Jump to content

Υπηρεσία ειδοποίησης κλήσεων


zerone
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα!

 

Μήπως μπορεί κάποιος να μου πει σας παρακαλώ ποιος είναι τελικά αυτός ο απόρρητος αριθμός της «υπηρεσίας ειδοποίησης κλήσεων»???? :mad:

Το βιβλιαράκι της cosmote γράφει 1256 αλλά απ΄ ότι φαίνεται τον έχουν αλλάξει

γιατί όταν παίρνω σ’ αυτόν τον αριθμό μου λέει για την υπηρεσία καταλόγου! :!:

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

H ειδοποιηση κλησεων ειναι αυτοματα ενεργοποιημενη πλεον στις καινουριες συνδεσεις.

 

Χειροκινητα γινεται μονο με προωθησεις.

 

Eιδοποίηση κλήσεων:

 

Ενεργοποιημένη, έτσι ώστε αυτός που καλεί να μην ενημερώνεται ότι θα ειδοποιηθείτε για την κλήση του (Τηλεφωνητής Ενεργοποιημένος)

Εισάγετε: +30697507 και τον αριθμό του κινητού σας χωρίς το 697

 

Ενεργοποιημένη, έτσι ώστε αυτός που καλεί να ενημερώνεται ότι θα ειδοποιηθείτε για την κλήση του (Τηλεφωνητής Ενεργοποιημένος)

Eισάγετε: +30697517 και τον αριθμό του κινητού σας χωρίς το 697

 

Απενεργοποιημένη (Τηλεφωνητής Ενεργοποιημένος)

Eισάγετε: +30697527 και τον αριθμό του κινητού σας χωρίς το 697

 

Ενεργοποιημένη, έτσι ώστε αυτός που καλεί να ενημερώνεται ότι θα ειδοποιηθείτε για την κλήση του (Tηλεφωνητής Απενεργοποιημένος)

Εισάγετε: +30697537 και τον αριθμό του κινητού σας χωρίς το 697

 

Ενεργοποιημένη, έτσι ώστε αυτός που καλεί να μην ενημερώνεται ότι θα ειδοποιηθείτε για την κλήση του (Tηλεφωνητής Απενεργοποιημένος)

Εισάγετε: +30697547 και τον αριθμό του κινητού σας χωρίς το 697

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τώρα κάλεσα +30697547 ΧΧΧΧΧΧΧ (όπου Χ αριθμός κινητού χωρίς 697).

Μου λέει "Ο αριθμός που καλείτε δεν χρησιμοποιήτε"

:(

 

 

EDIT:

Τελικά το έψαξα λίγο παραπάνω.

Ειδοποίηση κλήσεων Ενεργοποιημένη, έτσι ώστε αυτός που καλεί να μην ενημερώνεται ότι θα ειδοποιηθείτε για την κλήση του (Tηλεφωνητής Απενεργοποιημένος)

 

ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ: **62*697 547 ΧΧΧΧΧΧΧ# ΟΚ

ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ: # # 62 # ΟΚ ή # # 002 # ΟΚ

 

Τα υπόλοιπα μπορείτε να τα δείτε και από εδώ

 

Thanks swiffer για την άμεση απάντηση. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
θελω τη βοηθεια σας...πως μπορω να ενεργοποιησω την υπηρεσια ειδοποιησης κλησεων στην Cosmote?δηλαδη να λαμβανω sms για τις κλησεις που δεχτηκα οσο το κινητο μου ηταν κλειστο η εκτος δικτυου...thnx προκαταβολικα
Link to comment
Share on other sites

παρε τηλ στην εξυπηρετηση πελατων της cosmote και ζητα να σου ενεργοποιησουν την υπηρεσια.

