Jump to content

[S60 1st, 2nd Edition] Internet μέσω BT και σταθερής γραμμής


bakolaz
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για το τοπικό δίκτυο και αν θα το επηρρεάσει δεν γνωρίζω. Όσο για το εικονίδιο αν κατάλαβα καλά δεν χρησιμοποιείς τους widcomm drivers.. Αυτούς θα χρειαστείς. kyttaro, βρήκα και το link για τους 1.4.3.4!
ftp://ftp.software.ibm.com/pc/pccbbs/mobiles/bthwxp1o.exe

Με το Bluetooth-Wlan-Connect In Wireless-Lan Network που αναφέρεις και καλά μπορείς να συνδεθείς σε wireless δίκτυο που(αν) έχει η περιοχή σου. Το είχα δοκιμάει παλιότερα και δε τα κατάφερα :P

 

 

Yπάρχει κάποιο link για αυτό το πρόγραμμα??? Το έχει κανείς

 

Bluetooth-Wlan-Connect In Wireless-Lan Network Using Bluetooth Nokia 3650-7650-6600-Ngage-N-Gage-Sx1.sis

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 241
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια μια βοηθεια γιατι θα τρελαθω!οταν γραφω την εντολη netsh routing ip nat add interface "LOCAL" full μου εμφανιζει η διασυνδεση "LOCAL" δεν υπαρχει.Δεν εχει καταχωρηθει διασυνδεση με αυτο το ονομα δρομολογητη! αν μπορει καποιος ας με βοηθησει.ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά...

 

Τελικά έχει καταφέρει κανένας να χρησημοποιήσει το 3230 για το συνδέσει μέσω bluetooth με Η/Υ και να κάνει χρήση της σταθερής internet υπηρεσίας που έχει;

Εγώ έχω και ένα SX1 με το οποίο δούλευε μια χαρά η PSTN σύνδεση που έχω ΑΛΛΑ... όταν συνδέω το SX1 μέσω bluetooth, μου ενεργοποιεί την υπηρεσία των σειριακών θυρών ενώ όταν βάζω το 3230 ΔΕΝ την ενεργοποιεί...

Χθες έφαγα όλη την μέρα να δοκιμάζω τον οδηγό που υπάρχει εδώ αλλά όταν έκανα σύνδεση το 3230 καλούσε τον αριθμό που είχα βάλει στην ρύθμιση του ΒΤ ακόμα και όταν το gnubox δεν έβγαζε αριθμό σύνδεσης...

 

Ευχαριστώ...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

iAppsHellas.gr : Νέα και εφαρμογές για το iOS από Έλληνες για Έλληνες και… όχι μόνο!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά...

 

Τελικά έχει καταφέρει κανένας να χρησημοποιήσει το 3230 για το συνδέσει μέσω bluetooth με Η/Υ και να κάνει χρήση της σταθερής internet υπηρεσίας που έχει;

Εγώ έχω και ένα SX1 με το οποίο δούλευε μια χαρά η PSTN σύνδεση που έχω ΑΛΛΑ... όταν συνδέω το SX1 μέσω bluetooth, μου ενεργοποιεί την υπηρεσία των σειριακών θυρών ενώ όταν βάζω το 3230 ΔΕΝ την ενεργοποιεί...

Χθες έφαγα όλη την μέρα να δοκιμάζω τον οδηγό που υπάρχει εδώ αλλά όταν έκανα σύνδεση το 3230 καλούσε τον αριθμό που είχα βάλει στην ρύθμιση του ΒΤ ακόμα και όταν το gnubox δεν έβγαζε αριθμό σύνδεσης...

 

Ευχαριστώ...

 

Any news?

 

Ευχαριστώ...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

iAppsHellas.gr : Νέα και εφαρμογές για το iOS από Έλληνες για Έλληνες και… όχι μόνο!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 months later...

agapite asymbibaste nomizw oti i erwtisi mou aforouse ola ta series 60 kinhta me BT kai oxi mono to 3230. kai fysika ekana post mono afou meta apo mia syntomh anazitisi den brika ayto pou ithela.

an yparxei kapoio sxetiko thread se parakalw na mou to ypodeikseis kai syggnwmi.

an oxi, kai an den mporeis na apantiseis, ase prwta na apantithei i erwtisi kai meta kleidwse to post. etsi?

 

epanalambanw:

 

mipws mporeite na mou peite pws mporw na syndethw sto internet (eite se wap sites, eite se apla) me syndesi bluetooth me to pc kai me ti syndesi tou pc sto internet. palia to eiha kataferei me yperythres me to palio mou kinhto, alla twra den briskw akri.

 

ehw nokia 3230.

 

eyharistw ek twn proterwn

Dulce et decorum est pro sciencia mori.

----------------------------------------------

milan - kountera : 1 - 0

Link to comment
Share on other sites

agapite asymbibaste nomizw oti i erwtisi mou aforouse ola ta series 60 kinhta me BT kai oxi mono to 3230. kai fysika ekana post mono afou meta apo mia syntomh anazitisi den brika ayto pou ithela.

an yparxei kapoio sxetiko thread se parakalw na mou to ypodeikseis kai syggnwmi.

an oxi, kai an den mporeis na apantiseis, ase prwta na apantithei i erwtisi kai meta kleidwse to post. etsi?

