Jump to content

Software για τα σήματα οδήγησης


lovehacker
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 115
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 1 month later...
Το κατέβασα χτες από το site του υπουργείου. Δοκίμασα και με το Alcohol και να το γράψω σε δισκάκι αλλά σε οποιαδήποτε περίπτωση μου ζητάει να βάλω το cd και να πατήσω ok. Βάζω το cd στο drive που λέει, πατάω ok και συνεχίζει τα ίδια προβλήματα. Βλέπω ότι το έχουν και άλλοι το πρόβλημα αλλά κανένας δεν κάνει τον κόπο να απαντήσει. Μπορείτε να βοηθήσετε;
Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

Το κατέβασα χτες από το site του υπουργείου. Δοκίμασα και με το Alcohol και να το γράψω σε δισκάκι αλλά σε οποιαδήποτε περίπτωση μου ζητάει να βάλω το cd και να πατήσω ok. Βάζω το cd στο drive που λέει, πατάω ok και συνεχίζει τα ίδια προβλήματα. Βλέπω ότι το έχουν και άλλοι το πρόβλημα αλλά κανένας δεν κάνει τον κόπο να απαντήσει. Μπορείτε να βοηθήσετε;
Ποιο είναι το πρόβλημα? δεν μπορείς να το γράψεις σε cd?

Δοκίμασες με κάποιο άλλο πρόγραμμα εγραφής?

Link to comment
Share on other sites

Ποιο είναι το πρόβλημα? δεν μπορείς να το γράψεις σε cd?

Δοκίμασες με κάποιο άλλο πρόγραμμα εγραφής?

Το γράφω κανονικά σε cd. Όταν το κάνω εγκατάσταση μου λέει "Βάλτε το cd στον οδηγό [Χ] και πατήστε ΟΚ" . Βάζω το cd στο dvd/cd που λέει, πατάω ΟΚ αλλά ξαναβγάζει το ίδιο μήνυμα.

Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Λοιπον παιδια επειδη εχω και αυτο και τα προηγουμενα beta προγραμματα επειδη εχει ο πατερας μου σχολη οδηγων θα ηθελα καποιες πληροφοριες για οσους γνωριζουν γιατι ακομα εδω στην επαρχια δεν εχει αρχισει να λειτουργει:

1)περιγραφη του τροπου συνδεσης των υπολογιστων μεταξυ τους, με τον εξω χωρο, με το δικτυο κτλ αν ειναι ξεχωριστοι υπολογιστες σε δικτυο η ειναι τερματικα χρονους αποκρισης...

2)λειτουργικο υπολογιστων, υλικο τους, αν υπαρχει πληκτρολογιο-ποντικι, αν η οθονη ειναι αφης και αν θυμαστε διασταση και μαρκα κτλ

3)θυμαστε αν υπηρχε δυνατοτητα να ακουγεται η ερωτηση και η απαντηση απο τα ηχεια;;;

4)Δεν εχει πανω αριστερα ενα κουμπι για να αλλαζεις τη γλωσσα στις αλλες 3; Επισης αναφερει πουθενα οτι με Esc τερματιζεις την εξεταση;

5)Περιπτωσεις/φημες ανενεωσης/ενημερωσης του προγραμματος με περισσοτερες ερωτησεις διαδιδονται οποτε οποιος μπορει ας επιβεβαιωσει.

 

Αυτο που εχετε ανεβασει στο rapidshare για να μην το κατεβαζω ειναι η τελευταια εκδοση με τις 3 γλωσσες;

Υ.Γ.:Το μηνυμα που σας βγαζει οφειλεται στη βλακεια του προγραμματιστη να αναφερει οτι πρεπει να γινει αλλαγη στο dpi και οχι στα fonts... :mad:

 

Φιλε μου μπορείς να μου εξηγήσεις το τελευταίο. Το πρόγραμμα το έχω και δε μπορω να το τρέξω γιατί λέει πως θέλει συγκεκριμένη ανάλυση οθόνης και μεγάλες γραμματοσειρές. Τι πρέπει να κάνω;

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου μπορείς να μου εξηγήσεις το τελευταίο. Το πρόγραμμα το έχω και δε μπορω να το τρέξω γιατί λέει πως θέλει συγκεκριμένη ανάλυση οθόνης και μεγάλες γραμματοσειρές. Τι πρέπει να κάνω;
Διάβασε και τις 3 σελίδες που έχει πληροφορίες για όλα τα προβλήματα.
Link to comment
Share on other sites

Αμάν αυτό το πρόγραμμα...

