Jump to content

Φορητοί ηλεκτρονικοί υπολογιστές


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

paidia ego piga kai agorasa apo to http://www.play247.gr tou irakleiou kritis to sony vaio vgn-sz1xp/c! to mixanaki einai koryfaio kai genika trelathika me tin eksipiretisi tou katastimatos kai me tin poikilia! exei kaneis allos to idio mixanaki na ton rotiso kapia pragmata?:O
Link to comment
Share on other sites

paidia exei kaneis to sony vaio fs315s??kserete ama exei bluettoth,diabaza tis odhgies xrhsews kai elege oti exei egw pantws den blepw tipota mesa sto pc mou.:(

Έχω το fs315b που είναι της ίδιας σειράς και δεν έχει bluetooth. Είμαι (σχεδόν) σίγουροες ότι ούτε το δικό σου έχει.

Link to comment
Share on other sites

Έχει αγοσάσει κανείς το Asus A6ja....???Είστε ευχαριστημένοι???Το βρήκα εδώ σε πολύ καλή τιμή.....

 

http://www.itech.gr/product_info.php?products_id=684&osCsid=46fa3f45cd14b10c3319e438b7fb68f9

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση κρισεως, οταν το κλεινετε, το αφηνετε στην πριζα ή οχι; εχετε δει διαφορα αν ναι ή οχι στη μπαταρια;
Link to comment
Share on other sites

ερωτηση κρισεως, οταν το κλεινετε, το αφηνετε στην πριζα ή οχι; εχετε δει διαφορα αν ναι ή οχι στη μπαταρια;

 

Όταν το κλείνω το βγάζω... δεν ξέρω αν κάνει διαφορά στην μπαταρία, απλά δεν υπάρχει λόγος να το έχω συνδεδεμένο... άσε που μπορεί να περάσει κανένας το βράδυ και να το πάρει μαζί του (Λόγω καλωδίου :p )

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερετε αν στα vaio και πιο συγκεκριμενα το fe11s μπορουμε να αλλαξουμε τον σκληρο δισκο που ενσωματωνουν?
:)
Link to comment
Share on other sites

μπορεις και δεν υπαρχει προβλημα ΑΡΚΕΙ ο δισκος να ειναι συμβατος(ετσι πρεπει να λεει η εγγυηση)

και λογικα θα βαλεις SATA...

την ιδια πολιτικη ακολουθουν και με τις μνημες

Link to comment
Share on other sites

paidia exei kaneis to sony vaio fs315s??kserete ama exei bluettoth,diabaza tis odhgies xrhsews kai elege oti exei egw pantws den blepw tipota mesa sto pc mou.:(
δυστυχως δεν εχει και τα μονα dvd που δεν γραφει ειναι τα dvd-ram και τα - dual layer
Link to comment
Share on other sites

Σε Acer 5652 μου εμφάνισε τυχαία (μαλλον επειδη πέρασα το UltraISO) το κρυμμένο drive (PQSERVICE) στο MyComputer αλλά όταν προσπάθησα να τρέξω τη μοναδική εφαρμογή που βρήκα (D2D32) μου έβγαλε error ότι δε βρίσκει κάποια αρχεία...

 

Είχε κανείς παρόμοιο πρόβλημα..?

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια θελω μια βοηθεια.

λοιπον εχω παρει πριν απο 5 μηνες ενα acer 1692,πριν λιγο καιρο η οθονη μου εκαψε pixels Κι επισης ειχε αρχισει να μου ραγιζει στην πισω μερια στα σημεια που εχει τις βασεις για να ανοιγει η οθονη,δεξια και αριστερα,το εστειλα λοιπον αθηνα στο καταστημα οπου το πηρα κι αυτος το πηγε στην αντιπροσωπεια για να το φτιαξουν και να το καλυψει η εγγυηση,δυστυχως ομως δεν το δεχοντε και δε το φτιαχνουν εντος εγγυησης λογω του οτι δεν το γυρισα αμεσως,ομως το θεμα ειναι πως να το γυρνουσα αφου δεν ειχε παθει τιποτα ακομα.

