Jump to content

Sony Ericsson W800i


bill_viper
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε geofil.

Και έχω να πώ και κάτι ακόμη : ΝΑΙ ΡΕ ΠΑΟΚΑΡΑ, ΞΥΠΝΑ Γ@Μ... ΤΗΝ...ΠΤΝ... ΜΟΥ. (Συγνώμη ρε παιδιά αλλα... είναι αγανάκτηση:angry: )

Και κάτι ακόμη πιό ήρεμο. Τί ανάλυση πρέπει να έχουν οι εικόνες (ιδανική) για να μπούν σε αναγνώρηση κλήσης;

160x120 είναι το μέγεθος που τις εμφανίζει.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

paidia kseroume pote bgainei to neo firmware gia to kinito mas?

kserei kanenas tis beltioseis sto k750i apo to kainourgio logismiko?

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

paidia kseroume pote bgainei to neo firmware gia to kinito mas?

kserei kanenas tis beltioseis sto k750i apo to kainourgio logismiko?

Για το πρώτο δεν ξέρουμε,

για το δεύτερο κοίτα στο http://www.esato.com/board/viewtopic.php?topic=92737

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Για το πρώτο δεν ξέρουμε,

για το δεύτερο κοίτα στο http://www.esato.com/board/viewtopic.php?topic=92737

tipota to spoudaio diladi

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς από ποια χώρα μπορώ να παραγγείλω το W800i ώστε να υποστηρίζει την ελληνική γλώσσα το τηλέφωνο;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς από ποια χώρα μπορώ να παραγγείλω το W800i ώστε να υποστηρίζει την ελληνική γλώσσα το τηλέφωνο;

Ευχαριστώ

Την Ελλάδα μήπως; :)

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

παιδια θα ηθελα να σας ρωτησω μια γενικη απορια που εχω

ο φωτισμος του πληκτρολογιου στο εν λογο κινητο αλλα και στα υπολοιπα κινητα της σονυ εριξον ειναι πορτοκαλι?

ρωταω μια τετοια stupid question γιατι για μενα αποτελει μειονεκτημα ο "πορτοκαλι" φωτισμος

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

παιδια θα ηθελα να σας ρωτησω μια γενικη απορια που εχω

ο φωτισμος του πληκτρολογιου στο εν λογο κινητο αλλα και στα υπολοιπα κινητα της σονυ εριξον ειναι πορτοκαλι?

ρωταω μια τετοια stupid question γιατι για μενα αποτελει μειονεκτημα ο "πορτοκαλι" φωτισμος

Δεν ειμαι σιγουρος αν οντως θα σου ειναι προβλημα ο πορτοκαλι φωτισμος (ισως πρεπει να το δεις απο κοντα για να κανεις το τεστ μονος σου). Δεν ξερω αν ειναι θεμα ορασης η μη προτιμηση σου στο πορτοκαλι χρωμα (λογικο θα ειναι), ομως μπορεις να δεις και αλλα κινητα SE τα οποια δεν εχουν πορτοκαλι φωτισμο. Δεν εχουν ολα το ιδιο χρωμα στο πληκτρολογιο.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Εχω δυο αποριες και αν καποιος εχει χρονο μπορει να απαντησει θα ηταν πολυ καλο.Εχω μετατρεψει με Clonedvd mobile σε 3gp και σε mp4 αλλα βγαζει μηνυμα αδυναμη η αναπαραγωγη αυτου του αρχειου.φταιει το προγραμμα η κατι αλλο ? μηπως να χρησιμοιποιησω Νero recoder ? Ακομα θελω ρωτησω ποιο προγραμμα να χρησιμοιποιησω για μεταφορα καταλογου στον υπολογιστη και τα σχετικα ? ευχαριστω προκαταβολικα?????????????????????????????????
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Εχω δυο αποριες και αν καποιος εχει χρονο μπορει να απαντησει θα ηταν πολυ καλο.Εχω μετατρεψει με Clonedvd mobile σε 3gp και σε mp4 αλλα βγαζει μηνυμα αδυναμη η αναπαραγωγη αυτου του αρχειου.φταιει το προγραμμα η κατι αλλο ? μηπως να χρησιμοιποιησω Νero recoder ? Ακομα θελω ρωτησω ποιο προγραμμα να χρησιμοιποιησω για μεταφορα καταλογου στον υπολογιστη και τα σχετικα ? ευχαριστω προκαταβολικα?????????????????????????????????

