνωρίζω.

Link to comment
Share on other sites

Θυμήστε μου ποια ακριβώς είναι η ρύθμιση για το πόση ώρα θα μένει ανοικτός ο φωτισμός στο πληκτρολόγιο pls.. :confused:

Link to comment
Share on other sites

Θυμήστε μου ποια ακριβώς είναι η ρύθμιση για το πόση ώρα θα μένει ανοικτός ο φωτισμός στο πληκτρολόγιο pls.. :confused:

Ρυθμίσεις, διαχείριση ενέργειας, λήξη για χρήση με μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου στειλει το προγραμματακι για τους 160 χαρακτηρες με Ελληνικα.Εχω το 1240 και επιτρεπει 70 χαρακτηρες.

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου στειλει το προγραμματακι για τους 160 χαρακτηρες με Ελληνικα.Εχω το 1240 και επιτρεπει 70 χαρακτηρες.

 

Greek Apps

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...