ποτε δεν μου χει πεσει κατω κι εννοειται οτι το προσεχα σαν τα ματια μου,τι προτεινετε να κανω εκτος απο δικαστηριο.

ξερετε καθολου ποσο κοστιζει μια τετοια οθονη 15,4?

δεν ξερω τι να κανω ειληκρηνα,αν δε μου το καλυψουν σιγουρα acer δεν ξαναπαιρνω.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

@ταξιδιωτης22:

 

Αφού δεν προκάλεσες τη βλάβη του ραγίσματος εσύ, να ΑΠΑΙΤΗΣΕΙΣ να το επισκευάσουν μέσα στην εγγύηση.

Το πρόβλημα με "ραγίσματα" σε Acer notebooks είχε γίνει θέμα και στο παρελθόν, εαν ψάξεις στο forum και στο Internet θα βρείς τα σχετικά μηνύματα.

Με μια γρήγορη αναζήτηση: Σχετικό 1 και Σχετικό 2

 

(δες και στο google με keyword Acer ράγισμα, παρότι το thread του myPhone είναι εκτενές).

 

Τι να κάνεις:

 

1. Τηλέφωνο στην Acer: 801-50-02000 και εξήγησε την κατάσταση

(για το ράγισμα είναι υποχρεωμένοι να το καλύψουν, για τα pixels έχει να κάνει με το πόσα είναι και τι όρους έχει η εγγύηση.

 

2. Αν δε βγάλεις άκρη, καταγγελία στην Υπηρεσία Προστασίας Καταναλωτή του Υπουργείου Ανάπτυξης

 

Επίσης, δεν ξέρω σε ποιό service το έστειλε ο καταστηματάρχης. Απ'ότι γνωρίζω Acer επισκευάζουν 2 εταιρείες. Η MDI και η Alman, με καλύτερα σχόλια να ακούγονται για την MDI (και πολύ άσχημα σχόλια για την Alman). Μάθε σε ποιά από τις 2 το έστειλε ο καταστηματάρχης. Δοκίμασε να επικοινωνήσεις και τηλεφωνικά με τις εταιρείες και να εξηγήσεις την κατάσταση.

MDI 210-4804500

ALMAN 210 2409150

 

Αφού μάθεις σε ποιά από τις 2 πήγε για service και το απέρριψαν, μίλα με την Acer στο 801-50-02000.

 

Πιστεύω ότι αν δε βγάλεις άκρη με την Acer, η Υπηρεσία Προστασίας Καταναλωτή του ΥπΑν θα σε βοηθήσει και θα λύσεις το πρόβλημά σου.

 

Ενημέρωσέ μας για τις εξελίξεις.

Link to comment
Share on other sites

να σαι καλα φιλε μου,ασε τα χω παρει μιλαμε.αλλα υπομονη μεχρι τη δευτερα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Exei kaneis ton Acer Aspire 5612wlmi????Mporei kapoios na mou steilei tous drivers ths LAN????Mpainw sthn acer gia tous katebasw alla den katebainoun gia ena periergo logo!Opoios mporei as pm!thanx
http://www.lottery24.com/img/horoscope/capricorn.gif Αιγόκερως Είσαι???
Link to comment
Share on other sites

Αυτή η Acer δεν σταματάει ποτέ να με εκπλήσει.... Αρνητικά!!!!

Φίλε μου κυνήγησέ τους να στο φτιάξουν στην εγγύηση. Μην τους αφήσεις έτσι.

-iPod Nano Chromatic 8 GB Red [product]

-iPhone 3G 16GB black

-MacBook Pro 15,4'', 2.53GHz, 4GB, HDD 500GB, NVIDIA GeForce 9400M+9600M GT 512MB

Link to comment
Share on other sites

@destiny1983:

 

Αν εννοείς αυτούς:

 

Broadcom 10/100M LAN Driver 4.37.0.0

 

κατεβαίνουν κανονικά από το site (το δοκίμασα).

Το direct link είναι:

 

ftp://ftp.support.acer-euro.com/notebook/aspire_5610_5650/driver/100m.zip

 

Αν δε σου λειτουργεί αυτό το link (περίεργο), δοκίμασε από εδώ που στους ανέβασα.

