Jump to content

Sony Ericsson W800i


bill_viper
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ειναι λογικο που κανει τοση ωρα τεστ στην οθονη; πατησα το πισω και σταματησε..δεν θα μου πει οτι ειναι ΟΚ?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ειναι λογικο που κανει τοση ωρα τεστ στην οθονη; πατησα το πισω και σταματησε..δεν θα μου πει οτι ειναι ΟΚ?

κανενα ok μην περιμενεις.με το ματι φαινεται..αν ειδες τα χρωματα καλα και οχι κενα σημαινει οτι το κινητακι σου ειναι μια χαρα.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λοιποον ξαναμεταφερω το τοπικ μου εδω! Διαβαστε κυριοι και κυριες!

 

"Λοιπον εχω πολυ καλα νεα και περιμενω τον geofil ανυπομονα να μπει να δει.

 

Κατεβασα τους drivers απο το νετ και τους ετρεξα. Εντοπιστηκε το κινητο καθως και η φορητη συσκευη στο My computer

 

Μετα κατεβασα το PC Suite απο τη σελιδα που μου δωσες και μετα το ετρεξα οπου και συνδεθηκε το κινητο. Λες να ειχε προβλημα το cd λοιπον; :wacko: :blink:

 

Αλλα εχω και ενα μικρο κακο νεο. Οσο ειναι στο καλωδιο το κινητο, ΔΕΝ βλεπει τη καρτα μνημης.... Τι θα κανω.. Ειδες πως αλλαζουν τα πραγματα...

 

:ninja: *The Butterfly Effect* :ninja: "

Link to comment
Share on other sites

Λοιποον ξαναμεταφερω το τοπικ μου εδω! Διαβαστε κυριοι και κυριες!

 

"Λοιπον εχω πολυ καλα νεα και περιμενω τον geofil ανυπομονα να μπει να δει.

 

Κατεβασα τους drivers απο το νετ και τους ετρεξα. Εντοπιστηκε το κινητο καθως και η φορητη συσκευη στο My computer

 

Μετα κατεβασα το PC Suite απο τη σελιδα που μου δωσες και μετα το ετρεξα οπου και συνδεθηκε το κινητο. Λες να ειχε προβλημα το cd λοιπον; :wacko: :blink:

 

Αλλα εχω και ενα μικρο κακο νεο. Οσο ειναι στο καλωδιο το κινητο, ΔΕΝ βλεπει τη καρτα μνημης.... Τι θα κανω.. Ειδες πως αλλαζουν τα πραγματα...

 

:ninja: *The Butterfly Effect* :ninja: "

ειναι κατι φυσιολογικο. να διαβαζουμε λιγο και το εγχειριδο χρησεως ομως ρε παιδια. οι περισσοτερες αποριες ειναιμεσα. Φιλικα:)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

 

Ημουν χρηστης ΝΟΚΙΑ S60 εδω και αρκετα χρονια και ειχα απειρες εφαρμογες στα τηλ. μου.

Το θεμα ειανι πως τωρα δεν εχω καμια μα καμια σχεση με τις εφαρμογες του W800.

 

Μπορει καποιος να μου πει που θα βρω εφαρμογες και ποιοες ειανι οι πιο χρησιμες-ενδιαφερον!

 

ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Και μέσα εδώ COCOMAT θα βρεις αρκετές εφαρμογές. Πες μας όμως τι εφαρμογές είναι αυτές που ψάχνεις;
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

 

Ημουν χρηστης ΝΟΚΙΑ S60 εδω και αρκετα χρονια και ειχα απειρες εφαρμογες στα τηλ. μου.

Το θεμα ειανι πως τωρα δεν εχω καμια μα καμια σχεση με τις εφαρμογες του W800.

 

Μπορει καποιος να μου πει που θα βρω εφαρμογες και ποιοες ειανι οι πιο χρησιμες-ενδιαφερον!

 

ευχαριστω πολυ!

Ρίξε μια ματιά στο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=73622 , στο http://www.myphone.gr/software/category-15.html και στο http://www.getjar.com/software/Java/Sony-Ericsson

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει εφαρμογή όπου μπορείς να βλέπεις πληροφορίες για τα cell που είσαι συνδεδεμένος: Αντίστοιχες εφαρμογές του netmonitor,cell track και mini gps που κυκλοφορούν για Νοkia.
Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει ο brother το κινητάκι εδώ και μερικές βδομάδες.