Ενώ άλλαξα την ανάλυση (1024x768), τη γραμματοσειρά (Large Fonts) και το DPI (120) εμφανίζεται το ίδιο - ίδιο - ίδιο πρόβλημα. Λάθος στις ρυθμίσεις της οθόνης. Προσπαθώ να το βάλω σε Laptop με ελληνικά XP.

Κάποιος ας μου δώσει πιθανές λύσεις γιατί σε 9 μέρες δίνω τα σήματα και να προλάβω να κάνω και κανένα test.

Link to comment
Share on other sites

:) Σας ευχαριστώ παιδιά. Τελικά έτρεξε το πρόγραμμα στο επιτραπέζιο PC και όχι στο laptop. Αμάν με έσκασε!!! Και να φανταστείς πως το πρόγραμμα το δίνουνε μαζί με το βιβλίο των test. Θα δοκιμάσω και το πρόγραμμα σου φίλε μου. Και πάλι σας ευχαριστώ!!!! Να στε όλοι καλά!!! Α! Στις 23 τελικά θα δώσω τα σήματα. Ελπίζω να μην έχω πρόβλημα! Τα λέμε!!!
Link to comment
Share on other sites

το υπουργειο μεταφορων δινει τζαμπα το cd πολλα χρονια τωρα
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
δοκιμάστε αυτό: http://rapidshare.de/files/29669804/aytokinhto.iso

 

δε χρειάζεται να κάνεις άνω κάτω το pc σου για να λειτουργήσει...

δουλευει δηλ.χωρις τις αλλαγες? well done σε οποιον το εφτιαξε οπως επρεπε.

Λοιπον οσον αφορα το προγραμμα εκανα μερικες ερωτησεις στον καθηγητη μου που το εφτιαξε:

-....

κ οι 2 μ φαινονται οτι πηραν τσαμπα λεφτα k οτι μαλλον ασχοληθηκαν τιποτα μαθητες τους...ειναι δυνατον να δινουν προγραμμα για να παιζει στον υπολογιστη τους με τα standart τους,π τα χουν δει αυτα...?

αρχικα νομιζα πως ηταν μονο για τα κεντρα θεωρητικης εξετασεις με touch screen οθονες κ το προγραμμα κυκλοφορει παρανομα,αλλα εφοσον τα δινουν κ στο site μεταφορων ειναι για ολους.

Link to comment
Share on other sites

δουλευει δηλ.χωρις τις αλλαγες? well done σε οποιον το εφτιαξε οπως επρεπε.

 

...

 

Αυτο οπως και ενα αλλο παρομοιο δεν ειναι ιδιο ομως με αυτο που θα τρεχει το pc που θα εξεταστεις. Πιστευω πως αν θες να εξοικιωθεις πρεπει να βαλεις του υπουργειου...

Οντως η δουλεια ειναι πολυ απλη δεν το εκαναν μαθητες τους αυτοι το εκαναν....

Link to comment
Share on other sites

το υπουργειο μεταφορων δινει τζαμπα το cd πολλα χρονια τωρα

 

Τουλαχιστον απο το 2003.

Φυσικα αυτο που ειναι στο σιτε του υμε δεν ειναι το ιδιο,αφου το κανονικο ειναι client-server εφαρμογη και οχι standalone.

Mutilator :shifty:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
παιδιά μήπως μπορεί να δώσει κανείς κάποιο Link για την έκδοση powerpoint και αυτή που δεν θέλει αλλαγές στις ρυθμίσεις? τα προηγούμενα Links έχουν διαγραφεί απο το rapidshare :(
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί κάποιος να κάνει upload το software γιατί μου βγάζει error?

ΘΡΥΛΕ ΘΕΕ ΜΟΥ......

METAL IS THE F*CKING BEST!METAL RULEZZZ....!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...