 

Πρώτα έλεγξε από το Device Manager ότι η κάρτα είναι Broadcom.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η Acer δεν σταματάει ποτέ να με εκπλήσει.... Αρνητικά!!!!

Φίλε μου κυνήγησέ τους να στο φτιάξουν στην εγγύηση. Μην τους αφήσεις έτσι.

φιλε μου εννοειται οτι θα το προσπαθησω αυτο αλλα ψαχνωντας λιγο ειδα οτι δυσκολα θα βρω το δικιο μου.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

@destiny1983:

 

Αν εννοείς αυτούς:

 

Broadcom 10/100M LAN Driver 4.37.0.0

 

κατεβαίνουν κανονικά από το site (το δοκίμασα).

Το direct link είναι:

 

ftp://ftp.support.acer-euro.com/notebook/aspire_5610_5650/driver/100m.zip

 

Αν δε σου λειτουργεί αυτό το link (περίεργο), δοκίμασε από εδώ που στους ανέβασα.

 

Πρώτα έλεγξε από το Device Manager ότι η κάρτα είναι Broadcom.

 

 

Se euxaristw polu pou mou tous anebases!Gnwrizw oti h selida ths acer douleuei kanonika.....egw den 3erw giati den mporw na mpw!Apo th mera pou ebala adsl den mporw na katebasw apo ftp opws einai kai ths acer kai den 3erw giati!An bgalw thn adsl kai mpw me pstn mou anoigei kanonika kai mporw na katebasw....otan ksanampainw me adsl den me afhnei!kserei kanei giati symbainei auto????

http://www.lottery24.com/img/horoscope/capricorn.gif Αιγόκερως Είσαι???
Link to comment
Share on other sites

Apo th mera pou ebala adsl den mporw na katebasw apo ftp...kserei kanei giati symbainei auto????

 

Άνοιξε ένα θέμα στα "Ευρυζωνικά Σταθερά Δίκτυα" ώστε όποιος ξέρει να σε βοηθήσει.

 

Και στο θέμα που θα ανοίξεις γράψε και πληροφορίες π.χ.

 

Τι DSL modem/router έχεις

Αν είναι συνδεδεμένο με USB / Ethernet

Τι provider

 

κλπ.

Link to comment
Share on other sites

παιδια μαλλον πως θαπαρω κανενα vaio,acer δεν ξαναπαιρνω με τιποτα μακαρι να ειναι απο χρυσο και να μου το δινουν 500 ευρω.

τι λενε απο αξιοπιστια και service τα vaio?θαλω καποιο διπλοπυρηνο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

παιδια μαλλον πως θαπαρω κανενα vaio,acer δεν ξαναπαιρνω με τιποτα μακαρι να ειναι απο χρυσο και να μου το δινουν 500 ευρω.

τι λενε απο αξιοπιστια και service τα vaio?θαλω καποιο διπλοπυρηνο.

 

Service, να χτυπήσω ξύλο μέχρι τώρα δεν χρειάστηκα. Όσο για την αξιοπιστία, το δικό μου το έχω από το καλοκαίρι και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος, όπως επίσης και ένας φίλος που το πήρε Φεβρουάριο. Είναι όμως και των δύο μας μονού πυρήνα...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

παιδια μαλλον πως θαπαρω κανενα vaio,acer δεν ξαναπαιρνω με τιποτα μακαρι να ειναι απο χρυσο και να μου το δινουν 500 ευρω.

τι λενε απο αξιοπιστια και service τα vaio?θαλω καποιο διπλοπυρηνο.

απ'οτι καταλαβαινω, οι πιθανοτητες λενε οτι δε θα χρειαστεις σερβις, οποτε...

θα σου προτεινα και toshiba :p γιατι τετοιο εχω και ειμαι πολυ ευχαριστημενος, αχρειαστο να'ναι το σερβις, φτου φτου...

Link to comment
Share on other sites

vaio egguhsh paidia to exw 5mhnes kai ola ok kanena problhma kai enas filos mou exei edw kai 1,2xronia kai akoma krataei xwris kanena problhma.oso gia thn acer den tha pw tipota h etaireia einai gia klamata..!!:lol:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...