Εξυπηρέτηση πελατών: 1212 | Εξυπηρέτηση εταιρικών πελατών: 1200 | Εξυπηρέτηση πελατών καρτοκινητής: 1313

 

ριξε και εδω μια ματια: http://www.cosmote.gr/cosmote/cosmote.portal?locale=el_GR&_nfpb=true&_pageLabel=L107_service_fullstory&catID=0b0f42bb800c3241&rootid=0b0f42bb800c015f&tabClicked=instructions&path=%2FSCSDevRepository%2Fcontent%2Fel%2Fsections%2Fforyou%2Fservice%2Fbasic_eidopoihsh.xml&breadcrumbTitle=&serviceCategory=

Link to comment
Share on other sites

1) πληκτρολόγησε **62*+30697547

2)πληκτρολόγησε των αριθμό του κινητου σου χωρίς το 697

3) πληκτρολόγησε #

4) πατα κλήση

π.χ. **62*+306975471234567# κλήση

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Καλησπέρα.

 

Θέλω το εξής:

 

1) Να δουλεύει η ειδοποίηση κλήσεων (όποτε έχω κλειστό το κινητό ή δεν έχει σήμα).

2) Να δουλεύει η αναμονή κλήσεων και να ΜΗΝ μου βγάζει ότι ο συνδρομητής είναι κατηλλειμένος (και συνεπώς έρχεται και SMS ειδοποίησης κλήσεων, πράγμα μη επιθυμητό).

 

Το 1 δουλεύει κανονικά, το 2 όχι. Στο CC δεν έβγαλα άκρη, μου είπαν τα γνωστά για *43# (το έχω κάνει ήδη, αλλά τίποτα και μέσα από το μενού της συσκευής).

 

Καμία ιδέα;;;

 

Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Η ειδοποιηση κλησεων λειτουργει σε τρεις περιπτωσεις (οταν ειναι απενεργοποιημενο, οταν ειναι εκτος δυκτιου και οταν ειναι κατελειμενο). Εαν μια απο αυτες δεν λειτουργει δεν μπορει να λειτουργησουν και οι υπολοιπες. Οποτε οπως καταλαβαινεις η απαντηση στο ερωτημα σου ειναι οχι
Link to comment
Share on other sites

Η ειδοποιηση κλησεων λειτουργει σε τρεις περιπτωσεις (οταν ειναι απενεργοποιημενο, οταν ειναι εκτος δυκτιου και οταν ειναι κατελειμενο). Εαν μια απο αυτες δεν λειτουργει δεν μπορει να λειτουργησουν και οι υπολοιπες. Οποτε οπως καταλαβαινεις η απαντηση στο ερωτημα σου ειναι οχι

Και η αναμονή κλήσεων για ποιόν λόγο υπάρχει τότε; Παλιότερα μου δούλευε κανονικά...

Link to comment
Share on other sites

γίνεται.απλά δεν ενεργοποιείς την ειδοποίηση κλήσεων όταν είναι κατηλλημένο.
Μαμά έφαγα και τα 1000 λεπτά αυτό τον μήνα! Μπορώ να φάω τώρα παγωτό?:happy:
Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου καρτοκινητό αυτό που λές ισχύει απο μόνο του. Δηλαδή όταν με παίρνουν οταν μιλάω χτυπάει κανονικά οπότε βάζω την μία κλήση σε αναμονή και συνεχίζω με την άλλη. Δεν έκανα κάτι να το ενεργοποιήσω. Παρολα αυτά μερικές φορες δεν πιάνει και μου έρχεται μήνυμα. Το παράδοξο είναι πως στους μισούς φίλους μου όταν τους παίρνω λέει ότι έιναι κατειλλημένο ενώ στους άλλους μισους χτυπάει κανονικά.

Τι να πεις,κόλπα της cosmote..:p

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Καλησπέρα παιδιά.

 

Αναμοχλεύω παλιό θέμα, αλλά έχω μια απορρία

 

Αν έχουμε κάνει φορητότητα και ο αριθμός μας δεν αρχίζει από 697, αλλά απο 694, τι κάνουμε ?!? :confused:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

 

Αναμοχλεύω παλιό θέμα, αλλά έχω μια απορρία

 

Αν έχουμε κάνει φορητότητα και ο αριθμός μας δεν αρχίζει από 697, αλλά απο 694, τι κάνουμε ?!? :confused:

 

Έστω ότι ο αριθμός είναι της μορφής *** 694xxxxxxx ***

 

α) Ενεργοποιημένη, έτσι ώστε αυτός που καλεί να μην ενημερώνεται ότι θα ειδοποιηθείτε για την κλήση του (Τηλεφωνητής Ενεργοποιημένος)

 

--->Για την περίπτωση που το τηλέφωνό σας είναι εκτός δικτύου/απενεργοποιημένο

**62*+30697504 και τον αριθμό του κινητού σας, χωρίς το 694, # και το πλήκτρο κλήσης.

Δηλαδή, πληκτρολογείτε **62*+30697504xxxxxxx# και το πλήκτρο της κλήσης.