 

προγραμμα μεταφορας καταλογου και αλλων αρχειων στον υπολογιστη.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς από ποια χώρα μπορώ να παραγγείλω(μέσω internet) το W800i ώστε να υποστηρίζει την ελληνική γλώσσα το τηλέφωνο;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (SonyEricssonW800i/R1BC Browser/SEMC-Browser/4.2 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

Παιδιά ποιες οι διαφορές του w800 με το w810;

Ευχαριστώ

Πέραν των εξωτερικών, το W810 υποστιρίζει EDGE, έχει λιγότερη εσωτερική μνήμη, δεν έχει κάλλυμα για τον φακό της κάμεράς του, έχει ένα επιπλέον πλήκτρο πρόσβασης σ' ένα μενού συντομεύσεων όπως του K750, έχει φωτοκύτταρο για τη ρύθμιση της φωτεινότητας της οθόνης και του πληκτρολογίου για εξοικονόμηση ενέργειας και πιο άνετη χρήση, έχει NetFront browser και βελτιομένο περιβάλλον εργασίας, όπως καλύτερη διαχείρηση αρχείων κ.α. κατά τα άλλα είναι ίδιο με το W800.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (SonyEricssonW800i/R1BC Browser/SEMC-Browser/4.2 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

 

Πέραν των εξωτερικών, το W810 υποστιρίζει EDGE, έχει λιγότερη εσωτερική μνήμη, δεν έχει κάλλυμα για τον φακό της κάμεράς του, έχει ένα επιπλέον πλήκτρο πρόσβασης σ' ένα μενού συντομεύσεων όπως του K750, έχει φωτοκύτταρο για τη ρύθμιση της φωτεινότητας της οθόνης και του πληκτρολογίου για εξοικονόμηση ενέργειας και πιο άνετη χρήση, έχει NetFront browser και βελτιομένο περιβάλλον εργασίας, όπως καλύτερη διαχείρηση αρχείων κ.α. κατά τα άλλα είναι ίδιο με το W800.

 

Άρα κατά τη γνώμη σου ποιο θα ήταν καλύτερο για μένα ν'αγοράσω απο τη στιγμή που είμαι κάτοχος του k700i;

Link to comment
Share on other sites

Άρα κατά τη γνώμη σου ποιο θα ήταν καλύτερο για μένα ν'αγοράσω απο τη στιγμή που είμαι κάτοχος του k700i;

Αφού είσαι κάτοχος του Κ700, όποιο από τα 2 και αν πάρεις θα δεις μεγάλες διαφορές. Προς το καλύτερο φυσικά.

Στην θέση σου πάντως θα προτιμούσα το w810.

Link to comment
Share on other sites

Άρα κατά τη γνώμη σου ποιο θα ήταν καλύτερο για μένα ν'αγοράσω απο τη στιγμή που είμαι κάτοχος του k700i;

Όπως τα λέει και φίλος geofil[/member]...

Κι εγώ θα σου πρότεινα το W810 (αν και προσωπικά δε μ' αρέσει το μαύρο χρώμα), καθ' ότι αν και δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις το βασικό του πλεονέκτημα, το EDGE, το W810 είναι καινούριο (το W800 κλείνει πλέον χρόνο, με πλεονέκτημα όμως την σταθερότητα πλέον του firmware του) κι ενσωματώνει ορισμένους νεωτερισμούς της SE, με σημαντικότερο για εμένα, το φωτοκύτταρο.