 

Αλλά έχει ένα πρόβλημα στην σύνδεση με το PC... :O

 

Όταν το συνδέει μέσω usb, πετάει μήνυμα στην οθόνη : ¨Άγνωστη Συσκευή USB¨

 

Έχουμε δοκιμάσει τα πάντα!! Τους drivers περάσαμε, τα προγράμματα τα εγκαταστήσαμε, ούτε μέσω του οδηγού εγκατάστασης νέου υλικού δεν μπορέσαμε να το κάνουμε να συνεργαστεί...

 

Όποτε (και σε όποια θύρα usb) και να το συνδέσουμε, βγαίνει το ίδιο απαίσιο μήνυμα ¨Άγνωστη Συσκευή USB¨ :mad:

 

Ξέρετε τι μπορεί να φταίει?? :confused: Να το πάει πίσω? :rolleyes:

 

PS. Με παραξένεψε πάρα πολύ όμως γιατί νόμιζα ότι θα έπαιζε με τη μία , αφού στα χαρακτηριστικά του λέει ότι αναγνωρίζεται και ως εξωτερικός σκληρός δίσκος... :ninja: Και σε XP φανταζόμουν δεν θα υπήρχε το παραμικρό πρόβλημα... Τι να πω... :worry:

 

ελπίζω να έχεις λύσει το πρόβλημά σου... αν όχι, κάνε το εξής:

αποσύνδεσε την συσκευή τελείως και μη το συνδέσεις για λίγα λεπτά... νομίζω 3 λεπτά τουλάχιστον.

είναι ένα πρόβλημα γενικότερο με τα usb, εγώ το είχα το πρόβλημα με ένα scanner και βρήκα τη λύση στο site tis microsoft kanontas search gia "unknown usb device" και σου ανήγει νέα σελίδα με οδηγίες...

καλή τύχη...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδία έχω πάρει εδώ και 2 μέρες το w800 μέχρι στιγμής με έχει εντυπωσιάσει :) θέλω να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιος file explorer για το κινητό που να μπορεί να στείλει αρχεία μέσω Bluetooth :O
Link to comment
Share on other sites

Παιδία χθες πήγα για πρώτη φορά να κάνω update το w800 μέσω Internet. Ενλω ακολούθησα όλες τισ οδηγίες κατά γράμμα, όταν έφτασε στο σημείο το πρόγραμμα να περνάει το νέο software στο κινητό στο τελευταίο κουτάκι που δείχνει το ποσοστό της ολοκλήρωσης μου βγάζει σφάλμα αναβάθμισης. Ξαναπροσπάθησα καμιά 4 φορές αλλά πάλι το ίδιο. Το κινητό πάντως ανοίγει κανονικά, αλλά δεν έχει ελληνικά. Έχει μόνο αγγλικά. Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα :) Οταν βγαζω φωτογραφια με το κινητο μου, βγαζει ηχο η καμερα. Πως κλεινω αυτον τον ηχο;
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα :) Οταν βγαζω φωτογραφια με το κινητο μου, βγαζει ηχο η καμερα. Πως κλεινω αυτον τον ηχο;

 

Σε κατάσταση αναμονής, λίγο πριν μπεις στο menu της κάμερας, πατάς παρατεταμένα τη δίεση (#) ώστε η συσκευή να μπει σε silent mode και να απενεργοποιηθούν όλες οι ηχητικές προειδοποιήσεις (μαζί και ο ήχος της κάμερας).

:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω κοτετσι. Εχω μια απορια ακομα. Ειχα ενα μικρο βιντεακι .avi το εκανα 3gp και το περασα στο κινητο να το παιξει, αλλα δεν το επαιζε. Κολλαγε και δεν το ανοιγε. Εχει κανεις μια απαντηση;.. :worry:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδία έχω πάρει εδώ και 2 μέρες το w800 μέχρι στιγμής με έχει εντυπωσιάσει :) θέλω να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιος file explorer για το κινητό που να μπορεί να στείλει αρχεία μέσω Bluetooth :O

καλημερα.αν θελεις να στειλεις αρχεια στον υπολογιστη σου απο το κινητο θα χρειαστεις το my phone explorer.με μια αναζητηση θα το βρεις!:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω κοτετσι. Εχω μια απορια ακομα. Ειχα ενα μικρο βιντεακι .avi το εκανα 3gp και το περασα στο κινητο να το παιξει, αλλα δεν το επαιζε. Κολλαγε και δεν το ανοιγε. Εχει κανεις μια απαντηση;.. :worry:

Απο πού το έκανες σε 3gp? Μάλλον δεν έβαλες συγλεκριμένες ρυθμίσεις όσον αφορά το video size, το codec, bitrate κτλ....:O

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Με sony memory stick duo pro 2gb high speed το κινητό γίνεται πιο αργό σε σχεσή με την 512mb που έχει στο πακέτο;

 

Εγώ πάντως έχω γεμάτη την 512 και και δεν έχει μειωθεί η ταχύτητά του.

 

Δεν έχει κανείς sony memory stick duo pro 2gb high speed;

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.αν θελεις να στειλεις αρχεια στον υπολογιστη σου απο το κινητο θα χρειαστεις το my phone explorer.με μια αναζητηση θα το βρεις!:)

 

Ευχαριστώ το έχω το πρόγραμμα αυτό στον υπολογιστή μου αλλά θέλω ένα πρόγραμμα μέσα στο κινητό να βλέπω τι έχει ι memory stick και από εκεί να στέλνω σε ένα άλλο κινητό μέσω Bluetooth μήπως θέλω πολλά ε?:worry:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ το έχω το πρόγραμμα αυτό στον υπολογιστή μου αλλά θέλω ένα πρόγραμμα μέσα στο κινητό να βλέπω τι έχει ι memory stick και από εκεί να στέλνω σε ένα άλλο κινητό μέσω Bluetooth μήπως θέλω πολλά ε?:worry:

Το μόνο file explorer που μπορείς να χρησιμοποιήσεις στο κινητό είναι αυτός του κινητού.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!! Σημερα πηγα να μπω στα παιχνιδια και τις εφαρμογες που εχω αποθηκευσει στιν καρτα και μου δειχνει οτι δεν υπαρχουν!!! Τι εγινε παιδια??

Τα αλλα αρχεια στην καρτα ειναι κανονικα... μονο τα αρχεια java εχουν προβλημα!!

Τι μπορω να κανω?? Παρακαλω πειτε μου αν ξερετε!!

p.k.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!! Σημερα πηγα να μπω στα παιχνιδια και τις εφαρμογες που εχω αποθηκευσει στιν καρτα και μου δειχνει οτι δεν υπαρχουν!!! Τι εγινε παιδια??

Τα αλλα αρχεια στην καρτα ειναι κανονικα... μονο τα αρχεια java εχουν προβλημα!!

Τι μπορω να κανω?? Παρακαλω πειτε μου αν ξερετε!!

Δοκίμασες τα βασικά; Να βγάλεις την κάρτα μνήμης από το κινητό και να την ξαναβάλεις πάλι (ενώ είναι ανοιχτό). Αν δεν γίνει κάτι, τότε κλείσε και άνοιξε το κινητό χωρίς την κάρτα μνήμης μέσα και βάλτην όταν ανοίξει το κινητό. Δες αν διορθώθηκε το πρόβλημα.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα πάω να πληρώσω 15 € για να κάνω αναβάθμιση. δεν μπορώ να την κάνω από το σπίτι. Ασε που δεν μπορώ να βγάλω φωτογραφίες και βίντεο. πότε το κουμπί θέλει απαλά και βγάζω κανονικά, και πότε θέλει να το βάζω όλο το χέρι μου μέσα, κι άμα βγάλει φωτογραφία...:cry: :cry: :cry: ...
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα πάω να πληρώσω 15 € για να κάνω αναβάθμιση. δεν μπορώ να την κάνω από το σπίτι. Ασε που δεν μπορώ να βγάλω φωτογραφίες και βίντεο. πότε το κουμπί θέλει απαλά και βγάζω κανονικά, και πότε θέλει να το βάζω όλο το χέρι μου μέσα, κι άμα βγάλει φωτογραφία...:cry: :cry: :cry: ...

Σίγουρα θέλει αναβάθμιση ή ...αλλαγή το κουμπί;

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Απο πού το έκανες σε 3gp? Μάλλον δεν έβαλες συγλεκριμένες ρυθμίσεις όσον αφορά το video size, το codec, bitrate κτλ....:O

 

Εχετε κανενα προγραμμα να μου προτεινετε για μετατροπες; :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...