 

Το μήνυμα που ακούει ο καλών είναι: “Η κλήση σας προωθείται.”

 

-->Για την περίπτωση που η γραμμή σας είναι κατειλλημένη

**67*+30697504xxxxxxx# και το πλήκτρο κλήσης.

 

Το μήνυμα που ακούει ο καλών είναι: “Ο συνδρομητής που καλέσατε είναι κατειλλημένος. Η κλήση σας προωθείται.”

 

β) Ενεργοποιημένη, έτσι ώστε αυτός που καλεί να ενημερώνεται ότι θα ειδοποιηθείτε για την κλήση του (Τηλεφωνητής Ενεργοποιημένος)

 

--->Για την περίπτωση που το τηλέφωνο είναι εκτός δικτύου/απενεργοποιημένο

**62*+30697514 και τον αριθμό του κινητού σας, χωρίς το 694, # και το πλήκτρο κλήσης.

Δηλαδή, πληκτρολογείτε **62*+30697514xxxxxxx# και το πλήκτρο της κλήσης.

 

Το μήνυμα που ακούει ο καλών είναι: “O συνδρομητής που καλέσατε εχεί πιθανόν το τηλέφωνό του απενεργοποιημένο και θα ειδοποιηθεί για την κλήση σας με γραπτό μήνυμα. Αν επιθυμείτε να αφήσετε μήνυμα στον τηλεφωνητή, παρακαλώ περιμένετε. Η κλήση σας προωθείται.”

-->Για την περίπτωση που η γραμμή σας είναι κατειλλημένη

**67*+30697514xxxxxxx# και το πλήκτρο κλήσης.

 

Το μήνυμα που ακούει ο καλών είναι: “Ο συνδρομητής που καλέσατε είναι κατειλλημένος και θα ειδοποιηθεί για την κλήση σας με γραπτό μήνυμα.Αν επιθυμείτε να αφήσετε μήνυμα στον τηλεφωνητή, παρακαλώ περιμένετε. Η κλήση σας προωθείται.”

 

γ) Ενεργοποιημένη, έτσι ώστε αυτός που καλεί να ενημερώνεται ότι θα ειδοποιηθείτε για την κλήση του (Tηλεφωνητής Απενεργοποιημένος)

 

-->ΜΟΝΟ για την περίπτωση που το τηλέφωνο είναι εκτός δικτύου/απενεργοποιημένο

**62*+30697534 και τον αριθμό του κινητού σας, χωρίς το 694, # και το πλήκτρο κλήσης.

Δηλαδή, πληκτρολογείτε **62*+30697534xxxxxxx# και το πλήκτρο της κλήσης.

Το μήνυμα που ακούει ο καλών είναι: “Ο συνδρομητής που καλέσατε έχει πιθανόν το τηλέφωνο απενεργοποιημένο και θα ειδοποιηθεί για την κλήση σας με γραπτό μήνυμα. The subscriber you have called is not available and will be notified for your call by SMS.”

 

δ) Ενεργοποιημένη, έτσι ώστε αυτός που καλεί να μην ενημερώνεται ότι θα ειδοποιηθείτε για την κλήση του (Tηλεφωνητής Απενεργοποιημένος)

 

-->ΜΟΝΟ για την περίπτωση που το τηλέφωνο είναι εκτός δικτύου/απενεργοποιημένο

**62*+30697544 και τον αριθμό του κινητού σας, χωρίς το 694, # και το πλήκτρο κλήσης.

Δηλαδή, πληκτρολογείτε **62*+30697544xxxxxxx# και το πλήκτρο της κλήσης.