Φυσικά θα πρέπει να δεις και τα χρήματα που είσαι διατεθημένος να δώσεις...

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά θα πρέπει να δεις και τα χρήματα που είσαι διατεθημένος να δώσεις...

 

Ακριβώς! Αν δεν σε περιορίζει το ποσό που σκέφτεσαι να διαθέσεις για κινητό πηγαίνε για W810. Σου μιλάω σαν χρήστης Κ700 που έχει αποφασίσει να πάρει το W810 κατόπιν πολύ ψαξίματος!!!

 

Θέλω επιδότηση τώρα! Μπορώ; :lol: :lol:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως θα έπαιρνα το w800 αν δεν είχε τα γνωστά προβλήματα με το joystick.

 

Το w800 έχει περισσότερα πλεονεκτήματα ουσίας:

1)Προστατευτικό κάλυμμα κάμερας

2)Μεγαλύτερη εσωτερική μνήμη

3)Μεγαλύτερη διάρκεια μπαταρίας

4)Joystick (αν δεν είχε τα κολλήματά του)

5)Χαμηλότερη τιμή

 

ενώ το w810 το μόνο παραπάνω που έχει είναι το EDGE που δεν θα μας χρησιμεύσει ποτέ, όπως και ο ρυθμιστής φωτεινότητας που τρώει περισσότερη μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως θα έπαιρνα το w800 αν δεν είχε τα γνωστά προβλήματα με το joystick.

 

Το w800 έχει περισσότερα πλεονεκτήματα ουσίας:

1)Προστατευτικό κάλυμμα κάμερας

2)Μεγαλύτερη εσωτερική μνήμη

3)Μεγαλύτερη διάρκεια μπαταρίας

4)Joystick (αν δεν είχε τα κολλήματά του)

5)Χαμηλότερη τιμή

 

ενώ το w810 το μόνο παραπάνω που έχει είναι το EDGE που δεν θα μας χρησιμεύσει ποτέ, όπως και ο ρυθμιστής φωτεινότητας που τρώει περισσότερη μπαταρία.

Με το φωτοκύτταρο φίλε μου, γίνεται ακριβώς το αντίθετο!

Το W810 λόγω του συγκεκριμένου χαρακτηριστικού έχει πολύ μεγαλύτερη αυτονομία από το W800. Σε παραπέμπω στο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1327108#post1327108

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση για τους χρήστες του W800i:

 

Υπάρχει τρόπος το παρατεταμένο πάτημα ενός πλήκτρου να με πάει στις επαφές που αρχίζουν με το αντίστοιχο ελληνικό γράμμα (π.χ. του 5 να πάει στην πρώτη επαφή που αρχίζει από Κ) ?

 

Επίσης, υπάρχει τρόπος με αγγλικό μενού (phone language: english) να μπορώ να περιηγηθώ στις ελληνικές επαφές (όταν έχω αγγλικό μενού και μπω στις επαφές, άσχετα με το τι writing language έχω επιλέξει μου έχει ως επιλεγμένη γλώσσα τα αγγλικά και δεν μπορώ να ψάξω ελληνικές επαφές)

 

To firmware του κινητού είναι το R1BC002.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά για τη βοήθεια.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone 6, Apple iPhone 5, Apple iPhone 4, Apple iPhone 3GS, Samsung Galaxy S, Apple iPhone 3GS, Nokia 5530, Sony Ericsson G900, O2 XDA Ignito, HTC P3300, Nokia E51, Nokia N70, Nokia 6131, Sony Ericsson W800i, Samsung SGH-D500, Qtek 8020, Nokia 6230i, Samsung SGH-E700, Sony Ericsson T630, Nokia 7210, Nokia 8210, Panasonic GD90, Ericsson GF 768, Ericsson GA 628
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως θα έπαιρνα το w800 αν δεν είχε τα γνωστά προβλήματα με το joystick.