 

epanalambanw:

 

mipws mporeite na mou peite pws mporw na syndethw sto internet (eite se wap sites, eite se apla) me syndesi bluetooth me to pc kai me ti syndesi tou pc sto internet. palia to eiha kataferei me yperythres me to palio mou kinhto, alla twra den briskw akri.

 

ehw nokia 3230.

 

eyharistw ek twn proterwn

 

στην πρωτη σελιδα του 3230 στο myphone θα βρεις τον οδηγο μου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

iAppsHellas.gr : Νέα και εφαρμογές για το iOS από Έλληνες για Έλληνες και… όχι μόνο!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει καταφέρει να συνδεθεί κανείς με το N70; Η διαδικασία είναι η ίδια με το 6600 και το 7650;
http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1168423#post1168423 ;)
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Εγώ έχω siemens sx1 και πριν καιρό όταν ο desktop μου είχε ακόμα windows είχα το mrouter, to data suite και ένα gigabyte BT. Να πω ότι ΔΕΝ υποστηριζουν όλα τα BT serial σύνδεση και ΔΕΝ δουλεύουν ΟΛΑ! εγώ άλλαξα άλλα 2 ένα dlink και ενα mobileaction και κατάληξα στο gigabyte για να κάνει τα πάντα! Τότε δούλευε μιά χαρά λοιπόν! αργότερα o desktop ειχε ΜΟΝΟ linux και σε linux δεν το δοκίμασα, και όταν πήρα laptop και θέλησα να το δοκιμάσω ξανά, είχε SP2 windows! έτσι ειχε άλλους οδηγούς. Τελικά κατάφερα και έβαλα widcomm αλλιώς δεν δουλεύουνε όλα όσα κάνει το bt, για μεταφορές αρχείων δούλευε. Ενώ συνδέεται κανονικά, δεν μπορώ να μπω στο internet από το sx1, να πω ότι ο laptop παίρνει wireless την ADSL. Κανει resolve to DNS αλλά μετά δεν συνδέεται! καμιά ιδέα? firewall ΔΕΝ ΕΧΕΙ! επίσης προσπαθώ και σε linux να τα καταφέρω με rfcomm σύνδεση (κάτι σαν το mrouter), αλλά κάνει τα ίδια! ενώ συνδέεται ΠΑΛΙ δεν έχω internet στο κινητό! μήπως να στήσω proxy server ? κανά squid στο linux?Τελικά για τα γουιν βρήκα τι έφταιγε! η σειριακή που είχα ήτανε των εξπι ενω ήθελα της γουιντκομ. ΤώρΑ Δουλεύει! σόρρυ αλλα δεν μπορούσα να γράψω σωστά.
Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν ποιο αναλυτικες οδηγιες για την προσβαση στο ιντερνετ με το n70 μεσω bt φυσικα?

κανα tutorial ισως?

ε? φανταστικοι συμφουριτες?:D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

hi!

με nokia 7610 και SP2 εχει μπει κανεις? γιατι εγω το προσπαθω τοσες μερες, αλλα τζιφος!

Mic is always on line!
Link to comment
Share on other sites

oute me ngage ginetai, e? :cry:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Luau! If you're hungry for hunk of fat and juicy meat,

Eat my buddie Pumbaa here cuz he is a treat! A hundred dollar dine, a tasty swine, all you gotta do is get in line. Are ya achin'?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρετε αν με Bluesoleil drivers μπορώ να μπω?

Έχω το Ν70 και ακολούθησα όλες τιη οδηγίες, αλλα δεν μπορώ.

Link to comment
Share on other sites

εγώ με Ν70, gigabyte bluetooth και XP με SP2 μπήκα κανονικά. παραθέτω και τα παρακάτω για βοήθεια σε όποιον τα χρειαστεί.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

φιλε kollatos, ξερεις αν αυτες οι ρυθμισεις πιανουν και για το 7610?

με το gnubox για 7610 φυσικα

Mic is always on line!
Link to comment
Share on other sites

Paides, einai aparaitito to Pc suite??

Egw exw to nokia ngage k to pc suite tou einai provlimatiko! :cry:

Pou mporw na vrw mRouter?

An kapoios ta exei kataferei me nokia ngage, please Help!!

Thanx prokatavolika :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Luau! If you're hungry for hunk of fat and juicy meat,

Eat my buddie Pumbaa here cuz he is a treat! A hundred dollar dine, a tasty swine, all you gotta do is get in line. Are ya achin'?

Link to comment
Share on other sites

φιλε kollatos, ξερεις αν αυτες οι ρυθμισεις πιανουν και για το 7610?

με το gnubox για 7610 φυσικα

δυστυχώς φίλε μου δεν ξέρω, αλλά φαντάζομαι ότι θα κάνουν. δοκίμασε.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

@kollatos φιλε,δεν παραθετεις και κανενα λινκ απο το bt σου να το αγορασουμε κ εμεις...που τα δικα μας δεν???
Link to comment
Share on other sites

@kollatos φιλε,δεν παραθετεις και κανενα λινκ απο το bt σου να το αγορασουμε κ εμεις...που τα δικα μας δεν???

το λίνκ φίλε μου είναι το παρακάτω: http://tw2005.giga-byte.com/Communication/Products/Products_Bluetooth_GN-BTD01.html

Βέβαια δεν ξέρω αν θα το βρείς γιατί το είχα αγοράσει πρίν 3 χρόνια.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

δεν μ βγαζει κατι...

δοκίμασε από αυτό

http://tw2005.giga-byte.com/Communication/Products/Products_Bluetooth_GN-BTD01.htm

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...