Το μήνυμα που ακούει ο καλών είναι: “Ο συνδρομητής που καλέσατε έχει πιθανόν το τηλέφωνό του απενεργοποιημένο, παρακαλώ καλέστε αργότερα. The subscriber you have called has probably switched off his phone, please try later.”

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
Γεια σας!Εχω αριθμο what's up.Οταν κλεινω το κινητο μου κ μετα το ενεργοποιω,δεν μπορω να δω με καποιο μηνυμα ποιος με καλεσε ενω ηταν κλειστο!Μπορω με καποιο τροπο να το ενεργοποιησω αυτο ή πρεπει να παω σε καταστημα της cosmote ή στο Γερμανο;
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις τι διαρκεια εχουν τα μυνηματα που ερχονται για ειδοποιηση κλησεων? Ειχα και τα 2 κινητα μου κλειστα απο την Περασμενη πεμπτη και τα ανοιξα Ξημερωματα Τεταρτης. Και ενω μου λεγαν ατομα πως με περνανε, στο μεν Κοσμοτε δεν μου ηρθε τπτ, ενω στη Δε Wind μου ηρθαν ειδοποιησεις μονο της ιδιας μερας. Δλδ αν εχεις ειδοποιηση για προχθεσινες κλησεις και παλιοτερες και δεν εχεις ανοιξει κινητο δεν τις παιρνεις ποτε?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Thanks!!! Δουλεύουν άψογα οι οδηγίες :)

 

Έστω ότι ο αριθμός είναι της μορφής *** 694xxxxxxx ***

 

α) Ενεργοποιημένη, έτσι ώστε αυτός που καλεί να μην ενημερώνεται ότι θα ειδοποιηθείτε για την κλήση του (Τηλεφωνητής Ενεργοποιημένος)

 

--->Για την περίπτωση που το τηλέφωνό σας είναι εκτός δικτύου/απενεργοποιημένο

**62*+30697504 και τον αριθμό του κινητού σας, χωρίς το 694, # και το πλήκτρο κλήσης.

Δηλαδή, πληκτρολογείτε **62*+30697504xxxxxxx# και το πλήκτρο της κλήσης.

 

Το μήνυμα που ακούει ο καλών είναι: “Η κλήση σας προωθείται.”

 

-->Για την περίπτωση που η γραμμή σας είναι κατειλλημένη

**67*+30697504xxxxxxx# και το πλήκτρο κλήσης.

 

Το μήνυμα που ακούει ο καλών είναι: “Ο συνδρομητής που καλέσατε είναι κατειλλημένος. Η κλήση σας προωθείται.”

 

β) Ενεργοποιημένη, έτσι ώστε αυτός που καλεί να ενημερώνεται ότι θα ειδοποιηθείτε για την κλήση του (Τηλεφωνητής Ενεργοποιημένος)

 

--->Για την περίπτωση που το τηλέφωνο είναι εκτός δικτύου/απενεργοποιημένο

**62*+30697514 και τον αριθμό του κινητού σας, χωρίς το 694, # και το πλήκτρο κλήσης.

Δηλαδή, πληκτρολογείτε **62*+30697514xxxxxxx# και το πλήκτρο της κλήσης.

 

Το μήνυμα που ακούει ο καλών είναι: “O συνδρομητής που καλέσατε εχεί πιθανόν το τηλέφωνό του απενεργοποιημένο και θα ειδοποιηθεί για την κλήση σας με γραπτό μήνυμα. Αν επιθυμείτε να αφήσετε μήνυμα στον τηλεφωνητή, παρακαλώ περιμένετε. Η κλήση σας προωθείται.”

-->Για την περίπτωση που η γραμμή σας είναι κατειλλημένη

**67*+30697514xxxxxxx# και το πλήκτρο κλήσης.

 

Το μήνυμα που ακούει ο καλών είναι: “Ο συνδρομητής που καλέσατε είναι κατειλλημένος και θα ειδοποιηθεί για την κλήση σας με γραπτό μήνυμα.Αν επιθυμείτε να αφήσετε μήνυμα στον τηλεφωνητή, παρακαλώ περιμένετε. Η κλήση σας προωθείται.”