 

Το w800 έχει περισσότερα πλεονεκτήματα ουσίας:

1)Προστατευτικό κάλυμμα κάμερας

2)Μεγαλύτερη εσωτερική μνήμη

3)Μεγαλύτερη διάρκεια μπαταρίας

4)Joystick (αν δεν είχε τα κολλήματά του)

5)Χαμηλότερη τιμή

 

ενώ το w810 το μόνο παραπάνω που έχει είναι το EDGE που δεν θα μας χρησιμεύσει ποτέ, όπως και ο ρυθμιστής φωτεινότητας που τρώει περισσότερη μπαταρία

 

1) Μπορώ να πω ότι είναι χρήσιμο αλλά όσα κινητά είχα ποτέ δεν μου έπαθε ζημιά ο φακός οπότε δεν το θεωρώ 100% απαραίτητο. :)

 

2) Τι να την κάνεις την εσωτερική μνήμη όταν στο πακέτο σου δίνουν κάρτα των 512ΜΒ; :cool:

 

3) Νομίζω ότι ο Πέτρος απάντησε. :)

 

4) Ίσως το μεγαλύτερο μειονέκτημα. Σου μιλάει χρήστης Τ610, Τ630, Κ700. Όλα άρχισαν να τα παίζουν μετά από λίγο καιρό. :down: Αντιθέτως το Τ65 με NavKey δεν είχε ποτέ πρόβλημα. :D

 

5) Εδώ συμφωνώ απόλυτα μαζί σου :up:

 

 

 

Μία ερώτηση για τους χρήστες του W800i:

 

Υπάρχει τρόπος το παρατεταμένο πάτημα ενός πλήκτρου να με πάει στις επαφές που αρχίζουν με το αντίστοιχο ελληνικό γράμμα (π.χ. του 5 να πάει στην πρώτη επαφή που αρχίζει από Κ) ?

 

Επίσης, υπάρχει τρόπος με αγγλικό μενού (phone language: english) να μπορώ να περιηγηθώ στις ελληνικές επαφές (όταν έχω αγγλικό μενού και μπω στις επαφές, άσχετα με το τι writing language έχω επιλέξει μου έχει ως επιλεγμένη γλώσσα τα αγγλικά και δεν μπορώ να ψάξω ελληνικές επαφές)

 

To firmware του κινητού είναι το R1BC002.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά για τη βοήθεια.

 

Στο Κ700 που δοκίμασα φίλε μου όταν κρατήσεις πατημένο το 5, για παράδειγμα, σε πάει στην πρώτη επαφή που αρχίζει με λατινικό κάππα κι όχι Ελληνικό ανεξάρτητα από τη γλώσσα του τηλεφώνου.

 

Για το δεύτερο μπαίνεις στο ευρετήριο σου και κρατάς πατημένο το κουμπί της δίεσης. Θα σου βγάλει την ένδειξη "Greek" οπότε μπορείς να κάνεις αναζήτηση στο Ελληνικό μέρος του ευρετηρίου σου.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Στο Κ700 που δοκίμασα φίλε μου όταν κρατήσεις πατημένο το 5, για παράδειγμα, σε πάει στην πρώτη επαφή που αρχίζει με λατινικό κάππα κι όχι Ελληνικό ανεξάρτητα από τη γλώσσα του τηλεφώνου.

To ίδιο γίνεται και στο w800. Πας στην πρώτη επαφή που αρχίζει με το λατινικό γράμμα. Δεν ξέρω τι γίνεται αν δεν έχεις καθόλου επαφές με λατινικούς χαρακτήρες και είναι όλες στα ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

To ίδιο γίνεται και στο w800. Πας στην πρώτη επαφή που αρχίζει με το λατινικό γράμμα. Δεν ξέρω τι γίνεται αν δεν έχεις καθόλου επαφές με λατινικούς χαρακτήρες και είναι όλες στα ελληνικά.

Σε πάει στην πρώτη Ελληνική επαφή την οποία το software του κινητού την θεωρεί ως μηδενική (όσον αφορά το αγγλικό κομμάτι του ευρετηρίου)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...