 

γ) Ενεργοποιημένη, έτσι ώστε αυτός που καλεί να ενημερώνεται ότι θα ειδοποιηθείτε για την κλήση του (Tηλεφωνητής Απενεργοποιημένος)

 

-->ΜΟΝΟ για την περίπτωση που το τηλέφωνο είναι εκτός δικτύου/απενεργοποιημένο

**62*+30697534 και τον αριθμό του κινητού σας, χωρίς το 694, # και το πλήκτρο κλήσης.

Δηλαδή, πληκτρολογείτε **62*+30697534xxxxxxx# και το πλήκτρο της κλήσης.

Το μήνυμα που ακούει ο καλών είναι: “Ο συνδρομητής που καλέσατε έχει πιθανόν το τηλέφωνο απενεργοποιημένο και θα ειδοποιηθεί για την κλήση σας με γραπτό μήνυμα. The subscriber you have called is not available and will be notified for your call by SMS.”

 

δ) Ενεργοποιημένη, έτσι ώστε αυτός που καλεί να μην ενημερώνεται ότι θα ειδοποιηθείτε για την κλήση του (Tηλεφωνητής Απενεργοποιημένος)

 

-->ΜΟΝΟ για την περίπτωση που το τηλέφωνο είναι εκτός δικτύου/απενεργοποιημένο

**62*+30697544 και τον αριθμό του κινητού σας, χωρίς το 694, # και το πλήκτρο κλήσης.

Δηλαδή, πληκτρολογείτε **62*+30697544xxxxxxx# και το πλήκτρο της κλήσης.

Το μήνυμα που ακούει ο καλών είναι: “Ο συνδρομητής που καλέσατε έχει πιθανόν το τηλέφωνό του απενεργοποιημένο, παρακαλώ καλέστε αργότερα. The subscriber you have called has probably switched off his phone, please try later.”

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Δοκίμασα σήμερα το δ) αλλά πήρα απάντηση ότι ο αριθμός δεν χρησιμοποιείται (ο αριθμός μου είναι από φορητότητα).

 

Εκτός με κλήση στην εξυπηρέτηση πελατών υπάρχει τρόπος (χωρίς τηλεφωνητή) να το ρυθμίσω ώστε να δέχομαι μήνυμα

1. όποτε με καλούν και μιλάω

2. όποτε με καλούν και είναι κλειστό/εκτός δικτύου

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα σήμερα το δ) αλλά πήρα απάντηση ότι ο αριθμός δεν χρησιμοποιείται (ο αριθμός μου είναι από φορητότητα).

 

Εκτός με κλήση στην εξυπηρέτηση πελατών υπάρχει τρόπος (χωρίς τηλεφωνητή) να το ρυθμίσω ώστε να δέχομαι μήνυμα

1. όποτε με καλούν και μιλάω

2. όποτε με καλούν και είναι κλειστό/εκτός δικτύου

 

Είναι ευκολο να αναφέρεις τα τρία πρώτα νούμερα του αριθμού σου, ώστε να ξέρουμε πώς να προσαρμόσουμε την εντολή; Ουσιαστικά, μας ενδιαφέρει από ποιο δίκτυο μεταφέρθηκες στην Cosmote. :)

Link to comment
Share on other sites

Είναι ευκολο να αναφέρεις τα τρία πρώτα νούμερα του αριθμού σου, ώστε να ξέρουμε πώς να προσαρμόσουμε την εντολή; Ουσιαστικά, μας ενδιαφέρει από ποιο δίκτυο μεταφέρθηκες στην Cosmote. :)

 

Συγγνώμη, εννοούσα ότι εμπίπτω ακριβώς στην κατηγορία του παραδείγματος: 694******* .

Με αφορμή την απάντησή σου ξαναδοκίμασα και πράγματι καταχωρήθηκε η εντολή.

 

Δεν έχω διαπιστώσει ακόμη τι συμβαίνει σε περιπτώσεις που μιλάω όταν με καλέσουν, αφού η περιγραφή αναφέρει ότι η προώθηση ισχύει μόνο όταν είμαι εκτός δικτύου.

Αρχικά είχα σε όλες τις περιπτώσεις, και απενεργοποιήθηκε όταν ζήτησα να μου απενεργοποιήσουν τον τηλεφωνητή...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...